Rytíř John Gregory je posledním žijícím válečníkem, který chrání svět před temnými silami. Kdysi se mu podařilo ulovit Královnu čarodějnic, ale protože se do ní zamiloval, tak ji nezabil, jen zavřel do vězení. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Pokud nad ní má zvítězit, tak jedině s pomocí muže s mimořádnými schopnostmi, který je "sedmým synem sedmého syna". Tím by měl být farmář Tom Ward. Jenže mladík jako legendární válečník rozhodně nevypadá. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál mocnějším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá. Závěrečná bitva je čeká na Kyvadlové hoře. (TV Nova)

RedAK

Určitě se všichni shodneme na tom, že občas, v nezištném afektu, jsme schopni ze svých úst vypustit nehezká nemilá slova, která bychom za normálních okolností neřekli a kterých pak velice litujeme, třeba něco jako "ty tlustá vyžraná kundo s ksichtem pračuráka, nežer mi ty sušenky!". I já, tvor omylný a debilní, jsem nedávno vyřkl obdobný nesmysl a měl jsem za to, že pozměnit dočasně svoje žánrové preference může být docela fajn. A tak jsem se rozhodl z porna nenápadně přeorientovat na fantasty, ale samozřejmě pomalým, rozvážným tempem, protože kdybych z profesionální polykačky semene, která musí instalatérovy služby splatit delikátně provedeným análním fistingem přepnul rovnou třeba na Harryho Bilba, asi by mě to mohlo zabít. A tak jsem si před projekcí pustil trošku těch prasečinek, což mi absolutně nepomohlo, akorát se mi ztopořila svíčka, takže jsem musel přeleštit svícen a tím to haslo. Nebojím se v kontextu s tímto filmem využít pejorativních termínu jako je "kravinka", "blbinka", nebo technicky přesnější "píčovina". Ode dneška končím s jakýmkoliv fantasty, protože to prostě není nic pro mě. Kdybych měl na něco podobného ještě někdy jít, tak si raději nechám vyšetřit hemeroidy od malomocného, kterému by po zákroku zbylo jen osm prstů. ()

DaViD´82

Mustr "vidět-pobavit se-zapomenout" aplikovaný na přiblblou pohádkovou fantasy (s jednovaječným dvojčetem Timothy Olyphanta!), která se nebere vážně a ani se nijak nestydí či neomlouvá za to čím je; tedy neambiciózním béčkem do morku kostí se všemi žánrovými prohřešky i klišé. Ovšem i to jednou za čas k dobré zábavě stačí, ne že ne. ()

verbal

To nasere. Člověk se těší na konečně výživnou temnou fantasy a dostane nějakou zkurvenou Nesmrtelnou tetu kombinovanou s Herym Potratem a drakiádou pro náctileté retardy. Jenda Sníh roztaje dřív, než stihnete říct trapná kokotina, a můj milovaný Džef Mosty celý film bojuje spíše s artritidou, osteoporózou, stařeckou demencí, zubní protézou a debilním scénářem než s temnými silami. A to jsem měl v úmyslu na to lézt do kina. Na oslavu svého moudrého rozhodnutí ihned po dopsání tohoto zvratku rituálně spálím dvousetkorunu. ()

T2

Rozpočet $95miliónovTržby USA $17,223,265Tržby Celosvetovo $110,623,265Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ taká skoro neškodná fantasy, ktorá ponúkne len otrepanú okukanú šablónu a prázdnotu trilógie Hobit, malou výhodou je že to až tak nenudí, rýchlo to odsýpa, Jeff Bridges je v celku slušný ťahúň, kdež to taký Ben Barnes je ako je zvykom nevýrazný, akcia a triky újdu /45%/ ()

Enšpígl

Dám sice tři, ale servírovat budu zejména kritiku. Je to promarněná šance, třeba finále bylo vysloveně odfláklý. Buď tvůrcům došla fantazie nebo peníze. Čarodejnický nálet na město moh bejt daleko vymazlenější. Ben Barnes je topornej že se to hned tak nevidí. Jeff má taky na víc než se filmem proťapat s jedním výrazem. Hereckou čest tedy zachraňovala Julianne Moore a výborný wellness pro pánský očíčka připravila Alicia Vikander. Ze všeho nejvíc se mě však líbil "Špičák", protože mně připomínal Františka Fuku. Na pochvalu jsou všechny ty čarodejnický postavy, věčná škoda že jim byl poskytnut poměrně malý prostor. Filmu se nedá upřít hezký námět, možná bych úplně vymazal humor, resp. pokusy o humor, protože se příliš nedařil a udělal bych z toho regulérní temnou bachorku. Měl jsem dobrý pocit z jednotlivostí, ale celku by slušela pečlivější filmařina. ()

• Přestože se ve snímku mluví o příchodu rudého úplňku a jeho viditelná část se s ubíhajícím časem opravdu zvětšuje, po celý film je měsíc ve fázi couvání, a tak by tedy měl během filmu ubývat. (JohnDeRooy)
  • Seventh Son je taktiež aj názov pesničky od heavy metalovej skupiny Iron Maiden. Vo filme Gregory (Jeff Bridges) hovorí, že si siedmym synom siedmeho syna (your the seventh son of the seventh son). To je refrén zo spomínanej pesničky. (beso74)