Sedmý syn

• slovenský

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

Mustr "vidět-pobavit se-zapomenout" aplikovaný na přiblblou pohádkovou fantasy (s jednovaječným dvojčetem Timothy Olyphanta!), která se nebere vážně a ani se nijak nestydí či neomlouvá za to čím je; tedy neambiciózním béčkem do morku kostí se všemi žánrovými prohřešky i klišé. Ovšem i to jednou za čas k dobré zábavě stačí, ne že ne.(6.1.2015)

Krásná ukázka toho, že bez Crosbyho Malkin nemá šanci. S mečováním se nám poslední dobou roztrhnul pytel, bohužel ani syn numero sedm kinonabídku posledních týdnů nijak nerozsekal. Copak nápad, ten se mi líbil podobně jako výstřih cérečky paní Malkinové, ale proč se s ním víc nepracovalo? Vykreslení čarodějnických kategorií bylo odfláknuté víc než moje ranní hygiena a závěrečný souboj? Z něj jsem měl pocit, že kdybych tudy býval měl cestu, složím je všechny polívkovou lžící. Jo Jeff by si měl buď nechat vyměnit zubní náhradu anebo začít svoje role rozlišovat aspoň podle toho, že už je v jiném filmu.(22.1.2015)

Proč vždycky ty zlovolné plány těch největších bijců strany temnot selžou na přiblblých rodinných problémech co? :) Takové nedomrlé. Celou dobu jsem měl pocit, že s trochou péče především na scénáři by se se stejným základem dal uplichtit lepší výsledek, možná i na čtyři kousky. Co k tomu chybělo? Trochu reálnější vývoj postav, jejich interakce a emoce. Jako když syn opouští maminku, lovec duchů vzpomíná na svou dávnou lásku a podobně, tak všechny tyhle scény se odehrávají v rovině "bylo to předurčeno/viděl jsem to ve svých snech" či "já si ten osud nevybral, on si vybral mne" a podobné fráze. Sakra sleduju lidi, co se sami rozhodujou, nebo jen figurky, co se hýbají podle toho, co padne na scénáristově kostce? Totéž se týká glavnovo geroja. Nemám moc vřelý vztah k hrdinům, co za své úspěchy vděčí především předurčení, amuletům, osudu a vůbec, mám radši ty, kteří to co umí si musí po léta nadřít a na osudy a na to, kolikátým v pořadí zrovna jsou, zvysoka kálejí. A když už se zamilují, tak to jen tak nezahazují. Díky té chudosti emocí se o hlavní postavy nebojíte a vedlejší nemají šanci zaujmout (např. chlápek na voru co pomůže z bryndy dvěma hrdinům při útěku před monstrem, náhle zmizí a už o něm nevíme, nad vypáleným městem nikdo ani nevzdechne a tak dále). Jo, a Bridges tu trochu recykluje svojí postavu z Opravdové kuráže. Ale tak budiž, jako žánrová jednohubka neurazí, vzhled některých monster nevypadá špatně (míněno jsou docela nápadité), no a Alicia Vikander je šmrncovní čarodějka. Přijatelný průměr.(9.1.2015)

• becki_tu

Směs nejrůznějších fantasy inspirací od Zaklínače po Harryho Pottera ještě není zárukou kvalitního filmu. O to víc taky zamrzí fakt, že byl k dispozici slušný rozpočet a poměrně zvučný herecký ansámbl. Paradoxně se ani nedá říci, že bych se vyloženě nudil, ale zoufale šablonovitý příběh mi zkrátka nedovoluje jít s hodnocením výše. Bohužel nedokážu posoudit, zda je slabší už knižní předloha nebo se špatně vyspal až najatý scénarista.(27.7.2015)

Hodnotím v rámci žánru, protože mě vytáčí místní komentáře o tom, jak je to zbytečný film. Bych teda chtěl vidět ten zástup kvalitních fantasy filmů. Idioti ti lidi, opravdu. Jedná se o viceméně nezpomalující fantasy nálož se spoustou čarodějnic, čarodějů, draků, animaloidů a jejich vybíječů. Ano, nejedná se o kdoví jak spletitej příběh jako z pera Rowlingové, ale o to tady přece zas až tak nejde, ne? Naposledy jsem se v tomto duchu takto bavil u Jeníčka, i když ten je krvavější a odlehčenější, přičmež například Roninové se se svou rozveklostí nechytají. 85%(22.3.2015)