Sedmý syn

• slovenský

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

[ČSFD projekce - Atlas] Hláška s cikánem rozštípala nejen mě ale i celé kino. Kdyby při druhé scéně se zavřeníma očima dostala HOPRDOX, stal by se film poměrně dobrou komedií, což se bohužel nestalo. Takže nakonec velice průměrné fantasy, na které člověk hodně rychle zapomene. Škoda. S odřenýma ušima 3*, procenta po mě tentokrát nechtějte (58%)(6.1.2015)

Film pro první letošní návštěvu kina jsem zvolil dobře. Parádní nenáročná zábava na odreagování, když si chce člověk užít nějaký to natvrdlý efektama a vtipama nacpaný fantasy. Tohle můžu, sice nebudu popírat, že místy je ten film... jak to říct diplomaticky... ehm blbej, ale já jsem dostal přesně to co jsem chtěl. Pěkný lokace, kvalitní efekty spousta vtípků a hlášek, furt se něco děje na scéně se zjevují všechny možný příšery navíc je tu Julianne Moore jako správně démonická čarodějnice, tak co kurva víc chtít?! Možná mi stačí málo ke štěstí, ale ocením spíš takovejhle jednorázovej zábavnej nářez s přiměřenou stopáží než další výpravnou rádoby oduševnělou dvou a více hodinovou nudnou story typu Exodus. Prostě pohodová jednohubka co si na nic nehraje.70%(6.1.2015)

• Eddard

Zatuchlá fantasy kaše, do které tvůrci namíchali polotovary všeho, co je průměrného na fantasy, přidali dva vynikající herce (Bridges, Moore), další z mnoha důkazů toho, že z šablonovitě napsané postavy se toho moc vykouzlit nedá; a konečně vše přelili hezoučkou digitální polevou, která se už ale musí po všech těch Eragonech zajídat i průměrnému divákovi. Pusťte si radši trailer. Z naprostého zmaru film zachraňují některé slušné digitální akce a Bridgesův suchý alko humor. 30%(6.1.2015)

Na fantasy ja nie som vôbec žiadny odborník, takže ja len tak neodborne ... draci lietali elegantne, pri Tuskovi by som spať veru nemohla, chrápaním by ma neustále budil, príroda, kde sa tento príbeh odohral bola úchvatná, hudba v pozadí ma niekedy rušila, inokedy som si ju ani nevšimla, Julianne bola nejako moc vyretušovaná, ale chvost mala parádny, Jeff má stále závideniahodnú kondičku, Bena by bola naozaj škoda pri tých prascoch a Alicia, kvôli ktorej som si film pozrela, bola úchvatná. Teda klamem, nielen kvôli nej, chcela som si oddýchnuť a pobaviť sa pri nejakom filme, a tento film to splnil.(6.9.2015)

No nebylo to nic moc. Ani Jeff Bridges tomu moc nepomohl. Dneska je vážně těžké natočit kvalitní fantasy... Prostě to není v ničem zajímavé. Aspoň Julianne Moore si svou roli královny čarodějnic pořádně užívala. Na svůj věk vypadá pořád skvěle. :) Kit Harington se tam taky moc dlouho neohřál. Kouzelná Alicia Vikander to tam trochu zachraňuje jako hodná čarodějnice. ;) Děj je docela předvídatelný. Ale triky docela ušly. "Jak se s ním bojuje? Nebojuje, utíká se." :D(17.5.2015)

• - Přestože se ve snímku mluví o příchodu rudého úplňku a jeho viditelná část se s ubíhajícím časem opravdu zvětšuje, po celý film je měsíc ve fázi couvání, a tak by tedy měl během filmu ubývat. (JohnDeRooy)

• - Hora vo filme sa volá Pendle Mountain podla Pendle Hill, hory v Anglicku, z okolia ktorej pochádzali dvaja ľudia, ktorí boli v roku 1612 súdení za čarodejníctvo. Malkin (Julianne Moore) je s najväčšou pravdepodobnosťou pomenovaná po Malkin Tower, dome, v ktorom žila Demdike, jedna z čarodejníc súdených v roku 1612 v Lancashire. Malkin bolo v tomto období a v tejto oblasti tiež synonymom pre slovo "exkrement". (Astonko)

• - Hoci hrá Antje Traue matku Alicii Vikander (Alice), vekový rozdiel je medzi nimi v skutočnosti len 7 rokov. (Astonko)