Sedmý syn

• slovenský

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

Mustr "vidět-pobavit se-zapomenout" aplikovaný na přiblblou pohádkovou fantasy (s jednovaječným dvojčetem Timothy Olyphanta!), která se nebere vážně a ani se nijak nestydí či neomlouvá za to čím je; tedy neambiciózním béčkem do morku kostí se všemi žánrovými prohřešky i klišé. Ovšem i to jednou za čas k dobré zábavě stačí, ne že ne.(6.1.2015)

• M.a.t.t.

Klasická fantasy jednohubka, ktorá ničím nevybočuje z radu. Ale ten pocit premárneného potenciálu bol v tomto prípade ešte silnejší ako obvykle. Siedmy syn má viacero charizmatických hercov, slušné tempo a viac než obstojnú trikovú stránku. Ale k čomu je to dobré, keď chýba zmysluplný a dobre napísaný príbeh, ktorý ani nemá jasnú cieľovú skupinu a tvári sa mimoriadne osudovo. Aj preto som možno o niečo tvrdší ako obvykle.(29.3.2015)

Dám sice tři, ale servírovat budu zejména kritiku. Je to promarněná šance, třeba finále bylo vysloveně odfláklý. Buď tvůrcům došla fantazie nebo peníze. Čarodejnický nálet na město moh bejt daleko vymazlenější. Ben Barnes je topornej že se to hned tak nevidí. Jeff má taky na víc než se filmem proťapat s jedním výrazem. Hereckou čest tedy zachraňovala Julianne Moore a výborný wellness pro pánský očíčka připravila Alicia Vikander. Ze všeho nejvíc se mě však líbil "Špičák", protože mně připomínal Františka Fuku. Na pochvalu jsou všechny ty čarodejnický postavy, věčná škoda že jim byl poskytnut poměrně malý prostor. Filmu se nedá upřít hezký námět, možná bych úplně vymazal humor, resp. pokusy o humor, protože se příliš nedařil a udělal bych z toho regulérní temnou bachorku. Měl jsem dobrý pocit z jednotlivostí, ale celku by slušela pečlivější filmařina.(6.1.2015)

Klasická nedovařená filmová fantasy. Pár dobrých nápadů se tu najde, o to ne, ale svět, ve kterém se film odehrává, není moc zajímavý nebo originální, stejně jako příběh, který smrdí levným fantasy paperbackem. Film zachraňují dvě věci - 1. ) občas se postavy zachovají překvapivěji a chytřeji, než od nich čekáte; 2.) dobrý casting. Jeff Bridges má gravitas a umí hrát, na Bena Barnese se moc, moc hezky kouká a v pozadí občas vykoukne Djimon Hounsou (černošský cool čaroděj), Julianne Moore (uber make-upu, holka!) nebo Kit Harrington (John Snow opravdu nic neví - neuloví ani malého draka!). Vzhledem k tomu, že film očividně provázely velké porodní bolesti (prý měl mít preméru už v únoru 2013), to není zase tak špatný výsledek. V sobotu odpoledne bych se na tenhle film klidně podívala znovu. 60 %(8.1.2015)

Ty vole to bylo ale neskutečně přímočarý a dost sterilní.Námět filmu není vůbec špatnej, efekty jsou super a herci dobrý, ale scénář je strašně primitivní, ale fakt brutálně a Bodrov je prostě mizerný režisérský vypraveč.Připadalo mi to místy jako demo Pána Prstenů nebo tak něco.Nedivim se těm malejm výdělkům a bídnýmu přijetí, tohle bylo prostě jednoduchý i na vypnutí, ale jelikož jsem za poslední tejden potřeboval vypnout jako nikdy v životě, docela jsem si to užil a miluju čarodějnické fantasy, tak tomu Sedmýmu vocasovi prominu tu jeho dialogovou retardaci.Podobně špatný byl i Jack a obři, ale v tomhe filmu je díky bohu i akce.Hodně nepovedené, ale zvláštním způsobem stejně v celku zábavné.49%.(29.3.2015)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles a v Hollywoodu v USA a ve Vancouveru v Kanadě. Filmovalo se i v České republice. (willy1)

• - Seventh Son je taktiež aj názov pesničky od heavy metalovej skupiny Iron Maiden. Vo filme Gregory (Jeff Bridges) hovorí, že si siedmym synom siedmeho syna (your the seventh son of the seventh son). To je refrén zo spomínanej pesničky. (beso74)

• - Poté, co film opustil Alex Pettyfer, se o hlavní roli ucházeli Shiloh Fernandez, Sam Claflin, Caleb L. Jones a James Frecheville. (Fevas)