Reklama

Reklama

Alita: Bojový Anděl

  • USA Alita: Battle Angel (více)
Trailer 8

Uběhne 300 let od zániku a píše se rok 2563. Kyberlékař chirurg Dyson Ido hledá mezi železným odpadem součástky, které může implantovat lidem. Do ordinace si odnese hlavu s hrudníkem, spolu se sestrou Gerhad jí dají tělo a zprovozní ji. Mladá dívka je kyborgem s lidským mozkem. Po probuzení dokáže perfektně ovládat pohyby, dobře mluví, ale nevzpomíná si na svou totožnost ani minulost. Ido ji pojmenuje Alita a ukáže jí železný svět, ve kterým žijí. Nad nimi se ve vzduchu nachází nebeské město Salem, kam se nikdo zdola nedostane. Alita venku potkává mladíka jménem Hugo, který je člověkem a moc se jí líbí. Hugo jí zasvětí do oblíbené hry Motorballu, a ukáže jí, jak to ve světě chodí. Doktor Ido v noci chodívá ven s velkým kufrem, jednou ho Alita sleduje a myslí si, že právě on vraždí dívky a prodává jejich části těl na černém trhu. Alita se však zmýlila, on je ochráncem a Lovcem odměn. Ido bojuje s hledanými kyborgy, když ho chtějí zavraždit, tak se Alita naštve a dá se do boje. Lehce zabije muže, i ženu a velký muž jménem Gruiško před ní uteče. Ido odnese hlavu ženy do továrny a dostane za ní odměnu. Alita si při boji vzpomněla, že byla ve velké bitvě. Ido jí doma poví, že tělo vytvořil pro svou dceru, kterou však zavraždili. Její matka Chiren od Ida odešla, žije s Vektorem a zoufale touží dostat se do Salemu. Tam se může dostat pouze šampión Motorballu, které Chiren jako skvělá lékařka tvoří. Pro Vektora pracují chňapáci, kteří na ulici násilím kradou kyborgům díly. Mezi ně patří také Hugo, kterému Vektor tak jako ostatním slibuje, že je pošle do Salemu. Chiren opraví Gruiška, ten slouží Novovi, který žije v Salemu a dokáže se dostat do Vektora a mluvit s ostatními. Nova chce, aby Gruiško zabil Alitu, aby jí mohl prozkoumat. Alita jde s Hugem na zápas Motorballu, při kterém se kyborgové vzájemně ničí, aby získali míč. Hugo vezme Alitu za město, kde se nachází potopená loď z války před zánikem, uvnitř najde Alita své tělo, které je nejvyspělejší zbraní. Alita se zaregistruje mezi Lovce odměn a vydá se do jejich baru. Přijde si pro ni Gruiško a ona se mu bez váhání postaví. Při boji přijde Gruiško o oko a Alita o své tělo i ruce. Ido napojí Alitu na její původní tělo, které bylo vyrobeno pro boj, a tak je rychlejší a silnější. Hugo je šťastný, že je zase celá a políbí ji. Vektor si k sobě pozve Huga, který mu věří že za milion kreditů ho dostane do Salemu, on však chce jen dostat Alitu do Motorballu, aby ji mohli jeho kyborgové zabít. Alita se zúčastní závodu, a Vektor zaplatí tomu, kdo ji zabije. Alitě se chce pomstít také Lovec odměn Zapan, který chce zabít Huga, aby Alita trpěla... (TV Prima)

(více)

Videa (38)

Trailer 8

Recenze (816)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Alita má výhodu underdoga, kdy jí cestu v posledních letech "vydláždilo" tolik tématicky spřízněných propadáků (Jupiter vychází, Valerian, Země zítřka, Smrtelné stroje, Ghost in the Shell), že málokdo čekal víc než další k uzoufání nudný generický digifest. Platilo by to nebýt skutečnosti, že zdejší triky slouží precizně vystavěným akčním scénám a relativně tradiční příběh má hned několik překvapivých momentů (jakkoli se s nimi vyrovnává možná až moc rychle). Hodně to také táhne skvělé obsazení, přičemž největší výhrou je sama Alita. Může říkat sebevětší naivní cancy a přesto jí to díky roztomilosti člověk žere i s navijákem. Ona zkratkovitost (hlavně v první půli) a naivita jsou ve výsledku to jediné, co lze vnímat jako extrémní slabiny. Zbytek je vypiplaná, dynamická a nápaditá podívaná, která mi dala osobně to, co jsem čekal od Ready Player One - zase mi bylo 12 let. Roberte a Jime, díky za to. To jsem v kině nepocítil dobrou dekádu! 90% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

