Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná. (CinemArt)

GameboyNES

Taková fantasy jednohubka. Sice mě tam šíleně srala ta Vikadilovic cigoška. Ale naštěstí to slušně dorovnávali Džefík a Julča. Tož tak slabší 4. ()

Alois88

Nepřipadalo mi to úplně špatné, ale postupem času tomu trochu docházel dech. A zdálo se mi, že tomu možná docházely i peníze. Konec byl tak zvláštně utnutý. Ale pohoršený nejsem, rád jsem zas viděl nějakou snahu o fantasy. ()

alldo.raine

Za mě zklamání a spíš béčkova fantasy pro děti. Škoda, potenciál byl velký, aby se v tom našel i dospělý divák. Takhle je to spíše jako nepodařená fantasy verze Zlatého kompasu. ()

Vykuk

Moc povedené fantasy a to já rád:) Triky luxusní, hudba taktéž, Jeff bavil, jen to mělo trochu divný spád a chyběli tomu emoce. Asi jsem si v poslední době zvykl na delší stopáže a tak mi to přišlo nějaké krátké:). Hlavní hrdina mě už tak nepřesvědčil a záporáci padali jak hrušky, takže na plnou palbu bych to neviděl, ale jinak těžká spokojenost, fantaskáři nemůžou minout:) ()

No Remorse

Mě osobně se to hodně líbilo, samozřejmě ve srovnání s Hobbitem je to úplně jiná liga - možná i sport, ale každé dobré fantasy je třeba ocenit. Rád se na to mrknu znovu jak to vyjde v modrém. Můj oblíbenec Jeff Bridges byl skvělej jako vždy ! 70% ! ()

Caemstr

Těžko říct, proč takhle vysoké hodnocení. Asi to je důsledek hned několika faktorů. Plynulost - Prostě jsem se nenudil. Ani chvíli. Neustále jsem fascinovaně zíral na plátno a užíval si každý moment filmu. Scenérie - Ať už je to je jezero u domu hlavního hrdiny, skály kde je MM uvězněná, Kyvadlová hora, nebo i počítačově vytvořená města, tak vše dodává filmu úžasně monumentální atmosféru. Jeff Bridges - Prostě Jeff Bridges ()

Jocho

Vecný komentár: Na film som sa po traileri tešil, i keď vzhľadom k tomu, koľko postáv sa v ňom mihali, vzrástol vo mne tieň pochybností. Nakoniec to nebolo vôbec zlé. Bola to fakt taká jednohubka, pretože výprava bola komornejšieho rázu; davových scén bolo pomenej (jedna?) a kamera sa zameriavala výlučne na hlavných hrdinov. Páčilo sa mi, že sa príbeh venuje dostatočne aj záporáčke, i keď väčšinu času nevytiahla päty z domu. Thomas pobral síce charizmy asi toľko, čo Bridgesov tieň, ale na druhej strane si nevybavujem afektované výlevy, takže výsledný dojem nebol tragický. Oko potešili grafické efekty, ucho Gregoryho šušlavé poznámky (scénka s pitím na hrebeni kopca ma donútila sa samovoľne uchechtnúť). Bohužiaľ, príbeh bol prostejšieho rázu a scenár často stál na vode. Postavy sa na scénach jednoducho zjavovali, ich vývoj by si zaslúžil aspoň 10 minút naviac k celkovej stopáži. Neminul by som ju však na koniec, pretože ten bol dlhý akurát. Len prečo sa odohrával tam? V meste by to malo väčšie grády. Sarkastická verzia (SPOILERY): Zaľúbený rytier nevie zabiť bosorku, tak ju na 10 rokov zavrie do jamy, kde na ňu prší a sneží. Živí ju nenávisť a túžba po pomste, čo zakryje snahou nastoliť vládu čarodejníc a po vyslobodení zverbuje starú partiu. Rytier medzitým zostarne o 35 rokov, počas ktorých si vychováva budúcich rytierov, zakaždým však umrú alebo umrú. Tak z čista-jasna prichádza za šuhajom - pastierom svíň - a kúpi si ho ako vrece zemiakov na zimu. A tak sa k nemu i správa. Bosorka medzitým sedí vo svojej vile a čaká na partiu. Šuhaj sa stretne s bosorka-švester-juniorkou, zaľúbia sa a mne sa zrazu lepí papuľa z toľkého medu. Potom, za 5 dní, sa Šuhaj naučí všetky veci od rytiera, ktoré on svojho predchodcu učil desať rokov. Potom cestou k bosorke zamordujú jedného člena ansámbla, na ktorý bosorka čaká. Bosorka sa hnevá, zabije šuhajovi mamu a pol mesta k tomu. Pustovníci medzitým cestou k bosorke zamordujú potvoru, pred ktorou treba väčšinou utekať. Rytier, starý to harcovník, sa ukáže ako vtipný deduško, ktorý rozhodne menej vie, než koľko toho vypije. Koľký vzor! Po príchode na panstvo bosorky sa chalanisko za pár sekúnd naučí ovládať mocný artefakt, lapí palicu otca všetkých rytierov a jedným šťuchom do každého zamorduje všetkú bosorkinu návštevu. Bosorku sundá z neba vlastná švester, za čo dostane pripináčky do krku. Bosorka-švester-juniorka plače. Bosorka si ide sadnúť na gauč, príde k nej rytier, povedia si, že sa už neľúbia, bosorka ho od radosti chytí kolo krku a v tom Šuhaj príde na scénu a šmarí po bosorke nožík. Jéj. Nakoniec obvyklé ďakovačky, odovzdávačky dedičstva a rada rytiera Šuhajovi, aby zabudol všetko, čo ho on učil, Nech sa učí po svojom. Bomba. Nadšený odchádzam s prvým záverečným titulkom. ()

