Frank Allen (Ryan Reynolds) je zvyklý vše důkladně analyzovat a celý svůj život plánuje na minuty. Očekává, že jeho přesně vypočítaný svět nic nenaruší. Shodou okolností dojde jednoho dne ke zpoždění a vynucenému posunutí jeho plánů, čímž se spustí komický řetězec nových situací a Frank se musí vyrovnat s nečekanými změnami. V jeho životě zavládne totální chaos, na který neumí reagovat... (oficiální text distributora)

Modus

V pozadí tohoto příběhu hledejte lásku, je tam skrytá ale když se podívate pozorněji určitě ji uvidíte...Tento film vypráví o mužu který přišel shodou nešťastných okolností o vše v co věřil...Zapomeňte na herecké výkony, střih nebo kameru, ale tento film je pouze o silném příběhu a o lidech jak umí přijmout bolest kterou neměli mít, ale osud to chtěl jinak...Režisér nám chtěl ukázat že věci se nedějí jen tak, ale že mají předepsanou linku po které to všechno jede - tomu se říká osud...Vše začne v den kdy mu žena posune čas o 10 minut...Díky tomu Frank nestihne trajekt, který ho má dopravit na místo přednášky, a tím se nechtěně spustí řetězec následujících událostí...Frank se tak zvláštní shodou okolností dozví, co se nikdy neměl dozvědět...Nečekejte film který vám ukáže jak má vypadat komedie nebo drama, tento film má hlavně udělat dojem, a ukázat věci jak se mouho stát!!! ()

n3uro

Příběh o životě, o lásce a o tom jak se to může všechno pěkně zamotat. Všechno má nádech lidskosti a hlavně autencity, tudíž se nemusíme bát, že se budeme dívat na nějaký přeslazený román o ničem. Pointa filmu možná někomu otevře oči a možná taky ne, ale o tom to není :) Nikdy sem si nemyslel že se tři zánry dají takhle pěkně zpracovat, protože jsem se pobavil perfektně. ()

maizze

Od každého filmu něco čekám ,někdy toho očekávání nedostanu ,někdy ano. Než sem se donutil shlédnout tento film ,byla to opravdu doba. A nelituji toho ,že jsem to udělal. Ryan podal fascinující herecký výkon a ve filmu mě nenudil téměř nikdy. Film sám o sobě vypovídá o jakémsi způsoby Chaosu, kdy Ryanovo rozhodnutí co udělá záleželo na náhodě. ()

Zuzyzss

U filmu jsem se skvěle bavila. Podle traileru jsem sice čekala větší využití kartiček (+více toho komediálního elementu) a jako takový se mi potenciál té dané situace zdál nevyužitý. Ale všechno to vyvážil skvělý scénář, silný příběh (do kterého jsem se -i když jsem žena- dokázala vcítit) a skvělý výkon Ryana Reynoldse. 86 minut mi uteklo jako voda a toho si u filmů cením, když mě ani na chvíli nenudí. ()

pepa3rd

Vážný i humorný, krutý i laskavý, ale především zábavný počin, který v sobě skrývá tolik tváří, kolik jen je schopen divák akceptovat aniž by si ťukal do čela. Film tak stále balancuje na hraně komedie a dramatu a je jen škoda, že nerozvíjí plně potenciál, který toto téma jistě mělo. Těžko říci, zda by půlhodina stopáže navíc neco změnila. Takto vynikajících 70 % ()

dlouha_potvora

Nedávám tohle hodnocení, protože by to bylo tak zlý, ale proto, že místní komentáře mě na ten film celkem navnadily a pak jsem byla dost zklamaná. Takže upozorňuju ostatní - nic extra. ()

PEZ

Prislo mi to velmi realisticke a smutnovtipne zaroven. Ryan Reynolds to zas raz paradne cele utiahol, tu postavu mal napisanu na telo. Pekny maly film, ktory si kvoli Ryanovi rad pozriem niekedy v buducnosti znova. A teraz si idem zalosovat s kartickami. ()

