Sedmý syn

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

• RedAK

Určitě se všichni shodneme na tom, že občas, v nezištném afektu, jsme schopni ze svých úst vypustit nehezká nemilá slova, která bychom za normálních okolností neřekli a kterých pak velice litujeme, třeba něco jako "ty tlustá vyžraná kundo s ksichtem pračuráka, nežer mi ty sušenky!". I já, tvor omylný a debilní, jsem nedávno vyřkl obdobný nesmysl a měl jsem za to, že pozměnit dočasně svoje žánrové preference může být docela fajn. A tak jsem se rozhodl z porna nenápadně přeorientovat na fantasty, ale samozřejmě pomalým, rozvážným tempem, protože kdybych z profesionální polykačky semene, která musí instalatérovy služby splatit delikátně provedeným análním fistingem přepnul rovnou třeba na Harryho Bilba, asi by mě to mohlo zabít. A tak jsem si před projekcí pustil trošku těch prasečinek, což mi absolutně nepomohlo, akorát se mi ztopořila svíčka, takže jsem musel přeleštit svícen a tím to haslo. Nebojím se v kontextu s tímto filmem využít pejorativních termínu jako je "kravinka", "blbinka", nebo technicky přesnější "píčovina". Ode dneška končím s jakýmkoliv fantasty, protože to prostě není nic pro mě. Kdybych měl na něco podobného ještě někdy jít, tak si raději nechám vyšetřit hemeroidy od malomocného, kterému by po zákroku zbylo jen osm prstů.(6.1.2015)

• váca

Efekty jsou udělány perfektně, což ovšem v dnešní době už není známka ničeho výjimečného. Co tomu ovšem chybí je smysluplný děj, který postrádá nějakou zásadní dějovou linku, která by se dala jednoduše pochopit. Jeff Bridges, to byla teda síla. Myslel jsem, že svůj opilecký výraz časem opustí, ale jeho parodovaný, šílený hlas nás bohužel provází celým filmem, což je dost utrpení. No celkově se to dost nepovedlo!! Pro mě tak maximálně 30% za efekty a pěknou Alicii Vikander, jinak děs.(20.1.2015)

|| Scenár: Charles Leavitt, Steven Knight / Predloha: Matt Greenberg | Hudba: Marco Beltrami | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Legendary Pictures, Thunder Road Film | Rozpočet: 70-100 miliónov $ | Tržby: 22 miliónov $ | Ocenenia: - || Moje očakávania boli takmer nulové, takže som bol nápaditosťou filmu milo prekvapený, a to jak z obrazovej, tak dejovej stránky. Vykreslenie postáv a pavučina vzťahov medzi nimi hneď ukázala, aký je markantný rozdiel medzi dielami, ktoré majú už zo základu nejakú predlohu. Beltramiho hudba je vedľa skvelého obsadenia nejsilnejšiou stránkou filmu. Šmrnc staromódnej rozprávkovitosti tiež pošteklil po duši. Podarenou komediálnosťou sa Seventh son bránil našrubovanej osudovosti, no pravdou je, že by sa bol mohol brať kľudne vážnejšie. Takto s toho 5* asi nebude, ale skvelá oddychovka s gandafovsky skvelým Bridgesom určite. 76% | Atlas Praha, 6.1.2015 |(6.1.2015)

• Segrestor

Xena aby do toho kopla, fakt už do upíří prdele kostnatý... To je, vole, takový problém, dát tam trochu mlhy, ubrat na barvičkách, vysrat se na ty přepálený zápletky, trochu pocákat kostýmy umělým blátem, úplně vypustit cokoliv připomínající homouše Eragona, předabovat Bridgese, nenechat Davida Ratha hrát hodnou čarodějnici... a a a natočit to kurva trochu vážně? Fakt je problém natočit prostě normální fantasy s koulema, pořádnýma dužnatýma, chlupatýma koulema? No, asi je. Ale ten Krišna, který přišel padouchům na pomoc až z Táčmahálu byl skvělej. To si tu jednu rudou hvězdu navíc zaslouží.(19.11.2015)

... a hodnocení strmě klesá... A není se vůbec čemu divit. Sedmému synovi, i přes značný potenciál, chybělo vše od smysluplného scénáře (skoncování s čarodějnicí mi připadalo jako "rychle tam pojďme něco hodit, ať se vejdeme do minutáže", o jejích monolozích ani nemluvě...) přes sympatické hrdinky (Julianne Moore jsem již maximálně přejezená a ta mladá vypadala, jak kdyby do pěti počítat neuměla) až po podmanivou hudbu (Giacchino ani Gregson-Williams holt už asi byli obsazení). Nuže alespoň že ta vizuální stránka byla koukatelná a (SPOILER) Harington ve filmu skončil stejně rychle jako začal. Minuta navíc jeho věčně utrápeného výrazu a šla by další hvězda dolů.(7.1.2015)