Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

Luqi

Aj keď bola snaha vykresliť hlavnú hrdinku ako "statočnú bojovníčku za svoje hodnoty", film predsa dáva divákovi nejaký priestor na svoj vlastný pohľad,.............Platí, že človek by si mal byť vedomí následkov svojich činov a teda pohľad na novinárku nemusí byť vôbec kladný - hlavne pre tých, ktorý už pochopili, že takto jednoducho funguje svet a že tak ako jedinec, aj vláda si chráni predovšetkým svoje záujmy - nič viac, nič menej..............Čo sa týka spracovania, niektoré pasáže by som vystrihol, a trochu ma rušilo obsadenie. Chvíľami som čakal, že príde Chandler, naopak z Aldy a Dillona som mal celkom dobrý pocit. ()

honelnik

Film, ktorý v kinách neuvidíme jednoducho preto, lebo v ňom nie je Angelina Jolie. Markiza ho určite o rok odvysiela v jedinej premiére bez predchádzajúcej reklamy vo štvrtok o 23:30 a v požičovni sa usadí na spodku regálu vedľa žánrového súputníka North Country. Už len vedomie, že film kvalitnejší než 95% hollywoodskej produkcie za posledného pol roka si potichu prebuble pod povrchom zabolí. ()

Eragon93

Kate Beckinsale znovu dokazuje, že není jen pěkná kočička v latexu, ale že umí zahrát i dost těžké charakterní role. Vedle ní se mi ještě líbil Alan Alda. ()

RickyFitts

Sice si myslím, že natočit skutečný příběh Judith Miller by bylo desetkrát zajímavější a působivější, ale pointa dobrá a za tohle si možná rozmyslím, jestli tomu nedám 4: "A man leaves his family to go to jail to protect a principle, and they name a holiday after him. A man leaves his children to go fight in a war and they erect a monument to him. A woman does the same thing and she is the monster." ()

djfun

Morální hodnoty a svoboda slova versus síla moci. Aktuální kdekoliv a ve všech dobách, dnes však obzvlášť. A taky smutná připomínka toho, že v dnešním světě vydrží jakákoliv mediální zpráva (kauza) v pozornosti a mysli lidí max dva týdny. Skvělé drama bez dojákovýho "hepáče" jak spravedlnost a pravda nakonec zvítězí. S jedinou drobnou chybičkou, za kterou nedám tu pátou hvězdu: realita by totiž bohužel byla ještě o dost drsnější, nátlaku a možná i mrtvol povícero a jakkoliv statečná novinářka by prostě "byla rozmluvena"... ()

Wargoo

Kvalitná dráma z rôznych odvetví, či už novinárskeho, právneho alebo vládneho. Postupom času som si začínal vytvárať antipatiu k hlavnej "hrdinke" pretože jej tvrdohlavosť mi už liezla na nervy, ale pár sekúnd pred záverečnými titulkami som ju úplne pochopil. Skutočná udalosť plus vynikajúci scénár urobili z Nothing but the Truth vydarený snímok, s dramatickým nádychom, ktorý umocňovala aj hudba. Kate je stále lepšie a lepšie hrajúca kočka, a vo filme mne nesympatický hajzlík Matt Dillon to zahral tiež dobre... 4**** a 79,911% ()

Marsello

Rád by som dal 4 hviezdy, ale ten koniec ma dojal... Nenechať loď doplávať dokonca, a nechať človeku otvorenú myšlienku, je barbarstvo. Patrilo by sa aspoň textovo dopovedať hlavnú myšlienku. Teraz som nútený behať po googláči a hľadať si odpoveď sám. Spracované je to samozrejme ako celok dobre a matky presvedčivo stvárnili svoje úlohy. No škoda toho konca. ()

