Mistr v jiu-jitsu Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) vyučuje bojová umění, ale sám nehodlá zápasit kvůli penězům. Přesto se kvůli záchraně své školy ocitne ve světě promotérů, a protože musí splatit dluhy a získat zpět svou čest, poprvé v životě vstoupí do ringu.
Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který s manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, učí své žáky základům boje, jemuž věnoval celý život. Škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vystřelí z pistole jednoho ze studentů. Mike je posléze nucen požádat o půjčku, aby školu udržel, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Vděčný herec ho pak pozve domů na večeři, nabídne Mikeovi práci na filmu a také Sondra se domluví s Chetovou manželkou na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho přiměje změnit pohled na svět, v němž žije, a že nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení však musejí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo. (oficiální text distributora)

jafuska odpad!

tento film je nudnej, nepovedl se, děj o ničem, možná to je tím, že nemám ráda bojové sporty, jsou nesmyslné, nevím, proč se takové filmy vůbec točí, naprostá ztráta času, rozhodně nedoporučuji ()

Baldic

Hlavní hrdina se snaží žít svůj život dle jistých zásad. Ty mu kladou do cesty nejrůzenější překážky a těžké životní momenty. Děj je dá se říci jednoduchý. Některé zápletky jsou nepochopeny a navíc nebo nedořešeny. Kamera se snaží o dynamické scény při bojích, ale jaksi se jí to nedaří a zážitek z bojového umění se vytrácí, poněvadž polovina chvatů a úderů vám unikne. ()

Pitryx odpad!

Herdek co to bylo za pitomost? Z celého filmu prýští jen a jen nuda. Nějaká pranice v baru, pak slabý odvar náznaku boje s noži a mezitím baba, co neustále kritizuje nedostatek peněz. A to vše hodinu. Pak nevím páč jsem to prostě vypnul. 201204226000/9105/9504 ()

PeterJon

Príde mi to zosekané a urýchlené. Scenárom na úrovni béčiek z kolekcie "Intersonic uvádí" :D Stvárnením ale na úrovni a moc kvalitná hudba. ()

Guran

Začátek slibný, ale potom se tam furt řeší hovadiny bez akce, napětí a zvědavosti. Tim Allen měl málo místa a od Chiwetela Ejiofora jsem čekal větší bojový zápal. Celý snímek vás vlastně doprovází nuda a ani vás nezajímá konec, prostě další zbytečný film. ()

Humprt Pum

Že by se musela každá druhá věta opakovat dvakrát??? To je přesně to, co během nudnýho Redbeltu uslyšíte. I nejbanálnější věty raději hned 2x. RECENZE V SALON.COM: Mamet's trademark artificial, mutual-incomprehension dialogue and con-game plotting are ineptly matched to the action genre (and feel stale in any case), while the jiu-jitsu scenes are so incoherently shot and edited you can't tell if the fight choreography is any good or not. Characters drop into the story and disappear again; neither Mike's wife (Alice Braga) nor his cop buddy (Max Martini) nor Ryan's attorney hangs around long enough to become significant. The accidental shooting that sets the plot in motion is an utterly ludicrous device, or at least I thought so until the final fight scene in which Mike must prove his honor, which might seem far-fetched on a pay-per-view wrestling broadcast. Perhaps Mamet believes he's turning his talent toward populist vehicles, but this uneasy, weird movie won't please any segment of the audience. "Redbelt" reminds me of the old French joke about English shoes; it's an action movie made by someone who has heard them described, but never actually seen one. ()

jack_scott

Podle hodnocení jsem čekal celkem dost,nicméně jsem se presvědčil že průměrná hodnocení jsou často skutečně mimo. Film by to mohl být béčkový s bojovým uměním, proč ne- na to by snad umění tvůrců stačilo,,nicméně z neznámého důvodu se tvůrci rozhodli po vyšších metách,ačkoliv tomu jejich schopnosti moc neodpovídají. Fajn, dostali jsme tedy příběh co se tvářil jakoby uvěřitelně, i přes spousty chyb v ději. Některé věci tam jsou skutečný surrealismus. Obzvláště postavi včetně hlavního hrdiny působí jako po lobotomii. Fim působí těžce opilým dojmem, kdy se odráží od stěn a těžkopádně nějak postupuje samospádem kupředu, jen proto,aby přinesl další nelogičnosti. Hlavní hrdina je brán jako kdovíjaký velmistr,ale je tak dětsky naivní až hloupý, až to bolí. Jak se tak hloupý člověk může stát provozovatelem tělocvičny,to je skutečně záhada. Na konci se tvůrcům jejich „invence“ utrhla ze řetězu a kdovíproč najednou poskytli závěrečnou bojovou scénu v duchu, kterému se asi snažili celou tu dobu vyhnout. Samotná scéna je celkem ubohá a ničím nevyniká. Je hezké že se snažili stále osvoje realistické vyznění,nicméně v konečném důsledku se to nehodí k profilům postav jak se je snímek snažil budovat…a takových věcí by bylo! Tento snímek by měl sloužit jako varování všem filmařům. Takhle tedy ne,dámy a pánové! Dávám dvě hvězdičky,a to mám ještě nutkání tu jednu ubrat. ()