No vida. I z dementního ťamanského manga pro otoky mozků se dá vydlabat kulantní hybrid Robocajta a Čepelobežce. Vilnévovi bych naordinoval tak milión povinných zhlédnutí, aby se konečně přiučil, jak točit zábavné filmy, a ne nekrotizující ufoporno pro pozérské masturbanty. Robert, mohutně gaučovaný šrajtoflí a softem avatarového lenocha, je po všech těch sračkovitých Špiónských paznehtech zase ve formě a přihasil si to s nabušeným, dějově svižným a vskutku spektakulárním digitálním mrdníkem. Jen je trochu škoda, že kluci zase dementálně cílili do řad nezletilých Hangrgejů a linie o tom, jaxi chce pubertální bojová roboštěrbina mezi trháním mechanických končetin rozličným kyberzrůdám kompulzivně nechat vyprcat konektory úchylně robofilním cigánským fešákem, je pro dospělého heterosexuálního diváka přinejmenším rušivá. A taky mi není až tak úplně jasné, proč vyhodili tolik mrtvých prezidentů za animaci xichtu toho Jelita. Pokud to má být nějaký odkaz, jakože je to vymačkané z plesnivého manga, pak měli mít hnusně patologicky vypoulené oči, jako by se usilovně snažili vysrat přes zácpu, úplně všichni. Jinak škoda peněz! Takže doufejme, že si Éda Norton ve dvojce štěkne víc, ten kaktus z prdele naší juvenilní bojovnice vytáhne a ta nabude neděsivě standardizovaného rozměru očnic. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Svižně vyprávěná akční sci-fi pohádka se srdcem. Jejím tahounem je digitální Alita, překvapivě nejživější z postav. Supercute! Hodný tatínek Waltz taky moc fajn. Ostatním postavám bych věnoval více času, filmu by to pomohlo v komplexnosti, která mu malinko chybí. A nemyslím jen prohloubení charakteru super-milf Connelly a obdobně důležitých postav, ale i prostor pro vtipné vedlejšáky jako kovboj Fahey. Ve scénáři měl určitě více prostoru. Každopádně, emoce film střídá jako na horské dráze s efektní akcí, a bitky s přerodem křehkého děvčátka v ultimátní bojovkyni berou dech. Za mě spokojenost a v Atmosu nebo IMAXu klidně opakovačka. Japonci budou nadšení. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Alita posunuje počítačové herectví na novou úroveň. S pomocí příběhu, jehož přímočarost a naivita (nejbolestivěji vyvstávající do popředí při rozvíjení extrémně jalové romantické podzápletky) mají své kouzlo, které ale na dvě hodiny nevystačí. Předlohu bych spíš než na japonský cyberpunkový manga komiks tipoval na young adult román amerického autora, který má hodně rád japonskou kulturu a filmy Jamese Camerona (minimálně to druhé na Jamese Camerona, který napsal scénář, vlastně nejspíš sedí). Christoph Waltz s krumpáčem na raketový pohon, popisování bojového umění jménem Panzerkunst, filozofování o tom, zda může člověk milovat kyborga a Mahershala Ali jako Blade moc nepomáhají. Rodriguez nicméně už dlouho nevyprávěl tak soustředěně. Ještě lépe než na trpělivém budování (resp. odkrývání) světa od nejnižšího patra je to vidět na přehledných akčních sekvencích s hodně komplexní choreografií (nebál bych se srovnání s Ready Player One). Nepřekvapí mě, pokud to bude takový propadák, že už se dalšího dílu nedočkáme, ale zároveň bych byl rád, kdyby pokračování vzniklo. 65% ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Je to takové načančané nic, na které se pěkně kouká. Vizuální stránka nepřekvapivě výtečná, Rodriguezova režie překvapivě solidní a soustředěná, hlavní robotická / počítačová hrdinka velmi sympatická. Kolem a kolem bych s tím neměl problém, kdybych si někdy v polovině stopáže neuvědomil, že snímek k ústřednímu střetu nejenže vůbec nesměřuje, ale že se mu zcela ladně vyhýbá. Pokračování zkrátka příště. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (58)

  • James Cameron se nechal slyšet, že film bude kombinací prvních 2 knížek komiksu „Gunnm on Yukito Kishiro“ a v případě jeho úspěchu se dočká dalších dvou pokračování. (TomikZlesa)
  • Celosvětová premiéra proběhla 31. ledna 2019 v Londýně. (Varan)
  • Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 15 000 pracovních míst. (BMW12)

Související novinky

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.…

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně…

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů…

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe…

Reklama

Reklama