Sedmý syn

• slovenský

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

Nechápem tie negatívne komentáre. Veď už z obsahu je úplne jasné, že pôjde o nenáročnú, fantasy žánrovku a to je aj presne to, čo som dostal. Jasne, scenár miestami dosť pokulháva na jednom mieste, tento problém však minimálne vyvažujú pekné bojové scény vyslovene na potešenie oka, v ktorých nechýbajú čarodejnice, draky a pestrá paleta rôznych kreatúr... v kontexte hrubej dejovej osnovy tak každému fanúšikovi fantasy musí byť jasné, kde sa autori nechali inšpirovať. Tentoraz mi nevadil ani huhňavý Jeff Bridges, v rámci jeho postavy mu jeho vekom sa stále zväčšujúci sa horúci zemiak v ústach celkom pasoval, dokonca v niektorých momentoch to jeho postave pomohlo prerásť až do náznakov humoru. Celkom spokojnosť. 75/100(30.3.2015)

Ty vole to bylo ale neskutečně přímočarý a dost sterilní.Námět filmu není vůbec špatnej, efekty jsou super a herci dobrý, ale scénář je strašně primitivní, ale fakt brutálně a Bodrov je prostě mizerný režisérský vypraveč.Připadalo mi to místy jako demo Pána Prstenů nebo tak něco.Nedivim se těm malejm výdělkům a bídnýmu přijetí, tohle bylo prostě jednoduchý i na vypnutí, ale jelikož jsem za poslední tejden potřeboval vypnout jako nikdy v životě, docela jsem si to užil a miluju čarodějnické fantasy, tak tomu Sedmýmu vocasovi prominu tu jeho dialogovou retardaci.Podobně špatný byl i Jack a obři, ale v tomhe filmu je díky bohu i akce.Hodně nepovedené, ale zvláštním způsobem stejně v celku zábavné.49%.(29.3.2015)

• Zíza

Hehe, jak jsem to ohodnotila, rázem z červené byla modrá. :-D Vydrží to? Kdybych nešla na CSFD projekci, ale normálně si koupila lístek, tak bych to asi na konci filmu oplakala a říkala si, že snad i ten mekáč s láskou v housce by byl za ty prachy lepší. Není to úplná katastrofa, ale příběh je řidší než stolice při úplavici, postavy jsou plošší než Voldyho nos a nejlepší z celého filmu jsou bojové scény, jejíž valné množství lze ovšem popsat následovně: Hop sem, hop tam, klaďas je říznu, zakřičí au, ale zranění ho již nijak neomezuje, hop sem, hop tam, sek sek a je po záporákovi. Film je ovšem velmi poučný, protože na konci již víte, že na čarodějnice jedině s plamenometem. Dalším kladem byl Jeff Bridges, jeho "sytý baryton" (takže bylo vcelku fuk, co říká) a sem tam utrousil ohranou hlášku, abychom se zasmáli (a fakt zasmáli, mnozí se za to ale očividně styděli, a tak filmu napařili jen jednu hvězdičku či odpad). A docela pěkný efekty. O čem že to bylo?!(6.1.2015)

• Tom_Lachtan

Špatný, špatný, špatný.. Špatný, kurník! Absolutně nechápu, jak si někdo mohl myslet, že tohle bude dobrej film, příběh je to nejohranější béčkové fantasy, bez jediného zajímavého, nebo originálního bodu, bojová choreografie je asi stejně dobrá, jako Jabba Hutt na mistrovství číny v lehké atletice. Ok, i to by se dalo zachránit třeba dialogama, jenže ty jsou snad ještě odpornější, než jaké se objevují v takových veledílech, jako je Xena, navíc jsou tu všichni herci děsivě špatní, vrchní démono-lovný tépich majstr má během filmu asi dva výrazy, přičemž jeden je způsoben zplihnutím kníru. Zjeví se sice i bastard Sníh, ale než začne jeho legendární štěněčí výraz beze změn nudit, odklidí se ze scény a místo něj přijde... Já nevím, kdo to je, deset minut po sledování a nejsem tu postavu bez kouska charismatu popsat, ukázková castingová práce, tleskám!! Tady vlastně není dobrýho nic, kdyby to bylo s Rkovým ratingem, tak je to možná za 2*, ale takhle se hodně krotím, abych neházel odpadem.(2.6.2015)

Jeff Bridges je kaňour a vždy dokáže zaujmout. Krom něho ale film nepřináší nic zajímavého či jinak nesterilně odfláknutého a z dlouhého čekání na premiéry mohlo přijít tak akorát zklamání. Film mě jednu dobu celkem zajímal, podobných fantasy není nikdo dost a Sedmý syn mohl klidně zamáznout mezeru po rodinné a odpočinkové Narnii. Místo toho jsme po dlouhé 3D postprodukci dostali středně velkou porci nudy, ze které si snad později vzpomenu snad jen na nesmrtelné hlášky a přízvuk Jeffa Bridgese. Toť ale vše...50%(9.4.2015)

• - Poté, co film opustil Alex Pettyfer, se o hlavní roli ucházeli Shiloh Fernandez, Sam Claflin, Caleb L. Jones a James Frecheville. (Fevas)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles a v Hollywoodu v USA a ve Vancouveru v Kanadě. Filmovalo se i v České republice. (willy1)

• - Seventh Son je taktiež aj názov pesničky od heavy metalovej skupiny Iron Maiden. Vo filme Gregory (Jeff Bridges) hovorí, že si siedmym synom siedmeho syna (your the seventh son of the seventh son). To je refrén zo spomínanej pesničky. (beso74)