Sedmý syn

• slovenský

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

Klasická nedovařená filmová fantasy. Pár dobrých nápadů se tu najde, o to ne, ale svět, ve kterém se film odehrává, není moc zajímavý nebo originální, stejně jako příběh, který smrdí levným fantasy paperbackem. Film zachraňují dvě věci - 1. ) občas se postavy zachovají překvapivěji a chytřeji, než od nich čekáte; 2.) dobrý casting. Jeff Bridges má gravitas a umí hrát, na Bena Barnese se moc, moc hezky kouká a v pozadí občas vykoukne Djimon Hounsou (černošský cool čaroděj), Julianne Moore (uber make-upu, holka!) nebo Kit Harrington (John Snow opravdu nic neví - neuloví ani malého draka!). Vzhledem k tomu, že film očividně provázely velké porodní bolesti (prý měl mít preméru už v únoru 2013), to není zase tak špatný výsledek. V sobotu odpoledne bych se na tenhle film klidně podívala znovu. 60 %(8.1.2015)

Těžce nevyrovnaný film. Děj klasický fantasy průměr a navíc předvídatelný jako průjem po kari, víc jak polovina scén příliš zkratkovitých nebo těžce natahovaných, některý rozhovory jsou jako z pohádek od Trošky, dementně vnucená love-story aby měli teen slečny u čeho vymačkávat muffíny, akce je taková podivně nezáživná a na druhou stranu vynikající vizuální ztvárnění a ještě víc borco-vynikající skvělý Jeff Bridges (jako vždy), který hlásí o stošest. Původně jsem chtěl dát dvě hvězdy, ale bojím se, že by mě v noci přišel strašit Jeff Bridges a proto dám o jednu hvězdu navíc. Ha ha ha ha.(24.4.2015)

Prachbídný a laciný potomek mého jinak velmi oblíbeného žánru. Námět by zřejmě ještě nemusel znamenat totální fiasko, kdyby ho popadl za sedmero pačesů schopný scénárista. To se, bohužel, nestalo, a tak se náročnější divák nemá "na co" koukat a trpí víc než čarodějnice ve stříbrné síti. Už couvající dorůstající krvavý úplněk v prvních minutách hovořil za vše - následovaly mraky fádních či nelogických scén a přes klasický mustr "vše se přes noc naučím, když to ten přede mnou za 10 let nezvládl", se pronudíme až do finále, samozřejmě láska hory a stvůry přenáší a za každým dobře mířeným tnutím nefalšovaná falešná hláška (právem utrápeného) Jeffa Bridgese. Zábava pro náctileté žrouty popkornu, nikoli pro vyznavače fantasy. 50%(7.1.2015)

Proč vždycky ty zlovolné plány těch největších bijců strany temnot selžou na přiblblých rodinných problémech co? :) Takové nedomrlé. Celou dobu jsem měl pocit, že s trochou péče především na scénáři by se se stejným základem dal uplichtit lepší výsledek, možná i na čtyři kousky. Co k tomu chybělo? Trochu reálnější vývoj postav, jejich interakce a emoce. Jako když syn opouští maminku, lovec duchů vzpomíná na svou dávnou lásku a podobně, tak všechny tyhle scény se odehrávají v rovině "bylo to předurčeno/viděl jsem to ve svých snech" či "já si ten osud nevybral, on si vybral mne" a podobné fráze. Sakra sleduju lidi, co se sami rozhodujou, nebo jen figurky, co se hýbají podle toho, co padne na scénáristově kostce? Totéž se týká glavnovo geroja. Nemám moc vřelý vztah k hrdinům, co za své úspěchy vděčí především předurčení, amuletům, osudu a vůbec, mám radši ty, kteří to co umí si musí po léta nadřít a na osudy a na to, kolikátým v pořadí zrovna jsou, zvysoka kálejí. A když už se zamilují, tak to jen tak nezahazují. Díky té chudosti emocí se o hlavní postavy nebojíte a vedlejší nemají šanci zaujmout (např. chlápek na voru co pomůže z bryndy dvěma hrdinům při útěku před monstrem, náhle zmizí a už o něm nevíme, nad vypáleným městem nikdo ani nevzdechne a tak dále). Jo, a Bridges tu trochu recykluje svojí postavu z Opravdové kuráže. Ale tak budiž, jako žánrová jednohubka neurazí, vzhled některých monster nevypadá špatně (míněno jsou docela nápadité), no a Alicia Vikander je šmrncovní čarodějka. Přijatelný průměr.(9.1.2015)

• Segrestor

Xena aby do toho kopla, fakt už do upíří prdele kostnatý... To je, vole, takový problém, dát tam trochu mlhy, ubrat na barvičkách, vysrat se na ty přepálený zápletky, trochu pocákat kostýmy umělým blátem, úplně vypustit cokoliv připomínající homouše Eragona, předabovat Bridgese, nenechat Davida Ratha hrát hodnou čarodějnici... a a a natočit to kurva trochu vážně? Fakt je problém natočit prostě normální fantasy s koulema, pořádnýma dužnatýma, chlupatýma koulema? No, asi je. Ale ten Krišna, který přišel padouchům na pomoc až z Táčmahálu byl skvělej. To si tu jednu rudou hvězdu navíc zaslouží.(19.11.2015)