Frank Allen (Ryan Reynolds) je zvyklý vše důkladně analyzovat a celý svůj život plánuje na minuty. Očekává, že jeho přesně vypočítaný svět nic nenaruší. Shodou okolností dojde jednoho dne ke zpoždění a vynucenému posunutí jeho plánů, čímž se spustí komický řetězec nových situací a Frank se musí vyrovnat s nečekanými změnami. V jeho životě zavládne totální chaos, na který neumí reagovat... (oficiální text distributora)

uiu

Teorie chaosu... a ano, celý film je sám o sobě chaos. Hlavní hrdina nám (a nastávajícímu své dcery) vypráví příběh o tom, jak se seznámil se svou ženou. Zjišťujeme, že byl odnepaměti zatvrzelým "plánovačem" a jeho život byl založen na rutině a dodržování "plánů". Dostane se do prekérní situace, kdy si jeho žena začne myslet, že ji podvádí, ačkoliv se jedná o nevinné nehody, aby nakonec zjistil, že jeho sedmiletá dcera není jeho, ale jeho nejlepšího přítele, s kterým měla jeho žena poměr krátce předtím, než si spolu začali. Celý jeho život je tím pádem naruby a začne jednat spontánně a konečně si užívat života. Dostáváme se do spleti citů - láska versus nenávist, odpuštění versus doživotní zatracení. Bohužel film nefunguje ani jako komedie ani jako drama a balancuje nad ubohým patvarem zbabraného vztahu. Jediný herecký výkon, který se dá ohodnotit je Reynoldsův, který kupodivu dobře zapadl do role podvedeného taťky, ale film nezachrání. Druhé shlédnutí u mě nehrozí, ale jistě se najdou tací, kterým film řekne více, než mě. U mě skončily naděje hned na začátku, kdy si jej vybere z bandy kamarádů podle toho, kdo si jak nazývá penis... PS: Asi je pravda, že se tento film více líbí mužům než ženám, ačkoliv mi hlavní hrdina a jeho myšlenkové pochody nepřišly moc chlapské :) ()

venison

Milý film, ale bohužel nic víc :-( Ryan Reynolds hraje puntičkářského otce od rodiny, kterému se díky nedorozumění zhroutí celý svět.. Jako fénix vyhoří a zase povstane z popela.. Nevýrazné, ačkoliv se z toho dalo vydolovat daleko, daleko víc.. Na seriálového režiséra se však Marcos Siega celkem překonal.. ()

Pavlínka9

Wau :) Ryan Reynolds mě příjemně překvapil :) :) Film je úsměvný, pár minut zpoždění a celá budoucnost se změní - to já vím již z vlastní zkušenosti, ale zde nebyla možnost ani na vysvětlení a hlavní postava upadla do nové životní teorie, kterou rovnou aplikovala :) Nejvíc se mi líbilo, jak svou ženu miloval a nechtěl jí být nevěrný a nechtěl ani využít potencionální příležitosti, jelikož byl opravdu spokojen :) To bylo moc pěkné :) Stuart Townsend v roli kamaráda byl skvěle švihácký a ráda se na něj dívám :D :D Scéna, kdy Reynolds dojde na svoji přednášku pod vlivem všeho možného a vlastně vyvrací svou vlastním teorii, kterou do té doby uplatňoval na společnost - ráda bych viděla jeho další přednášku, kdy by se měl vyjádřit k tomu, co tam podnikl :) Je to tvorba USA, tudíž lehký kýč tam je - ale ne zbytečný a není to až tak přebytečně pře*íčené :) :) Naopak jsem sama čekala, jak moc se to dokáže ještě zamotat a se závěrem jsem byla nadmíru spokojena :) ()

VasaX

Ale ano, nakonec to byl dobrý film... místy silně průhledný, ale jinak dobrý. Jen mě trochu mrzí další klišovitý happy end s rádoby "pointou", ale to je Hollywood, co nadělám. ()

