V Las Vegas se právě koná setkání ufologů, na které zamířily tisíce nadšenců z celé země. Na shromáždění přijíždí i doktorka Alex Friedmanová, která je odbornicí na odhalování astrofyzikálních anomálií. Zatímco Alex v mimozemšťany věří, taxikář Jack se k této otázce staví skepticky a lidi v mimozemských převlecích považuje za cvoky. Krátce poté se v Jackově taxíku objeví dvě podivné děti, Sara a Seth, kteří si přejí odvézt na Horu čarodějnic do nevadské pouště. Jack netuší, že obě děti mají tak trochu nadpřirozené schopnosti, ani to, že se za chvíli ocitne v samém epicentru divokého dobrodružství. Musí ochránit své pasažéry před všehoschopnými zabijáky a na místo dojet první. (TV Nova)

zelda82

Takova miloucka blbina, ktera je uplne evidetne tocena pro rodiny s malymi detmi. Neurazi ani nenadchne, ale i kdyz se to snazi tvarit jako E.T. 21. stoleti, tak to nema narok ani omylem... ()

Ka!n

Velmi všední zábava, pro velmi všední rodinu. ps:Dwayne všchni ví, že jsi nejlepší akční hvězda minimalně dalšího desetiletí a už je konečně na čase, aby jsi to dotkázal i těm, co ti nevěří! ()

gumbo

Námět měl potenciál a některé scény se opravdu povedli. Celkově však vyčnívá hloupoučký scénář plný stupidních dialogů a neuvěřitelných postav. 45% ()

FilmWave

Upřímná snaha se počítá. Ale toto je opravdu hrozně hloupé i na to, že se jedná o film pro malé děti. Pan Skála navíc dost v křeči. ()

xavierr13

Rád si pozriem filmy, kde účinkuje Dwayne Johnson. Sledovanie tohto detského scifi sa dalo zvládnuť. Akčné scény boli na celkom slušnej úrovni. No najväčšia zábava bola, že ako Dwayne Johnson dokáže zahrať svoju rolu keď má po boku malé deti. ()

Olík

Jeden z nejaktivnějších „převlíkačů“ kabátů současné scény Dwayne Johnson poslední dobou nejraději vlní své svaly do dětského rytmu. Tentokrát v roli dříve trestaného taxikáře, který společně s neúspěšnou odbornicí na UFO (Carla Gugino) pomáhá dvěma vesmírným teenagerům (AnnaSophia Robb, Alexander Ludwig) s návratem na jejich rodnou planetu. Tato jedna věta myslím stačí, abychom si udělali obrázek o Rockově postavení v hollywoodské hierarchii a tím pádem o úrovni filmů s ním.!?!? ()

Ash_Black

Dvě ufo děti s nadpřirozenými schopnostmi přistanou na Zemi a v patách mají jednak vládní organizaci, co zásadně jezdí v podélných černých džípech + je taky pronásleduje ďábelský sifon (ne, že voda zabiják, ta řádí v jiných filmech, tady jde o robota Siphona, což v dabingu zní jako „Sifon“ ... skoro ... jen rádoby vtip, hahaha, pardon, to se mi stává často). No a to všecko, to je obaleno kdovíjak ne kouzelnými digi triky. Nicméně, pokud se tahle dítka po Zemi pohybují v taxíku a řidiče jim dělá zrovna The Rock, mají docela kliku. Proč? Poněvadž ten má, jak vládu, tak i vražedného robota, docela v malíku. V TV programu se psalo, že půjde o sci-fi thriller. Není to sci-fi thriller, spíš líp na to sedí „oddechový sci-fi film rodinný, made in Disney“. ()

Hapretor

V životě by mě nenapadlo, že The Rock něco zahraje tak, aby mi jeho role ve filmu sedla. Tady se to stalo. Oddychová, vtipná komedie pro celou rodinu. The Rock se fakt snažil, bylo to vidět, a ta holka byla k "sežrání". Jen mi vadil vzhled lovce - vykradení Predátora nesu dost těžko. P.S. Podle českého překladu jsem si představil historickou řežbu, kde budou pálit Baby Jagy. Obsah filmu byl kupodivu úplně jiný. ()

Clu

"The Rock" natlačený do dětského filmu, prkení mladí herci, hloupoučký scénář a dialogy, jednorozměrný záporák... Ten film je ve svém žánru a době tak typický, že jsem měl pocit že už jsem ho viděl stokrát. Bylo to tak krásně špatné! ()

