Byla jednou jedna malá holčička. Jmenovala se Terezka (D. Dědková) a měla moc ráda pohádku O Červené Karkulce. Žila spokojeně s maminkou (J. Čvančarová) a tatínkem (P. Řezníček), chodila do školky s kamarádem Šimonem (M. Kratina) a byla šťastná. Ale jak už to v pohádkách i v životě bývá, jednoho dne se cosi změnilo. Terezka neví, proč se maminka najednou chová jinak. Neví, kdo je ten cizí pán (M. Hofmann) a proč se doma mluví o Japonsku. Ví jen, že něco je špatně. Ptá se, ale dospělí mluví jinou (svojí) řečí. Jediný, kdo umí poradit, je kamarád Šimon a ten má jasno: maminka je vyměněná mimozemšťanka. Terezku tak čeká veliké dobrodružství. Složitá cesta za odhalením tajemství možná povede přes daleké země a možná někde číhá i nebezpečný vlk... (Česká televize)

Pidzey

Velice povedený film. Ani mě tu nesr..a dětská postava, ba naopak, podle mě Dorotka zahrála velmy dobře. Oni herecké výkony jsou v mých očích největším kladem tohoto filmu Jitka „asi nejhezčí česká herečka současnosti“ Čvančarová podala dost možná svůj nejlepší výkon (sic můžu porovnávat snad jen s růžovou ordinací a několika malými štěky. Tento výkon byl o několik parníku dále) Pro mě veliké překvapení onoho roku 2008.Pro mě jeden z tě lepších filmů které se u nás za poslední léta urodili. ()

Saur.us

Stylisticky originální dílo, jako rodinný film funguje taky báječně, voiceover hlavní hrdinky a doplňující kresby výborné. Tak proč jen 3? Bohužel ke konci se z filmu vytrácí jeho kouzlo a také celkový dojem. Lepší 3 ()

zdeny99

"Já jsem s vámi seznámil, když už jsi byla miminko...." Civilní příběh ze života, který je okořeněn tím, že matkou je česká femme fatale JItka Čvančarová, biologickým otcem je violoncellista žijící v Japonsku a nevlastním otcem dispečer leteckého provozu. Tento příběh je z velké části filmu podán i dětským vnímáním, které stejně působí reálně jako celý film. [4454. hodnocení, 253. komentář, 65%] ()

koniklecka

Nemohu dát jinak, ani kdybych chtěla, když už jde o moji rodinu :) Ale já stejně nechci. Film, kterých moc nenajdete. Netradiční pojetí je občas až hororové. Přitom však malé děti, které byly v kině film prožívaly a zřejmě je vůbec neděsil. A proč by občas i takovéhle věci nemohly skončit happy endem? Jak ve filmu, tak i v životě. Dorotce jinak přeji pokračování její herecké dráhy, je opravdu šikovná :) Aaa lidi, co blbnete?? Modrá? Co byste probůh ještě chtěli? :(( ()

Radek.SCH

Tak nevim. Pro děcka je to - podle mě - málo vtipné, poutavé a místy trochu nudné. Dospělému bude zas vadit už jen fak, že je to "pro děcka". Stoprocentně spokojený nebude asi odcházet nikdo. - 60% ()

merigieren

Docela ucházející příběh o malé hočičce a jejích (ne)vlastních ufounských rodičích :-) Využívají přirozenosti školky (každý tam někdy chodil) a dětského bezstarostného žvatlání. Do toho všeho namíchají rozvody, partnerské soužití, "zlou" babičku a dramaticky zdramatizovaný závěr, u kterého si člověk říká, co kdyby ten pravý otec skutečně měl rád děti a odletěli společně do Japonska. Prostě tomu zakončení nevěřím, proč měla matka krvavé uši, nevěděl jsem, že náušnice tak škodí :-). ()

bangee

Příjemný a pohodový film se slušnými hereckými výkony - Čvančarová mě docela překvapila, stejnak tak Dorotka Dědková. Nicméně tomu chybělo nějaký drama, něco, co by mě chytlo za koule. Ale každopádně se mi líbil příběh, sem tam mě to pobavilo, ale to provedení mělo navíc.... ()

Colleague

Ty děti sou nejvíc!! 4-6 let je nejlepší období - ne nadarmo sme z gymplu vždycky vyhlíželi chodící čepice a byli nadšený když kolem naší školy prošly a my sme je viděli z okna. Samozřejmě, že nedávám hodnocení (pro mě 5* pro český film, je opravdu vzácnost) jenom za ty děti. Tenhle film mi dostal od začátku do konce, nádherně zobrazený svět dětí a složitosti konfrontace dětského světa s tím dospělým. Vůbec nejsou potřeba efekty ani kaskadérské kousky, všechny ty ocenění si zaslouží a já mu to hrozně přeju. P.S. i když to na první pohled tak nevypadá, to není film pro děti! ()

Dimo

Jednoduše krásný dětsko-dospělý, chcete-li rodinný film, herecky nejepší tu je Dorotka a vůbec všechny děti. Žádný prostoduchý příběh... Je vhodný jak pro malé, tak velké a nejzajímavější na celém filmu je přítomnost pravého vlka :) ()

Miki68

Tak už jsem nad českou kinematografií chtěl zlomit hůl, když se za dvacet posledních let nenašel tvůrce, který by byl schopný natočit dobrý "rodinný film"... Ale pak se odněkud vynořila Mária Procházková... No tak samozřejmě, že ne "odnikud" - už před deseti lety (asi) mě zaujal její "Žralok". Takže jsem to zkusil (na csfd byly už slušné recenze) a tak jsme šli. A už od prvních záběrů jsem jen žasnul - jak to všechno vypadá jednoduše, přirozeně a jak je to účinné... Přiznám se, že mě do kina vytáhla moje dcera, která kamarádí s malou Dorotkou. nechtělo se mi, ale vůbec jsem nakonec nelitoval a všem na potkání líčil své setkání s tímhle filmem. Klobouk dolů před všemi, kterří se podíleli na natočení. Doporučuju všem, co mají děti (tak na prvním stupni i výše) společnou návštěvu kina! ()

darkreider

Rozhodne jeden z lepších českých súčasných filmov. Ďakujem za happyend a absenciu sexuálnych scén a narážok. Hneď zo začiatku je Vám jasné komu fandiť a koho by ste najradšej "vzali židlí". ()

aleshat

Za poslední roky rozhodně nejlepší český film. Ovšem Českými lvy se navzájem i nadále krmí impotentní Hřebejci a Jarchovští. Další důkaz naprosté nesmyslnosti udílení jakýchkoliv filmových cen v českém prostředí. ()

depp

Jeden ze dvou originálních filmů, které u nás v roce 2008 vznikly. Bravo paní Procházková. Je škoda že filmy netočí víc žen, protože tadyto by žádnej chlap nenatočil. ()