mi-ib

Tak tohle komedie rozhodně není a jestli jo, tak totálně nevtipná. Zápletka je celkem dobrá, ale určitě se nehodí ke komedii. Kdyby z toho tvůrci udělali srdcervoucí drama, tak to bude určitě lepší snímek. Hlavně příběh mi přišel neuvěřitelně stupidní. Tím se asi scénáristi pokoušeli dostat do filmu tu slibovanou komiku. Jenže jaksi se to nepovedlo. Nevadí mi tolik stupidita příběh, když to aspoň vyústí ve vtip. Ale tady jsem ani nepoznal, kdy se mám smát, nebo kdy se mě tvůrci pokoušeli rozesmát. Jedna hvězda za zápletku a to, že na konci snímek u mě vyvolal alespioň nějaké emoce. Jinak jde o totálně nevtipnou a bezduchou "komedii". Dokážu si předstvavit, že tohle scénárista napsal za jeden večer v hospodě. ()

phoenixer

Pokud jde o pocit štěstí, je jistější spoléhat na chemikálie než na jakéhokoliv člověka. Obzlášť to platí pokud jste muž a důvěřujete ženě, kterou milujete... ()

HenryIvan

Teória chaosu je veľmi príjemný film. Ryan Reynolds tu hraje prekvapivo až nadštandardne. Ako sa už popísalo v mnohých komentoch, dobre sa to pozerá hlavne preto, že si to vieme živo predstaviť. Každý z nás sa môže dostať do podobnej situácie. 75 %. ()

E lan

Příjemná romantická komedie nekomedie. Reynoldse mám rád, navíc Mortimer se představuje v lepším světle a scénárista se rozhodl nedat divákovi nic zadarmo a proto do konce člověk moc neví jak se celý příběh vyvine. Navíc konec do ztracena tak nějak odpovídá semtam nejednoznačnému životu... ()

kwaicheng

Nápad dobrý, bohužel zpracování velmi, velmi nudné. Pro mě zklamání, zřejmě si za to ale můžu sám, protože jsem čekal, že j to pouze komedie. Na druhou stranu mi to přišlo jako příliš americké s hláškami, kterým jsem nerozuměl, lidi ve filmu se smáli věcem, které jsem nechápal. ()

Khamsin

Začátek - svatba, konec - svatba. Už jen tohle ve mě vzbuzuje hrůzu a pakliže se k tomu přidají scény typu "malé děcko má přání, napíše to na sklo, a když se otočí, přání se mu vyplní" je zaděláno na typicky americkej pateticko-romanticko-trapnej flák. Nicméně sympaťák Ryan Reynolds, pár dobrých okamžiků a rozumná stopáž to trochu zachraňují. Slabší 3* = 45%. ()

RajAthen

Ryan Reynolds je sympaťák a zde měl možnost to plně prokázat. První polovina filmu je vcelku orignální, druhá se však spíš už jen veze setrvačností a nic moc se vlastně neděje, což je škoda, protože jsem se těšil na větší uplatnění oné teorie chaosu. Závěr je na mé buňky krapet přeslazen. Každopádně někdy by bylo zajímavé zkusit trik s papírky. ()

Kenty

Překvapivě na svoji délku velmi silný snímek, který Vás stále překvapuje.Ryan plus a masky další plus. ()

Henry Morgan

Ač vážné téma, sranda to byla! Film mi vlastně připomněl v lecčem komedie pro náctileté a opravdu jím byl, akorát byl zacílený na trochu starší, zastydlejší puberťáky. Každopádně se mi líbil, i když mi přišlo, že mohli trochu lépe propracovat ten závěr. Celé je to vcelku věrohodné a trochu mrazivé, ale ten happy end příliš uklouznul na romantické slupce. ()

Wolf

Rozhodně se nejedná o klasickou komedii. Úžasný příběh, když film končil, bylo mi líto, že byl tak krátký ()

husoko

Ťažko hodnotiť tak príjemný a zároveň tak veľmi nevyvážený film. Prvej polovici sa nedarí byť vtipnou komédiou, druhej sa naopak darí byť rodinnou a dojemnou drámou. Stojí za zhliadnutie už len kvôli Reynoldsovmu hraniu, ktorý ma doteraz nevedel presvedčiť o tom, že je dobrý herec. ()

Lichty

Asi jako jediného mě Teorie Chaosu zklamala. Zdálo se mi, jakoby tvůrci nevěděli, co přesně chtějí natočit. Odlehčené drama, komedii s poselstvím nebo dokonce film s obsahem, připomínající Woodyho Allena? Reynolds svou hlavní roli opět zvládá s přehledem, ale narozdíl od žánrově podobného Určitě, možná, je Teorie Chaosu bídně napsaná a i přes sympatickou stopáž se neskutečně vleče. ()