Reklama

Reklama

Alita: Bojový Anděl

  • USA Alita: Battle Angel (více)
Trailer 2

Svět vzdálené budoucnosti není ideálním místem k životu, přesto v něm žijí lidé, kteří nezištně pomáhají jiným. Tak třeba kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prolézá skládky, aby našel funkční součástky, které může implantovat lidem, co o část těla přišli. Takhle objeví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga se srdcem a duší dospívající dívky, a vrátí jí život. Po probuzení Alita vůbec nic neví. Nepamatuje si svou minulost, nepoznává svět kolem sebe, ale okamžitě nasává nepřeberné množství nových informací. Se životem vrstevníků Alitu seznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, který ji od prvního setkání mimořádně imponuje. Díky své zvědavosti pozná Alita i odvrácenou stránku města Iron City, v němž s doktorem Idem žije. Fyzickou konfrontací se zdejším podsvětím v sobě objeví mimořádné, smrtící schopnosti. V tu chvíli se dostane do hledáčku skupiny nájemných zabijáků, kteří terorizují město, ale teď dostali jediný úkol – najít a zničit Alitu. Z obyčejné kyberholky se stane bojový anděl. A konečně si vzpomene, jaké je její poslání. (Cinemart)

(více)

Videa (38)

Trailer 2

Recenze (843)

mzss1 

všechny recenze uživatele

(94%) Viděno v kině díky ČSFD projekci. No vida, po dlouhé době mi vyšla projekce. Přiznám se, občas mívám čas na tyto projekce, ale často se mi nechce sedět v kině plném lidstva, ale tentokrát to bylo celkem fajn, poprvé jsem aspoň navštívil kino Chodov. Nyní k filmu. Od Ality jsem nic extra neočekával a nakonec jsem byl velice mile překvapen. Dle trailerů jsem hádal jen přehnanou akci a nic víc. Jenže mě to vtáhlo do děje už od začátku. A to hned od úvodu mě začal bavit skvělý herec Christoph Waltz, který roli dobráka zahrál víc než dokonale. A to mu běžně pasují role záporáků. Ostatní herci splnili svůj nutný standart včetně roztomilé Ality. Ta mě též bavila. Celkově měl snímek mnoho co nabídnout. Akce byla perfektní – kamerou nasnímaná do nejmenších detailů a především byla perfektně ozvučena (někdy to bylo až moc hlasité – ale mě to nevadilo). Příběh to má jednoduchý, ale funkční a k tomu plný emocí, především když už se film ubírá ke konci. Najde se tu i pár vtipných momentů. Tempo to má neuvěřitelně rychlé, takže mi ty 2 hodiny utekly rychle. Klidně bych ještě přidal aspoň 20 minut navíc. Hudba od Junkie XL byla povedená. No, nevím co k tomu dodávat. Pro někoho to může znamenat menší zážitek než pro mě, diváci si můžou říci, že šlo jen o akci, ale já na tom ocenil daleko víc aspektů. Těším se na další shlédnutí. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