BeranSon

Do jistých mezí to působí jako extra amatérský film. Podle mě naprosto zbytečná investice od studia Walt Disney do tohoto filmu. Nejde ani o finální tržby, jde o všudy přítomnou prázdnotu. Kdyby byl film aspoň zasazen jako rozjezd nějaké série a čekalo by se jen na oznámení pokračování, které by přijít ve skutečnosti ani nemělo, bral bych to, ale natočit film s nulovým potenciálem jen tak pro nic za nic? To akceptovat nemohu. Potom je tu nudná zápletka, která staví postavu Dwayna Johnsona do trapný, ubohých rozhodnutí, které zpočátku udělat nechce, ale stejně je k tomu po delším sledu událostí donucen, no fakt odprásklá investice! Nic víc! - 2/10 - ()

figliar

Skorej taká detská rozprávka s prvkami sci-fi, než thriller, ale aj tak celkom pozerateľná rodinná oddychovka. Aj keď Dwayne Johnsona nejako zvlášť nemusím, táto rola mu fakt sadla a na konci filmu som rozhodne nebol sklamaný, pretože splnil presne to, čo som od neho čakal. ()

Heroine

Taková zábavička pro děti, ale jedna věc z toho leze, která mi stála za zafilosofování. Můžete být cokoli, třeba osoba z jiné planety, ale věřit vám to nebude NIKDO, pokud nebudete mít hmatatelný důkaz, že umíte lítat, kouzlit, chodit po vodě... Jo, lidská důvěra je pověstná. Ale zpátky k dětskému filmu! Je to zábavné, má to sympatické obsazení, pár vtípků, jednoho zabijáckýho robota, a anti militantní poslání. A to jde. ()

MickeyStuma

Snímek by se dal považovat za remake filmu z roku 1975, ale jak se nechal slyšet samotný režisér Andy Fickman, jedná se jen o novou kapitolu. Divák nechť tedy posoudí sám. Dějová šablona je stará snad jako samotná vize o setkání s mimozemšťany. Vlastně je to v podstatě stejné jako E.T. Mimozemšťan, jen místo dětí tu jsou dospělí a místo jednoho mimozemšťana tu jsou dva v podobě dvou lidských dětí. Chlapce a dívky. Jinak hon státních agentů a úprk před nimi ve snaze se dostat ze Země je stejný. Jen ten závěrečný doják nefunguje tak, jak by měl. Dwayne Johnson však tady prokázal že má určité charizma a že i takovéto filmy zaměřené na mladé diváky umí velkolepe pozvednout. Příběh plný akce, napětí a vizuálních CGI efektů. Stále se něco děje a tak není nudného místa. Zkrátka popkornová zábava se vším všudy. Škoda jen té předvídavosti. To ucelený filmový zážitek docela kazí. ()

helloween93

Než Dwayne získal statut star-power, musel si projít pár propadáky (Král Škorpion, Hora čarodějnic nebo Zuběnka..). Race to Witch Mountain zabíjí hrozně hloupý scénář, místy film připomíná televizní projekt (hlavně finále v tajné základně v horách, ala té ze Stargate). Z akce mi zaujala snad jen honička v autech, zbytek rutina. Nelze si nevšimnout velmi slabých CGI. Je s podivem, že Disney v roce 2009 pustilo do kin takhle technicky špatný rodinný film. 2* ()

Skleni

Ako tu niekto napísal: " kravina, ale pozeratelná". ale ja musím ísť s hodnoteným dolu, z dôvodu absencie akéhokoľvek inteligentnejšieho príbehu, zaujímavejšej zápletky a takmer žiadnej umeleckej stránky. Či už po tech. alebo hudobnej stránke. Proste audio-vizuálne je tento film dosť nízko a to mu dosť kazí renomé. the rock proste válí jak sa patrí, ale to nestačí. No škoda, no. 45% ()

ZackSawyer

Tak jsem na vážkách, tahle dobrodružná sci-fi fantasy se mi nevím proč docela hodně líbila. Zejména mimozemšťanka Sara byla fajn :-) A pro děcka to musí být prímovej film. Třeba taky jednou pomůžu nějaký Saře :-) ó už se těším... ()

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)

The Rock konečně akční?

The Rock konečně akční?

21.09.2008

Vypadá to tak. Ale sci-fi s pracovním názvem Tomorrowland vznikne pro Walt Disney Pictures, takže očekávejte spíš dobrodružství v rodinném duchu. Původně mělo jít o film inspirovaný stejnojmennou… (více)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)