Timak

Ten chlápek neskutečně válí (Reynolds). Kámo, já Tě prostě žeru i s těma sladkýma milostnýma řečma. Pro mě to má stejnou úroveň jako třeba "Určitě, možná" a přeju si takových filmů víc kámo. Díky za super zážitek ()

zdenny

Celkem dost slušná vztahová komedie s jedním "malým" nedorozuměním a především Emily Mortimer. Ale i ostatní herci byli sympatičtí. Mně se prostě líbí americké komedie, které jsou vlastně cele o svatbě, svatebních dnech, přípravách na svatbu atd. (Dokonalá partie, Nesvatbovi, Fotr je lotr apod.). Takže u mě dobrý. Čtyři hvězdy sice ne, ale být škála větší, tři a půl by to byly určitě. ()

Autogram

Film má pekný rozjazd, ako môže jedna nepodstatná udalosť zmeniť životy niekoľkých ľudí. Dá sa povedať, že aj k lepšiemu, ak považujeme pravdu vždy za lepšie riešenie. Kým sa neminú prekvapivé zistenia a prekvapivé riešenia, je film zábavný, ale ako sa všetko približuje k takmer istému happy endu, film veľa bodov stráca, až sa dopracuje k čistej priemernosti. ()

P1tr

Snímek, o kterém se těžce píše. Zajímavá směsice komedie a životní tragédie funguje zřejmě tak, jak si tvůrci přáli. Momenty, kdy se máte smát a kdy cítit dojatě jsou snadno rozpoznatelné a celý štáb obě polohy zvládá znamenitě. Z Ryana Reynoldse se stává čím dál víc můj oblíbenec, neboť i s touto zajímavou postavou si poradil výborně. Na něm snímek hodně stojí, neboť ve slabších chvílích, které bohužel také nastanou, jejich negativní vliv na snímek zmírňuje na minimum. Nepředvídatelný příběh nechává diváka v napětí a vedle zvratů nabízí i několik povedených humorných scének, přičemž některé hraničí s absurdností. Nicméně v tomto případě to myslim v nejlepším slova smyslu. Chaos Theory je malý, nenápadný snímek, který by si rozhodně zasloužil více pozornosti, než se mu dostalo. ()

giovanni3

No dlouho jsme přemýšlel zda to bude za 4 nebo za 3... nakonec volím tu horší variantu.. Film o mé oblíbené teorii mne nadchnul, že jsme věřil v atak na 5 hvězd (jako můj oblíbený film Osudový dotek)... ale.. ale... někde se stala chyba. Začalo to asi trapnou diskuzí o pojmenovávání mužství pak se to začalo zvedat tím časovým posuvem (už jsme cítil teorii chaosu), ale co se z toho pak stalo.. takové absurdní spojení porodnice a nějaké běhny... nevím nezaujalo. Naopak potěšil obrat z toho kdo je nenáviděn a doprošuje se odpuštění na toho kdo nenávidí a je prošen o odpuštění. Tak jako tak jsme čekal více a dávám pouze 3z5 ()

Mr.Nigga

Ryan Reynolds se konečně představuje v lepším světle a role usedlého chlápka, co "přišel" o všechno, mu sedí dokonale. Chaos Theory je film o prvku náhody, co vám může převrátit celý život vzhůru nohama a budete se u něj opravdu bavit ()

BMAJTZ

bylo by to na 5 ale blbe je ze filmech tohoto druhu se temer neda vymyslet originalni konec ktery ani zde originalni neni ale i tak to je na 80% ()

Soweek

Pokud by to nebylo tak místy přeslazené, bylo by to určitě 5. Ryan totiž umí zahrát neštastníky, s kterýma svět pěkně zatočil a naštěstí scénář který dostal do ruky byl výtečně napsaný. ()

