Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

Sandiego

Je až neuvěřitelné, jak se tak skvělí herci i docela vtipné nápady mohli rozmělnit v tak plytké a zbytečné zápletce, která delece přebíjí jednotlivé scény, které i docela fungují. Pro mě zatím největší zklamání v Hřebejkově tvorbě, které před sebou nechává i stejně nezajímavého Medvídka. ()

sta

přiznávám, nemůžu se přes míšu vývega přenýst.. je to battle: buď on, neb já.. až do konce života ()

slunicko2

Nudně stereotypní Hřebejk. 1) Podbízivý, nudný, rozplizlý sled scének rozmanité kvality, které mají společné jenom to, že jsou v datovém toku na DVD zařazeny za sebou. Dějové kontury jsou nejasné, jako bychom se dívali přes zamlžené sklo._____ 2) S ohledem na výše zmíněné nepřekvapí, že film nemá žádnou pointu, vlastně ani téměř žádný děj. To málo děje, které se tu objeví, má podivnou logiku (například když matka Divíšková trapně pomáhá své snaše Babčákové s milencem Liškou)._____ 3) Podbízivost filmu názorně předvádí nefuknční místy vulgární slovník i intimní témata v jinak nic neříkajících rozhovorech (čůrání při sexu, kdy jsem se poprvé s tebou udělala)._____ 4) Nejvíce se mi líbily lokace, ani kamera nebyla špatná. Hvězdní herci dodali filmu tvář, nikoli však obsah. ()

blackrain

Začínám si o panu Vieweghovi myslet nehezké věci. Lépe se čte, než se na něho kouká. Hřebejk se taky zrovna moc nevyšvihl. Jeho filmy pro mě byly zárukou kvality, ale teď je to o kvantitě. Poslední dobou jsou Hřebejkovi filmy nemastné a neslané. Já si přece jenom potrpím na ty více kořeněné. Ale abych pana režiséra jenom necupovala na kousky, herecké obsazení v čele s Jirkou Macháčkem se mi líbilo. Písně, které se ve filmu objevily, byly velmi příjemné. Jinak na filmu neshledávám nic, co by mě k němu přitahovalo zas a znovu. Takže si další koukání budu hodně rozmýšlet a zřejmě dám přednost něčemu jinému. Třeba výbornému červenému vínu. ()

kaylin

Jeden z nejslabších filmů, od Hřebejka, jaké jsem viděl. Díváte se na to a tak nějak nic. Má to fajn prvky, jako třeba Emílii Vášáryovou, nahou Vicu, která má pro mě prostě úchvatné tělo, sem tam dobrý moment, jako třeba scéna s bývalou žačkou, ale celkově je to takové nic o ničem, které se může stát každému z nás. ()

Maq

Scénář, resp. literární předloha jako taková, dělá hodně. Šabach a Jarchovský nejsou přímo spisovatelští titáni, ale dobré příběhy napsat umějí. Viewegh ne. Ten umí jen dobře česky a vyfabrikovaným postavám vkládá do úst manýristické dialogy. Populární to být může, ale umění to není. Nic nereflektuje a nic neodhaluje. --- Hřebejk je výborný režisér, a dovedu pochopit, že si chtěl odskočit od Jarchovského, ale proč se pustil do téhle nicneříkající jalové šarády? ()

topi

Průměrná Hřebejkovina podle podprůměrné předlohy Viewegha. To je furt dokola. Pár vtipných momentů se sice najde, ale z šedi tuctového příběhu je nevytáhnou. Nejlepší režisérské období (pominu-li Učitelku) má bohužel Hřebejk už za sebou. ()

Damiel

40 % - Na plátně je další román úspěšného spisovatele Michala Viewegha. Jmenuje se Nestyda. A opět se moc nepovedl.Trend, že Vieweghův „literární fastfood“ funguje lépe na papíře než ve filmu, se opět potvrdil. Režie se ujal Jan Hřebejk, pro něhož to byla po dlouhé době možnost točit bez scenáristy Petra Jarchovského, který v poslední době zažívá tvůrčí útlum. Ale výsledek vypadá přesně v trendu Krásky v nesnázích a spol. Čili jako by to byl tradiční Hřebejkův film poslední doby. Příběh čtyřicátníka s tváří Jiřího Macháčka, který kvůli milence přijde o práci hlasatele počasí i o rodinu, se vleče odnikud nikam, nic pořádného se v něm neděje a skončí naprosto bez pointy. Zklamání. Literárnost dialogů tahá za uši, scénky nevypadají jako z reality, ale spíš jako lehká sci-fi . Macháček dojem proutníka a nevěrníka nedokáže navodit, trapně působí jeho matka, která dohazuje nového nápadníka své snaše. Hřebejk se opět podbízí průměrnému vkusu způsobem, na který jsme si u něj sice v poslední době zvykli, ale který nemá zapotřebí. Svědčí o tom třeba obsazení minirolí kdejakou „celebritou“ z obrazovky Novy, je to zbytečné a samoúčelné. Za Nestydu se sice vyloženě stydět nebudete, ale není to nic, co by udělalo do světa sebemenší dírku. ()

stration

Čekal jsem podstatně víc. Macháček je jako vždy prvotřídní, Hřebejk režírovat umí, ale celkově mě to nijak nechytlo. ()

FilmFan24

"Nestyda" se nestydí proplout na módní vlně filmů mapující kašírovanou umělohmotnou současnost v cukrkandlovém balení. Film je to velice příjemný, ale ve výsledku tak jako hlavní postava Oskar (Jiří Macháček), který neví jak se dál ubírat životem, tak nějak podobně zase tvůrci samotní neví jak dál pokračovat s příběhem. Na konec bez konce film nebyl stavěný. Přibalené písně, které zazněly, byly mnohem lepší než celý film. A tak zbyl "jenom" hezký pocit. Je to moc nebo málo? ()

Derek

spolu s medvidkom najhorsi hrebejk, film s postavami ktorym nefandite, ktore nie su ani trocha sympaticke a s pribehom ktory sa potaca od nikial nikam... ()

grogodil

Rozvlečenejšie, nezáživnejšie a podstatne viac o ničom než Medvídek....Nebyť meniacich sa hercov, sú v poslednom čase Hřebejkove filmy na jedno trpkohumorné brdo a každým ďalším nudí čoraz viac. Pre mňa najnezáživnejší a najslabší Hřebejk, ktorého od úplného dna ešte predsa len vytiahla sympatická trojka Liška, Macháček, Babčáková a ich občasné úsmevné melacholické momentky. ()

Skip

Místy docela zábavná jednohubka. Jinak takový vcelku o ničem film, který mi jen tak prošuměl před očima. ()

kajas

Nenáročná oddychovka, která si nehraje na nic světoborného a taky nic extra nenabízí. Na druhou stranu tady asi poprvé okouzlí pánské publikum Vica Kerekes a Macháček s Liškou jsou příjemně civilní. Hřebejk už natočil lepší, ale taky mnohem horší filmy. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková