Frank Allen (Ryan Reynolds) je zvyklý vše důkladně analyzovat a celý svůj život plánuje na minuty. Očekává, že jeho přesně vypočítaný svět nic nenaruší. Shodou okolností dojde jednoho dne ke zpoždění a vynucenému posunutí jeho plánů, čímž se spustí komický řetězec nových situací a Frank se musí vyrovnat s nečekanými změnami. V jeho životě zavládne totální chaos, na který neumí reagovat... (oficiální text distributora)

kepiash

Začátek je sice trochu pomalejší, ale jakmile Frank naplno rozjede svojí "teorii chaosu" (trošku ve stylu Carreyho Yesmana), už je zábava v plném proudu. Líbilo se mi, že se onu šokující informaci dozvídáme spolu s ním, přičemž jak k tomu došlo odhaluje příběh později. Situaci tak prožíváme nejdříve s hlavním hrdinou, ale později můžeme sympatizovat i se Susan a Buddym. Film tak působí nezvykle věrohodně a lidsky. Jde zkrátka o příjemný filmový zážitek, čemuž nemalou měrou přispívá i výborný Reynolds. ()

JohnCZ

Naprosto průměrná záležitost s velice za vlasy přitaženou zápletkou a podivně se chovajícími postavami. Ony přepálené reakce by nevadily, kdyby to byla čistá komedie, ale ono se to ve finále bere hrozně vážně. Nesedlo. ()

PauloZ

Ryana mám opravdu moc rád a v žádném filmu mě jako herec nezklamal a tohle není vyjímka. Tohle je v podstatě dobrý film s velice zábavnou prostřední části, kdy Frank po zjištění jisté věci kašle na své zásady a začne se bavit a skvěle baví i diváka. Bohužel začátek je nevýrazný s pomalým rozjezdem a konec až moc velká romantika. Ryanův herecký um je ale skvělý! FIGHT MORE! DRINK MORE! TRACY MORE! :-) ()

Marsik

Ryan je dobrý herec. Fakt jako, čím dál víc je mi sympatičtější. V těch smutných scénách se mi tady moc líbil. Nicméně mi Chaos Theory přišel jako lehce nadprůměrný film. Měl zajímavý nápad, ale místama mi to přišlo trochu nezáživné. Ale díky stopáži, kdy film bez titulků má 80 minut, se to v pohodě dalo. 66% (with J.) ()

Rosana

Film je spíš psychologické drama, než komedie. Zajímavé zpracování otcova nepříjemného zjištění při pokusu obhájit sám sebe. To se stane, že se člověk dozví něco, co nečekal, otázkou je, jak se s tím vyrovná. ()

MartinezZ

14.8.2010 ~ Frank má perfektní plány, vše má minutu po minutě naplánované, vše má své pevné místo a pevně daný čas. Co s tímhle pohledem na svět ale dokáže udělat pár skleniček na baru... ~ Frank si žije šťastně, má milující manželku a krásnou zdravou dcerku a výhled na krok vpřed ve svém zaměstnání. Jednoho rána mu ale manželka záměrně posune čas na hodinkách o 10 minut zpět, čímž mu chce do jeho časem striktně plánovaného života přidat 10 minut navíc. Díky tomu ale Frank nestihne přívoz, zpozdí se na svoji přednášku o správném využití času, má tím rozbitý celý denní harmonogram a nervy si se svým nejlepším přítelem uklidní několika skleničkami na baru. Díky oněm skleničkám ovšem končí na pokoji s místní, řekněme, lehčí dámou, do toho ale volá manželka a, ač s ní nestihl Frank ani nic mít, oheň je na střeše. ~ To by ještě zdaleka nebylo tak hrozné, kdyby Frank ve stresu nejel autem domů, po cestě nesebral auto s mladou řidičkou, co právě rodí, neodvezl jí do nemocnice, tam ji omylem nezapsali jako jeho manželku, což se dozví Frankova pravá manželka díky telefonátu z nemocnice, a Frank se nerozhodl řešit důkaz pro manželku lékařskou cestou. Frank má díky testům štěstí, je naprostá jistota, že on otcem dítěte rodící řidičky není. Na druhou stranu štěstí moc nemá. Díky testům je totiž také naprosto jisté, že není otcem žádného dítěte. ~ Jak se s tím vyrovná Frank, se svým akurátně rozvrženým životem, jak jeho manželka, se svojí "večírkovskou" šmouhou na svědomí, a jak Frankův dlouholetý nejbližší přítel, který o následcích jednoho dávného večírku neměl ani ponětí? ~ Jak mi nikdy herectví a modelingová uhlazenost Ryana Reynoldse nijak zvlášť nesedělo, tady se mi naopak dost líbil, protože to nebyl jenom romantický xicht, ale i naštvaný xicht, zdeptaný xicht a díky frustraci i komediální xicht. Díky němu a komediálním drobným vložkám, které zapadaly do příběhu a vlastně byly úplně normální, takže si film nehrál na nic třeskutě vtipného, ale zůstával stále spíš lidským dramatem mnoho let podváděného "vlastně-ne-otce", se mi 'Teorie chaosu' dost líbila, což bych po prvních minutách, kdy jsem uviděl Ryana, vůbec nečekal. Ani přesto se ale nějak nedokážu zbavit dojmu přílišné délky filmu. Ačkoliv to zní divně a nedokážu vůbec říct, co by šlo vystřihnout nebo zkrátit, protože asi nešlo, prostě mám ten pocit, že to mohlo být kratší. Prostě pocit. ~ "Sebevraždu? Jakou sebevraždu? Já tu páchám vraždu!" ()

Paxxx.cz

K mému překvapení velmi dobrá komedie s výborným obsazením a především s příběhem, který jen tak někdo dopředu neodhadne. Palec nahoru především za Ryana Reynoldse...75%. ()

zlabus

Sympatický příklad toho, že když se umě pracuje s klišé, tak to může fungovat a důkaz toho, že Ryan Reynolds by se měl držet toho, co mu jde a ne vymetat béčkové blockbustery (R.I.P.D., Green Lantern atp.). Jinak souhlas s tím, že po hodině tomu skutečně zlehka dojde dech, ale i tak se v rámci žánru a US projekce jedna o velice sympatickou záležitost. Víc takových filmů. 75% ()

Wysch

Je to nuda, ale vychvalovat každej film, kde hraje Ryan, že je dobrej jen díky Ryanovi, je fakt otravný i pro mě, i pro toho, kdo si projede moje komentáře. Ale co mám kurva dělat, když je to pravda?? ()

Lamiczka

Příjemně utíkající životní příběh o tom, že ne vše, co si naplánujeme, musí vycházet a neplatí to jen u time managementu. ()

sonnak

Místy emocionálně silný, místy vtipný film s výborným Raynoldsem, který mi ale v paměti nezůstane příliš dlouho. Když už se to po půlhodince zvrtne a začne to být zábavné, chvíli na to je zase z filmu rodinné-drama-klišé největšího kalibru. Může se líbit, ale příliš neuspokojí. ()

ABLABLABLA

Příjemní herci, vcelku zajímavé vyprávění, dobré hlášky....co víc čekat od romantické komedie už fakt nevím. P.S. Ryan Reynolds jako otec vdávající se dcery? To mi nesedí. Srdce je hrozná děvka. ()

Toshiro

Příjemný film o tom jak se život může zvrtnout i přes pečlivé plánování. Navzdory krátkosti filmu dochází už ke konci ději dech, ale i tak jsem se nasmál, jako už dlouho ne. ()

CageDepp

Ryan Reynolds se docela předved. Najde se tady pár momentů, co celkem překvapí. Zabít Susan, zabít sebe nebo zabít doktora to mě rozesmálo. Ale asi by nebylo od věci vyzkoušet, aspon jeden den podle papírků. ()

Dexter1

Začiatok ma za srdce príliš nechytil a v skutku to vyzeralo na nezáživnú a až príliš ukecanú drámu. Našťastie sa film po zhruba 20 rozpačitých minútach celkom slušne rozbehne a k žiadnemu hluchému miestu už nepríde. Je to príbeh, ktorý citlivou a naozaj reálnou formou ukazuje, ako sa dá žiť život, keď všetko čo ste kedy mali už nie je a vy sa musíte tejto skutočnosti postaviť čelom. ()

TominoLa

Stačilo jedno "menší " nedorozumění a Frankovi to obrátí celý život vzhůru nohama. Každý chlap se pak sám sebe musí ptát jak by se zachoval v takové situaci on. Ryan Reynolds si mě každým filmem získává víc a víc. ()

Dubro

Dobrá a životaschopná zápletka a dobrý a životaschopný Reynolds. Akurát tá pani Motrimer ma sklamala, tej by som neuveril, ani keby hrala chladničku s mrazničkou. ()

Eldrick

Čekal jsem možná trochu naivně, že se bude tlačit víc na pilu. Ryan Reynolds každopádně táhne celý film a jen díky němu se to dá přežít. Neřekl bych, že je to chlapský film pro chlapy, na to je málo chlapský (spíš bych řekl, že je trochu bezkoulácký), zato je (a to hlavně v závěru) jak jinak než typicky poamericku rodinně-klišoidní podle předem jasných formulí. ()