Mladý pár (Patrick Wilson a Kerry Washington) se právě nastěhoval do svého kalifornského domu snů. Záhy se však stává terčem souseda, který těžko snáší, že má každý z manželů jinou barvu pleti. Přísný osamělý otec (Samuel L. Jackson) pracuje jako losangeleský policista a zároveň si umínil, že se stane samozvaným strážcem pořádku v okolí. Jeho noční kontrolní procházky a až příliš zvědavé oči někomu přinášejí pocit bezpečí, ale mladé novomanžele stále více obtěžují. Proti trvalému narušování soukromí se dvojice nakonec začne bránit. (oficiální text distributora)

matini

Zachránil to jedině opět výborný Samuel L. Jackson. Jinak nic moc. Film mě nechytl a jen jsem se těšina až to skončí. ()

xavierr13

Thriller na úrovni, Samuela L. Jacksona v úlohe policajta, ktorý nie je ochotný sa zmierit s novým susedským párom (beloch + afroameričanka), ktorý sa prisťahovali vedľa jeho domu. Nie je nad to mat za suseda policajta, ktorý sa vás chce zbavit - a je preto schopný "urobyt čokoľvek". Jackson v úlohe "zlého" zažiaril, aspoň podla mňa to bol nezvyk, ale úloha mu aj tak sadla. Hluché miesta film určite mal, ale nič, čo by sa nedalo prekúsnut. Človek vždy len tŕpol, s čím Jackson mladý pár zas potrápi... Doporučujem pozriet, minimálne pre jedinečnost úlohy ktorú Samuel predviedol. ()

FilmWave

Nemůžu si pomoci, ale Patrick Wilson je pro mě definitivně herecký objev tohoto roku. Filmy "Watchmen", "V pasti" a "Cestující" jsou spíše průměrné, ale Wilson je neskutečně táhne. Podobně je to i s "Domem na špatné adrese" - standardní obehraný námět, ale skvělý Wilson navíc s Jacksonem, který, i když role k tomu velmi svádí, vůbec nepřehrává. K tomu navíc výborná hudba a hypnotizující reálie (film se mimo dva domy přesune jen úplně minimálně) - pro mě zatím jedno z nejmilejších překvapení roku. ()

Andronikos

Takmer dokument o susedských a tiež (mlado)manželských, medzigeneračných, profesných a možno ešte nejakých ďalších vzťahoch a problémoch. Kto mal problémy so susedmi či s rodičmi, pravdepodobne pochopí. :-) Snaha dokopať film vystavaný hlavne na psychologických sondách a žánrových obrázkoch z bežného života americkej strednej (?) vrstvy k thrillerovitému efektívnemu vyvrcholeniu bohužiaľ vedie k ťažko uveriteľnému záveru. ()

Olík

Mladý míšený pár (P.Wilson a K.Washington) zvolil špatnou adresu svého hnízdečka lásky. Sousedem je jim lehce psychopatický vdovec (S.L.Jackson), kterému se jejich black and white soužití příliš nepozdává. Režiséru Neilu LaButemu se téměř dokonale podařilo vtáhnout diváka do sousedské rozepře a vyvolat pocit nemohoucnosti bránit se psychologickému teroru. Další slova chvály si zaslouží Samuel L. Jackson, jehož postavou musíte opovrhovat, zároveň však musíte ocenit její ztvárnění. Jako celek nelze zhodnotit jinak – než slušně odvedený standart. ()

drankeryth

Tuctovy thriller na jedno posedenie, kde jeden sused, ktory je mimochodom policajt, nema prilis v laske noveho suseda, ktory sa nastahoval vedla neho. Moc toho napatia som vo filme nepostrehol a trosku ma to aj nudilo. Chybalo tomu nieco viac, aby ma to posadilo na zadok, ale bohuzial je to slabe, ale videl som aj horsie filmy. Inac Samuel L. Jackson bol pekne protivny sused, ja by som ho osobne nechcel mat za suseda, ale skoda je, ze zas toho moc nerobil napriek proti novemu susedovi. Mohol este viac pritlacit na pilu a dat im pekne zabrat, nech vedia co to dostali za protivu vedla nich:))) ()

Hapretor

Jackson toho otravnýho mentála zahrál dobře, má na to kukuč. Díky tomu byl film zábavný. Konec však přemrštěný. ()

F.Sucre

Napětí tam samozřejmě je, otázkou však zůstává zda to vyvrcholí v tom správném okamžiku. Nebo možná spíše, "že to vůbec takto vyvrcholí". Role silně rasistického strážníka Samuel L. Jacksonovi vcelku sluší. Vlastně mě víc baví vždy jako záporák než coby hlavní zástupce zla, ale celkově to zas tak úchvatné není. ()

Faila

Když vám jde po krku policajt, je to zlý, a když ho hraje Samuel L. Jackson, je to vyloženě opruz. Z toho chlapa mám doteď hrůzu. ()

Skleni

No tak na druhý pokus som sa filmom dajako prekusal. Bolo to síce nudné a strašne prežité, no dalo sa. Film sa takým potenciálom a využitýám len na 57%. Toľká škoda. Samuel je super herec a nesklamali ma ani vedľajšie postavy. Ani tie najmenšie. Zápletka je tupá a niekedy aj strašne priehľadná. Zo začiatku som mal pocit, že tvorcovia nechceli aby spadlo podozrenie hneď na suseda. No všetko je očividné a jasné. Oklieštenie lokalizácie deja do konca ulice mi prišlo lacné a rovnako aj koniec. Ale zmenou koncu a trochu inteligentnejšej zápletky a vymazaním zbytočných častí ako fajčenie a pod. by film dostal iný význam. A to asi aj pôvodný... rasisticko-dramatický. ()

emdvojka

Pekný film, ale ten koniec no hrôza. Normálne mi to pripadalo, ako keby scenárista už potreboval ísť do hajan a ukončiť tento film behom 5 minút...taký zlý koniec som ešte nevidel.... ()

the_bitch

Mne osobne sa Samuel L. Jackson dokonale hodil do tejto "zákerackej" úlohy..a viac menej svoju úlohu zvládol dokonale a perfektne. Veľmi podarená snímka,avšak nie natoľko dobrá aby si odo mňa zaslúžila 5* ()

Torgal

Nie som si istý či môžem film objektívne zhodnotiť, nakoľko som z neho videl len poslednú polovicu až tretinu, no dojmy vo mne zanechal dobré. Príbeh neprináša nič nové a o niečom takom ako prekvapujúci zvrat môžete len snívať, ale natočené je to zručne, zahrané tiež a napätie filmu nechýba. 6/10 ()

tranquill

Kvalitní psychothriller. Samuel L. Jackson mi dává vzpomenout na Michaela Keatona jako Psychopata ze San Franciska. Šílená představa, jak se dá zneužít policejní moc kvůli vlastnímu životnímu zklamání... ()