Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

mat.ilda

Už šetřím na letenku směr North Braddock a budu doufat, že ještě zastihnu ocelárnu v provozu a až odevzdám strukturovaný životopis a trochu se zabydlím v jedné z místních lepenkových nemovitostí, dalším krokem, co podniknu, bude vytetování dalšího páru obočí - bude se hodit pro snažší identifikaci, kdyby se mně, nedej Bože, něco stalo... Drsné podmínky v průmyslovém zapadákově jsou ještě selankou proti tomu, co se děje o pět hodin jízdy dál, v Apalačských horách, kde vládne kapku tvrdý obchodní partner Woody Harrelson (bojím...), proti kterému je načesaný Willem Dafoe chápajícím taťkou. No a přesto, že má Woody problém s každým, Christian Bale ♥ bude mít hlubší důvod, jak právě ten jejich vyřešit... A to je v podstatě vše, co film nabízí, tedy mimo ze všech úhlů zabíraná komínová panoramata, fachu v ocelárně, něco pěstních soubojů, dobrou hudbu a výborné herecké výkony, a přesto, že mně v tom hnusu ve vlastní šťávě leccos neštymovalo, včetně laxního závěru, na druhou stranu, co dělat v Braddocku, když člověk nežije.... ()

váca

Filmu chybí výraznější tempo. I tak je ale celkem dobrým krimi o pomstě. Bohužel se ale nemůžu ubránit dojmu, že z takovéto látky a z tak hvězdného obsazení šlo vytřískat určitě mnohem víc. Závěr vyzní celkem do prázdna a film jako celek je bohužel snadno zapomenutelný. Škoda, větší potenciál tento film určitě měl. ()

jojinecko

Producenti Leo a Ridley vedeli prečo angažovali všetky známe herecké ksichty. Pretože bez nich a ich (povedzme že) charizmy a "hviezdnosti" by sa jednalo o totálne banálnu (v rámci zápletky) drámu/krimi. Aj tak je tu všetko značne šablónovité až povrchné, čo sa týka príbehu aj postáv. Všetko je naznačené, no nedotiahnuté a väčšinou sa pláva po povrchu..Nie je to zlé, len OOF je jednoznačne film na jedno pozretie. Kvôli Baleovi je to za ***. ()

evulienka3

Nerozumiem niekedy hodnoteniam filmov v tejto databáze. Tie ktoré za niečo stoja, ako napríklad tento sú v modrých číslach a také čo sú robené na efekt bez akejkoľvek hlbšej myšlienky či významu tu vyskakujú do nebeských výšin. Je mi jasné, že každý máme rozdielny vkus a ja rozhodne nikoho názor neposudzujem, či neodsudzujem, ale niekedy ma to jednoducho pri pohľade na to číslo zarazí a zamrzí. Tento film si totiž zaslúži tých percent rozhodne viac! Výborná sociálna dráma na americký spôsob čo teda v ich končinách nie je až také časté, ale majú v tom prsty aj Briti tak to asi bude tým, pretože oni sú na tieto drámy majstri a ja presne takéto filmy môžem. Pomalé tempo, vykreslenie postáv a herectvo všetko bolo presne tak, ako si predstavujem a je to asi prvý film, v ktorom ma herectvo Christiana Bale(a) skutočne nadchlo. ()

poz3n

Skvělé herecké obsazení, ale nikterak z průměru vystupující příběh a zpracování. Ploché charaktery, nevalné emoce a trochu divný styl filmového vyprávění. Ač to zní celkem kriticky, film to úplně špatný není. Pro mě byl ale dost prázdný. 5/10 ()

Ivoshek

Má to silnou a uvěřitelnou atmosféru zapadákova, kde toho kromě ocelárny moc není. Život je chudý, jednotvárný a není moc cest, jak to změnit. A jestli jo, tak ne k lepšímu. Samotný příběh je jednoduchý, není tu moc co řešit nebo vyšetřovat. A to je vlastně ten hlavní problém. Plus to, že se hlavní záporák chová naprosto nesmyslně a nelogicky. Neříkám, že násilnický šéf gangu občas něco neudělá... ale proč by vraždil dlužníka, který postupně splácí? Proč by měl zcela nesmyslně někam vyrazit v noci? Proč by měl zabíjet barmana, když z toho nic nemá? A právě tahle nelogičnost a trochu utahanost jsou důvody, proč nad tři hvězdy nepůjdu. ()

rikitiki

To je jak z klasické ruské hry: na zásadní výstřel si musí divák počkat až do konce, pokud předtím přežije převážně mučivou suchopárnost. Źánrovkou o pomstě je film až v závěru, předtím jen vykresluje chudé prostředí a dva bratry - jednoho srovnaného, druhého nevyrovnaného. Vykreslení se děje za pomoci dlouhých záběrů, kde se nic neděje. Někdo sedí, někdo stojí, občas se sejdou členové dělnické rodiny, občas se jde do hospody, kecá se s kámošem, co má prsty v nelegálních zápasech.... Pak je tam pár zápasů a představení hlavního záporáka, který pochází z vidláků z hor, kde se všichni už po generace kříží mezi sebou, takže je to tam psychopatický dement jeden vedle druhého. To vše podbarvuje hudba drnkající furt dokola - jako by tvůrci zkopírovali nahrávku, kterou Američané mučí vězně podezřelé z terorismu. SHRNUTÍ: Nikdy si nic nezačínej z vidláky. ()

Pítrs85

Film, který se na první pohled zdá, že byl splácaný tak za týden, jako by si tu Bale odskočil jen tak v mezičase, když natáčel něco "většího". Ale už při pohledu druhém se jednomu ta "obyčejnost" dostane pod kůži a začne tomu pomalu říkat autenticita. A to je asi největší přednost tohoto jinak lehce přehlédnutelného snímku. Co rozhodně stojí za zmínku je místní obsazení, to je jeden frajer vedle druhého (a jedna frajerka, Zoe je vážně úžasná), ale přeci jen si tu největší díl ukousává Christian Bale (jak jinak), ten chlap se mi prostě v takovýchto drsných rolích fakt líbí. Depresivnějšímu tónu dopomáhá i chladně šedivé prostředí a výtečný soundtrack. Jen ta stopáž býti malinko přestřelená, takhle filmu chvílemi padá řetěz. Naopak chválím ryze střízlivě a civilně natočený závěr, ten mě vskutku potěšil (protože přesně takhle bych to taky natočil, muhehe). ()

Deschain

Mám pocit, že ak v Hollywoode potrebujú obsadiť nejakého psychopata, volajú Danovi alebo Caseymu Affleckovi. Zaujalo ma obsadenie, film už menej, ale Dafoe bol výborný. (Art Film Fest - Kino Prameň - Teplice - 22.6.2014) ()

HellFire

Trochu překvapení, že tohle drama natočil režisér takového "klidného" filmu jako je Crazy Heart. Cooper je ale muž na správném místě. Režii se snad nedá nic vytknout, herecké výkony všech jsou špičkové a písně má na starost Eddie Vedder. Obzvláště Christian Bale opět dokazuje, že je pán a dokáže se každé role zhostit na plno. Zarazilo mě tak nízké hodnocení a slabé tržby. Když vidím, jak filmy typu Twilight mámí z lidí takové částky a preciznost typu Out of the Furnace si na sebe nevydělá, je mi smutno. Má oblíbenost vůči Baleovi stoupla o další příčky. ()

SOLOM.

Ono je pěkné, když tvůrci obsadí do filmu tolik známých tváří – hlavně když na ně mají prachy a doufají, že jim to vydělá prašulky rychle zpátky – jenomže když příběh i finální zpracování stojí víceméně za hovno, tak z „hovna bič neupleteš“…a nakonec proděláš. Což se taky stalo. Naprosto promarněný potenciál – za celý film jsem narazil asi na tři – čtyři zajímavé scény (pasáže), zbytek naprosto o ničem (dva slušné pěstní souboje, dvojité zabití v lese, samotné finále + ta bouračka na začátku). Jinak jen tuna nudných dialogů, doslova slimáčí tempo mě uspávalo. No a jediná postava, která stála za větší pozornost, byl ultra zmrd Woody Harrelson…50% ()

Sofia

Na začátku Pearl Jam, na konci Pearl Jam a mezitím neskutečně intenzivní příběh o bezútěšném životě v americkém zapadákově, o síle rodinné soudržnosti a o pomstě za každou cenu. Výborný Christian Bale. Zobrazené násilí je surové a sakra přímočaré. Jen nerozumím pohnutkám postavy Leny, kterou ztvárnila Zoe Saldana - vyměnit Christiana za Forresta? To jako vážně? ()

JASON_X

Zdegenerovaná a primitivně brutální bílá chátra neobývá jen americký jih, ale i Apalačské pohoří, jak dokazuje tenhle plnotučný a šťavnatý oldschoolový "eastern". Tamní horalové scházejí do nížin jen tehdy, potřebují-li fet, zbraně, nebo si s někým vyrovnat účty. V jejich horských osadách pak panují obdobná pravidla, jako na paštunských kmenových územích - platí zde jejich zákony, centrální vláda tu nemá pražádnou moc a policie se sem bojí vkročit. A navíc na rozdíl od Paštunů cizince nevítají a hosty nectí. No a mezi tuhle divokou sebranku se vydá jeden ocelářský dělník z nížiny, aby pomstil smrt svého bratra... Když se vaši ocelárnu chystají zavřít, ženu vám přebere policajt zatímco jste v lapáku, umře vám táta a mladšího bráchu vám oddělají, nemáte už co ztratit, nemáte pro co žít... tak žijete aspoň pro pomstu. Silný příběh, prostý, syrový a přímočarý, jako příběhy Cormaca McCarthyho. I bez hereckých es by to byl parádní filmový koncert, ale silný kvartet Bale(!), Harrelson, Dafoe a Whitaker ho povyšují na filmovou rajskou hudbu. ()

Morholt

Zabili jste mi bráchu/tetu/strejdu/mámu/tátu atd, tady máte přes držku. Ničim originální a nijak překvapující zpracování snad nejohranějšího motivu v dějinách kinemtaografie, kterým pomsta rozhodně je. Tahle pomsta ještě k tomu hraničí s rodinným a osobním dramatem a můj šálek kávy v podobném případě není ani pomalý styl vyprávění. Jenže je tu velikánské ALE a tím jsou herci. Scott Cooper není zrovna zavedená značka a scénář také nesliboval nic výjimečného, ale přesto se pod film upsal zástup hereckých veličin, za které by leckterý producent vraždil. A právě oni, byť často trestuhodně nevyužití, povýšili Out Of The Furnace do kategorie nadprůměru. 75% ()

ScarPoul

Drsná škola a drsné štúdium charakterov. Herecký ansábel v najlepšej zostave. Precízna Cooperová réžia a ďalší zárez do rodinnej drámy/thrilleru, ktorá vo mne vytvára nechuť k americkému spôsobu života. Tak ako žijú oni by som žiť rozhodne nechcel. Sociálne presahy, parádny Pearl Jam a Dafoe ako dobrácky kšeftár pendlujúci na hrane zákona. K dokonalosti k tomu chýbal viacej uspokojivý koniec. Žiadalo sa mi väčšej rezanice. Harrelson ako záporák ale skvelý. Jeden z tých amerických filmov, ktoré len tak objavíte a aj ste tomu radi. ()

6thSun

Příběh napuštěnej odpornou dávkou typicky amerického klišé, patetismu a vůbec všeho, co jen může nabídnout odvrácená tvář scénářů. Včetně herců, jak je někde Bale, Affleck (jedno jakej), Whitaker (ten hlavně!!!) nebo Shepard, je už na místě nejvyšší obezřetnost. ()

maseer2

ponurý thriller s výbornou atmosférou, kterému vévodí jako vždy jistý Bale a především pak ďábelský Harrelson.. jen škoda opadnutí tempa ke konci - ty 4* mohly být o poznání jistější... ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)