Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná. (CinemArt)

carodejb

Žiadne budovanie napätia a postáv (tie veci len tak hlásia keď na ne dôjde reč). To je ten problém. Klišé je fajn ak je podané dobre, avšak toto bolo absolútne priemerné. ()

boumik

Tohle mám rad , tohle miluji ! Lepši fantasy jsem za poledni roky neviděl. Tolik nadpřirozených bytosti tolik super efektu jsem dlouho neviděl . Sedmý syn je jedno z vubec nejlepšich fantasy za posledni roky! Jeff Bridges je prostě pro tenhle žanr jako stvořeny 55% ? Nechápu podle meho nazoru se sedmý syn muže rovnat i takovím velikánům filmu jako je Hobit . ()

Vocoun

To byla teda blbina. Naprosto nulový příběh postavený na pozadí naprosto dementní love story, která vznikla snad jedním pohledem. Kromě Bridgese a Moore taky naprosto hrozné obsazení, tomu se snad ani herci říct nedá. Až se člověk diví, proč se tomu tihle dva upsali. Sám Gregory asi ani neví, jestli je mnich, zaklínač, rytíř, lovec čarodějnic nebo já nevím co. Jestli je i kniha takhle zmatená, tak to teda potěš koště. Zkrátka hrozně zkratkovitý děj, který pomalu ani nedával smysl, občas tam hodili nějakou tu emoční linku a tohle prosím sledujete víc než hodinu a půl. Ani ty efekty a souboje nebyly kdoví jak povedené. I v rámci samotných fantasy se jedná o podprůměr a to jich není zase tolik. Slaboučké dvě hvězdičky jen za Bridgese a sem tam něco pozitivního. 2* 35% ()

Kimkong

Vcelku příjemné fantasy, které mi ke konci začalo tím svým lovem čarodějnic připomínat Jeníčka a Mařenku. Jen místo Mařenky tu máme věčně zasmušilého dědka. Většina filmu byla velice dobrá. Budovalo se pěkný temný svět. Závěr byl dosti uspěchaný a přišlo mě, že i zjednodušený. Tím si výsledek pokazili. Taktéž nijak nevysvětlovali ten důvod sedmých synů. Ale předloha by mohla být čtivá. Hudba ve filmu průměrná, herci průměrní. A Snow si teda pěkně zahrál. :) ()

Mr.Ward

Tak tohle ne. Tohle nejde doporučit ani na oddychové odpoledne. Příběh katastrofa, herci katastrofa a opravdová katastrofa co měla přijít nakonec ani nepřijde. Opravdu o ničem, tady snad jen hvězda za Julianne Moore a perfektní triky. ()

XXXXXXXX

Jednoho krásného dne, někde v matičce Rusi, komsomolec Bodrov rozhodl, že pěkně podle svého gusta zkurví, chtěl jsem vlastně napsat ztvární, další laciné fantasy, k obrazu svému. A jak si usmyslel, tak učinil. Do hlavní role obsadil hrdinu, schopného hlídat doma tak maximálně latrínu a aby to byla taky nějaká výzva, zakázal mu po celou dobu natáčení používání umělého chrupu, takže chudák Bridges 103 minut šišlá a šišlá a jestli nedošišlal, šišlá dodnes. Do role záporáků, dále obsadil Julien Moore, nucenou čekat na měsíc s měsíčky, partičku pokrevně spřízněných kopáčů Čurejových, což by vysvětlovalo, proč je zde každý druhý ochotník snědé pleti a jiné divácky propracované a vůbec všestranně originální prvky (v epickém finálním souboji, se "strašlivý" drak nechá bez problémů přesvědčit, aby bojoval v lidské podobě a než bys řekl: More železo, prdí do větru.. ano do větru protože do hlíny, tuto situaci zkrátka patřičně nevystihuje). Tohle a mnoho dalšího, poté polepil dohromady omáčkou tak plytkou, že i sebemenší mlha by se proti tomu dala libovolně krájet. Povrchní fantasy se všemi zápory a jinými negativními věcmi, které většinou divákovi stačí jen jmenovat a jsou tam. Oči pryč! ()

