Mladý gigolo a hazardní hráč Nick Franco má poměr s bohatou dámou Lauren Statonovou i s mladší Evropankou Lisou Martinovou. Obě ženy se však domluví na jeho zavraždění. On je totiž jen využívá a neštítí se dokonce ani hrubého násilí. Lisa tedy podle plánu přijde s Nickem do jeho bytu, kde už čeká Lauren s pistolí. Mrtvé tělo ženy dočasně přikryjí elektrickou dekou, aby policie určila dobu úmrtí na pozdější hodinu, kdy bude mít Lauren alibi. Poručíka Columba tentokrát čeká mimořádně těžký oříšek. Lauren jej totiž začne svádět, a jak se zdá, vyšetřovatel k ní cítí přinejmenším sympatie… (Česká televize)

andrii

Hned se nepromění noc v den. Zničehonic se nemění ani Columbův charakter. Má apetit. Má se na pozoru před zbraněmi, vůči malým velkým pozornostem od ženy, jež nad ním rozplývá se, a jen jemu šeptá lichotky a básně. ()

Master19

Poněkud nestandardní díl. Je pravda, že Columbova mírná neprofesionalita vyvolává divákovo rozčarování a závěrečná věta je poněkud "zvláštní", ale na druhou stranu jde o bourání stereotipu, což je dobře. Co mě ale vadí je přílišné odsouvání roviny vyšetřování do pozadí. Proto jen 3*. ()

Autogram

Tento diel sa naozaj vydaril. Tvorcovia vymysleli absolútne nový typ protivníka, čo Columbovi kupuje darčeky, zvádza a bozkáva a vzniká tak náramne zložitý prípad pri jasnom vinníkovi. Na oplátku si Columbo upraví baloňák, nahodí oblek a nosí výstrednú kravatu, až vzniká dojem, že je skorumpovateľný ako naši politici. Jediný problém filmu je, že si vôbec neviem predstaviť, ako by sa uvedeným spôsobom dala zapojiť dvojzásuvka pri chladničke, asi majú v Amerike špeciálne typy zásuviek. Ale to nič, všetko preváži charizmatická a sympatická vrahyňa s výborným českým dabingom, na moje veľké prekvapenie od slovenskej herečky Sylvie Turbovej. –––– Hraje na mě divadlo. – Asi má motiv. A vy nejste žádný Robert Redford. –––– Přišel jste mi říct: A ještě jedna věc...? –––– Columbo, smrdíte jak francouzská štětka. –––– Za kolik je žvejkačka? Takhle drahý žvejkačky! ()

Narcis

Jestli jste si všimli kdo napsal scénář tak víte že sám velký Columbo - tento díl si přizpůsobil k obrazu svému a jako někteří jiní scénáristé i on předvedl vraždu kterou nemohl Columbo vyřešit jen pomocí důkazů, ale musel přistoupit na jiný postup - v tomto případě : donutit tvrdým způsobem viníka k přiznání. Mě osobně ale víc vyhovují nachytávky. ()

Yardie

Takových 70%. Zase malinko jinak pojatý Columbo. Zde už to není ten chladný "zabiják" Columbo jdoucí za stoupou hlava nehlava, ale trošku se nám tady zaplétá s podezřelou, leč je jistě pohledná. I když na druhou stranu, možná to ten lišák hraje schválně, aby ji usvědčil. Kdo ví... Každopádně trošku jinak pojato, nebylo to špatné, ale je mnoho lepších dílů a nějak zvlášť mi to nesedlo. Howgh! ()

waits

Columbo trochu jiný než obvykle,nezvykle se odhalující, mimo jiné i v rozhovorech s majitelem sve oblíbené restaurace a nebyt poslední hlášky filmu, měli by někteří konzervativní fandové s prezentaci poručíka možná problém. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, ze scénář psal Falk, je tenhle díl z hlediska postavy důležitý, takhle se totiž v postave zřetelně vidí a chce se tak divákovi prezentovat. Mírně přitažená za vlasy se mi zdají být vysvětlení vzájemných vztahů v závěru, ale to je u Columba nedúležitý detail, cílem je u něho vyšetřování, ne odhalení. (Takové Janotovo "I cesta může být cíl":) ). ()

majec4

S casovym odstupom davam 4*. Cast ktoru si budem pamatat hlavne vdaka krasnej Faye Dunaway. Najkrajsia zaporacka :-). Bolo to celkom mile ako to na neho hrala. Ale samozrejme to mal Colombo pekne vymyslene a on sa hral s nou. Ako vzdy. Zapletka inak taka priemerna mam pocit. ()

Chudobka

Na Faye Dunway není pouze krásný pohled, je to i výborná herečka. Ženě, kterou hrála, jsem fandila a přála jsem si, aby ji Columbo nepřiměl k přiznání. Velkorysý byl však  jen k dceři. Jinak by to nebyl Columbo. ()

Psycho.R

Jakási paralela na Čínskou čtvrť. Ten kdo tento film viděl si jistě spojí "překvapivé rozuzlení" této epizody. Kdybych závěr nečekal, dal bych 4*, neboť po Columbově špatném roku 1992 je tohle značné zlepšení. ()

Likan7

Není to tak osobní jako "Odpočívejte v pokoji, paní Columbová", ale i tak dost osobní. Zakoukal se poručík do jedné z pachatelek, nebo to celé hraje jen proto, aby je usvědčil? :-) ()

Homer.p

Tak Poručík pro potřeby šetření případu vraždy flirtoval a nechal se svádět dábelsky krásnou a svůdnou Faye Dunaway a šlo jim to oběma opravdu dobře. Jedinkrát jsem prostě Columbovi přál, aby případ pro tenktokrát nevyřešil a dále žili s Faye ve spokojeném a harmonickém vztahu až do konce svých životů. Bohužel se ale tentokrat happyend nekonal 😢. Další ze skvělých dílů a zdejší výhrady vůči němu prostě nechápu. ()

donkocicak

Tento díl se povedl a jestli správně tuším, sám Peter Falk k němu napsal scénář. Okouzlující byla Faye Dunaway, která se nám snažila poručíka svést, ale nenechal si zatemnit mozek :) vtipná byla i scéna, kdy Columbo s uklízečkou vypínají a zapínají lednici :) ()