Zack a Miri točí porno

• USA Zack and Miri Make a Porno (více)

Zack a Miri jsou celý život jenom přátelé, nic víc. Nemají velké plány, bydlí ve společném bytě a žijí, jak se dá. Když jim ale vypnou vodu i elektriku, musí se nějak dostat k penězům. Rozhodnou se, že natočí film pro dospělé, aby zaplatili nájem svého bytu. Se společným přítelem Delaneym se oba vydali na konkurs pro svůj porno film, ale během natáčení si uvědomili, že k sobě cítí víc, než jsou ochotni připustit. (JOJ Cinema)

Sobis87

Kevin Smith je scenáristický bůh. Přes všechny ty obhroublé a trefné fóry, které jsou OPRAVDU vtipné, nezřídka až geniální, se mu podařilo napsat pravdivou a jemnou romanci, které navíc vdechli život skvěle vybraní herci. Vykonstruovanost a umělost hollywoodských romantických komedií je tatam, ve Smithově universu pro ni není místa, dialogy jsou jako vždy parádní, samozřejmě nechybějí ani popkulturní narážky, které se tentokrát odrážejí v natáčení amatérského porna, skrze nějž Smith vykresluje lásku k tvoření filmů podobně, jako to udělal Michel Gondry v Prosíme přetočte. Jako romantika Zack a Miri, co se rozhodli natočit porno, zaručeně dojmou, jako komedie vám doslova oddělají hlasivky a skrznaskrz se jedná o tradiční „smithovku“, i když se tentokrát nedočkám Jaye a Tichého Boba…a v klidu Jason Mewes místo kultovního Jay dostal na starost postavu, která mu typově není moc vzdálená a tenhle chlápek v ní boduje i bez podpory režisérova alter-ega. Jako „smithofil“ jsem nadšený. Star Whores! 90% ()

HoneyBunny

Hodně originální námět Zacka a Miri skoro nutí předpokládat, že tu půjde o další rádobykomedii s nějakou tou prasečinkou navíc. Ale ačkoli je tenhle film opravdu o natáčení amaterského pornofilmu, Kevin Smith ho naladil na pohodovou frekvenci a vypráví ho s příjemnou nadsázkou. Nejzajímavější mi přišla romantická zápletka - jsme zvyklí, že filmovou romantiku prožívají jen krasavec s krasavicí, ale Seth Roben vypadá jako většina z nás smrtelníků, takže vás jeho láskou se trápící Zack opravdu dojme. No a jako třešničku na dortu tu máme Brandona Routha alias nového Supermana (malý spoiler!) jako superhvězdu gay pornofilmů. :-) ()

Anderton

Skôr som mal pocit, že to točil Seth Rogen než Kevin Smith. Možno preto, že romantická linka tu bola viac menej zbytočná a i keď tvorí chrbtovú kosť scenára, tak ten sa mohol celkom pohodlne zaobísť aj bez nej a byť tak o niečo uvoľnenejší a nakoniec aj odvážnejší. Alebo už možno po 10 rokoch len Zack a Miri nepôsobí v komediálno-romantickom žánri tak inovatívne. Film vzbudí v mnohých chlapoch nádej, že sa to predsa len s dlhodobou kamarátkou raz prelomí, ale tak možno jednému z dvadsiatich, len aby ste neboli sklamaní... ()

DJ Lonely

Neskutečně zábavný film, jako ostatně "Smithovky" jsou. Vulgární hříčky a situace jsou zde podány naprosto delikátně a člověk se musí smát od začátku do konce. Jedna hvězdička dolů za fekální scénu (byť byla jediná) a za pro mě příliš klišovitý happyend. Jinak naprostá paráda - must see. ()

Kothy

Co dělat, když nutně potřebujete prachy? Přece natočíte porno. Tento nápad dostane Seth Rogen a Elizabeth Banks. Po castinzích si vyberou nějaké lidi a začne se se scénářem. Nakonec to natočí v kavárně, kde Zack pracuje. "Holandské kormidlo" :D ()

boshke

No, zázrak to není. Má to originální nápad, je to vtipné i dobře obsazené. Na zadek se však člověk ze Zacka a Miri neposadí... 70% ()

Smok

Zack a Miri nenatočili žiadne porno, ale len obyčajnú priemernú romantiku s nie moc pohľadným obsadením. Ostatne vidieť kopulujúceho Setha Rogena tiež neni bohvieaký zážitok. Kevin Smith to proste zase raz celé zobral po svojom a v momente, keď sa dobre rozbehnutá a nahláškovaná paródia zmenila na slizkú romantiku (presne vieme v ktorom momente) sa vo mne niečo zlomilo a skoro som film vypol. Tak veľmi by som chcel napísať niečo iné, ovšem nedá sa. V mojom prípade na 100% platí, že veľké očakávania prinášajú veľké sklamania. ()

teutates

Kevin Smith mi síce veľmi nesedí, avšak jeho skĺbenie porna a romantiky nenechalo ani mňa chladným... Skvelé herecké zloženie, plno odkazov, slovné súboje a prelínanie nežnej "romantiky" sa snaď ani nedá lepšie zahrať?! Klasické podanie réžie, ktoré mňa osobne milo prekvapilo 8/10 ()

swamp

Předem chci říct jednu věc: Viděl jsem všechny dosavadní věci od Kevina Smithe! :D Tohle jsem chtěl vždycky napsat.. :) Ok, Smith se rozhodně drží svého řemesla, které je tak vytříbené.. a přesto se neopakuje. Natočit romantickou komedii, která se z 5/6 skládá z natáčení porna v domácích podmínkách chce mít odvahu. Jeho ansábl s tím však jistě neměl problém. Objevilo se tu nejen několik Smithových dvorních herců (Jeff 'Randal' Anderson, Jason 'Jay' Mewes, Jennifer Schwalbach Smith), ale také poslední dobou mnou velmi oblíbený - ničeho se neštítící Seth Rogen, jehož druhou polovičkou na place se stala sexy Elizabeth Banks. Celé je to ohromná legrace (snad bych jen režisérovi vytkl fekální uvolnění.. tohle přeci není American pie), a když dojde na romantickou scénu (making love..), dokáže z pro všechny bezproblémového točení porna přejít přes ostych až k opravdové romantice, kdy takový náboj neuvidíte mnohdy ani v cíleně romantických filmech. Jsem zkrátka nadšen a už teď se nemůžu dočkat další Smithoviny. ()

