Příběh začíná na letišti, v Bandungu, abstraktním atraktivním městě kdesi v jihovýchodní Asii, kde je český turistický průvodce Tomáš Egermaier svědkem zatčení jedenadvacetiletého mladíka Patrika Lovického. Až v Čechách se dozví, že byl zatčen člověk, který se pokusil propašovat z Bandungu čtyři kilogramy heroinu. Egermaierovo překvapení je o to větší, když na ruzyňském letišti objeví na běžícím pásu igelitovou tašku s pěti videokazetami do kamery. Spolu s Egermaierem pak na videokazetách sledujeme příběh Patrika Lovického, jeho přítelkyně Eleny a její matky Michaely.

Příběh začíná v Praze, odkud se odvíjí přes Amsterodam až do Bandungu, kam je pozval Michaelin přítel, nigerijský obchodník Mike. Část děje se odehrává i na ostrově Ke Pahui, kde začíná podle zúčastněných ta pravá dovolená. Pro Patrika však na dlouhou dobu poslední. Na videu sledujeme Patrikův osud, kdy je za podivných okolností donucen k pašování narkotik. Poslední záběry videozáznamu Patrika Lovického končí na letišti, kde došlo ke zmíněnému zatčení. Paralelně s tímto videozáznamem sledujeme příběh Patrika Lovického v bandungském vězení. Tomáš Egermaier, dobrodruh a nadšenec pro vše nevšední, se rozhodne, že na vlastní pěst zjistí, jak k tomu, že Lovický drogu pašoval, vlastně došlo. Za pomoci svého asijského přítele Nunga, české úřednice Českých aerolinií paní Czerné, a v neposlední řadě konzulky Českého velvyslanectví v Bandungu Chalupské se pomalu dozvídá, co vedlo k Patrikovu zatčení. Poslední kousky skládačky dodá sám Lovický, se kterým se Egermaier ve vězení setká. Lovický však nemá ponětí, kde se nachází jeho přítelkyně Elena a její matka Michaela, která má s případem hodně co do činění.

Tomáš Egermaier se vrací do Čech. Nadále sledujeme osud Lovického v kruté věznici Bon-wong - jeho strasti i samotný boj o přežití, ale i přátelství k některým vězňům a k lidem "na druhé straně". Po nějaké době se Egermaierovi ozve Elena, která se mu po zhlédnutí videozáznamu snaží zapřít některé skutečnosti. Celý příběh, celý záznam natočený Patrikem Lovickým, má plno nejasných míst. Možná to nebylo úplně tak, jak se na první pohled zdálo... (oficiální text distributora)

biergof odpad!

Tak se českým filmařum jednou za sto let naskytne opravdu zajímavé téma a příběh a voni to pohnojí z gruntu po sřechu. skoro nečitelné titulky (chápal bych to roku 1939 ale 2002-proč proboha proč?!)naprosto ubíjející a nudné home videa(to bych v kině nevydržel-ať žije tv ovladač!!!) Roman Holý( a to se mám podělat? už 20let omejvá to samý) A (ne)herecké výkony jakoby z tv nova vypadly. Prostě zlaté české ručičky. totální selhání a odpad! ()

ostravak30

Zatracení není tak dobrým filmem, jak by ještě mohl být. Ale pravda je, že neznáme podmínky, za jakých byl snímek v Thajsku točen. Dost mě překvapilo, že třeba výkon Jana Révaie je strašný stejně jako Michaely Kuklové. V tomto případě bych to ale přičítal scénáři, protože oba v té doby byli už zkušení herci. A Jan Plouhar zase tak špatně nehrál a přitom to byla jeho vůbec první zkušenost s natáčením. Možná že kdyby se na film podívala Tereza Hlůšková, tak nemusela skončit jak skončila. Drsné podmínky vězení ještě pořád nejsou vykresleny tak drsně jak by mohly, ale i tak jsou zobrazeny opravdu hrůzně. Dost na to, abych si uvědomil, že pašovat drogy v jihovýchodní Asii může jen totální imbecil. Kvalitě snímku rozhodně ubírá velká porce záběrů z kamery, z nichž je většina zbytečná a nic nám pořádně neřekne. Častokrát je film i špatně ozvučen, postavám není rozumět. Z pohledu ukazatele způsobu trestu za převážení drog a jako dostatečná výstraha by měl být ale snímek rozhodně vysílán na SŠ, aby blázni viděli, co je taky může potkat. 50 let v podobném vězení, tzn. většinou do konce života, je nepředstavitelná darda. ()

axik

Dobrý slušně zpracovaný scénář! Určitě bych Zatracené nezatracoval, zvláště když je to podle skutečné události. ()

sa_kra

Dokonalá ukázka toho, jak slibné téma, hudbu, exteriéry a kameru lze pohřbít nesnesitelným přehráváním a chabou režií. Mohl to být skvělý film- no a není. Resp. kdyby mne nezajímalo, jak ten konec dopadne, asi bych se na to vůbec nedívala. ()

Alden_Larson

Mě se to docela líbilo. Rozhodně to není perfektní film, ale i tak mi přišel působivý a celkem dobře zpracovaný. Děj byl celkem dobře napsaný a nelineární vyorávění se mi taky docela líbilo. Herecké výkony byly většinou dobré, Jan Plouhar mě svým výkonem mile překvapil, ale Jan Révai se mi na druhou stranu vůbec nelíbil. Prezentace byla slušná, segmenty natočené nekvalitní kamerou byli velmi autentické a obecně vypadaly skvěle. Hudba se mi taky moc líbila. 7/10 ()

Benjo

Nuda. Spatny herci. Spatnej scenar. Spatna rezie. Najde se tam Par zajimavejch motivu a hlavne hudba je super. Roman Holý je Roman Holý. Filmy ke kterejm delal hudbu jsou vetsinou blby ale hudbu maj skvelou. ()

charles3

Pokud bych to rozkouskoval na segmenty, tak scénám z vězení bych dal 60 %, záběrům z videa 40 %, Tomášovu pátrání 40 % a závěrečné písni 80 %. ()

Trescha

Já dávám za lidovku,už jen za tu odvahu..Tohle téma opravdu neni na tuzemskou produkci značka ideál...Na Téměř bez šance to sice nemá(a už vůbec ne na můj milovaný Půlnoční Expres),on taky Revai neni Danes:-D...Ale zase třeba taková scéna s červíkovou boulí..mňamkaa;-) ()

Agent24

Tenhle film si ještě pamatuji z doby kdy jsme na něm byli se školou. V tu dobu mě neuvěřitelně šokoval. Film je parádní až na ty pasáže točené ruční kamerou. Za námět si, ale těch 5 hvězdiček rozhodně zaslouží. ()

Naby

Bylo to natoceny celkem zajimavym zpusobem. Pribeh taky zajimavy. Kvalita byla trosku zvlastni a nektere casti trochu min uveritelny. Nicmene to bylo urcite nadprumerny, takze celkem 3,7* ()

vinducha

Podle skutečné událost a  zážitků našich dvou dobrodruhů E. Novotného a R. Hanykovicse . Takže milé děti pokud vám někdo zaplatí letenku a bude chtít za to  jen "něco" někam dovézt, nedělejte to , můžete si zkazit celý zbytek života. Protože někde za to dávají cizincům 50 let bez mrknutí oka , a vlastní občany rovnou popravují.. ()

Nick321

Na to, že to je film z roku 2002, tak co do kvality je to slabší dílo. Vyvažuje to ale pro Česko v té době ne příliš obvyklý příběh zadrženého pašeráka drog a jeho uvržení do jihoasijské věznice, kde slovo trest nabývá na ještě hrůznějším významu. Za čtyři kila heroinu dostal padesát let cely, která nemá ani střechu, aby přežili, musejí jíst i potkany, když na to přijde. Dozorci s vězni krutě žertují a krutě je trestají i za malichernosti, kdo je slabý, nepřežije. Lovický ještě před nástupem do trestu je svědkem toho, že dozorci podají jed nemocnému mladíkovi, aby se o něj nemuseli starat. Zkrátka v Asii s nějakými lidskými právy a humanitou moc nepochodíte, a je jedno jestli jde o drogy nebo o něco jiného. ()

Zabriskie

Co se týče nových českých filmu, jsem vždy dost skeptický, protože opravdu mizivé procento současné tuzemské tvorby se mi zalíbí. Od Zatracení jsem čekal kýč a nudu, ale byl jsem poměrně příjemně překvapený. Jistě, jedná se o nijak originální zpracování filmaři oblíbeného klišé o nevinném sympaťákovi v drsném vězení, které má i dost mizerný scénář, ale i tak jsem se docela dobře bavil a o to přece jde. Mezi velké klady filmu počítám i nádhernou filmovou píseň od Monkey business, znějící při závěrečných titulcích. ()

donvito

Kdyby tvůrci pořádně sledovali Půlnoční expres, což bylo určitě předloha, tak by zjistili, že to nemá cenu točit. Určitě by udělali lépe. ()