• Malarkey

Kdyby Matt Damon nehrál takovýho šílenýho kreténa, kterýho jsem snad v ani jedný scéně nedokázal vystát, tak bych tomu možná dal víc. Jenže kdyby ho nehrál, tak by to nebylo o člověkovi, který skutečně existoval. No a já jsem koneckonců rád, že jsem o něm nikdy neslyšel, protože bych mu asi musel vlepit facku, aby se probral a začal žít v realitě.(8.7.2011)

Doteď nevím, kolik toho Mark vlastně z defraudoval, jak je to z jeho rodinou a co si myslí o sjednávání cen lysinu. Ale je to fakt zajímavý chlapík, kterého skvěle ztvárnil Matt Damon a Soderbergh o něm natočil film, ze kterého počátek 90. let jen prýští (nejen oblečení, účesy a vybavení kanceláří, ale i ostrost obrazu, barvy apod.). Jen bych přístě poprosil o trochu míň kolovrátkovější soundtrack a víc vtipu, protože na 2 hodiny je ironický úšklebek málo. Přesto firmu ADM už znám a nemám ji rád a lysin si budu v potravinách hlídat. Jo a je to dobrý film :-) Markovi se nelíbí kartelové dohody jeho zaměstnavatele, jde za FBI, ale ta zjistí, že nejen neumí udržet tajemství, ale má potíže s defraudováním a lhaním... 70%(1.9.2010)

• Webb

Soderbergh nepřekvapil, nudná podívaná s minimálním vztahem pro danou tématiku, bez špetky jiskry v sobě. Jelikož poutavost snímku chybí a mé zaujetí se rovná lhostejnosti, zpracování je jen průměrné, scénář pouze základní, nepropracovaný, svůj účel rozhodně nesplňuje. Matt Damon svojí roli zahrál jak měl, ničím mě nenadchl, ostatní herci také zrovna neoslnili a tak byl Informátor determinován nedostat se do nadprůměrných výšin.(1.4.2010)

Milý film, jehož chytře napsaný scénář nechává všemi mastmi mazaného Matta Damona, aby diváky vodil za nos stejně důmyslně jako vedení firmy, která ho zaměstnává, a bezradné agenty FBI. Informátor! sympaticky odsýpá, má skvělý soundtrack (Mark Hamlisch v některých momentech dokonce vtipně cituje svého Špiona, který mě miloval) a vyjma představitele titulní role je plný neokoukaných, velice dobře hrajících tváří, z nichž na plné čáře vede charismatický Scott Bakula coby agent Shepard.(14.12.2011)

proste tomu neco chybi. Spad, prekvapeni, humor prinalezejici k heist movies, je to cely strasne predvidatelny, pouzita znevazujici komika neni moc prijemna... proste slabota a prumer. Nastesti Damon vybornej... ale jinak tak nejak chybel duvod na to koukat a nakonec zustala jen pachut jakysi trapnosti.(1.6.2010)

• - Matt Damon musel kvůli roli přibrat 15 kilo. Pochvaloval si to, protože mohl jíst co chtěl a nemusel chodit do posilovny (Teodorik)

• - Stejný případ se objevil i v americké sérii The American Life, díl č. 168. (CliffLee)

• - Spoiler: Když je odhaleno, že Whitacre (Matt Damon) zpronevěřoval peníze, mluví se o částce dvou milionů dolarů. Poté 2,5 mil., 5 mil., 7,7 mil. a 9 mil. Nakonec agent FBI mluví o částce 9,5 milionů a Whitacre vše uzavírá s 11,5 miliony dolarů. (Sony1994)