Bishop (Tupac Shakur), Q (Omar Epps), Raheem (Khalil Kain) a Steel (Jermaine Hopkins) jsou čtyři přátelé vyrůstající v Harlemu. Žijí hip-hopem, chodí pravidelně za školu a tráví své dny hraním videoher a kradením gramofonových desek. Jsou den co den štváni policií nebo místním gangem, který vede Radames (Vincent Laresca). Jednoho dne si řeknou dost a rozhodnou se, že si ve čtvrti konečně sjednají respekt. Jdou a vyloupí místní obchod, což má být jakýsi test odvahy a sounáležitosti – tam se ale stane něco s čím původně nepočítali. Bishop se snaží věci urovnat a jde dál za vytyčeným cílem, jeho parťáci jsou ale vystrašení a chtějí z toho vycouvat, Bishopovi se to nelíbí a začne jim vyhrožovat. (in4mator)

Jizni Tlapa

Sakra to byla slabota! S Eppsem a 2pacem v hlavní roli jsem čekal mnohem větší odvaz! Čekal jsem scénář, prošpikovaný fuckrama, assholama, bitcheskama .-) a vůbec hláškami, ke gangsta negro snímkům patřící!!! Čekal jsem, a to je zásadní, super muziku, která mě bude houpavě konejšit ze strany na stranu! Ošizená akce mě už tak ani nepřekvapila! Lehce nadprůměrných 60 % je tak za zmiňovanou ústřední dvojku, asi dva povedené dialogy a místy zajímavou kameru,včetně "zamraženého" zakončení... ()

Lukoboss

Nic moc film, na kterým jsou zajímavý snad jen dvě postavy - Tupaca Shakura (in memoriam) a Omara Eppse (známej především s Dr. House). Tupacovi jebne a stane se nebezpečným se zbraní v ruce i pro svoje kamarády a tak nějak se ty spory vlečou až do konce. Zajímavý je prostředí černošskýho gheta, ale tam to asi všechno končí a nic navíc nepřináší. ()

Witta

Plno omšelých frází, drsných obličejů, gest a nekonečného plácání- toť vše. Své příznivce si film jistě najde (zejména mezi náctiletými hiphopery), ale z filmového hlediska nestojí za zmínku. Herecky mě přesvědčil pouze Omar Epps a Samuel L. Jackson. Ten je, ale ve filmu tak krátkou dobu, že to celkový dojem příliš nezlepší. ()

cab

Nerozumim tak vysokemu hodnoceni, protoze se jedna o prumerny snimek z cernosskeho Harlemu o kamaradech, kterym osud nadelil poradne tezky orisek na rozlousknuti a zit neni souzeno kazdemu. 50% ()

Mičl

Totální black movie a příběh o tom jak je těžké vydobýt si respekt, žít a přežít v drsných Harlemských ulicích. Relativně průměrný snímek, ale jeden z nejlepších Tupacových hereckých výkonů a start kariéry pro doktora Foremana z Housova týmu Omara Eppse, za všechny měl držet hereckou laťku v té době asi nejzkušenější Jackson, ale ve filmu se sotva mihl a neměl v podstatě co hrát. ()

vander19

Drsný film z getta NY Harlemu, ktorý sa mi ako fanúšikovi hip hopu veľmi páčil. 2Pac zahral bláznivého "kinder" gangstra, ale žial je to súčasná realita dnešného sveta, že to takto chodí. A to nielen vo veľkomestách ako je NY, LA...Omar Epps sa predviedol už v tak mladom veku parádne a chápem narážky Dr. Housa na jeho kriminálnu činnosť. Len som si myslel, že chalani pôjdu spolu proti ostatným a nie proti sebe. Inak smrť Raheema ma veľmi šokovala. Ku tomu super hudba napr. Cypress Hill. Def Jam records, ktorý je napísaný na LPčku pri battly keď Q hrá je aj názov rovnomennej hry na PS2, v ktorej účinkuje aj Omar Epps. 9/10 ()

Spacecore

První 2Pacova větší role a hned takovej nám*d! Jsem fanda hip hopu, fanda 2Paca a zároveň sem si prošel všemožnýma sra*kama, takže filmy o ulici můžu. No a tenhle by obvzlášť povedený. V podstatě je v něm i ukryto ponaučení kam až může dojít život, když vybočíte ze správné cesty. A může to začít i pitomýma krádežema desek obchodě. Je to drama, takže nečekejte až tak úplně happy-end. 5 hvězdiček za skvělé herecké výkony, dobrý scénář, pěkné cameo role (Queen Latifah, Samuel L. Jackson, nebo Fab 5 Freddy) a suprový soundtrack. RIP 2Pac ()

kluk z Na

Ve scéně kdy kluci kradou desky v obchodě si Q obědnává nový EPMD, kteří jsou v následující scéně v baru, do kterého šel Q pro cigarety a potkal tam starýho známýho, kterej to tam zrovna vykrádal :) EPMD jsou ty dva týpci na baru, hned v prvnim záběru. ()

Pitrsss

Uvěřitelné herecké výkony, špinavá, Harlemská atmosféra a skvělý hudební podmaz, to jsou podle mě jediné kladné stránky tohodle filmu, které ho zároveň dělají filmem vynikajícím. Občas stačí málo. 85% ()

petikacka

Ty vole! Tak tohle jsem opravdu nečekala...Já fakt jenom čumím co ten 2pac natočil za role...Bohužel stává se to poměrně často, že když se zrodí hvězda, tak umírá mladá viz Heath Ledger...Na to jak je film starý je úžasně pravdivý a naprosto uvěřitelný...Proč se dnes takové filmy netočí? Někdy je ta politická korektnost ve filmech k posrání...Za mě 90% ()

helloween93

Typicky tvrdý příběh z černošského Harlemu z old school časů s dobrým obsazením a soundtrackem, který navozuje správnou atmosféru. Spoustu songů tnam ze San Andreas. Btw ten Tupac je tu fakt hroznej magor. 4* ()

SMJSmoK

Je vidět, že i hraní de Tupacovi mistrovsky...roli Bishopa tady ztvárnil dokonale. Navíc je na tomhle snímku dobře vidět, jak dokáže moc(v tomhle případě reprezentovaná zbraní) člověka zničit. Celkově neni tenhle film sice žádnej trhák, ale rozhodně je to supr podívaná a patří mezi moje oblíbený... ()

Patrik200s

Zo začiatku filmu som sa tešil na nejakú zaujímavú zápletku ale bohu žiaľ skutek utek. Vôbec ma dej filmu nechytil za srdce ani za hlavu. ()