Reklama

Reklama

VOD (1)

Příběh natočený podle skutečné události, kterou ve své knize The Informant popisuje Kurt Eichenwald. V noci na začátku listopadu roku 1992 se vysoce postavený úředník společnosti ADM (Archer Daniels Midlands) Mark Whitacre (Matt Damon) přizná agentovi FBI Brianu Shepardovi (Scott Bakula), že řídící pracovníci včetně Whitacrea samotného se opakovaně scházeli s konkurenčními společnostmi, aby upravili ceny lyzinu – potravinářské přísady. Byla to původně Whitacreova manželka (Melanie Lynskey), která Whitacrea přiměla, aby nelegální upravování cen zastavil, jinak půjde na FBI sama. Bylo to vůbec poprvé, co se přímý účastník takového kartelu dobrovolně přiznal.

Mark Whitacre asistoval FBI při shromažďování důkazů tajným nahráváním veškerých aktivit během obchodních jednání ve všech koutech světa včetně Tokia, Paříže, Mexico City a Hongkongu. Po dobu jeho práce v utajení, která trvala téměř 3 roky, se podařilo shromáždit stovky hodin audio a video nahrávek, které dokumentovaly ilegální úpravy cen potravinových přísad po celém světě. Jednalo se o největší kauzu svého druhu. Whitacre byl považován za národního hrdinu. Pro některé ale jen do té doby, než tiskem po celém světě proběhla zpráva, že Whitacre během práce v utajení pro FBI zpronevěřil 9 milionů dolarů společnosti ADM. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (140)

Beky 

všechny recenze uživatele

Upřímně... že tohle někoho může bavit točit?? Film založený pouze na tom, že někdo neustále lže, protože je zřejmě nemocný, lži které produkuje nevedou k žádné větší pointě, prostě lže a lže a pak je konec!! A proč se na film podívat?? Realistické zachycení doby, velmi dobré herecké výkony a v některých scénách slušná atmosféra!! Kdyby ale tak v některých scénách, možná i celkově ve filmu, šlo o něco víc... ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

se Soderberghem občas mívám problém a jeho filmy u mě nenajdou vždy pochopení,nebo nenaplní moje očekávání (Dannyho Parťáci 2,Solaris,Berlínské spiknutí),ovšem Informant je vyjímkou.Po trošku slabším rozjezdu,ve kterém divákovi chvilku trvá,než se vůbec zorientuje se film příjemně rozjede a já se slušně bavil až do konce (a to i přesto,že sem úplně nepochopil Whitacerovu motivaci proč to všechno dělá).Matt Damon změněn k nepoznání podává velmi dobrý výkon a jako celek si z mého pohledu Informant ty čtyři hvězdy zaslouží... ()

Reklama

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Doteď nevím, kolik toho Mark vlastně z defraudoval, jak je to z jeho rodinou a co si myslí o sjednávání cen lysinu. Ale je to fakt zajímavý chlapík, kterého skvěle ztvárnil Matt Damon a Soderbergh o něm natočil film, ze kterého počátek 90. let jen prýští (nejen oblečení, účesy a vybavení kanceláří, ale i ostrost obrazu, barvy apod.). Jen bych přístě poprosil o trochu míň kolovrátkovější soundtrack a víc vtipu, protože na 2 hodiny je ironický úšklebek málo. Přesto firmu ADM už znám a nemám ji rád a lysin si budu v potravinách hlídat. Jo a je to dobrý film :-) Markovi se nelíbí kartelové dohody jeho zaměstnavatele, jde za FBI, ale ta zjistí, že nejen neumí udržet tajemství, ale má potíže s defraudováním a lhaním... 70% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Kdyby Matt Damon nehrál takovýho šílenýho kreténa, kterýho jsem snad v ani jedný scéně nedokázal vystát, tak bych tomu možná dal víc. Jenže kdyby ho nehrál, tak by to nebylo o člověkovi, který skutečně existoval. No a já jsem koneckonců rád, že jsem o něm nikdy neslyšel, protože bych mu asi musel vlepit facku, aby se probral a začal žít v realitě. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Chvílemi neskutečně složitá patlanina o hovně, se kterou jsem měl velice často problémy, jak se na ni vůbec dívat. Nakonec musím uznat, že film je opravdu vtipný a některé momenty jsou přímo k popukání. Na stranu druhou rozumím proč film nešel třeba u nás do kin. Nedopadl by vůbec dobře, na upoutávkách by na nás blikalo že tohle natočil režisér Dannyho Parťáků atd. Přitom Informátor! má do Dannyho partičky povážlivě daleko. Matt Damon skvělý výkon. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (8)

  • Matt Damon musel kvůli roli přibrat 15 kilo. Pochvaloval si to, protože mohl jíst co chtěl a nemusel chodit do posilovny (Teodorik)
  • Stejný případ se objevil i v americké sérii The American Life, díl č. 168. (CliffLee)

Související novinky

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Ať už vás napadlo cokoli, následující řádky jsou samozřejmě o možných pokračováních úspěšných trilogií. Matt Damon potvrdil, že se s Paulem Greengrassem opravdu chystají na dalšího Bournea, ale že… (více)

Reklama

Reklama