V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

Autogram

Snáď budúcnosť splácania pôžičiek nebude až taká drsná a v ľuďoch sa nájde toľko ľudskosti, že sa nedokážu správať takto. Ale jeden nikdy nevie, keď sa dnes obzrie po svete. Akcie je tu možno viac, ako bolo treba, často je zbytočná, ale filozofovanie dvoch vymáhačov tiež nikam nevedie. Jednoducho čas medzi dobrým začiatkom a zaujímavým záverom bolo treba niečím vyplniť. Ešteže je tu príbeh o priateľstve a náhodnej láske, ktorá vedie do záhuby alebo aj na krásny tropický ostrov. ()

Jaro.Krafcik

Prvá polovica ubehla ako voda. Ničím zaujímavé sci-fi a krimi zápletka. S priemernými hercami. Čakal som úplne niečo iné. Akčné scénky ale ušli a záverečné krvavé súboje parádne. Ale inak čistý priemer ktorý len zabil nudu. 3* ()

zolo23

Prvá polovica filmu jasne 5 hviezdičková, ale postupom času som sa začal dosť nudiť a to mal dej v podstate gradovať.. Dvojici Law - Whitaker to hralo bravúrne, výborne im sekundoval záporák Schreiber a na "Predátorku" Alice Braga sa taktiež dalo pozerať. Ako hovorím, škoda toho dejového úpadku... a hlavne ten ZÁVER to úplne zabil. ()

Ludivitto

Docela nekompromisní a brutální sci-fi béčko s áčkovými herci. Škoda nevyužitého potenciálu. Přesto příjemné překvapení. Mít lepšího režiséra, mohlo to být za 5* - takto "jen" slabší 4* ()

Kangaxx

Zaujímavý námet v spojení s krvavým kúpeľom - za to jedna hviezdička. Zvyšok tvorí súhrn relatívne zaujímavých častí spojených do logicky nekonzistentného celku. Zvyčajne filmom vyčítam jednotlivé prvky, ktoré sa mi zdajú byť nereálne - tu sa to však nedá, pretože od neuveriteľných poľných chirurgických zákrokov, cez extrémnu premenu charakteru hlavného hrdinu až po konanie ostatných postáv je všetko nereálne. Niekedy sa človek snaží nad takýmito vecami povzniesť, keď vás však každá druhá scéna irituje svojou nezmyselnosťou, tak si kladiete otázku :"prečo ja vlastne takúto blbosť pozerám?" ()

manonfire

Filmek chtěl vytěžit maximum z klasického obratu ve smyslu kdo s čím zachází...Tento předpoklad tu určitě byl a rozhodně si režisér nemohl stěžovat ani na obsazení. Všechno se to ale nějak převařilo v nudu. Přemrštěné akční výstupy(hlavně Matrix závěr před registrem dlužníků) se střídaly se stejně tak přemrštěnými(tentokrát časovým rozsahem) klidovými pasážemi, v nichž se hlavní hrdina měnil z vyvrhovače vnitřností v humanistického myslitele políbeného amorem stejně tak jako literární můzou. K tomu pointa nešikovně skrytá. Když to shrnu tak jedna hvězdička je pro Whitakera a druhá cynickou svini Lieva Schreibera. 40% ()

Pecival

Krásně amorální hrdinové znichž jeden přijde "k rozumu", uvědomí si ..blablabla .. no kolikrát sme to už měli. Nicméně, myšlenka je poměrně originální a na žebříčku bezcitnosti dosahuje obzvlášť Forest Whitaker vysokých hodnot. Slušné technické zpracování s hromadou gore scén a hektolitry krve (plus uličková scéna ala Old Boy) - to je taky k dobru. Trochu mě iritovala ta odevzdanost potenciálních dlužníků, stovky se jich nechají pokosit jako zající od dvou maníků, místo aby se snažili aspoň rámcově nějak bránit. Taktéž za závěr dávám palec nahoru, ale celkově hodně předvídatelný průběh, což sráží film dolů. ()

assass1n

''My job is simple. Can't pay for your car, the bank takes it back. Can't pay for your house, the bank takes it back. Can't pay for your liver, well, that's where I come in.'' Ten konec je epesní! :) ()

jenik71

Z upoutávek to vypadalo hodně nadějně, výsledný dojem už je ale hodně rozpačitý. Námět není úplně špatný - nekompromisní exekuce na lidské orgány jsem ještě v žádném filmu nezaznamenal. Ovšem celé mně to přišlo nějak nedotažené a moje očekávání se nenaplnilo. Plusem je rozhodně Jude Law, především díky jemu se na to dá docela koukat. A nesmím zapomenout ani na jeho chirurgické schopnosti. Takže já to vidím tak na 60%. ()

Karlos10

Průměrný akční film, který se může pyšnit opravdu povedeným koncem. Dobré herecké výkony ovšem nezachránily občasnou nudu a troška drastičtější efekty a scény můžeme vidět v každém druhém Béčku. Určitě ale stojí za zhlédnutí. 65% ()

Ploutev

Nemastná neslaná vykrádačka, s pár dobrými momenty. ( Zejména vykrádačka Old boye je nanejvýš zřetelná, ale taky vcelku zdařilá ) Jude Law se ovšem stává mým oblíbencem. ()

Looser

Příběhem variace na všechny Equilibra, Minoritní reporty apod. Na druhou stranu se author rozhodně nebál jít "dál" a na detailech postavit trochu jiný film - hudba, krvavé detaily apod. Jediné co potěší je závěr a zavárečný fuck-up. ()

ZkuKol

Standardní protikonzumní akční scifi se silnou dávkou černého humoru, sličnou Alicí Braga a dost nenápaditou druhou polovinou. Jude má ksicht a formu, že by zvládl daleko lepší drsňáky, Forest si užívá svou v pravdě první akční roli a o Alici už jsme mluvili ;-) Sapochnik si svůj vesmír vymyslel hezky, ale nepříliš nápaditě a hlavně není žádný král vizuálních draků, takže nám ho ukáže tak nějak nudně. Humor i akce jsou fajn, ale obojího není dost, obzvlášť když stopáž atakuje dvě hodiny. Kdyby se Miguel vykašlal na kritiku a poselství a natočil za těch 30 mega drsné a dusné akční scifi , všichni bychom chrochtali blahem, takhle nám nezbývá než doufat, že dostane ještě šanci a že jí využije. Remy je klasický vymahač, který má svou práci rád a dělá jí s chutí, jenže pak se jednou dostane na druhou stranu businessu a už se muto líbit přestává, takže to chce změnit... 60% ()

BMAJTZ

Mě se to zase tak moc nelíbilo - příběh se dá shrnout jako náprava chladnokrevného zabijáka. Takže první polovina dokud "Jude Law" nezmagoří je dokonale morbidní a zábavná. V druhé polovině se všechno zahodí a spadáme do vod průměrnosti. Herecky je vše zmáknuté výborně, příběhově boohužel ne a jako futuristické sci-fi to ve mě nezanechalo téměř nic. Mimochodem Forest Whitaker není ani zde špatný, přesto by měl zůstat u Drama/Thrillerů tam mi prostě sedí nejvíce. ()

slovan1

Z očekávané "kraviny" se vyklubal poměrně velmi zábavný film. Repo men mi hodně připomínal Minority report. Opět hon na jednoho ze"svých"... Law s Whitekarem se skvěle doplňovali. Místy mi film přišel i docelá zvrhlý, ale bavilo mě to. Konec překvapil. V poslední době si hodně režiséru vybírá konec obdobného ražení... ()

sedm.1

Musím hodnotit maximem,a ikdyž si to Repo Men asi zas až tak úplně nezaslouží,mě prostě oslovil strašně moc.Jak totiž nemohu dát snímku maximální hodnocení,když k němu nemám jedinou výtku,jen samé klady a přednosti.A začnu od toho nejlepšího a tím je hodně diskutabilní závěrečná scéna,která minimálně půlku filmu postavila na hlavu.Výborný a šokující zároveň.Jeden z nejlepších zvratů a point za poslední roky.Bravo.Dále atmosféra a styl zpracování.Vše neskutečně originální,kulervoucí,prostě výtečné.K tomu skvělá hudba,soundrack musí být zatraceně našláplá věcička.Celý hudební doprovod dodává veškerému dění parádní šťávu.Samotná zápletka pak sice na jednu stranu využívá spousty klišé a zdá se být tuctovou podívanou,já si ale nemohu pomoci,mě přijde v mnoha ohledech originální a jedinečná a spousta scén mi přijde doslova kultovní záležitostí.Akce je tu kopec a i ona mi přijde neokoukaná a našláplá,plná energie.Efekty na vysoké úrovni jsou pak snad už v dnešní době u filmů s alespoň minimálními ambicemi samozřejmností,zde mi ale přišli ještě snad o stupínek lepší.No a nakonec herci.To už je jen třešnička na tomto chutném dortíků.Law,Whitaker a i Schreiber jsou ukázkovými příklady herců,kterým je jedno,jestli hrajou v akčním filmu,hororu,dramatu,komedii,nebo třeba v pohádce,pokaždé na sebe dokážou svými výkony a charismem strhnout veškerou pozornost a i zde jsou prostě v každém okamžiku naprosto dokonalí.Repo Men mě osobně zkrátka hodně dostal,má skvělou,dynamickou a tvrdím,že i hodně originální zápletku,perfektní herce,hudbu,styl,je to prostě výborná akční,sci-fi podívaná. ()

OughJay

Na Repo Men tak nějak od začátku nebylo nic, co by mě mohlo překvapit. Příběh se odvíjel po předem lehce odhadnutelný lince a jakej přijde konec jsem věděl asi už po čtvrtině filmu. Když ještě ale pominu, že Jude Law mi neni zrovna dvakrát sympatickej, šlo o poměrně slušnej akčňák, kterej sice postrádá logiku a je dost přitaženej za vlasy, ale alespoň se nebojí ukázat trochu krve a vnitřních orgánů. Díky kvalitnímu soundtracku mi pak ty 2 hodiny i uběhly vcelku svižně a místama jsem se i bavil. Na slabší 3 hvězdy to má... :) ()

Arkanoid

V tejto vízii ľudstva to tiež nevyzerá veľmi ružovo... Banky dávajú chorým orgány na splátky. No účtujú si veľa, a keď ich darcovia nedokážu splácať, zoberú si svoj majetok späť! Vymáhačmi dlhov sú práve kamaráti Jud Law a Forest Whitaker, ktorí svoju robotu plnia na 100%. Je to ich práca, sú s ňou spokojní, bavia sa onej ako o bežnej veci a s civilným výrazom v tvári sa s dlžníkmi aj niekedy porozprávajú. Ale Lawova žena vie, že jej muž si zarába nemorálne a nehumánne. Skutočný problém však preňho nastane, keď sám musí prijať orgán od banky... Dokáže lovec žiť ako korisť? Film ponúka akciu zmiešanú s brutalitou, výborne hrajúcich hercov, jednu z najlepších scén boja s nožmi (odteraz si Lawa predstavujem ako chlapa v trakoch, ktorý vie veľmi zručne narábať práve s jedným z najpotrebnejších kuchynských nástrojov a dáva všetkých dole!), a sado-masochistický pár tesne pred záverom. Našiel som aj pár negatív - pomalší rozjazd, postavu decka - profesionála a hlavne záver. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)