Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná. (CinemArt)

Facerr

Výborná forma, ve který si milovníci fantasy budou mlaskat. Všude se to hemží monstrama, drakama, efektama. Tohle od podobný žánrovky očekávám. Bohužel nějak pokulhával obsah. Jo, děj měl hlavu a patu, ale nějak mě nedonutil hltat každou minutu. Spíš jsem to zcela chladně zkouknul, aniž by mě to nadzvedlo ze židle. Jít na tohle do kina, zamrzej vyhozený prachy, v pohodlí domova ale doporučuju. ()

Zodiak

Třeti hvězda jen za Jeffa, jinak to stoji za velky......Chtel bych videt financni bilanci investora. Musi byt dost bida :D ()

prochyn

Úžasné animace. Nádherně vyvedené fantasy prostředí, přesně jak to miluju. Skvělá muzika Marca Beltramiho. Rachitický rytíř John se motá od ničeho k ničemu. Děj, který by se vešel do jedné epizody seriálu Pojišťovna štěstí. Připadal jsem si, jako když se koukám z okna, venku je hezky, ale zrovna nejde nikdo kolem. ()

pida123

Milí a vážení, jelikož jsem četla knižní přelohu, tak mě to ale TO-TÁL-NĚ zklamalo. Příliš uspěchané, velice, převelice nepřesné (snad jen jména a původní zápletku si nechali), herecky nedokonalé a prkenné, scény co mohli být famozní, jsou utopené a naopak zbytečnostem je věnováno až moc času a takto bych mohla pokračovat donekonečna. Jediná světlá věc na Sedmém synovi Julianne Moore, ale vadí mi, že tam měla (tedy aspoň podle mě) málo pořádných scén, kde mohla předvést totálně dokonalou zlou čarodějnici. Nenechali ji využít celý její potenciál a to je velikananánská škoda, ale i tak to holka zvládla dobře. Kdybych bývala nečetla sérii "Lovce duchů", tak bych toto označila za dobrý filmík, ale takhle....hoooooooodně slabá dvojčička. ()

t.b.kat

Je to takový mix všeho viděného, nic originálního, ale dívat se na to dalo, těžko se k tomuto filmu bude člověk vracet, ale pokud chcete zabít čas, tak tahle jednorázovka za to stojí. 2* ()

Honzulik

Sedmý syn - tak přiznám, že jsem se těšil na velkolepou vizuální podívanou, zajímavý a temný příběh, epické souboje a taky mého oblibeného Jeffa Bridgese a ono nic z toho... Film se tvůrcům tak nějak nepovedl a těžko bylo vydržet do konce! ()

Wurths

Slátanina. Chvílemi temná fantasy, chvílemi blbost bez děje s marnými pokusy o vtipy. V polovině filmu se nic neděje a v celém filmu není jediná postava, kterou bych si mohl oblíbit. Jediné fajn charaktery jsou záporné, čarodějnice a tak. Ale ty tam skoro nebyly, takže ani ty film nezachrání. Všechny bitvy se rozjely dobře, ale nakonec byly strašně odfláknuté. Julianne Moore v roli čarodějnické královny fajn, ale Jeff Bridges děsně přehrává. Bena Barnese jsem si skoro nevšímal, a to je asi špatně, když už je ta hlavní postava. Přítomnost Jona Snowa potěšila. Kostýmy a výprava dobrý, ale jinak nic k pochválení. Čekal jsem mnohem, mnohem víc. ()

Domas88

Co jiného dát? Fantasy super.. Málo keců, děj trapný, ano vím, ale co jako? viděli jste ty efekty? :) tak má správné fantasy být, a jestli to nechápete tak si pusťe třeba televizní noviny TV NOVA to je taky dobré fantasy, hledejte mouchy kde by se jich našlo, vůbec mně se to strašně líbilo a chci 2.... ()

mecano

Pokud je tu kvalita Hobita ocenena mistnimi intelektualy pres +-75%, pak tohle je umelecke dilo, jaka se rodi jednou za sto let, a u nehoz je nespravedlive, ze procenta konci stovkou. Toto je jednoduse diamant vedle sracky jmenem Hobit (a mluvim ted o druhem a predevsim tretim dile). Takhle se dela fantasy, hodny carodej, zly carodej, ucednik, pekna kunda, dobry triky a hudba....ano, triky, muzete porovnat s tim vejblitkem, ktery jste videli ve tretim Hobitovi. ()