A máme tu další dlouho odkládané sci-fi, které pravděpodobně skončí u prvního dílu. Můžeme na filmová studia nadávat jak chceme, ale hlavní vinu nese Amerika (Resp tamnější diváci), kde jsou totální jistotou snad jen marvelovky (disneyovky) a černošské komedie a jinak se prostě do kina nejde. A je to škoda, ačkoliv Alita není totální nářez. Náběhy tam jsou, hlavně v akčních scénách a druhé polovině filmu. Se svou averzí k originům či obecně nastiňování začátků příběhu jsem jenom čekal, až se přes tuto hranici film dostane. Pak se to stane, člověk by si za 2 roky dal další díl a...no to už bude na Disneym. Já se spíš pustím k okomentování herců, Rosa Salazar s mega kukadlama je přesně tak dechberoucí, jak jsem z trailerů doufal, Waltz má konečně normální, nevyšinutou, roli, Connelly s Alim ujdou, za to mě parádně vytáčel Ed Skrein a ta banda pohůnků s kolečkovými bruslemi, kterým jsem přál hrůznou smrt. Tím pádem na mě ani nemohla fungovat milostná linka, když mě nebavily ostatní charaktery. Stejně tak příběh, které je totálně obyčejné blockbusterové béčko, ne že bychom od dnešního Rodrigueze mohli čekat jiného. Ale co je důležitější, film zabaví, hezky uteče, nenudí a vypadá naprosto ohromně. Perfektně tedy splňuje onen standard kinového popcornu, na nějž má smysl zajít. Doma si pak už tolik lidí nevzpomene a zvláště po neoznámení pokračování si na něj ani možná nikdo nevzpomene už při výročních srovnávačkách. Zklamání tedy? Spíše ne, po půl roce hejtu spíše právě naopak. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Překvapuje mě, že napojení na mangu/anime není jen povrchní, ale celkem hluboké sžití s tradicemi, takže předpokládám,ž e američtí scenáristé přistoupili k materiálu celkem citlivě. A to v takovém detailu, jako je pseudoněmecký název bojového umění, který v sobě nese kus posedlosti Japonců pro jakkoliv nesmyslné odkázání se na evropskou kulturu. Pak je tu taky nepřirozená provázanost příběhu s vymyšleným sportem, který hraje pro život postav automaticky důležitou roli, 300 letá dokonalá žena submisivně přijímající roli dcery, protože tak (z nějakého důvodu?) fyzicky vypadá, tajuplné postavy mimo dobro a zlo nedotknutelně procházející děním (Connelly), naivní hrdinové s naivními cíli, kteří musí bojovat epické bitvy, i když by se radši od rána do večera hubičkovali.... a tak dále. Problém je, že všechny ty věci, které jsou nepochybně nesmysly, jsou v japonských seriálech/komiksech rozprostřené mezi desítky epizod/čísel a každý nesmysl je do až nesnesitelného detailu okecán tak, že jeho funkce pro příběh a psychologii postav se jeví zásadně a nevyhnutelně - kdežto v Alitě to vychrleno celkem překotně a bez skutečného zájmu a možnosti emocionální - hrdinka je nadšená z toho, že poznává svět ghetta a je to pro ni očividně pozitivní zážitek, takže je těžké chápat, že bychom měli toužit spíš po městě v oblacích, které se v tu chvíli naprosto zbytečné. Emoce a motivace postav se mění nahodile a skokově. Alita je jako rešerše na námět na anime bez toho, co dělá anime tak působivým. A místo toho zbývá jen pokroková digitální animace, která mě ale upřímně řečeno sama o sobě moc nezajímá, když není využitá k něčemu lepšímu. 5/10 ()

castor 

všechny recenze uživatele

James „I'm king of the world“ Cameron neměl nikdy s ambicemi problém. Coby scénárista a producent pomohl na svět futuristické sci-fi o okaté holce, která je kombinací člověka a kyborga, má každopádně hbité ruce a nohy i dobré srdce. Starostlivý kyberdoktor Christoph Waltz našel její torzo na smetišti, poskládal do kupy a představil svět, ze kterého si dívka vůbec nic nepamatuje (pochopitelně si brzy vzpomene, že je rozená válečnice). Svět je zdevastovaný, vyšší třída obývá vzdušná velkoměsta, spodina žije na povrchu. K tomu se přidruží jalová romantická linka i drsné robotí závody mezi kyborgy. Cameron, protože se nadosmrti zamiloval do Avataru, projekt přenechal Robertu Rodriguezovi, který dostal k dispozici dosud největší balík peněz. Naložil s ním velmi slušně. Vypráví soustředěně, výsledek má velmi dobré tempo, přehlednost a působivý vizuál. Velká škoda, že tvůrci přeskakují z rodinného dramatu k romantickému, pak zase k násilné řežbě. Právě u ní je největší problém v tom, že snímek měl jít do kin v jiném ratingu a měl být mnohem živelnější a odvázanější. Pár náznaků tam je a jsou velmi chutné. Velká škoda, že do toho Cameron s Rodriguezem nepraštili. Oscaroví taháci (Jennifer Connelly i Mahershala Ali) jsou nezajímaví, několik otázek nám Cameron bohužel nezodpoví. Nahradí to zmiňovaná akce, zpracování robotických postav a zejména hlavní hrdinka ztvárněná Rosou Salazar, která si nás získá velmi rychle na svou stranu. Ta její kukadla jsou plná emocí. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Je to takové načančané nic, na které se pěkně kouká. Vizuální stránka nepřekvapivě výtečná, Rodriguezova režie překvapivě solidní a soustředěná, hlavní robotická / počítačová hrdinka velmi sympatická. Kolem a kolem bych s tím neměl problém, kdybych si někdy v polovině stopáže neuvědomil, že snímek k ústřednímu střetu nejenže vůbec nesměřuje, ale že se mu zcela ladně vyhýbá. Pokračování zkrátka příště. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (61)

  • Když si v závěru jde Alita (Rosa Salazar) pro Vektora (Mahershala Ali) a sejme Centuriony, tak během boje ani náhodou nezničí všech osm, nýbrž sotva pět nebo šest. (GejmronCZ)
  • Plášť, který shodí Grewishka (Jackie Earle Haley) po svém příchodu na scénu, už v dalších záběrech nevidíme. (GejmronCZ)

Související novinky

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (více)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Reklama

Reklama