Trochu vážné téma na komedii...například hudba hned na začátku evokovala spíše ftipnou scénu, zatímco v té době to asi zase taková prdel nebyla. To se opakovalo ještě několikráte, což na mě pusobilo poněkud zmateně, jakoby autoři nevěděli, zda chtějí točit drama nebo komedii. Každopádně na podobné téma jsem viděl ještě film " Životy těch druhých", který je o poznání kvalitnější. Tudíž kdo nechce ztrácet čas, tak ať raději šáhne hned po něm(23.7.2008)

• GlamourCat

Musím jen souhlasit s uživatelem Heroine. Dávám o hvězdičku navíc, za originální prostředí východního Německa. Jessica Schwarz, která z nepochopitelných důvodů hraje v každém druhém filmu, hrála postavu, která bojovala za úplně hloupé věci. Její vztah s manželem byl podivný a básně... ehm. Film mě celkově zklamal, protože ze začátku to vypadalo nadějně a zajímavě, a poté, co šel Siggy chlastat s lidmi od divadla, rozjelo se to do totálně divných směrů a už to tak zůstalo.(29.3.2012)

Německý film [jako] do Hřebejka, se vším dobrým i ne tak dobrým, co z toho vyplývá. Tím lepším je fajn šedesátková atmoška rebelie, která nachází v konfrontaci se státní bezpečností, práskači a dalšími pohůnky režimu nepřítele, bez něhož by to trsání v Kakadu a šoustání po bízkém okolí nebylo ono, slušná výprava a německá romantika. Tím druhým vlastně to samé společně s tušením falše a že [by] to asi zas tak fajn nebylo. Není retro jako retro a tohle tedy Pouta vážně nejsou.(27.1.2013)

Ve mně film rozhodně asociace s Good Bye Lenin nevyvolal, až na to Východní Německo a vztah dvou mladých lidí. Ukazuje druhý, chmurnější konec, resp. počátek vlády tvrdé ruky komunismu barvitě, v celé své rudě zahalené kráse té doby, oproti tomu Good Bye Lenin ukazuje s nadhledem a vtipem období pádu Berlínské zdi s nadějí ve sjednocené Německo a příchod kapitalismu. Jak zde již bylo několikrát zmíněno, atmosfera je zde zachycena velice dobře, děj pulzuje od méně poutavých a vleklých scén k těm zajímavým a dynamickým. Pro mě je hodnocení jasné - 3 hvězdy pěticípé.(26.8.2011)

Ihned se mi nabízí srovnání s Good Bye, Lenin a to nejsem jediný. Dále mě překvapuje, že německá tvorba začíná mít stále navrh a začíná mít stále lepší a lépe promakanější filmy než tomu bývalo, a to také nejsem jediný kdo si to myslí. Takže co zbývá k takovému filmu jako je Rudý kakadu dodat? Snad jen že, atmosféra je ztvárněná skvěle, hercké výkony solidní, jen mi tam chybí více legrace a možná trochu silnější příběh. Jinak je to rozhodně slušný německý film, a to jsem si tenkrát myslel, že jich moc není.(13.7.2008)