Alita: Bojový Anděl

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Argentina, 2019, 122 min

V momente keď som sa dozvedel, že za tým stojí aj J. Cameron som to chcel vidieť. Rodriduez je talentovaný, preto som nepochyboval o režisérskych kvalitách. Zaujímal ma skôr príbeh a svet v ktorom sa postavy budú pohybovať. Po hereckej stránke ma veľmi potešili Waltz, M. Ali a hlavne J. Coneelly, pri ktorej som si uvedomil ako dlho som ju nikde nevidel. Alite budete fandiť, je to roztomilá postava, napriek tomu som mal pocit, že sa občas príliš ponáhľame, chcelo to viac spoznať svet i postavy okolo neho. Je toho príliš veľa na obdivovanie, kľudne by som prijal nejakú rozšírenú verziu, v pohode i 30 minút navyše. Otvorený koniec naznačuje , že príbeh zďaleka nekončí a dúfam, že tržby a prípadný úspech nám čoskoro prinesú pokračovanie. 80%.(19.6.2019)

(94%) Viděno v kině díky ČSFD projekci. No vida, po dlouhé době mi vyšla projekce. Přiznám se, občas mívám čas na tyto projekce, ale často se mi nechce sedět v kině plném lidstva, ale tentokrát to bylo celkem fajn, poprvé jsem aspoň navštívil kino Chodov. Nyní k filmu. Od Ality jsem nic extra neočekával a nakonec jsem byl velice mile překvapen. Dle trailerů jsem hádal jen přehnanou akci a nic víc. Jenže mě to vtáhlo do děje už od začátku. A to hned od úvodu mě začal bavit skvělý herec Christoph Waltz, který roli dobráka zahrál víc než dokonale. A to mu běžně pasují role záporáků. Ostatní herci splnili svůj nutný standart včetně roztomilé Ality. Ta mě též bavila. Celkově měl snímek mnoho co nabídnout. Akce byla perfektní – kamerou nasnímaná do nejmenších detailů a především byla perfektně ozvučena (někdy to bylo až moc hlasité – ale mě to nevadilo). Příběh to má jednoduchý, ale funkční a k tomu plný emocí, především když už se film ubírá ke konci. Najde se tu i pár vtipných momentů. Tempo to má neuvěřitelně rychlé, takže mi ty 2 hodiny utekly rychle. Klidně bych ještě přidal aspoň 20 minut navíc. Hudba od Junkie XL byla povedená. No, nevím co k tomu dodávat. Pro někoho to může znamenat menší zážitek než pro mě, diváci si můžou říci, že šlo jen o akci, ale já na tom ocenil daleko víc aspektů. Těším se na další shlédnutí.(11.2.2019)

Fascinujúci film. Ani nie príbehom, dnes už je to predsa len zbierka kadejakých sci-fi klišé, ale tie trikové technológie sú absolútne dovidenia. Animácia hlavnej hrdinky je taká dokonalosť, že celá Pandora s modrými mamľasmi je vedľa toho Macko Uško a dokonca sa mi zdá, že aj vlaňajšie Ready Player One (hoci je to vo všeobecnosti lepší film) je vedľa tohto smiešne zaostalá záležitosť. Totálna pastva pre oči a Rodriguez to zvládol so cťou, i keď si môžeme predstavovať, ako by to asi zmákol Železný Jim.(15.2.2019)

Průměrná adaptace slavné mangy s naprosto otřesným 3D se až příliš táhne. Akční scény mají spád a švih, vata mezi tím ubíjí a zpomaluje tempo až k nevydržení. Zkrácení by snímku rozhodně pomohlo. Weta Digital odvedla standardní práci, převod do 3D většinu její špičkové práce pohřbil. Lituji, že jsem nepočkal tři dny a nešel na 2D. Celkově však příběh nepřináší v dystopickém světě nic nového, bohužel ani herci nijak neomráčí. Waltz je profesionál, jenže tady vypadá jako jednooký mezi slepými. Pokud by měl film silný příběh a, jak slibovaly reklamní titulky, omračující efekty, snad by to nevadilo. Přeci jen od napínavého sci-fi čekáme hlavně podívanou, nikoliv shakespearovské herce. Není zde ani jedno. Snadno zapomenutelný snímek s otevřenými vraty, který se ale možná ani pokračování nedočká. Cílení na mládež asi nebylo nejšťastnější (i když vidět člověka přeseknutého na půl pro děti až tak není, na druhou stranu na střeva ven nedošlo). Popcornové bez přidané hodnoty.(15.2.2019)

Letošní Ready Player One - akorát Rodriguez není Spielberg a vyprávět příběhy tak aby v nich fungovala i ta citlivější dojemná linka fakt moc dobře neumí, ale zato mu skvěle jde brutálně vyšperkovaná akce (velice mě těší že porcování robotů i lidí ždíme PG-13 na maximum, když už ten rating musí být nízký), takže jen za 8/10 A po dlouhé době opět zase jednou parádní 3D, které si rozhodně zaslouží IMAX Pokračování bych si dal radši než většinu blockbusterů které se letos chystají (resp všechny kromě SW - minimálně akce samotná mě tu baví výrazně víc než v posledních Avengers). Je každopádně škoda že to netočil Cameron, v jeho režii to mělo potenciál být ještě o dost lepším filmem než Avatar. Jen možná ne tak moc úspěšným, Alita je na to přecejen moc japonská.(19.2.2019)

• - Napriek tomu, že ide o hraný akčný film, hlavná postava bude vytvorená pomocou digitálnej animácie. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Ve filmu je ukázáno celkem 8 dní od nalezení Idoem (Christoph Waltz) až po smrt Huga (Keean Johnson). (GejmronCZ)

• - Idův pacient, kterého „rozebrali schmatáci“, je ztělesněním toho, kterého v manze Hugo a jeho parta rozebrali a pak zavolali Idovi. (GejmronCZ)