Zack a Miri točí porno

• USA Zack and Miri Make a Porno (více)

Zack a Miri jsou celý život jenom přátelé, nic víc. Nemají velké plány, bydlí ve společném bytě a žijí, jak se dá. Když jim ale vypnou vodu i elektriku, musí se nějak dostat k penězům. Rozhodnou se, že natočí film pro dospělé, aby zaplatili nájem svého bytu. Se společným přítelem Delaneym se oba vydali na konkurs pro svůj porno film, ale během natáčení si uvědomili, že k sobě cítí víc, než jsou ochotni připustit. (JOJ Cinema)

castor

Kultovní režisér a scénárista Kevin Smith opustil brány svého milovaného New Jersey, upustil od svých věrných flákačů a drogových dealerů Jaye a Mlčelnivého Boba a natočil místy dojemný a víceméně opět vztahový příběh dvou platonických přátel, kteří mají už nějakou dobu hluboko do kapsy, a tak se rozhodnou naplnit prasátka pomocí filmu pro dospělé. Tady Smith uplatnil zkušenosti z dob, kdy sám neměl prakticky peníze na uskutečnění svých snů (debut Clerks) a k těm časům se vrací. Nikdy bych ale nevěřil, že něco obdobného napíšu, ale Smithovo tlachání a jeho druh humoru už začíná být poněkud vyčpělý. Trochu mi tam chyběla jeho osobitost (o Chasing Amy bych naopak mohl vyprávět!!).. Jeho hrdinové z narychlo sešroubovaného filmového štábu nicméně nijak zásadně nezklamou a opětovně chrlí kaskádu originálních hlášek na oblíbená témata jako jsou filmy, sex a popkultura, v nichž se v nemalé míře skrývají i univerzální životní pravdy. Opět tu máme nadmíru propracovaný systém vypointovaných dialogů, odkazů a citací pro zasvěcené. Přičemž někdy samotnému gagu přijdou na kloub jen Smithovi nejbližší. Jako i v případě předchozích Clerks II se jedná víceméně o příběh třicátníků, kteří nabývají pocitů, že se svým životem mohli udělat víc, jednoduše to ale nevyšlo. Seth Rogen = bohužel opět jen obvyklý standard, Elizabeth Banks = mimořádně roztomilá. Scéna „poprvé“ je dokonalá především díky ní!! Přes všechna pro a proti ****.. ()

viperblade

Už je pomalu zvykem, že nový film Kevina Smithe způsobí nějakou kontroverzi - tento ji způsobil už názvem (schválně si projděte sekci zajímavosti) a upřímně nedokážu si představit, kdo jiný by měl tu kuráž natočit takovýhle film. Kevin Smith se opět našel a opět natočil skvělou komedii. A já opět tomu nemůžu dát plný počet (ale tentokrát to bylo vážně o fous). Film mě bavil hlavně díky skvělému castingu (Elizabeth a Seth byli trefa do černého, to, že se znají dlouho, jim uvěříte prakticky okamžitě) a tempu, které polevilo až ke konci. Právě kvůli konci jsem trochu zklamaný, že to Kevin neukončil trochu jinak, trochu mimo zajeté romantické koleje, ale jinak jsem spokojený. Spousta originálních nápadů a hlavně film o točení porna, které má parodovat nějaká reálný film, je hodně vděčný námět, pokud ho umíte využít (což Smith uměl). 80 %. ()

Rex Mundi

Síce pikantná a ujetá, ale v konečnom dôsledku bežná klišovitá romantická komédia. Je však príjemne Smithovská a má veľa spoločných znakov s Clerks 2, ktorým som dala o dve hviezdičky viac, ale nepýtajte sa prečo. Neviem. Možno som mala inú náladu, možno detaily aj celok trošku inak zapôsobili, možno som cítila, že to sladké posolstvo Zacka a Miri bolo predsa len o kus priamočiarejšie a prvoplánovejšie ako u Clerks 2... proste je to možno pikantná, ale aj tak len rozprávočka na dobrú noc. A také ja môžem iba keď sa na nič iné nehrajú a pre istotu len zriedka ;-) Nepopieram však, že to bolo (hlavne v prvej polovici) fajn pozeranie a všetky postavy boli veľmi sympatické. ()

D.Moore

Tuhle směs porna, ostrého i ještě ostřejšího humoru, narážek na popkulturu a romantiky nemohl asi nikdo namíchat lépe, než Kevin Smith. Zack a Miri mají od všeho trochu a je to dobře. Vyzdvihnout je třeba pornoparodii na Star Wars, scénku s chlápkem, který si přijde pro kávu, ačkoliv bistro má už dávno zavřeno, a setkání maturantů po letech. Škoda, že film končí typicky romantickým klišé, ale tomu se holt neubrání ani Smith. Zack a Miri ode mě dostávají čtyři hvězdy, protože pobavili a (až na jednu nechutnost - prostě nemám rád fekální humor) ani neurazili. ()