ZkuKol

Příběhů o tom, jak někomu změní obyčejných pár minut život, je jako máku. Ne v každém ale hraje Ryan Reynolds, který utáhne prostě všechno a ještě s humorným nadhledem. Emily moc nemusím, ale vždy si odehraje své a Townsend hraje průměr (což je pro něj vlastně životní výkon:-). Nečekejte žádnou smršť nápadů či novot, ale všeho je akorát, má to svěží feeeling, dobré tempo a příjemný soundtrack. Slovy klasika; "není nad starý dobrý příběh o lásce" ...75% ()

Arius

Nápadité, kreatívne no zároveň aj veľmi neautentické. Opäť "bežná postava zo života" ktorá rieši krízu rebéliou, v tomto prípade dosť špecifickou až mierne komickou. Okrem toho že som tam zachytil aj akýsi výchovný charakter, je to len priemerná a umelá záležitosť. ()

The Viper

Film s opravdu dobrou myšlenkou života prostého, málo odvážného a né zrovna sebejistého puntičkáře, který se zamotá do klubíčka momentů, které mu změní/zničí život. Ryan Reynolds opět ukazuje jakým je přínosem pro americkou kinematografii a proto si zaslouží obdiv... ()

sedm.1

Romantická komedie? Řětězec komických situací? Dělají si všichni srandu, nebo jsem jen já takovej cíťa :). Já si zkrátka nemohu pomoci, ale na mě Teorie chaosu zapůsobilo především jako hodně emotivní drama, kde jsem neměl po celou dobu ani na vteřinu nutkání se alespoň jen pousmát a spíš jsem jen valil oči, jak drsné a nemilosrdné životní situace musel hlavní hrdina řešit, aby se nakonec do těch šílených potíží a marastu dostali i ostatní postavy. A finálový happy end mi už příliš neubral z výsledného dojmu, že tohle vážně prdel nebyla. Bohužel, na to, jak ale byla Teorie chaosu dramatická a plná emocí, pravě ony emoce nebyli zpracovány příliš zdařile, občas na mě některé momenty sice zapůsobily silněji a pozitivněji , ale jako celek to ve mě vyvolalo spíše chladnější dojem. Jinak obsazení Ryana Reynoldse do hlavní role byla asi sázka na jistotu, je to sympaťák, ženským se líbí, hrá také umí, takže proč ne. Zato ostatní herci byli dost nevýrazní, Emily Mortimer ani Stuart Townsend nejsou žádní tahouni a ani jeden filmu moc nepřidali. Já mám prostě z Teorie chaosu smíšené pocity, rozhodně v mých očích působí úplně jinak než to cítí ostatní diváci, rozhodně nejde ani o krapet zábavnou podívanou, ale jako drama to zas nemá ty správné parametry a vlastně ani účinky. ()

Firebug

Moc příjemné překvapení! Příběh o chlápkovi, kterému se jeho -tak pracně- vybudovaný život obrátí vzhůru nohama, sebou vedle fakt vtipných komediálních skečů přináší také řadu bravurně zmáknutých dramatických scén. To přeskakovaní mezi komediální a dramatickou notou snímku mi občas dalo zabrat, ale obojí je zvládnuto opravdu skvěle. Chcete-li film, u kterého můžete plakat jak smíchy, tak dojetím, je Chaos Theory snímkem pro vás - jenom se obávám, že lidí, co mají náladu na komedii a drama v ten samý večer, nebude tolik... ()

Wotan

Frank má šťastné manželství, šikovnou dceru a normální život. Dělá podnikové školení o tom, jak správně organizovat a využít svůj čas. Všechno má pečlivě naplánováno a svůj denní rozvrh má přesně sepsaný na lístečcích. Jednoho dne mu ovšem ženuška posune čas o 10 minut. Díky tomu Frank nestihne trajekt, který ho má dopravit na místo přednášky, a tím se nechtěně spustí řetězec následujících událostí. Frank se tak zvláštní shodou okolností dozví, co se nikdy neměl dozvědět. Nečekejte nějakou ztřeštěnou komedii, ale inteligentní a možná tak trochu jiný film. Závěrem snad jen: Relax, life is a mess... ()