Lenii

Když tak koukám na hodnocení (60% a průměrně tedy 3 hvězdičky), tak si říkám, kde to ten film od vás diváků vzal. Já osobně jsem se na film moc těšila, ale musím smutně konstatovat, že to byla hrůza. Námět, příběh byl velice zajímavý a lákavý, ale to jeho podání, zpracování a postavy ... děs běs. Ani hvězdné obsazení postav film nezachránilo. Čarodějným postavám dle mého nebylo věnováno dost času a prostoru na rozvinutí jejich osobního příběhu. Například postava v podání Djimona Hounsoua, naprosto "zabitá". Za celý film řekl pouze 4 věty!!!. Když nepočítám asi 3vteřinový řev v podání draka (i když do draka to mělo daleko). Jeff Bridges svou postavu také dost potopil. Zcela jistě ale né svou vinou. Jeho postava, rádoby vtipného, alkoholem provoněného, mistra s jedním tupým výrazem byla spíše k pláči než hodna obdivu. Podobně ani postava učně (sedmého syna) nebyla dobře pojata. A troufám si říct, že i postava Julianne Moore mohla dát divákovi mnohem víc než dostal. Celkový pokus o vtipnou fantasy považuji za prvotní neúspěch filmu. Ač se postavy snažily, tak jejich rádoby vtipné dialogy byly příšerné a vůbec ne povedené. ... Myslím si, že kdyby byl celý film pojat v úplně jiném a to temném pohledu, byl by film daleko lepší. A kdyby byl propracovanější a rozvinul (jak jsem již znímila) jednotlivé postavy více, byl by to jistě úplně jiný zážitek, než ten, který jsem si dnes večer z kina odnesla a dostal by i jiný prvotní komentář než: "Co to proboha bylo?" Jedinou hvězdičku, kterou filmu dám je za nápad a některé pěkné akční scénky, ale to je opravdu vše, co lze hodnotit kladně. 30% ()

Vojtarr

Já nevím film mi nepřišel zas tak špatný. Celý film byl dobrý, ale ten konec, konec byl až moc jednoduchý podle toho jak Malkinovou od začátku popisovali, jako strašnou královnu čarodějnic, která je neporazitelná. Stačil jeden nůž a bylo po všem, navíc její poslední slova „Já vás budu strašit“ nevyzněla jako z Fantasy filmu, ale jako z pohádky ze Štědrého dne, ale jinak byl film dobrý. ()

B_Dup

Nemá cenu se rozepisovat o filmu, u kterého člověk usne... Pravda, možná to bylo i kvůli těm 3D brýlím... ()

george82

Někdy si říkám proč se takové filmy točí. Děj byl naprosto bezduchý. Postavy nezajímavé. Šlo na mě v jednu chvíli i spaní, protože to člověka prostě nevtáhlo do děje. ()

intro

Seventh Son se mi moc líbil, už se nemůžu dočkat až vyjde na blue-ray. Tohle chci mít ve sbírce :) . Dávám 90% a rozhodně doporučuji !!!!!!!!!!! ()

Guran

Tak to je hodně velká blbost a ikdyž triky nevypadají nejhůř, musím říct, že se zde jedná o béčko se šílenými herci, včetně Bridgese a Moorové, která se mi ve své roli nelíbila. Postavy jsou špatně napsané, postrádají větší charakter, vůbec jsem hlavním hrdinům nefandil. Příběh je sdružení několika podobných příběhů, čili nic nového, spíše nuda a čekání na to až se začne něco dít a když něco začne, tak to rychle přejde a znovu se nic neděje, prostě ztráta času a hlavní kandidát na zlatou malinu ve všech kategoriích. ()

ratpile

Takový další filmový Eragon - jak formou, tak vyprávěním. Stylizace je prakticky totožná, výprava a scénář stejně tak. Snad jen Ben Barnes je určitě o level lepší herec než ten blonďák z Eragonu. Nicméně, nečekal jsem nic víc než průměrnou žánrovku, tudíž o nějakém zklamání nemůže být řeč. Fantasy je málo a tohle byla až na vyloženě odfláknuté finále neurážející oddychovka. Nejvíc mě bavilo asi ženské obsazení - přelíčená Moore je jako čarodějka pořád charismatická sexy mrcha, Antje Traue vypadá jak MILFka z čarodějnického dílu Playboye a Alicia Vikander ještě k tomu všemu umí hrát. Škoda, že se toho nechopil někdo s čistší vizí, mohla z toho být hezká fantasy pohádka. Žánrovka je to ale, i vzhledem k mrzké konkurenci, celkem slušná a zábavná. ()

Veniss

Mám ráda epický béčka, ale tady si někdo uplácal scénář na pískovišti, jenže při prvním fouknutí větříčku se filmová bábovička rozsypala. Film má všechno, co by dobrodružná fantasy měla obsahovat, jen to jako celek prostě nefunguje, i když jednotlivé scény samy o sobě nejsou špatné. Škoda, jak už řekli i jiní, potenciál tam byl. ()

germiny

Celou dobu jse si říkal, že to není až tak špatné. Dalo se to. Docela to odsýpalo, vtipy sice nefungují, ale zase tam třeba ujdou efekty apodobně. Jenže pak přišel ten konec a to byl opravdu konec. Hrozně odbyté. Kluk co do té doby nic neuměl našel smysl života a povodil si tam ty nejnebezpečnější z nejnebezpečnější s prstem v nose. To teda bylo... ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod