V Las Vegas se právě koná setkání ufologů, na které zamířily tisíce nadšenců z celé země. Na shromáždění přijíždí i doktorka Alex Friedmanová, která je odbornicí na odhalování astrofyzikálních anomálií. Zatímco Alex v mimozemšťany věří, taxikář Jack se k této otázce staví skepticky a lidi v mimozemských převlecích považuje za cvoky. Krátce poté se v Jackově taxíku objeví dvě podivné děti, Sara a Seth, kteří si přejí odvézt na Horu čarodějnic do nevadské pouště. Jack netuší, že obě děti mají tak trochu nadpřirozené schopnosti, ani to, že se za chvíli ocitne v samém epicentru divokého dobrodružství. Musí ochránit své pasažéry před všehoschopnými zabijáky a na místo dojet první. (TV Nova)

VasaX

Tenhle jinak celkem tuctový kousek drží nahoře jen dobře zvolení a příjemní herci a spoustu docela pěkných efektů. Přímočarý a celkem suchý, obyčejný snímek tak nenudí a neurazí, jako oddechová zábava je to prostě fajn. ()

Danny F.

Slabší podívaná. UFOni jako děti? Děj plný nelogičností a to i přes to že v Sci-Fi by nelogičnosti měli být akceptovány? Dwayne dostává stále takovéto role (ne) na tělo. Škoda talentu. 55% ()

Brain-D

Takový mírně podrůměrný filmík s The Rockem, který je zde takový průměrný. Něco ukáže, drsnej je, trochu zase zatrapasí. Ale hl. problem je slabý scénář a ve vedlejších rolích děti. Jinak jsem čekal větší hrůzu. ()

fefee

Čakal som že vo filme bude viac takých scénok ako bola s tým chalanom čo zastavil auto, no bohužiaľ nula. Ťažký podpriemer pre deti, slabučké. ()

VanTom

Za omšelou kosmickou zápletku cílenou na rodinky s prepubertálním potomstvem jasné 2*, ale za to třeskuté tempo, ochranitelského Rocka a sympatickou dvojici mimozemských sourozenců (líbila se mi jejich rozhodnost, a že to vlastně byla "obyčejná" nadaná děcka, která se na každém kroku NEdivila "vtipným pozemským zvyklostem", což působilo dost osvěžujícně) přece jen zvýším na průměrné 3*. ()

Sany33

Film sa síce spočiatku rozbieha pomaly, čo len zvýrazňuje fakt, že postavy a vlastne aj celý scenár mohli byť málinko prepracovanejšie, avšak po pol hodine nasadí Andy Fickman veľmi rýchle tempo. V druhej časti Úteku na Horu čarodejníc sa prakticky stále niečo deje. Uteká sa pred vládnymi agentmi, bojuje s nezničiteľným mimozemským lovcom, flirtuje so sympatickou Carlou Gugino a skrátka nie je čas premýšľať o tom, že to vlastne nedáva moc zmysel a že Fickman, aj keď sa snaží, by potreboval trošku vypilovať akčné scény, ktorým občas chýba dynamika. 37% ()

Timak

Chtěl jsem napsat, že ty začátky Dwaynea jsou úsměvné, ale on už točil 8 let. No tak to je spíš až s podivem, že udělal takovou kariéru, jakou má, protože tohleto opravdu na velký úspěch není. ()

Guzo

Vcelku dobrý film, u kterého ale není úplně jasné, pro jakou je věkovou kategorii. Chvílema se tváří jako klasická sci-fi pro dětské publikum, pak tam zas nějaký Alien střílí jako o život.. No, taky si autoři mohli vybrat zařazení a držet se v něm.. ()

blackJag

V pořadí třetí adaptace sci-fi románu amerického spisovatele Alexandera H. Keye (předtím 1975 a 1995) nabízí obvyklou Disney výbavu, předimenzovanou dojemnost a značně obroušené hrany (jak ukazují vystřižené scény na dvd, závěrečné loučení mělo být v tomto ohledu ještě nesnesitelnější). Děčtí hrdinové se snaží, ale nějak jsem jim to celé moc nevěřil (nazazlíval bych jim to však, vypadá to spíš, že zadání a především následné vedení bylo víceméně scestné) a podobně z měření sil vychází i Johnson a Guginová, kteří evidentně vydělávají na důchod a zapojují se jen na oko. Naštěstí se pořád relativně něco děje a jednoduchý příběh tak kvapíkem spěje k očekávaným scénám. Dospělým bych to asi nedoporučil, v rámci rodinných seancí lze ale vhodnost zvážit, protože jde o neškodný produkt a čistý průměr. Hudba: Trevor Rabin. 50% ()

drackula

Cool akčná naháňačka, ktorej dominuje coolový The Rock a o zábavu sa stará ako inak množstvom cool hlášok a póz. Na moje veľké počudovanie ma to výraznejšie nenudilo a aj keď nejde o žiadneho oscarového ašpiranta, úplná strata času to nieje. Nenáročná popcornová cool zábavka. 45 % ()

Kosmik 1

To bylo něco hroznýho, příšerná nuda a utrpení v 94 minutách. Z toho už musí blbnout i děcka. Souhlasím s názory uživatelů, že Dwayne Johnson se pro tyhle typy filmů absolutně nehodí, což je už na první pohled každému zřejmé. Fakt nevím, co k tomu dál dodat. 20% s přimhouřeným okem. ()

Roseinka

Mně se to líbilo. Takhle na Nový rok jen tak ležet v posteli a dívat se na zábavný akční film pro děti mě bavilo. :) ()

mkubalikova

Film do televize na sobotu odpoledne. Nic víc. Naštěstí Rock točí tak zběsile, že nějaké ty slabší kousky se v jeho filmografii lehce ztratí. 50% ()

zolo23

Keby som mal o 15 rokov menej možno by som dal o hviezdičku viac. Ja proste milujem rodinné dobrodružné filmy. Je to film s typickou dejovou líniou, kde viete ako to bude pokračovať a ako to skončí. Čo je veľká škoda. ()

obivan568

Tento film zařazuji do žánru rodinná zábava, proto jsem začal srovnávat s ostatními členy tohoto žánru. (např. Zapomenutý ostrov) No... ......... V tomto je Útěk na Horu čarodějnic celkem vysoko. Má lepší scénář (ale pořád mizernej), lepší herectvo (až na jednu scénu), efektnější efekty a hudbu (díky Rabinovi to je občas napínavé). Nicméně, zážitek schazují "odborné názvy" vycházející z úst dětí. (možná to bylo tím dabingem) Přesto hlava vztyčená a doufám, že ostatní tvůrci tejto "rodinné zábavy" se budou snažit tento "průlomový"!!!! film napodobovat. ()

BMAJTZ

Rodinna podivana? Mozna. Zabavna rodinna podivana? Pokud je vam 10 tak taky mozna. Kazdopadne je to hrozne toporne nelogicke a desne nesympaticke dilo. Jde o opravdu jednoduchy film ve kterem by neco jako logickou zapletku clovek hledal marne. ()

ZkuKol

Taková typická rodinná akční komedie od Disneyho. Johnson je super, ale jeho pro tento žánr škoda, Carla sice své uhraje, ale zřetelně je starší než Rock. Hinds předvádí klasického "dětského" záporáka a AnnaSophia dokazuje svůj dětský talent. Andy není žádný génius, ale řemeslo ho naučili slušně. Bohužel film víc cituje a odkazuje, než by vyprávěl a nápady taky zrovna nesrší. Má ale solidní tempo, které toho stačí hodně zamáznout. Jen ten soundtrack se nepovedl vůbec. Je kolovrátkový a vypadá, jako by byl dělán pro mnohem větší a bombastičtější snímek. Scifi akce pro děti od 8 do 11 let, ve které hraje herec, jenž by měl točit nejlépe "erkové" akční filmy... 50% ()

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)

The Rock konečně akční?

The Rock konečně akční?

21.09.2008

Vypadá to tak. Ale sci-fi s pracovním názvem Tomorrowland vznikne pro Walt Disney Pictures, takže očekávejte spíš dobrodružství v rodinném duchu. Původně mělo jít o film inspirovaný stejnojmennou… (více)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)