Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

Snorlax

Málokdy se pointám amerických filmů podaří mi vyrazit dech. Drsné drama o novinářské cti si oprávněně uzurpovalo moji pozornost po celou dobu. A když se blížilo k finiši, stále méně jsem chápala to obrovské odhodlání Rachel Armstrongové. Pak následovalo „pic, bum, hotovo" a já jsem osiřela se zjevnou pointou a neodbytnou otázkou, jak je možné, že mi to nedošlo dřív. Tu se mi podařilo záhy zaplašit a zbyla jen úvaha, zda smí člověk obětovat vztahy se svými blízkými, aby ochránil někoho cizího. ()

jojinecko

Výborný film, pútavý a zároveň "anti-hollywoodsky", realistický, s dobrými civilnými hercami. Páčila sa mi tá nejednoznačnosť a ambivalentnosť príbehu aj postáv, nič nebolo čierne alebo biele, všetko záviselo od uhla pohľadu, každý mal svoju pravdu a veľa vecí záviselo od rozvinutosti argumentačného slovníka. Veľa z konania hlavnej postavy osvetlil záver, prečo sa dokázala "zriecť" aj syna na úkor "tajného zdroja", takže skladačka do seba zapadla. Nie som právnik a neviem nakoľko je reálne prinútiť novinárov prezradiť svoj zdroj, ale hlavou mi vŕtalo, prečo sa takto netlačilo napr. na Bernsteina a Woodwarda. Ale podstatné je to, že príbeh má hlavu a pätu, napätie, psychológiu, inteligentné spracovanie+ sympaťáka Aldu:) ()

classic

Do dnešného dňa bol tento film pre mňa veľkou záhadou a neznámou, nepoznal som ho, nevidel som ho, nevenoval som mu pozornosť, pričom - poznám hercov, ktorí v ňom hrajú, a som - príjemné prekvapený. Kate, je pekná žena, ktorú som obdivoval - už z filmu - Pearl Harbor - režiséra - M. Baya, ale to bolo už dávno, dnes som niekde inde, ako za čias - spomínaného filmu. Zanevrel som na ňu, zabudol som na ňu. Občas som ju niekde zazrel. Vyzerá to, akoby som s ňou chodil a dal jej nedávno - kopačky... Bolo na čase to napraviť. Vera Farmiga, je taktiež galantná žena, ktorú stretávam častejšie, a vždy na mňa zapôsobí, skrátka je frekventovanejšia, ako sa sprvoti zdá. Tieto dve - budú stať proti sebe, na opačných stranách - barikády, keď jedno odhalenie - agentky C.I.A. - spustí spletitý reťazec - nekontrolovateľných následkov s tým spojených, keď sa zničia životy - obidvom ľuďom v tom zainteresovaných. Jednak - Kate, je novinárka, ktorá prezradí a vypustí do sveta informácie, na druhý deň, sa spustí kolotoč - šialených situácii, kde sa dostáva do väzenia, a nie - na krátky čas, lebo nechce prezradiť SVOJ ZDROJ, s ktorým som si lámal hlavu, kto by to mohol byť ? , na konci som sa to dozvedel s tým, že som bol šokovaný ! Alebo - Vera, hrá - „obetného baránka” , ktorá skončí ešte horšie, ako novinárka, ktorá to začala... Vskutku - zaujímavý film, kde vidieť Kate Beckinsale - BEZ MAKE - UPU, sa neponúka každý deň, vie celkom obstojne zahrať, veď je vidieť, že sa snaží, pričom - vyzerá parádne, má potrebné nasadenie, stačilo mi to úplne, v jej prípade. Vera - klasický štandard, na aký som už zvyknutý, radosť ich vidieť, ONY - sú skvelé, každá po svojom... Viac - nemám k tomu, čo dodať, doplniť, už len ostáva, vidieť... Oplatí sa to, aspoň myslím, každému to sadnúť, nemusí. ()

Enšpígl

Netrvalo dlouho a s postavou Rachel Armstrong jsem se naladil na stejnou vlnu a všechno co ona prožívala ve filmu, já prožíval na gauči, teda nedostal jsem doma přes držku jako Rachel v base, ale jinak jsem si to odžil do poslední minuty. Největší síla příběhu je v dialozích a úvahách o novinářské práci, etiketě a zásadovosti versus národní bezpečnosti. Od premiéry filmu uplynulo 7 let a téma je snad ještě aktuálnější než tenkrát. Nikdy by film nevyzněl tak silně, nebýt chytrých dialogů, kvalitních hereckých výkonů a vynikající pointy, která na chvíli ovlivnila tlukot mého srdce. ()

robbiee

[imdb: 7.5/10] | me: Film, ktorého začiatok ma príjemne naladil, avšak postupne už na deji nenaberal. Herecké výkony ako hlavnej predstaviteľky Kate tak aj ostatných vedľajších ról sú dobré, ale nemajú extra priestor na nejaké veľké herectvto. Dej postupom času začína strácať na intenzite a človek už čaká na nejaký zvrat, buď pozitívny alebo negatívny, ktorý by dodal šťavu tomu čo sa doposiaľ udialo, ale nič take sa nestane a celé až na menšie dejové zmeny to končí tak ako to začalo ... Samotný príbeh ma nedojal, skôr som nadobúdol odpor k hlavnej postave. 108 minút ubehlo a ja som na konci nestihol skonštatovať nič pozitívne, čo by ma donútilp povedať, že to stálo za to. Dávam 70 %, lebo ako som už povedal , ... to čo tam bolo zahraté bolo zaraté dobre. ()

• Film je lehce inspirován skutečnými událostmi ze života agentky CIA Valerie Plame a novinářky Judith Miller. (D3VIL)
  • Film sa nikdy nedostal do kín. (Arsenal83)