Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

kecinzer

Po dlouhé době konečně parádní česká komedie. Z některých hlášek jsem šel do kolen. Snad se dočkáme více takových kvalitních kousků. ()

bidja

Ani moje slabost pro český film to nezachrání. Postavy působí dost nerálně, například mi hodně vadilo, učitelka a doktor ze záchranky, chodí na veřeře do top restaurací, milují se v top apatmánech. Oldřich hraje nejhůř za posledních 20 let. V hlavní roli přesazená slovenka s přízvukem, proč proboha nemluví slovensky, když nehraje roli emigrantky ? Spolu s přeceňovanou Holubovou největší omyl české kinematografie, myslím tím obsazování slováků v češtině mluvených dialogů. Zvláště nechutná (směšná) je scéna s Holubovou v posteli. Dějově dejme tomu, řemeslně taky. ()

maty39

Tento film nebyl natočen pro mne. Věděl jsem to už v době jeho vzniku a také jsem se rozhodl vyhýbat se mu. Bohužel, osud (nebo co) vložil DVD do mého přehrávače a tak jsem měl tu smůlu seznámit se s tímto kouskem. Přiznám se, že jsem se na něj dokázal soustředit asi 15 minut. Pak jsem si začal prohlížet fotky v mobilu. Tento film je opravdu určen k žehlení, nebo nějakým jiným domácím pracem. Kdybych mu měl věnovat pozornost po celých 120 minut, pak nevím.. PS: Abych byl objektivní, tak musím uznat, že většině ženského spoludiváctva (:-) se film líbil. ()

Kratoc

Nebyla to úplná tragédie i když chyběl pověstný krůček. Prostě se vzala banda populárních herců, sesmolil se nějaký ten scénář (oblíbený motiv vztahových peripetií) a šlo se na to! Upřímně, čekal jsem to daleko horší. Chápu, že s ohledem na světovou úroveň by to musel být propadák jako Brno, ale když se podíváme na Českou Republiku a to, co se tady produkuje, tak tenhle film dokázal na tváři i vyloudit úsměv (dvakrát). Což je na druhou stranu 2x více, než jakákoliv podobná komedie z posledních let. ()

Mafyn

Nesmyslně jsem odkládal chvíli podívat se na tuto velmi příjemnou a trefnou komedie o nevěře, asi předsudky. Moc se mi líbilo herecké souznění všech postav, kdy nebyl nikdo přímo osočován jako ten špatný a vzájemně se všichni doplňovali ve svých humorných projevech. Příběh příjemně plynul, nezadrhával se a já jako divák jsem se do něj nechal bez okolků a plně vtáhnout, jo český humor. Ale tak to v životě nechodí. ()

Strike

Proč dávám jednu hvězdu? Protože film nevypadá hrozně a je docela solidně natočen - tzn. nevypadá jako televizní inscenace, protože Oldřich Kaiser dokáže ustát i takovej odpad. Hlavně ale kvůli Jiřímu Bartoškovi, který pochopil co je ten film za sr.čku a navzdory paní režisérce dokázal vytvořit poměrně sympatickou postavu. Jinak je ale film totální PEKLO. Docela by mě zajímalo v jakém světě žije a jaké drogy bere Marie Poledňáková, protože scénář nedává vůbec žádný smysl (pokus o něčem jako scénář budeme mluvit), postavy jsou absolutně nesympatické (krom výše zmíněných výjimek) a chovají se jak magoři. O režii platí to samé - to co fungovalo před 30ti lety ve filmu s dětmi opravdu nefunguje dnes s lidmi po padesátce (pseudo humor - zde několikero pádů). O hercích hanba mluvit (krom výjimek) - je pravda, že jich zde moc není (osoby jako je Pogodová, Morávková, Vojtek opravdu za herce považovat nelze) a pokud tak jsou zde naštestí jen chvíli (Postránecký, Šteindler, Hrzánová, Dolanský). Opravdu nejsem cílová skupina filmu, ale to snad nemůže být nikdo, kdo má trochu inteligence a hrdosti. 2/10 P.S. Měl tohle Arnošt Lustig zapotřebí??? ()

Nekgro

Na české poměry docela slušná komedie, která neurazí, pobaví a na nedělní večer k odreagování plně postačí. Romantik Kaiser potěšil a "stíhačka" Holubová je prostě vždy vynikající. Ale ten hodně idylický závěr tomu opravdu musím vytknout. ()

Tigran

Když se mě někdo už po několikáté snaží pobavit tím, že všechny postavy mužského pohlaví ve filmu jsou naprostí idioti a tím, že malé dítě mluví sprostě (pokud se rovnou nepodělá), tak už jsem docela nerudný. Starší počiny této... mě to ani nejde napsat... "režisérky" aspoň nepůsobily tak strašně uměle, jako kdyby se děj neodehrával na této planetě. Chápu, že se snaží jít s dobou a být moderní, ale nedaří se ji to, spíš naopak. Je to ostuda. ()

