"Možná ve své hlavě jsi ten dobrý, ale pro ostatní jsi ten, kdo ukradl devět miliónů dolarů a pak lhal." Mark Whitacre rozehrál odvážně zamotanou partii s FBI, ADM, tiskem i právníky. Lhal, lhal a zase lhal, což mu mé sympatie nepřineslo, ale počet odcizených miliónů to nijak nezměnilo. Kdybych měl možnost tohoto parchanta a jeho zbožňovatele Soderbergha nakopat do koulí, tak bych byl určitě spokojenější, ale nakonec on neokradl mě, ale velkou firmu ADM a za nos vodil FBI, což jsou organizace, jejichž skon bych zcela jistě neoplakával.(29.11.2016)

Chvílemi neskutečně složitá patlanina o hovně, se kterou jsem měl velice často problémy, jak se na ni vůbec dívat. Nakonec musím uznat, že film je opravdu vtipný a některé momenty jsou přímo k popukání. Na stranu druhou rozumím proč film nešel třeba u nás do kin. Nedopadl by vůbec dobře, na upoutávkách by na nás blikalo že tohle natočil režisér Dannyho Parťáků atd. Přitom Informátor! má do Dannyho partičky povážlivě daleko. Matt Damon skvělý výkon.(7.5.2010)

Rozjezd je sice hodně zmatený a vlastně se Mark Whitacre nemusel ani přiznávat. Ruku na srdce kdo by se přiznal když máte tak dobré místo + solidní přivýdělek na úplatcích ? Já rozhodně ne. Tak pojďme dále k filmu. Téma už mě od začátku hodně lákalo a asi proto dávám silné 3* i když za hodně špatný začátek bych dal nejradějí odpad. Naštěstí vše zachraňuje trošku přitloustlý Matt Damon. Každopádně Steven Soderbergh je lepší režísér a jeho poslední počiny mě zrovna moc neberou. Snad se kluk zase vzpamatuje jako Guy Ritchie.(26.1.2010)

Milý film, jehož chytře napsaný scénář nechává všemi mastmi mazaného Matta Damona, aby diváky vodil za nos stejně důmyslně jako vedení firmy, která ho zaměstnává, a bezradné agenty FBI. Informátor! sympaticky odsýpá, má skvělý soundtrack (Mark Hamlisch v některých momentech dokonce vtipně cituje svého Špiona, který mě miloval) a vyjma představitele titulní role je plný neokoukaných, velice dobře hrajících tváří, z nichž na plné čáře vede charismatický Scott Bakula coby agent Shepard.(14.12.2011)

• DavidS.

Se Soderberghem mám jednoduše problém. Jeho filmy mě i přes nepopiratelnou řemeslnou zručnost nudí a nechávají chladným...Čestnou výjimkou je Traffic...Informant je zmatený, umluvený a prázdný film...Kartelové dohody mohou trápit koncového zákazníka, ale jako filmového diváka mě to absolutně nezajímalo...Matt Damon do této role ztloustnul zcela zbytečně...(25.1.2010)

• - Jako přípravu na roli obézního Marka Whitacra jedl Matt Damon úmyslně před začátkem natáčení filmu hodně hamburgerů, pizzy a pil černé pivo. To později v rozhovoru popsal jako ''opravdu, opravu, opravdu zábavné''. (CliffLee)

• - Matt Damon musel kvůli roli přibrat 15 kilo. Pochvaloval si to, protože mohl jíst co chtěl a nemusel chodit do posilovny (Teodorik)

• - Spoiler: Když je odhaleno, že Whitacre (Matt Damon) zpronevěřoval peníze, mluví se o částce dvou milionů dolarů. Poté 2,5 mil., 5 mil., 7,7 mil. a 9 mil. Nakonec agent FBI mluví o částce 9,5 milionů a Whitacre vše uzavírá s 11,5 miliony dolarů. (Sony1994)