Don Maty

Och, kiežby trailery neklamali. Celý svet by bol iný. Napríklad by som vedel, že to nemám pozerať ani keď som fanúšik fantasy filmov :). Boli svetlé momenty. Draci boli dobrí a Jeff Bridges bol tiež obstojný. Dokonca na začiatku som sa tešíl, že Kit Harrington (Jon Snow) bude hrať celý film. Škoda. Neviem, čo je to za chlapčeka ten Ben Barnes ale každý musí mať svojich 5 minút slávy. Tie jeho už vypršali...2 ()

plaasaa

Hanba jim. Poměrně solidní šanci na pěkné fantasy, které mimochodem asi už moc nefrčí, takhle zmršit. Vizuálně vcelku sympatické a na efektech se asi nešetřilo, ale to je asi tak vše pozitivní co o tom můžu říct. Barnes je regulérní herecké prkno a hlavní kráska Vikander je zas prkno trochu jiným způsobem. Bridges se celý film tváří, jako by měl nasráno v gatích a celkově je to kýčovité až to hezké není. Vůbec se mi nelíbí jakým směrem se ubírá žánr, který mám tak rád. ()

Leobarka

Tomuhle retardovanýmu výtvorečku dávám jednu hvězdičku se zavřenýma očima a ztáhnutou prdelí. Asi jen za toho šavlozubýho potvoráka, který měl za celý "film" jen krátkou větu: "Hmmgdgfr jahzd diaj,", několik lámavých pohybů a jeden elegantní pád ze skály. Po englicku se musím zaptat: "WTF?!". Poměrně talentovaná Moore si zde vystřihla pěknou roli polétavé slepice a chudák Bridges nepolétavého vola v přípravě na odstřel. Fakt hustokrutě zlá královna všech démonů, jen bacha na tu rybičku, co má Kaspian v rukávu, mohl by tě zabít, nebo by nás mohl všechny k smrti rozesmát děda s holí se svými prkennými vtípky. Jakože fantasy mám ráda a dokážu zkousnout hodně, ale tady jsem si tak od 10tý minuty říkala, že to musím okamžitě vypnout, abych neměla celý zbytek týdne ošklivý sny, protože už nejspíš nikdy neuvidím pěkný scénář k filmu. Pan Delaney by už neměl nikdy nic napsat, což není vzhledem k jeho věku nic nepravděpodobného a doporučuji, až se budete chtít příště vysrat, stačí jít na záchod, klíč je na recepci, srát na papír hned nemusíte. A teď se běžte bodře s Bodrovem poplácat po rameni, spolu s dalšími přáteli z Psychiatrické léčebny a třeba natočit i autobiografii: "Jak jsem napsal největší sračku roku 2014 a můj Bí eF eF jí natočil" Přeji mnoho štěstí doktorům! ()

Reproduktor odpad!

Páni, člověk se těší jak malej Jarda a pak dostane kus nedomrdlého fantasy, ve kterém jsou hlavní hrdinové, nesympatickej buzík, kterému bych nevěřil, ani to že má mezi nohama péro a jeho mistr, poslední velko-kuřmistr z řádu buziků. Oba mi byly naprosto ukradení a vlastně jsem celou dobu fandil Moorové, která je prostě sexy a jako jediná zřejmě chodila na kurzy herectví, protože ostatní by nedokázali zahrát ani mrtvolu v případě, že by byli doopravdy mrtví. Jestli todle není zklamání roku tak už vážně nevím. ()

m.xFuck

Zoufale slabý scénář, který dokonale zabíjí celý film. A je to velká škoda, dobří herci, skvělý vizuál, ale příběh je plytký, jak kancelářský papír. Bohužel. Tohle je neskutečně promarněný potenciál. ()

Lucbric

Čekala jsem od toho víc, byl to takový průměrný fantasy film s čarodějnicemi a draky. Nejsympatičtější mi byla Alicia Vikander, která se v poslední době dostává stále víc do popředí filmového prostředí. ()

dudo24

Zabavil som sa. Priemerná fantazy oddychovka. Zaužívaný dej, ktorý ničím moc neprekvapil. Grafika bola na dobrej úrovni. Kvalitné obsadenie. ***SPOILER*** Bol by som radšej za sladký romantický koniec. Zbytočne sa snažili byť v tomto iný, keď už je celý film podľa šablóny. ***END SPOILER*** Alicia Vikander je božská. Dosť som si ju obľúbil odkedy som ju videl prvý krát v Ex Machina. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod