Sedmý syn

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

• Gilmour93

Podnapilý Dude Lebowski a jeho vyvolený nohsled jdou po krku matce ruského útočníka ve službách Pittsburghu? Óčeň charóši, taváryš Bodrov, ale co ta chatrná mytologie, křečovitá snaha o humor, nevyužití kreatur a vůbec celé to bezbarvé nic proti ničemu? Amerikanskiye proizvoditeli? Zaujaly maximálně dvě věci. Že Bridges od True Grit neslezl z koně (v té souvislosti bych chtěl připomenout, že kůň nesmí do maskérny) a povedená vizáž čarodějnice J.Moore. Nejspíše pocta nedávno zesnulému H.R.Gigerovi..(12.1.2015)

• Xmilden

Možná zbytečná fantasy, která se samozřejmě nemůže rovnat s takovými velikány jako například Hobit, ale úrovní někde k Hněvu Titánů asi pasuje. Jsem si vědom faktu, že mé hodnocení je vysoké hlavně z důvodu, že jsem Sedmého syna viděl v kině. Akce je fajn a vidět Lebowskeho, kterak mlátí chlapa půlitrem do hlavy se jen tak neomrzí. 40%(11.1.2015)

Nerada bych se rozepisovala o příběhu - protáčet oči při každém použití fantasy klišé mi stačilo jednou. Co film zachraňuje, to jsou relativně dobře zvládnuté akční scény. Ben Barnes je potěcha pro oko, i když z rolí chlapců vyvolených osudem už poněkud povyrostl. Je to ovšem Jeff Bridges, kdo má tu čest pronášet vtipy, které se strefují do levných fantasy příběhů a tudíž do filmu samotného.(23.1.2015)

• váca

Efekty jsou udělány perfektně, což ovšem v dnešní době už není známka ničeho výjimečného. Co tomu ovšem chybí je smysluplný děj, který postrádá nějakou zásadní dějovou linku, která by se dala jednoduše pochopit. Jeff Bridges, to byla teda síla. Myslel jsem, že svůj opilecký výraz časem opustí, ale jeho parodovaný, šílený hlas nás bohužel provází celým filmem, což je dost utrpení. No celkově se to dost nepovedlo!! Pro mě tak maximálně 30% za efekty a pěknou Alicii Vikander, jinak děs.(20.1.2015)

• Allien.9

Vyvarujme se vulgarismů a řekněme, že je „Sedmý syn“ do očí bijící - a ještě k tomu nepovedená - vykrádačka minimálně dvou podobných filmů („Zakázané království“ *****, „Hon na čarodějnice“ ** apod.), která nemá v kině absolutně co dělat. Mít to za názvem "TV film", tak budu nejspíš shovívavější, ale takhle? Šišlající Jeff Bridges, jinak vcelku dobrý herec, by za tohle zasloužil Zlatou malinu a zápis do knihy hanby, ocicmávající se páreček mě rozesmíval a záporáci, kteří měli být pomalu nepřemožitelní (a přitom by je sundala stoletá babička s vidlemi), mě naopak rozplakávali. Přemýšlím, za co jsem vlastně dala ty 2 hvězdy. Asi za pětiminutovou účast Jona Sněha a za hezkou přírodu. Po rozležení v hlavě ubírám další hvězdu.(31.1.2015)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles a v Hollywoodu v USA a ve Vancouveru v Kanadě. Filmovalo se i v České republice. (willy1)

• - Hoci hrá Antje Traue matku Alicii Vikander (Alice), vekový rozdiel je medzi nimi v skutočnosti len 7 rokov. (Astonko)

• - O distribuci se mělo původně postarat studio Warner Bros. – to na svém YouTube kanále dokonce zveřejnilo i trailer, nicméně studio Legendary nakonec dalo přednost spolupráci s Universal pictures. (fiLLthe3DD)