Sedmý syn

• slovenský

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

Hodnotím v rámci žánru, protože mě vytáčí místní komentáře o tom, jak je to zbytečný film. Bych teda chtěl vidět ten zástup kvalitních fantasy filmů. Idioti ti lidi, opravdu. Jedná se o viceméně nezpomalující fantasy nálož se spoustou čarodějnic, čarodějů, draků, animaloidů a jejich vybíječů. Ano, nejedná se o kdoví jak spletitej příběh jako z pera Rowlingové, ale o to tady přece zas až tak nejde, ne? Naposledy jsem se v tomto duchu takto bavil u Jeníčka, i když ten je krvavější a odlehčenější, přičmež například Roninové se se svou rozveklostí nechytají. 85%(22.3.2015)

Nechápem tie negatívne komentáre. Veď už z obsahu je úplne jasné, že pôjde o nenáročnú, fantasy žánrovku a to je aj presne to, čo som dostal. Jasne, scenár miestami dosť pokulháva na jednom mieste, tento problém však minimálne vyvažujú pekné bojové scény vyslovene na potešenie oka, v ktorých nechýbajú čarodejnice, draky a pestrá paleta rôznych kreatúr... v kontexte hrubej dejovej osnovy tak každému fanúšikovi fantasy musí byť jasné, kde sa autori nechali inšpirovať. Tentoraz mi nevadil ani huhňavý Jeff Bridges, v rámci jeho postavy mu jeho vekom sa stále zväčšujúci sa horúci zemiak v ústach celkom pasoval, dokonca v niektorých momentoch to jeho postave pomohlo prerásť až do náznakov humoru. Celkom spokojnosť. 75/100(30.3.2015)

• Segrestor

Xena aby do toho kopla, fakt už do upíří prdele kostnatý... To je, vole, takový problém, dát tam trochu mlhy, ubrat na barvičkách, vysrat se na ty přepálený zápletky, trochu pocákat kostýmy umělým blátem, úplně vypustit cokoliv připomínající homouše Eragona, předabovat Bridgese, nenechat Davida Ratha hrát hodnou čarodějnici... a a a natočit to kurva trochu vážně? Fakt je problém natočit prostě normální fantasy s koulema, pořádnýma dužnatýma, chlupatýma koulema? No, asi je. Ale ten Krišna, který přišel padouchům na pomoc až z Táčmahálu byl skvělej. To si tu jednu rudou hvězdu navíc zaslouží.(19.11.2015)

Prachbídný a laciný potomek mého jinak velmi oblíbeného žánru. Námět by zřejmě ještě nemusel znamenat totální fiasko, kdyby ho popadl za sedmero pačesů schopný scénárista. To se, bohužel, nestalo, a tak se náročnější divák nemá "na co" koukat a trpí víc než čarodějnice ve stříbrné síti. Už couvající dorůstající krvavý úplněk v prvních minutách hovořil za vše - následovaly mraky fádních či nelogických scén a přes klasický mustr "vše se přes noc naučím, když to ten přede mnou za 10 let nezvládl", se pronudíme až do finále, samozřejmě láska hory a stvůry přenáší a za každým dobře mířeným tnutím nefalšovaná falešná hláška (právem utrápeného) Jeffa Bridgese. Zábava pro náctileté žrouty popkornu, nikoli pro vyznavače fantasy. 50%(7.1.2015)

• Xmilden

Možná zbytečná fantasy, která se samozřejmě nemůže rovnat s takovými velikány jako například Hobit, ale úrovní někde k Hněvu Titánů asi pasuje. Jsem si vědom faktu, že mé hodnocení je vysoké hlavně z důvodu, že jsem Sedmého syna viděl v kině. Akce je fajn a vidět Lebowskeho, kterak mlátí chlapa půlitrem do hlavy se jen tak neomrzí. 40%(11.1.2015)