Ben Nevis

Alternativní obsah: Novinářská hyena bojuje za cenu ztráty všeho drahého za utajení informátora, protože nechce, aby kdokoliv věděl, jaké praktiky použila, aby získala námět na sólokapra. Film je geniální v tom, že nám umožňuje vidět obě strany příběhu a každý si může vzít to svoje. Rachel není převtělením Johanky z Arku, její článek nominovaný na Pulitzera vyústil v tragédii osoby, jejíž život by se bez zásahu novinářky Rachel ubíral jiným směrem. ()

agassi68

Výborná politická dráma, kde mi prekážalo len obsadenie Matta Dillona do úlohy prokurátora. Obhajovať svoju pravdu a česť v prostredí štátnej a súdnej moci, ktorá má svoju pravdu a kašle na morálku je preťažká úloha. Kate Beckinsale ju bravúrne zvládla. Koľko z nás by sa nenechalo zlomiť? ()

mala_kea

Připadal jsem si jako na bezbrankovm zápase na fotbale. Občas střela, která skončila 20m vedle brány. Ještě, že fanouškové dělali kotel. ()

DHDV

Ve všech komentářích se tu dozvídáte o „zásadním/překvapujícím“ konci, což je taky plus tohoto filmu (ale někteří by to mohly vytušit). Ale co více mě na tomto filmu potěšilo, je naprosto krásný důkaz toho, co média dokážou způsobit a jak ještě důležitější je za sebou mít!!! Jinak sem rád za skvělého Alan Aldu, že se ještě sem tam ukáže…. Možná lehce nadčasoví film! Uvidíme co přinesou kauzi o Iráku- časem očekávám více podobných filmů. ()

Rockerman

Film není nezajímavý a po herecké stránce dokonce výborný,ale není to až tak můj "šálek kávy".Nezlomená novinářka,která i za cenu rozvratu manželství a vlastního uvěznění neprozradí svůj zdroj informací.Určitě dobré téma.Nezašla však příliš daleko.Vím jde o princip.O tom ,že novinář není povinen odhalit svůj zdroj.Jenže v USA povyššují národní bezpečnost i nad některé články své ústavy.Ptám se tedy: Opravdu ji stálo za to tajit sedmiletou dívenku (to byl ten hlavní ZDROJ !!!) před soudem?Kromě toho ,co ztratila ona,také nepřímo k vůli ní byla zavražděna agentka CIA.Právě ona byla předmětem celé aféry.Nevím ,nejsem si jistý,že bych takové ženě fandil? ()

Gaia.M

Tento film mi vyrazil dech. Dostal se mi do ruky spíše náhodou. Moc jsem od něj nečekala, ale dostal mě. Do poslední chvíle jsem netušila jak skončí a když skončil, ještě dlouho jsem seděla s otevřenou pusou, neschopna jediného slova. Nevím, co říct. Tohle musíte vidět. ()

mourinho

No to byla kráva, že to ani nemá obdoby. Zásadová, to jo. Ale soucítit s novinářkou, která přišla o všechno, jen proto, aby prosadila svou a podle novinářské etiky udržela v tajnosti zdroj svého článku, snad ani nejde. Proč, to se dozvíte v závěrečné scéně, která přinutí každého soudného člověka poklepat si na čelo. ()

matkoulko

Tento film začal skvele. Vžil som sa do role hlavnej hrdinky, aj keď mi na začiatku unikal dôvod zverejnenia článku. Postupne sa to začalo solídne zamotávať. Ale celková pointa ma vôbec nenadchla, skôr sklamala. Mám rád ľudí, ktorí majú svoje zásady a stoja si za nimi za každú cenu. Ale v tomto prípade? Že by mi niečo ušlo? Herecké výkony, najmä Kate ma potešila, i réžia fajn, ale vyústenie scénaru ma fakt neoslovilo... Nerozmýšľal som nad filmu, ale len nad tým, či mi náhodou niečo dôležité neušlo. ()

BOURQUE

Veľmi dobre natočená súdna-väzenská dráma a skvelá K. Beckinsale, ktorá obetuje všetko čo má. Skvelá asistencia ostatných „vedľajších“ postáv. Malá, ale celkom slušná rola pre N. Wyle. PS. Skutočná identita „alfa“ informátora ma prekvapil. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()