Hepy13

Láska, nevěra, zklamání je to pořád dokola, Poledňáková už by mohla konečně natočit i něco jinýho, třeba novýho Vetřelce :-) Jinak Malarkey to vystihl naprosto přesně. ()

Emzet

Tam, kde se Jak se krotí krokodýli snažilo navazovat na onu legendární stoličkovsko-polepšovnovou "Holý"-duologii, Líbáš jako Bůh se zcela nestydatě snaží přiživit na jiném Poledňákové veleslavném díle, totiž S tebou mě baví svět. Opět zde máme převážně dospěláckou normalizační veselohru, až depresivní ve své amorálnosti, která sleduje sexuální obsese dosti banálních lidí středního věku, nadto tak asexuálních, že si je snad už nikdo u toho sexu nechce představovat, prokládanou rádobyvtipnými, otravnými dětskými vsuvkami, kde se dětští neherci snaží diváka pobavit (a čím lépe, než nějakým sprostým slovem?). Bohužel, po těch sedmadvaceti letech už vyčpěl i ten humor, který tam kdysi býval, dětičky se staly ještě o fous nesnesitelnějšími, hereckou skvadru vystřídala cháska o dobré dvě lígy horší (se vší úctou ke všem zúčastněným, chemii Satínský-Postránecký-Nový ty béčka zde - Magálová, Boudová, Vojtek, Issová - ani ta "áčka", která si Maruška zjevně koupila za krabicák a karton Marlborek - olysalí poživačníci Kaiser s Bartoškou, jakkoliv vlastně zachraňují snad celý film - nesahají ani po ty příslovečné kotníky), atmosféru dovolené, jakkoliv depresivně zakončené, vystřídal až obsesivní product placement a k tomu všemu se přidala brutálně neuhlídaná stopáž; se vším tím blouděním v kruhu bez jakéhokoliv výsledku by i těch 80 minut S tebou.... působilo mučivě, dvě hodiny sledování tohoto martyria vás přimějí ohryzat všechny nehty nejen sobě, ale i celé rodině. Celou dobu jsem váhal mezi dvěma a jednou hvězdou, ale pak přišel ten obludně zvrácený závěr (který, pravda, vcelku logicky vyplývá z onoho obludně zvráceného počátku a středu) a nakonec se sebe ptám, zda si i tu jednu hvězdu nerozmyslím... ()

Chudobka

Za tu dobu, co to pořád opakují v televizi, jsem se na to několikrát zkusila podívat. Poledňáková, říkala jsem si, to by snad šlo. Nešlo. Rozčiloval mě Bartoška (jako v v každé roli), Holubová i Kaiser. Jen  tu Magálovou jsem občas snesla. ()

Juja

Docela mě překvapuje, kolikrát je tu odpad. Samozřejmě, není to nic jiného než komedie. A ano, místy paní Poledňáková vykrádá sama sebe. Ale celý sál se smál a ne tomu, jak je to natočené. Lidi to prostě baví, a to i ty s IQ nad 110, coz je presne to, o co slo. Takze..v čem je problém? ()

Lapacka

Je to docela dobrý film, pokud člověk má chuť se přenést přes scénář jak od Párala z dob konce socialismu. Trochu schéma, ale zase celkem pestré kulisy a nápadité herecké obsazení. Vztahy poněkud upadlé starší dospělé generace, bonviván Bartoška, Oldřich Kaiser celkem dobrý v období velmi pozdní puberty... sice není pravděpodobné, že by pálil v takovém období zrovna za tím typem ženy, jako je Bartoškova partnerka v tomto filmu, gymnaziální učitelka pětapadesítiletá, ale v příběhu to je podáno celkem věrohodě. Řekl bych v současné produkci lepší český film, který samozřejmě míří na úplně jiného diváka, než je průměrný uživatel ČSFD ...:-) Pěkné vtípky v podání Oldy Kaisera a Evy Holubové, taky celkem dobrý nápad se Šteindlerem coby řidičem záchranky a pár jiných. Tenhle film mě neurazil a potěšil. ()

El-Barto

Podle mého názoru by tento film měl být přístupný až od čtyřiceti let, jinak se většina diváků, kteří očekávají zábavnou podívanou, bude jednoduše nudit. Mladší generace se prostě jen těžko vžívá do situace paní Heleny a většinu scén považuje za trapné. Vtipy i herci působí nuceně. Jednu jedinou hvězdičku dávám za Milana Šteindlera, řidiče sanitky. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková