Reggie se chce rozvést s nevěrným manželem Charliem, ale než mu to stačí říct, najde vyklizený byt, vybrané konto a vzápětí se dozví, že policie našla manžela mrtvého. Pak se objeví tajemný Joshua a řekne jí, že ho její manžel připravil o 6 milionů dolarů a že je chce zpátky. Reggie o penězích nic neví, postupně ale zjišťuje, že Charlie vedl dvojí život. Před Joshuou ji zase varuje Bartholomew, údajně zástupce amerického velvyslanectví. Tvrdí, že mrtvý manžel byl ve skutečnosti americký agent a že pracoval na nějaké přísně tajné operaci. Kolem Reggie se rojí podivní lidé, jeden tvrdí to, jiný ono a Reggie už neví, čemu může věřit a kdo lže. Jediný, kdo je snad na její straně, je Joshua... (Nova Cinema)

Blofeld

To, že se jedná o remake skvělé Šarády, by mi vůbec nevadilo - nové zpracování starší látky dalo ostatně mnohokrát vzniknout skvělým filmům, knihám či divadelním hrám. Jenže Pravda o Charliem je mizerným filmem nejen v porovnání s Šarádou, ale dokonce i sama o sobě. Vzhledem k jejím tvůrcům je to docela překvapující... ()

Juto

Prepracovanie príbehu, ktorý dáva všetko do pohybu, je také zmätené, že si stále nie som istý, čo sa presne deje a prečo. 5/10 ()

Mrkvič

Pravda o Charliem na první pohled zapůsobí strašně lacině. Kamera jak z druhořadého seirálu, záběry opravdu strašidelné a o efektech taky těžko mluvit, vlastě s eo nich většinou jen promluví a tím se stanou. Spletenec zápletky je postupně rozpúlétán, aby se na konci ještě víc zamotal. Každý má několik jmen, každý lže, několik scén jsem prospal. Stejně to ale asi nebylo tak mco složité, když se dalo všechno pochopit z první a poslední pulhodinky :) ()

lennyd

I když Regina (Thandie Newton) doufá, že bude se svým manželem Charlesem (Stephen Dillane) šťastná až navěky, brzy po svatbě je přesvědčena o opaku. Charles je zavražděn, a v okolí Reginy se začínají objevovat indicie, že Charles nebyl až tak úplně tým, za koho jej pokládala. Záhadný Joshua Peters (Mark Wahlberg), vládní agent Bartholomew (Tim Robbins), místní policie či skupina tajných agentů, která tvrdí že byl Charles jejich kolega - ti všichni chtějí získat to, co Charles před smrtí ukryl. A všichni doufají, že právě Regina ví kam ... Nedávno jsem tento filmeček viděl podruhé, a musím říct, když se mu člověk věnuje, tak to není až tak úplně špatné. Problém je, že jakmile si divák odskočí třeba udělat si kafe, tak přijde o příběhovou niť (která je velmi tenká), a po návratu k obrazovce už nikdo není tím, kým byl ještě před chvilkou. Co film trochu vyzvedává z podprůměru je herecké obsazení - hlavně Mark Wahlberg a Tim Robbins (o Thandie Newton bych se nerad rozepisoval, páč její role obsahuje jen zmatené pobíhání sem a tam)... ()

sedm.1

Film bych spíš zařadil do škatulky ,,romantický thriller''.Jinak jde o sláninu první třídy s docela slušným hereckým obsazením,které ale moc nemělo co hrát.Z rádobyšokujícího rozuzlení vyjde pak pěkná hloupost a vlastně všichni,ať už do té chvíle kladní nebo záporní,jsou nakonec nesmírní klaďasové,potřesou si rukama a maj se asi i rádi 8D! ()

Pavlík

12. 10. 2009 (277.); také jsem téměř ztratil přehled, kdo je kladný a kdo záporný, jinak se mi Regina velmi líbila ()

Lukoboss

Naprosto nedokážu pochopit, jak někdo, kdo natočil filmy jako Mlčení jehňátek nebo Philadelphia, může natočit takovou slátaninu, jakou je Pravda o Charliem. Navíc když to má předlohu jako prase, kvalitní a úspěšnou. A naopak rozumím tomu, proč se autor předlohy rozhodl nemít vůbec nic společnýho s tímto snímkem. Nemá to hlavu a patu, skáče se ze scény do scény, který do sebe nezapadají, na konci je snaha udělat několik obratů, ale vůbec se nedaří držet opratě, aby bylo možný to v klidu ukočírovat až do konce. Někdy nedávají smysl ani věty, který protagonistům padají z huby. Toto je ukázková podívaná, jak to nemá vypadat. Jednou viděno v TV a taky naposledy! ()

Lookass

Pravda o Charliem je remakeom filmu Stanleyho Donena Šaráda (Charade) s Audrey Hepburn a Carym Grantom. Remakeom, ktorý dejovo takmer úplne kopíruje originál a predsa je medzi oboma verziami priepastný kvalitatívny rozdiel. Kým pôvodný film mal žánrovo bližšie k romantickej komédii, Jonathan Demme sa celkovo viac posunul smerom k mysterióznemu trileru. Aj keď to na prvý pohľad môže vyzerať ako dobré rozhodnutie, po niekoľkých minútach novej verzie musí zmeniť názor každý, kto videl režijnú, scenáristickú a hereckú „ľahkosť“ klasiky zo začiatku šesťdesiatych rokov. 2/10 ()

kolemjdouc

poměrně kvalitně udělaná trillerka.Wahlbergovi to v mládí hrálo kvalitně.Rovněž Tandii.S porovnáním s dnešním paběrkováním na smetišti kinematografie ()

koba

Už pohľad na prvé titulky mi bol divný. No začiatok sa rozbehol slušne, tak som na ten pocit zabudol. No čím viac a viac ubiehal film, tým vzrastal môj pocit, že si niekto zo mňa spravil nepekný žart. Nemám rád, keď si zo mňa niekto robí žarty. Ale kvôli tým trom hviezdičkám sa nehnevám. PS: Jedna hviezdička je zvlášť za ten Reginin pád v hoteli. To som si musel znovu pretočiť. ()

Mat21

Ve svízelné situaci se ocitá Regina Lambertová ve chvíli, kdy se navrací z rekreace a nalézá svůj byt kompletně vybílený. Při identifikaci svého zavražděného manžela Charlieho se z úst komisařky dozvídá o utajované minulosti. Ač překupník se starožitnostmi, Charlie měl za sebou bohatou vojenskou minulost. Regina poznává sympatického průvodce a pomocnou ruku v nouzi Joshuu Peterse, je oslovena vládním agentem a zároveň ji sleduje trojlístek vojenských veteránů. Ti všichni prahnou po jediném. V Sarajevu zpronevěřil Charlie zásilku diamantů, která měla sloužit jako výkupné, a všichni podvedení se nyní snaží přesvědčit Reginu, aby diamanty nalezla. ● Již námět filmu Pravda o Charliem neoplývá originalitou, jeho zpracování je však úděsné. Tam, kde bych očekával výraznou rivalitu mezi hledači diamantů, stávají se z nich pomalu dobří přátelé. Joshua Lambert změní své jméno i kabát za film tolikrát, že jsem se místy začal ztrácet. Vrchní komisařka je silně antisympatická a vše je zabaleno v naivním hávu idealismu vždy-dobrého-konce. S trochou nadsázky, snad nejpůsobivější postavou je stařík zpívající francouzské šansony, který však do konceptu filmu vůbec nezapadá. ║13.9.2009║ ()

martiq.1

Nemůžu jinak, než dát slabší 3 * Někdy ani dobří herci, jako je Tim Robbins, nezachrání slabší film. Dost pochybná kamera i střihy, scénárista si asi poplakal. Škoda, dějově to bylo zajímavé téma. ()