Sedmý syn

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

• Xquick

Na Syna jsem se těšil poměrně dlouho a podle traileru jsem měl poněkud vysoké očekávání. Bohužel scény v traileru byly vybrány opravdu pečlivě a jednalo se o ty (jediné) nejlepší scény z celého filmu. Film působí nedomyšleně ačkoliv námět má určitě potenciál. Například Finále je příšerně odbyté, film by si zasloužil mnohem monumentálnější zakončení (došel filmařům keš ??). Veškeré nestvůry působí úžasně, ale nedostávají ve filmu dostatek prostoru a jejich síly jsou velmi velmi relativní (v závěru slabé). Velké zklamání - 1*.(7.1.2015)

• Jezinka.Jezinka

Ben Barnes je pěknej chlap a sympaťák, i když tedy dlouhé vlasy mu sluší víc. Jeff Bridges je malebný stařec mávající kolem sebe hořícím klackem s veškerou vehemencí, kterou mu praskající klouby dovolí. Julianne Moore nás bude strašit. S tím make-upem nejspíš skutečně bude. Do Jona Sněha dost rychle vstoupila temnota a nastalo tání. Alicia Vikander by si měla mýt ruce. Na pracně naučená pravidla je dobré rychle zapomenout a hlídat si talismany je životně důležité, pokud vám po koulích, nebo aspoň po tom talismanu, jede jak slepice po flusu čarodějka, ze které se vyklube tetka, jíž před lety k smrti vytočila matička vaše drahá. Skutečnost, že naštvaná ženská umí být pěkná saň je tu sdělena natolik po lopatě, že to pochopí i průměrný americký divák. Ti draci sami jsou luxusní. Tolik k pozitivům. Negativa - tak nějak to, o čem to celé bylo.(23.8.2015)

• Fr

„PŘED OSUDEM SE NEUKRYJEŠ…“ /// Těšil jsem se na svět, kde jsou legendy a noční můry realitou. Tohle totiž mohla bejt hezká pohádková fantasy. Bohužel plytkej příběh nezachrání parádní vizuál, ani Jeff Bridges, kterej si tu Gandalfovskou roli užívá. Temnota je utopená ve spoustě zbytečnejch keců a finále je vodfláknutý. Nedivím se, že tahle pohádka u dospělejch propadla. Takovej Honza s Mařenou jsou proti tomuhle veledílo! A když Sedmej syn, tak jedině TENHLE! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu Strašidelný učeň - The Last Apprentice: Revenge of the Witch, kterou napsal Joseph Henry Delaney v roce 2004, neznám. 2.) Netuším co vznikne, když cigán vojede čarodějnici (tak bacha! To si stříkneš do gatí!). 3.) Moje stará je čarodějnice. 4.) Thx za titule ,,ondrejlo86“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(23.4.2015)

Mustr "vidět-pobavit se-zapomenout" aplikovaný na přiblblou pohádkovou fantasy (s jednovaječným dvojčetem Timothy Olyphanta!), která se nebere vážně a ani se nijak nestydí či neomlouvá za to čím je; tedy neambiciózním béčkem do morku kostí se všemi žánrovými prohřešky i klišé. Ovšem i to jednou za čas k dobré zábavě stačí, ne že ne.(6.1.2015)

• verbal

To nasere. Člověk se těší na konečně výživnou temnou fantasy a dostane nějakou zkurvenou Nesmrtelnou tetu kombinovanou s Herym Potratem a drakiádou pro náctileté retardy. Jenda Sníh roztaje dřív, než stihnete říct trapná kokotina, a můj milovaný Džef Mosty celý film bojuje spíše s artritidou, osteoporózou, stařeckou demencí, zubní protézou a debilním scénářem než s temnými silami. A to jsem měl v úmyslu na to lézt do kina. Na oslavu svého moudrého rozhodnutí ihned po dopsání tohoto zvratku rituálně spálím dvousetkorunu.(26.3.2015)

• - Hora vo filme sa volá Pendle Mountain podla Pendle Hill, hory v Anglicku, z okolia ktorej pochádzali dvaja ľudia, ktorí boli v roku 1612 súdení za čarodejníctvo. Malkin (Julianne Moore) je s najväčšou pravdepodobnosťou pomenovaná po Malkin Tower, dome, v ktorom žila Demdike, jedna z čarodejníc súdených v roku 1612 v Lancashire. Malkin bolo v tomto období a v tejto oblasti tiež synonymom pre slovo "exkrement". (Astonko)

• - Přestože se ve snímku mluví o příchodu rudého úplňku a jeho viditelná část se s ubíhajícím časem opravdu zvětšuje, po celý film je měsíc ve fázi couvání, a tak by tedy měl během filmu ubývat. (JohnDeRooy)

• - Poté, co film opustil Alex Pettyfer, se o hlavní roli ucházeli Shiloh Fernandez, Sam Claflin, Caleb L. Jones a James Frecheville. (Fevas)