Niktorius

Takhle to chodí. Vezmeš něco úplně obyčejného a dáš tomu nový rozměr tím, že to ošukáš...." ____ Šel jsem na to se Smithem zezadu...Eh, to ne, chci říct pustil jsem se do nakoukávání dosud ignorované Smithovy tvorby odzadu, od jeho posledního filmu - za což krom přítomnosti Katie Morgan mohla nadšená doporučení mých spolužáků - a vůbec nesdílím zklamání několika místních smithofilů. Snad ještě nikdy jsem neviděl vulgární komedii, v níž vy byla značná porce humoru podávána tak lehce a nenásilně. Ano, lze to snadno přičíst na vrub faktu, že jsem těch vulgárních komedií viděl dohromady tak pět, z čehož tři byly perly typu Kalhoty v pozoru, ale tak nějak cítím, že na Zack a Miri točí porno budu jednou vzpomínat jako na film, díky kterému jsem tomuto subžánru po letech předsudků přišel na chuť... ()

Spooner

Kevin Smith opět nezklamal a i ve své další komedii nám předvádí plno hlášek,výborných scén, filmových narážek a to všechno v jeho klasické osobitosti. Je sice fakt, že v dnešní době má možná trochu ztíženou pozici, protože Apattow točí komedie z podobného ranku, ale Smith se prostě nezapře a určitě se u něj pobavíte. Zvláště ta první hodinka je vážně nabušená a místy jsem smál vážně nahlas. Ke konci se ovšem najede spíše na tu romantickou linii. Ta je tady sice fajn, ale nezafungovala na mě tak jako v Clerks II. Nebyla sice tuctová to ne, to v tomhle prostředí snad ani nešlo, ale prostě mě tolik nesebrala. I když mezi Rogenem a Elizabeth Banks to funguje výborně. Rogen se sice možná už moc zaškatulkovává do podobných rolí, ale je pořád stejně fajn a Elizabeth Banks mám taky čím dál radši. Prostě Smith nezklamal ani tentokrát a natočil jednu z nejlepších komedií tohoto roku. ()

petero

Samozrejme že z tohto sa ľahko stane ďalší Smithov kult. Seth Rogen je ešte lepší ako kdekoľvek do teraz a príjemne prekvapila aj Elizabeth Banks. Trademarky Smithových komédií sú zachované takže Smithofilovia smelo do toho a tí ktorý ho veľmi nemusia, pozri te si to možno vás dostane práve teraz. ()

gogo76

Komédia, od ktorej som čakal spŕšku vtipov, ma celkom neuspokojila. Príbeh je fajn, párkrát som sa pousmial, niekoľko krát zasmial, raz vybuchol. Najväčší problém vidím v tom, že tvorcovia nie celkom využili to, čo táto téma ponúka. Príbeh za štyri, humor za dva. Nad tri hviezdičky nemôžem. Film 60%. ()

Davies182

Abolutně nečekané a jasný vítěz v kategorii překvapení roku!!! Zack a Miri točí porno se pro mne okamžitě po shlédnutí stává bezkonkurenčně nejlepší komedií, jakou jsem kdy viděl (nejlepší v rámci žánru, neboť mám desítky oblíbenějších akčních komedií)! Nečekal jsem vyloženě pitomost (režisér), ale ani zdaleka takový nářez! K nejvyššímu ranku se snímek dopracoval již zhruba po dvacáté minutě, kdy jsem zjistil, že jsem se od úvodních titulků nepřestal srdceryvně smát. Tolik bombastických hlášek není snad ani v Indym, Terminátorovi a Smrtonosné pasti dohromady; co věta, to perla! Skutečný divácký orgasmus pak začíná v momentě samotného natáčení Star Whores: Smith k peprným a ultra zábavným dialogům navíc přidá neskutečně nabité a odvážné scénky, při kterých jsem téměř přetáčel film zpátky, abych přes vlastní smích slyšel, o čem si postavy vykládají (když tedy zrovna nešukaly). Nikdy to ale není zdaleka tak nechutné, jako kvanta německých teenage komedií. Naopak, tenhle snímek "to" má v názvu a na nic si nehraje. Nechce šokovat, chce diváka ohromit a vtáhnout do světa amatérského porna jako artu a hlavně zábavy - jakkoliv pitomě to vyzní. A navíc - jako člověka postiženého zákeřnou nemocí zvanou "Hank Moody´s syndrom" mne maximálně uspokojovaly (ne sexuálně) explicitní záběry a nestydatost režie i herců. Tolik poprsí, šourků, penisů, ale i vagín lze snad opravdu vidět už jenom v pornu. Jsem v deliriu a tenhle film je u mě jasný TOP 20. Na každého, kdo můj kometář dočetl se strachem a hrůzou v očích spiklenecky mrkám se slovy: "must see!". ()

Mahalik

Ona je ta inteligentnější z dvojice, on ten, kdo zajišťuje hormonální vyváženost. Navzájem si lezou na záchod, myjou si vlasy vodou z mísy. O život se nestaraj, vytrhnou je až vypadnuvší pojistky, které zajistí to, že se vrhnou na dráhu pornohvězd a zjistí, že svět je prostě fajn a bomba...___ "Let´s fuck!!". Souboj pupek (on) vs. bizar (ona) nakonec skončil ve prospěch obou. Většinou vždycky inklinuju k jedný postavě, k té co má větší zážeh a je opravdovější. Kevin Smith nezná tuhle metodu a poslal mě mírně řečeno do prdele. Ta jeho upřímnost je hodně přitažlivá. Elizabeth Banks září, Seth Rogen válí. Á propos ta černoška, která si stěžuje manželovi, že zatímco on byl pryč, mohli jí tu klidně znásilnit instalatéři, protože je PŘECE pořád kus, mě rozesmála jako málokdo ve filmové branži. A prej má svěšený cecky :D ()

Xmilden

Opět výborný Kevin Smith se svými narážkami na nejrůznější filmy. Je na něm poznat že to musí být opravdu filmový maniak. Trošku škoda že nakonec padlo filmování Star Whores. To bych asi opravdu nevydržel. Na Clerks 2 Zack a Miri nedosahují ale já se bavil přesto královsky. PS: Katie Morgan je nejlepší sexbomba co kdy účinkovala ve filmu. Za tím si stojím. Jinak kdo z nás by nechtěl někdy točit porno? Do naučného porno slovníku přibyl nový výraz pro sexuální začátečníky "Bludný Holanďan". 80% ()

lesumir

Originální, příjemný, vtipný, nápaditý. Ale nějak se nemůžu ubránit tomu pocitu, že ze mne nikdy nebude Smithofil. ()

Gimp

Žádná z komedií tohohle roku mě nedokázala uzemnit tak jako loni Zbouchnutá nebo Superbad a do řady se přidává i Zack a Miri. Seth Rogen hraje pokaždé tu samou figuru (pokaždé stejně) a člověku už to začíná trochu lézt na nervy stejně jako celý tenhle apatoowský mustr (který vynalezl Smith sám, ale musel se zbavit svých vlastních trademarků a geekovin aby se přiblížil svému žáku) - jsme sprostí a zamilovaní - obojí upřímně. ()

kinej

Tento film názorně demonstruje rozdíl mezi stylem režisérů Kevina Smithe a Judda Apatowa. Seth Rogen, chlapík jež baví, kdekoliv se objeví tento rozdíl jen umocňuje. Oba tito režiséři jsou nejspíš zastydlí puberťáci, jejich humor se tím vyznačuje, stejně jako tunami vulgarismů, jimiž jsou jejich filmy prošpikovány. Rozdíl je v tom, že Apatow je doopravdy vtipný a pod nánosem sprostých slov se skrývají filmy s inteligentní pointou, leckdy i s poselstvím. Smith nic takového nenabízí. Jeho vulgarsimus je cíl, nikoliv účel. Je to prvoplánovitý hulvát, který se sám nejvíc směje svým vtipům typu, žena se nezamyká na toaletě když trůní. Vtipy, kdy se pornoherečce uvolní při natáčení zácpa, spadají do kategorie těch trapných. A tak se tento film, i když je stejné krevní skupiny, nikdy nevyrovná kouskům jako je Knocked up, i když toho mají tolik společného. ()

juta

Možná tohle má trochu nešťastný název, protože vzbuzuje, že půjde o samé prasárničky, což není pravda. Tady je v mezích zákona. :D Romantická komedie, kde si k sobě Zack a Miri musí najít cestu skrze natáčení porna, aby neskončili na ulici. ()

paascha

Love story v netradičním pojetí. Hezká, i když ne právě chytrá Miri a ošklivý, i když ne právě chytrý Zack, pár divných typů a je tu příběh o americkém snu:-))) ()

Shakers

Kevina Smitha moc nemusím, ale toto mi sadlo. Seth Rogen vie tie blbiny zahrať, Elizabeth Banks je tu zas ako pekná ozdoba, príbeh je totálne uletení, ale správne zábavný a ja som sa až prekvapil dobre bavil. Obzvlášť pobavilo Holandské kormidlo :D. 75% - 4* ()

JohnnyD

Na to, že tento film má byť o natáčaní porna a že má porno dokonca v názve, je to film, v ktorom v podstate ani o porno neide. Celý porno biznis je iba jedna kulisa, casting na porno má asi tri minúty a za celý film sa nakrútia dokopy tri pornoscény, z toho len dve sa dajú nazvať pornoscénami. Zvyšok filmu tvoria často nie príliš vtipné fuckovačky a romantické a moralizujúce klišé. A pachuť premárneného potenciálu. Kevin Smith akosi zmäkol. ()

Boogeyman

Opět vynikající zábava plná geniálních fórů, proložená překvapivě hlubokou romantikou ale i zbytečně levnými perverzními zakaždoucenuvtipy a sem tam nějakou tou tělně-tekutinovou "srandou". Ale Elizabeth Banks je brutálně pěkná! ()

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

25.06.2008

Zavalitý sympaťák se proslavil díky komediím z režijní a producentské dílny Judda Apatowa, brzy jej uvidíme v nové smithovce Zack and Miri Make A Porno, ale zdá se, že poloha fu*kujícího losera už se… (více)