Reklama

Reklama

VOD (1)

Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná. (CinemArt)

(více)

Videa (24)

Trailer 1

Recenze (614)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Klasická fantasy jednohubka, ktorá ničím nevybočuje z radu. Ale ten pocit premárneného potenciálu bol v tomto prípade ešte silnejší ako obvykle. Siedmy syn má viacero charizmatických hercov, slušné tempo a viac než obstojnú trikovú stránku. Ale k čomu je to dobré, keď chýba zmysluplný a dobre napísaný príbeh, ktorý ani nemá jasnú cieľovú skupinu a tvári sa mimoriadne osudovo. Aj preto som možno o niečo tvrdší ako obvykle. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

No nebylo to nic moc. Ani Jeff Bridges tomu moc nepomohl. Dneska je vážně těžké natočit kvalitní fantasy... Prostě to není v ničem zajímavé. Aspoň Julianne Moore si svou roli královny čarodějnic pořádně užívala. Na svůj věk vypadá pořád skvěle. :) Kit Harington se tam taky moc dlouho neohřál. Kouzelná Alicia Vikander to tam trochu zachraňuje jako hodná čarodějnice. ;) Děj je docela předvídatelný. Ale triky docela ušly. "Jak se s ním bojuje? Nebojuje, utíká se." :D ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Xena aby do toho kopla, fakt už do upíří prdele kostnatý... To je, vole, takový problém, dát tam trochu mlhy, ubrat na barvičkách, vysrat se na ty přepálený zápletky, trochu pocákat kostýmy umělým blátem, úplně vypustit cokoliv připomínající homouše Eragona, předabovat Bridgese, nenechat Davida Ratha hrát hodnou čarodějnici... a a a natočit to kurva trochu vážně? Fakt je problém natočit prostě normální fantasy s koulema, pořádnýma dužnatýma, chlupatýma koulema? No, asi je. Ale ten Krišna, který přišel padouchům na pomoc až z Táčmahálu byl skvělej. To si tu jednu rudou hvězdu navíc zaslouží. ()

Eddard 

všechny recenze uživatele

Zatuchlá fantasy kaše, do které tvůrci namíchali polotovary všeho, co je průměrného na fantasy, přidali dva vynikající herce (Bridges, Moore), další z mnoha důkazů toho, že z šablonovitě napsané postavy se toho moc vykouzlit nedá; a konečně vše přelili hezoučkou digitální polevou, která se už ale musí po všech těch Eragonech zajídat i průměrnému divákovi. Pusťte si radši trailer. Z naprostého zmaru film zachraňují některé slušné digitální akce a Bridgesův suchý alko humor. 30% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Podnapilý Dude Lebowski a jeho vyvolený nohsled jdou po krku matce ruského útočníka ve službách Pittsburghu? Óčeň charóši, taváryš Bodrov, ale co ta chatrná mytologie, křečovitá snaha o humor, nevyužití kreatur a vůbec celé to bezbarvé nic proti ničemu? Amerikanskiye proizvoditeli? Zaujaly maximálně dvě věci. Že Bridges od True Grit neslezl z koně (v té souvislosti bych chtěl připomenout, že kůň nesmí do maskérny) a povedená vizáž čarodějnice J.Moore. Nejspíše pocta nedávno zesnulému H.R.Gigerovi.. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (11)

  • Pôvodne sa mal film odstať do kín v januári 2014, kvôli prieťahom v natáčaní sa však premiéra posunula až na rok 2015. (beso74)
  • Přestože se ve snímku mluví o příchodu rudého úplňku a jeho viditelná část se s ubíhajícím časem opravdu zvětšuje, po celý film je měsíc ve fázi couvání, a tak by tedy měl během filmu ubývat. (JohnDeRooy)

Související novinky

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (více)

Reklama

Reklama