Haló, súdruhovia - Nemecká komediálna dráma z roku 2006, ktorú režíroval Dominik Graf, je o lámaní slobodného ducha v rozdelenom povojnovom Nemecku, v čase tesne pred stavbou múru. Mladý Siggi (Max Riemelt) žije u tety v Drážďanoch, v divadle je talentovaným kulisákom. V parku stretáva Luisu (Jessica Schwarz), ktorá je členkou skupiny ymladých ľudí, túžiacich po zábave, rock´n´rolle a slobode. Siggi sa do Luisy bláznivo zamiluje, ocitne sa v parte mladých rebelov. Ich večerný domov, tanečný klub Červený Kakadu, sa však čoskoro politickému predstavenstvu stáva tŕňom v oku, mladá inteligencia čoraz viac pociťuje nezadržateľnú vlnu nedôvery, strachu z donášania, tlaku na príslušnosť k strane, dôraz na poslušnosť a nevybočovanie z radu. Individuálne postoje a riešenia nakoniec postavia Siggiho pred dilemu - opustiť krajinu alebo svoju lásku?(11.4.2012)

Trochu vážné téma na komedii...například hudba hned na začátku evokovala spíše ftipnou scénu, zatímco v té době to asi zase taková prdel nebyla. To se opakovalo ještě několikráte, což na mě pusobilo poněkud zmateně, jakoby autoři nevěděli, zda chtějí točit drama nebo komedii. Každopádně na podobné téma jsem viděl ještě film " Životy těch druhých", který je o poznání kvalitnější. Tudíž kdo nechce ztrácet čas, tak ať raději šáhne hned po něm(23.7.2008)

• Heroine

Mě se to nelíbilo. Není to dobré ani jako film sám o sobě, protože toho sdělení je poněkud málo, ani jako pohled do temné minulosti, protože je to podezřele nedůvěryhodné. Nemyslím ve výpravě nebo vizuální stránce, ale v konkrétních situacích, a reakcích lidí na ně. Jakýkoli režim je hrůza, ale takovýhle film na tom nic nezmění. Z mého pohledu byl taky velký problém filmu to, že mi postavy nebyly ani trochu sympatické, a to ani ty kladné. Například Luise, v podání šeredné Jessicy Schwarz, byla pro mne ztělesněním nesympatie, a slepého boje za úplné houby. Ve filmu nám ale měla připadat statečná, krásná a žijící pro ideály... Nemá to cenu.(23.3.2012)

Ve mně film rozhodně asociace s Good Bye Lenin nevyvolal, až na to Východní Německo a vztah dvou mladých lidí. Ukazuje druhý, chmurnější konec, resp. počátek vlády tvrdé ruky komunismu barvitě, v celé své rudě zahalené kráse té doby, oproti tomu Good Bye Lenin ukazuje s nadhledem a vtipem období pádu Berlínské zdi s nadějí ve sjednocené Německo a příchod kapitalismu. Jak zde již bylo několikrát zmíněno, atmosfera je zde zachycena velice dobře, děj pulzuje od méně poutavých a vleklých scén k těm zajímavým a dynamickým. Pro mě je hodnocení jasné - 3 hvězdy pěticípé.(26.8.2011)

Německý film [jako] do Hřebejka, se vším dobrým i ne tak dobrým, co z toho vyplývá. Tím lepším je fajn šedesátková atmoška rebelie, která nachází v konfrontaci se státní bezpečností, práskači a dalšími pohůnky režimu nepřítele, bez něhož by to trsání v Kakadu a šoustání po bízkém okolí nebylo ono, slušná výprava a německá romantika. Tím druhým vlastně to samé společně s tušením falše a že [by] to asi zas tak fajn nebylo. Není retro jako retro a tohle tedy Pouta vážně nejsou.(27.1.2013)