Spojením lidské a mimozemské DNA vytvořili vědci Sil - napůl ženu, napůl vetřelce. Tento půvabný, ale vraždící stroj je teď na útěku a agenti ho musí zničit dřív, než se stačí rozmnožit. Když v roce 1974 vyslal největší světový radioteleskop do vesmíru zprávu o existenci života na Zemi, kromě vlády USA nikdo netušil, že zpráva nezůstala bez odpovědi. Výsledkem dlouhodobých výzkumů se zaslaným kódem mimozemské DNA se stalo dítě, které velmi rychle dospělo v ženu, jen zdánlivě neškodnou. Ve chvíli, kdy Sil utekla z přísně tajné laboratoře, byl najat tým, který ji má najít... (TV Prima)

Chicharron

Scifi, která mi nějak unikla, ale kde se pořád něco děje a umí urdžet v napětí od začátku až do konce přesto, že v některých pasážích má divák pocit již viděného... ()

Miroslav.Zac

Typické 90s akční sci-fi, tentokrát už s digitálním monstrem a ne s maníkem v gumovém obleku nebo maňáskem na drátech. Fajn herci Kingsley, Madsen, Whitaker a Molina, plus pár docela sexy holek s fešnýma postavama. ()

Dexies

Slušný horor, atmosféra je dobrá, příběh má hlavu i patu, akční scény tu najdeme též, co více si přát ... z původního dobrého záměru na začátku s naší DNA, se to najednou všechno zvrhlo a lidská rasa opět nezklame :) a něčeho se bojíme a neznáme? Tak to zabijeme, hupss ono je to silnější než my :) ... herecké obsazení je velmi kvalitní, Ben Kingsley, Natasha a potažmo Michael Madsen ... a jako třešnička na dortu je Sil vytvořená tvůrcem Aliena, H.R. Gigerem ... jednoznačně kvalitní horor se sci-fi prvky! ()

MichalCZ30

Celkové hodnocení 3+. Zpočátku zatáhne děj i zaujme nepřeefektované zpracování. To se rozhodně nedá říct o 3/4 filmu, která je opět jakousi parodií na Sci-Fi osmdesátých let, jak již bylo několikrát zmíněno - Vetřelec byl zřejmě inspirací. Na 4 hvězdičky film u mě dosahuje pouze díky Natashe Hendstridge. Určitě je to snímek, u kterého se divák nenudí. ()

Zupan_

Veľmi slušné obsadenie na čele zo sexy Natashou Hendstridge. Gigerovo monštrum je zachytené veľmi úchvatne skvelá práca s praktickými efektami. Ale bohužiaľ to občas supluje aj dosť skoré CGI ktoré sa kukoncu už vymklo z pod kontroly a zostarlo veľmi zle, no a pribeh sám o sebe má nulovú hĺbku. Je to tak na 3 a pol. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Udělám jí to ZEZADU tak, že už to nebude chtít nikdy jinak!" Mutant aneb hororová série, kterou prakticky nikdo nezná. Natasha Henstridge tu jako ten mutant hledá chlapa, jenž jí vo*uká zezadu a zepředu, aby ji oplodnil. Proč? Protože chce svět zaplnit mimozemský bas*ardy. Pronásleduje ji přitom Michael Madsen, jenž byl najat, aby ji zabil. Dalo by se říct, že tenhle film je takový klasický horor starých časů, kde jsou občas nějaké ty zajímavé momenty. Na 2 hvězdičky film u mě dosahuje pouze díky Natashe Hendstridge. - 40%. ()

BStone

Solidní sci-fi film, který je po většinu času celkem napínavý a má slušný tah na branku. Taky Natasha má nepřehlédnutelné kvality a bez ní by Mutant jistě nebyl to, co je. Byl jsem na to kdysi v kině a i po nynějším shlédnutí mě to bavilo. Lehce nevydařené je až finále, kdy už to rejža prostě nezvládl. Ale celkově se pořád jedná o slušný průměr. 60% ()