erapo

Djkoma napísal: "Nečekat nic a dostat velmi mnoho. " Presne o tom to je. Človek zo začiatku čaká niečo na spôsob Wesleyho Snipesa a podobných, ale časom pochopí, že tento film nie je akčný (okrem pár scénok), ale ide tu hlavne o podstatu a príbeh, ktorý musím priznať nie je v niektorých smeroch dotiahnutý do úplného konca. A hlavne by som podotkol ten koniec, ktorý bol až príliž sentimentálny a chaotický. Bojové scény pôsobia až príliš realisticky na čo konzumný divák nie je zvyknutý a preto môžu pôsobiť nudne, no kto už zažil nejakú tu bitku tak to vie viac oceniť. Zhrnutie: Film dosť (pozitívne) prekvapil, rovnako aj hlavný herec, ktorého som predtým vôbec nepoznal. A zaujali ma už niekoľko krát spomenuté výroky: "There's always a way out. You just have to find it.", "The best weapon in the world is a flashlight.", a to o prekonaní strachu. ()

rawboy

Prvních 45 minut nuda, pak film pozvolna nabírá obrátky, aby po dalších 30ti opět zvolnil a nakonec skončil jak zadřený motor. Jistě to šlo rozvinout víc a hlavně plno linek dotáhnout. Absolutně vyšumí podraz Cheta Franka (v podání Tima Allena, který se herecky zasekl u ponku) a vztah Mikea (Chiwetel Ejiofor) a advokátky (Emily Mortimer) mohl mít také v ději nějaký význam. K završení mizérie už chyběl jen potlesk publika v hale - to se naštěstí nekonalo. ()

smrtubohem

Velmi netypický, velmi zajímavé, v závěru dost přemrštěné a taky sentimentální. Nicméně se na to časem znovu rád podívám. ()

Simo16

Priemerný bojový film, na ktorý sa pozerať dá, ale sú v ňom isté okamihy, ktoré tvorcovia filmu mohli vynechať, napríklad nudný začiatok... ()

DooFooS

Shlédnutí Červeného pásu bych přirovnal k pocitu, který prožijete, když pustíte v pražské integrované dopravě sednout potřebného, zatímco všichni ostatní mladší a krásnější a zdravější s nefalšovaným pohrdavým nezájmem sedí dál. Nic hmotného z toho nemáte, jen Vám pak zůstane takový lepší den. ()

SaiHuri

Inu, další petka je prázdná, jak to tak bývá. Do uší Alice i chains a papírky se dneska taky nezastavily. Fuška, jako každej den. Červenej pás, je pro mne v tuto chvíli jako červené víno.. Rok, teplota, obsah alkoholu, uskladnění, druh, lokalita. Záleží! A Teď za 5! ()

Aywes

Konec plný otázek.Na nic nebylo zodpovězeno.Mohlo se z filmu vytáhnout daleko víc.A to mám jiu-jitsu moc rád. ()

Konys

V tomhle filmu je velice pěkně vidět, že v dnešním světě peněz, není vůbec místo pro poctivého člověka, držícího se svých zásad a určitého kodexu cti. Hlavní hrdina neustále dostává rány zprava, zleva a v určitých chvílích jsem se mu divil, že se na to nevyprdne a neuteče někam daleko. SPOILER A docela mě teda překvapilo, jakým způsobem se zachovala jeho manželka. Její postava je vykreslována poměrně sympaticky, ale v závěru filmu úplně otočí a svého manžela udá a vymění za vlastní uspěch. To jsem teda nečekal. Ale možná, že to tak je, takže asi "v pořádku". Alespoň, že závěr je mírně optimistický. Myslím, že to bylo třeba. KONEC SPOILERU Co je ale nutné snímku vytknout, je naprosto nezřetelné a občas uplně chybějící naznačení vztahu mezi jednotlivými postavami. Takže máte dost často pocit....Kdo je sakra tohle? Jakto že se znají? Co ten tu dělá? ()

david666

Rozjezd filmu je slušný a drží Vás v napětí, kam že se příběh bude vyvíjet. Postupem času však zejména hlavní hrdina řeší své problémy dost divným způsobem a ostatní postavy také nejsou kdoví jak prokreslené. Všemu pak nasadí korunu klišovité finále. Na druhou stranu mě zaujal Tim Alen ve vážné roli. ()

RomaS

Každý dobrý skutek, bude po zásluze potrestán. Tak by se dala shrnout pointa celého filmu, kde učitel bojového umění, čestný a poctivý muž, doplácí na svou dobrotu a naivitu v druhé. Zápasy jsou zde až podružné. Celý film stojí na morálních zásadách a důvěru v poctivost hlavního hrdiny, který je okolnostmi nucen udělat kompromis. ()