Fingon

Kevin Smith je jediný režisér, který mě nikdy nezklamal svým celovečerním filmem. A přestože Zack and Miri Make a Porno není pětihvězdičková záležitost jako Clerks 2, přesto jsem se bavil úžasně, Elizabeth Banks byla nádherná a celý film skvěle politicky nekorektní. Play it again, Sam! ()

predators

Viděli jste někdo poslední díl Ztracených? Já ho nějak zaspal... Ale co ku..., jsou na ostrově nebo na jiném ostrově, koho to ku... zajímá? :-) Přátelství, šukání, láska a konec?! Teda, já myslel, že je to fakt konec, což by mě hodně zklamalo, ale nechte chvíli běžet závěrečné titulky... :-) Co je na tom, že je to trochu sprostší? O tom ten film je a nejen o tom! :-) 60% ()

nash.

Nejsa zatížen nekritickým obdivem Kevina Smitha, vidím v Zackovi a Miri jen lehce nadprůměrnou komedii s řadou skvělých dialogů, zábavně naroubovanou romantikou, několika nápady a humorem kolísající kvality, od vynikajícího setkání bývalých spolužáků po trapnosti typu anál a zácpa. Ustřední dvojice byla fajn, natáčené pornoscény byly zábavně toporné a občas do toho šlehla skvělá hláška. Pohoda za 3 1/2. ()

Tomco

Kevina Smitha mám každým dňom čoraz radšej. A keď je to ešte naviac líznuté hercami z originálnych Apatowiek, je o slušnú zábavu postarané. Sranda, že práve Smith a Apatow vedia z týchto "lacných" námetov vytrieskať maximum a tam, kde ostatní zo seba robia debilkov, oni excelujú. 80% ()

Bachy

Absolutně brutální narážka na seriál Ztraceni. Za to to rozhodně stálo vidět. Jinak jde bohužel o slabšího Smithe, kde největší vinu na "průměrnosti" nese scénář, protože jak vše bude je téměř od začátku jasné a to morální vyznění je příliš okaté. Pokud chcete poznat sílu Kevina Smithe, sáhněte po starších kouscích. Zde jde sice o pěkný film, ale genialitu opravdu nenajdete. Nenudil jsem se, ale pochybuji, že bych se kdy dostal ke druhému shlédnutí. ()

Rocky62

Další film z řady úchylných amerických komedií, které opravdu nemusím. Tady se ovšem ale bylo čemu smát a pointa není vůbec k zahození. Zpočátku se mé pocity z filmu pohybovaly až někde kdesi u dna, ale pak jsem postupně tomu přicházel na chuť. 70% ()

klerik

Jednoduchšie a priamočiarejšie ako CLERKS 2. Ale má to príjemný humor a klasická schéma romantického filmu je zaujímavo deformovaná. Ako skladačka do zbierky funguje skvelo, ako samostatný film ľahko nadpriemerná zábava... ()

Chrustyn

Kevin Smith se po dvouleté režijní pauze opět rozhodl natočit přisprostlou komedii, kde je jedno z hlavních témat sex. V tomto případě je to to nejhlavnější téma a narozdíl od jiných Smithových filmů se zde o sexu pouze nemluví ale také se provozuje. O příběhu se moc rozepisovat nemusím, jelikož název filmu je všeříkající. Takže ve zkratce dva nejlepší přátelé se chtějí z finanční krize dostat tím, že natočí film pro dospělé, což se jim po prvotních nezdarech podaří. Smith tentokrát docela přitvrdil a na filmu je to znát. Je zde více sprostých slov a sexu než ve všech Apattowových filmech dohromady. Rozhodně to však vůbec nevadí a ani jednou mi nepřišlo, že by toho bylo moc. Všechny dialogy do filmu perfektně sedí a nejsou vloženy jakkoliv násilně. Nejvíce mě překvapilo jak dokázal režisér do toho všeho nacpat i citlivý romantický příběh, který funguje na výbornou a i když ke konci mírně zabředne do sentimentálních vod, film to rozhodně nekazí. Obrovskou zásluhu na výsledku mají samozřejmě i herci, které režisér vybral výborně. Elizabeth Banks vypadá výborně, Sethu Rogenovi flákačské role sednou jako .... ,(znáte to s tím hrncem ne?) a i zbytek osazenstva, kde najdete i Smithovi oblíbence film žene dopředu. Nejlepší komedie za posledních několik let a podle mě nejlepší Smithův film vůbec. ()

Lenny.M

Mám z toho filmu rozporuplné pocity. Povedená komedie, nebo jenom obyčejný film s dávkou sprostých slov a "Star wars porna"? Zápletka dvou hlavních postav je úžasná, ale nějak mi vadila ta druhá část celého filmu, která mi pokazila dojem, snad kdyby se méně snažili být za každou cenu vulgární.. ()

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

25.06.2008

Zavalitý sympaťák se proslavil díky komediím z režijní a producentské dílny Judda Apatowa, brzy jej uvidíme v nové smithovce Zack and Miri Make A Porno, ale zdá se, že poloha fu*kujícího losera už se… (více)