Sedmý syn

• slovenský

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

Fantasy Sedmý syn je přesně ten typ filmu, který je bohužel průměrný, ale od začátku mu to nepřejete a doufáte, že se to zlepší... Snímek je šablonovitý až hrůza, k tomu béčkovost z toho jen křičí, špatné efekty zachraňují krásné přírodní exteriéry a kráska Alicia Vikander. Bodrov s takovou hereckou sestavou měl vytěžit víc! Lepší (zejména kvůli zábavnosti) 3 hvězdy.(26.4.2016)

Krásná ukázka toho, že bez Crosbyho Malkin nemá šanci. S mečováním se nám poslední dobou roztrhnul pytel, bohužel ani syn numero sedm kinonabídku posledních týdnů nijak nerozsekal. Copak nápad, ten se mi líbil podobně jako výstřih cérečky paní Malkinové, ale proč se s ním víc nepracovalo? Vykreslení čarodějnických kategorií bylo odfláknuté víc než moje ranní hygiena a závěrečný souboj? Z něj jsem měl pocit, že kdybych tudy býval měl cestu, složím je všechny polívkovou lžící. Jo Jeff by si měl buď nechat vyměnit zubní náhradu anebo začít svoje role rozlišovat aspoň podle toho, že už je v jiném filmu.(22.1.2015)

• M.a.t.t.

Klasická fantasy jednohubka, ktorá ničím nevybočuje z radu. Ale ten pocit premárneného potenciálu bol v tomto prípade ešte silnejší ako obvykle. Siedmy syn má viacero charizmatických hercov, slušné tempo a viac než obstojnú trikovú stránku. Ale k čomu je to dobré, keď chýba zmysluplný a dobre napísaný príbeh, ktorý ani nemá jasnú cieľovú skupinu a tvári sa mimoriadne osudovo. Aj preto som možno o niečo tvrdší ako obvykle.(29.3.2015)

Rozpočet $95miliónovTržby USA $17,223,265Tržby Celosvetovo $110,623,265Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ taká skoro neškodná fantasy, ktorá ponúkne len otrepanú okukanú šablónu a prázdnotu trilógie Hobit, malou výhodou je že to až tak nenudí, rýchlo to odsýpa, Jeff Bridges je v celku slušný ťahúň, kdež to taký Ben Barnes je ako je zvykom nevýrazný, akcia a triky újdu /45%/(16.4.2015)

• Allien.9

Vyvarujme se vulgarismů a řekněme, že je „Sedmý syn“ do očí bijící - a ještě k tomu nepovedená - vykrádačka minimálně dvou podobných filmů („Zakázané království“ *****, „Hon na čarodějnice“ ** apod.), která nemá v kině absolutně co dělat. Mít to za názvem "TV film", tak budu nejspíš shovívavější, ale takhle? No way. Šišlající Jeff Bridges, jinak vcelku dobrý herec, by za tohle zasloužil Zlatou malinu a zápis do knihy hanby, ocicmávající se páreček mě rozesmíval a záporáci, kteří měli být pomalu nepřemožitelní (a přitom by je sundala stoletá babička s vidlemi), mě rozplakávali. Né, tohle bylo FAKT špatný... Přemýšlím, za co jsem vlastně dala ty 2 hvězdy. Asi za pětiminutovou účast Jona Sněha a za hezkou přírodu. P.S.: Může mi někdo říct, jaká měla být cílová skupina?!? Po rozležení v hlavě odjímám další hvězdu. „SS“ je prostě jeden velký omyl. Done.(31.1.2015)

• - Hora vo filme sa volá Pendle Mountain podla Pendle Hill, hory v Anglicku, z okolia ktorej pochádzali dvaja ľudia, ktorí boli v roku 1612 súdení za čarodejníctvo. Malkin (Julianne Moore) je s najväčšou pravdepodobnosťou pomenovaná po Malkin Tower, dome, v ktorom žila Demdike, jedna z čarodejníc súdených v roku 1612 v Lancashire. Malkin bolo v tomto období a v tejto oblasti tiež synonymom pre slovo "exkrement". (Astonko)

• - Seventh Son je taktiež aj názov pesničky od heavy metalovej skupiny Iron Maiden. Vo filme Gregory (Jeff Bridges) hovorí, že si siedmym synom siedmeho syna (your the seventh son of the seventh son). To je refrén zo spomínanej pesničky. (beso74)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles a v Hollywoodu v USA a ve Vancouveru v Kanadě. Filmovalo se i v České republice. (willy1)