Slavný folkový zpěvák Tommy Brown žije a vystupuje s nenáviděnou manželkou Ednou, náboženskou fanatičkou. Ta svévolně nakládá se všemi penězi, které Tommy vydělá. Navíc mu vyhrožuje, že zveřejní důkazy o jeho někdejším sexuálním poměru s nezletilou zpěvačkou Maryann. Zmanipulovaná dívka je totiž nyní zcela pod jejím vlivem. Jelikož Tommy je i pilotem malého soukromého letadla, naplánuje rafinovanou dvojitou vraždu – letoun během jeho pilotování dostane „poruchu" a zřítí se. Edna s Maryann zemřou, zatímco Tommy jakoby zázrakem přežije. Poručík Columbo však na zázraky nevěří... (Česká televize)

Marsik

PRIMA HD - U nás doma jede Columbo už od mého narození. Všechny díly jsme už x-krát viděli, ale pořád se na ně díváme, když je na Nově nebo Primě vysílají :) Tenhle díl je jeden z mých nejoblíbenějších. Dnes jsem ho viděl už alespoň po páté. Johnny Cash - jeho plán s letadlem a song "I saw the light", to je prostě paráda :-) 80% ()

Colonist

Johnny Cash mi jako záporák nikdy moc k srdci nepřirostl. Celý tento díl se řadí k těm horším, průměrným, ačkoliv provedení vraždy (tentokrát dokonce dvojnásobné) bylo téměř dokonalé. ()

lekr

Nejlepší díl Columba!! Výborný námět, naprosto špičkový scénář a bravurní herecké výkony jak Petera Falka tak Johnyho Cashe, který zpívá dobře a hraje ještě líp. Možná herecky předčil i samotného Falka!! Dvakrát bravo!! ()

andrii

... composed by/for Johnny "Guitar" Cash. Vzduchem, ohněm leť. Na křídlech. Man in Brown vs. Man in Black. Gentleman pódií. Desperát soukromí. S ním si poručík zanotuje, ale jemu už do zpěvu nebude... ()

rodo

Přiznávám, že je mé hodnocení ovlivněno přítomností mého oblíbeného zpěváka Johnnyho Cashe. Ale myslím, že mu nejdou upřít ani jisté herecké kvality a já osobně považuji tento díl Columba za jeden z nejpovedenějších z celé série. I závěrečné odhalení v podobě malé vrahovy chybky je fajn. Škoda jen, že nebylo použito více Cashových písní, ale to už bych chtěl asi moc :-) ()

Autogram

Zaujímavý priebeh veľmi ťažko predstaviteľnej vraždy, ale tvorcom nemožno uprieť snahu o niečo netradičné. Ale odhalenie cez tradičné nachytanie vraha je už dosť fádne. Najzaujímavejšie tak pre hudobných pamätníkov bude obsadenie Johnyho Casha ako hlavnej postavy. –––– To je ta nejhorší káva, jakou jsem kdy pila. Ale lepší než nic. ()

majec4

Velmi super cast. Cash ako najsympatickejsi zaporak akeho som vo filme videl. Vrazdu mu nezazlievam, ta harpia liezla na nervy aj mne :-). Bol to tazky pripad pre Columba, ale opat to zvladol s noblesou jemu vlastnou. ()

Chudobka

Jedna z mých oblíbených epizod. Johnny Cash tak krásně zpívá a jeho manželka je tak nesnesitelná, že jsem mu musela fandit. V tomto seriálu poznáte záporáka hned v prvních vteřinách, když ho uvidíte. Tohle je výjimka. ()