Xpojntman

Vcelku pěkná fantasy, která neurazí ani nepřekvapí. Hezký ženský obsazení včetně Julianny Moore, Alicie Vikander a Antje Traue. ()

ostravak30

Sedmý syn je bohužel fantasy, kterých je natočeno už mnoho. Ve stručnosti tu máme jedno zlo a jednoho mladíka, který klasicky ani neví, že je hrdina, neměl jim být a najednou jím je. A nakonec to samozřejmě zvládne. Nic nového a zápletka tak originalitou vskutku nepřetéká. To hlavní co tak z filmu zůstane jsou efekty, které vyšly docela dobře. Aby také ne, když jsou základem celého filmu. Osobně mám fantasy rád, tak ještě přidám hvězdy za žánr a kritizovanou Julianne Moore, která není špatná herečka, ale když jsou zápletky napsány jak jsou, moc možností nemá. Ani Jeff Bridges nebyl špatný a hlavně je to překvapivá volba pro tento žánr, ne však chyba. Je to jistě fantasy, která není vyloženě špatná, ale postrádá něco víc, díky čemu by mi utkvěla v paměti a zažehla ve mě touhu si ji někdy zase pustit. ()

wocicko

Bezchybné fantasy: skvělá výprava. příběh a herecké výkony. Jeff je zatím něljepší rytíř, jakého jsem viděla, měli by ho hned obsadit, do nějakého dramatu o Křižácích.Tohle byl nejlepší způsob, jak strávit Silvestra, protože si do dašího roku odnáším naději, že dobré filmy nevymřely po roce 1960 :-) ()

Trsto

škoda.. tri hviezdy len preto , že mám fantasy rád ... skôr je to tak na 2,5* ... Film s potenciálom a odfláknutý ... škoda zmarenej šance. ()

eMeMko

Průměrné fantasy, které si na nic nehraje a přesto/právě proto celkem zaujme. Nedostatky ve scénáři a slabší vizuální efekty plně vynahrazují dobré herecké výkony. Zvláště se pak předvedl Jeff Bridges, kterému role lovce duchů perfektně sedla, a Julianne Moore v roli královny všech čarodějnic. Finální hodnocení: slabý nadprůměr, který rozhodně neuškodí zhlédnout. ()

LordMack

Silnější dvě hvězdy. Film perfektně zhodnocuje věta z jedné recenze: Ty krásný triky se mohly použít na něco mnohem užitečnějšího. ()

PrincessB

Na tomto filmu jsem se celou dobu snažila najít co nejvíc pozitivních věcí. Závěr je tento: Efekty - Dobré, Soundtrack - Dobrý, Herci - Dobří... tak co tomu chybí? SCÉNÁŘ A DĚJ! To bude ono! Bohužel docela základní stavební základna pro zbytek filmu a tady je jaksi nejistá, promrhaná a na konci totálně odfláknutá. Mrzí mě to, protože jinak by to mohl být opravdu dobrý fantasy film. (např. akční scény byli velmi promyšlené a nekonvenční, což je u tohoto žánru velmi vítáno) ()

Fezzi

Tolik nevyužitého potenciálu až je mi z toho na brečení. Když pomineme několik nepřehlédnutelných náhod (hůl spadne ze skály, o něco později i hlavní hrdina Tom, a když se po sléze probouzí čirou náhodou leží hůl pět centimetrů od jeho ruky....) tak to vlastně byl i docela dobrý nápad. Jen to zpracování pokulhávalo. Padouši vypadali dobře, až bylo smutné že byli všichni poraženi tak snadno a celkově ty bitvy šlo udělat mnohem lépe. Jako by si to režisér ke konci uvědomil a snažil se to napravit co to šlo soubojem mezi zlou čarodějnicí a její sestrou, bohužel rychlost v kombinaci s nepružným kameramanem a špatnými osvětlovači způsobila nepřehlednost a tak mu ani to nakonec nevyšlo. 60% odpovídá. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod