• MkSallam

Celou dobu vás to láká, chcete vědět o co tam jde, jak to bylo, láká vás dobrej Damon a pak.... zjistíte že si jen někdo hrál s bublifukem. Založit film na postavě, která celou dobu SPOILERY jen lže, vymýšlí si a chová se jako nelogicky myslící kretén (proč do toho vzhledem k defraudacím omg šel ?) KONEC SPOILERŮ je dost blbej nápad, hlavně když to totálně zabíjí slibnou premisu. Posledních třicet je jen neustálé přihazování špatnejch nápadů a neustálý zamotávání už tak nezajímavého děje. Do půlky za tři, pak pokles na dvě.....(14.4.2010)

• honajz

Forma zcela přebila obsah, který je navíc dramaticky velice chabě vystavěn. Whitacre lhal lidem kolem sebe, Soderbergh chce "lhát" divákům, vodit je za nos. Jenže problém je, že divák musí dostatek vodítek, aby na konci zjistil, že ač byl tahán za nos, pochopil proč. Jenže to zde nehrozí. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/informator.html(19.4.2010)

Se mi chtelo az brecet nad skutecnosti co je mozne udelat s nametem, kde hlavni hrdina je notoricky hrac, jez navic pekelne riskuje, kdyz hraje na dve strany (FBI a dobra americka firma). Nastesti je tu par dobrych hercu v cele s (Matt Damon) a zvratu na kazdem rohu az se mi zdalo, ze sam stab nevedel co se deje. 45%(30.4.2010)

• Webb

Soderbergh nepřekvapil, nudná podívaná s minimálním vztahem pro danou tématiku, bez špetky jiskry v sobě. Jelikož poutavost snímku chybí a mé zaujetí se rovná lhostejnosti, zpracování je jen průměrné, scénář pouze základní, nepropracovaný, svůj účel rozhodně nesplňuje. Matt Damon svojí roli zahrál jak měl, ničím mě nenadchl, ostatní herci také zrovna neoslnili a tak byl Informátor determinován nedostat se do nadprůměrných výšin.(1.4.2010)

Upřímně... že tohle někoho může bavit točit?? Film založený pouze na tom, že někdo neustále lže, protože je zřejmě nemocný, lži které produkuje nevedou k žádné větší pointě, prostě lže a lže a pak je konec!! A proč se na film podívat?? Realistické zachycení doby, velmi dobré herecké výkony a v některých scénách slušná atmosféra!! Kdyby ale tak v některých scénách, možná i celkově ve filmu, šlo o něco víc...(25.3.2010)

• - Ginger Whitacerová (Melanie Lynskey) říká psychiatrovi, že mají osm aut a tři z nich nebyla nikdy použita. Whitacre během filmu skutečně řídí pět aut - Porche 911 Carrera S, Ferrari 348, BMW řady 8, Mercedes-Benz SL a Lincoln Town Car. (Sony1994)

• - Stejný případ se objevil i v americké sérii The American Life, díl č. 168. (CliffLee)

• - Spoiler: Když je odhaleno, že Whitacre (Matt Damon) zpronevěřoval peníze, mluví se o částce dvou milionů dolarů. Poté 2,5 mil., 5 mil., 7,7 mil. a 9 mil. Nakonec agent FBI mluví o částce 9,5 milionů a Whitacre vše uzavírá s 11,5 miliony dolarů. (Sony1994)