Spojením lidské a mimozemské DNA vytvořili vědci Sil - napůl ženu, napůl vetřelce. Tento půvabný, ale vraždící stroj je teď na útěku a agenti ho musí zničit dřív, než se stačí rozmnožit. Když v roce 1974 vyslal největší světový radioteleskop do vesmíru zprávu o existenci života na Zemi, kromě vlády USA nikdo netušil, že zpráva nezůstala bez odpovědi. Výsledkem dlouhodobých výzkumů se zaslaným kódem mimozemské DNA se stalo dítě, které velmi rychle dospělo v ženu, jen zdánlivě neškodnou. Ve chvíli, kdy Sil utekla z přísně tajné laboratoře, byl najat tým, který ji má najít... (TV Prima)

Padme_Anakin

Laboratorně zašejkrujeme a voilà! Poddajná a kontrolovatelná bytost Sil. Po nasátí kyanidu zdvořile odmítne přístřeší a vydá se vlastní cestou. Metamorfózou se z ní vyloupne překrásná medúzka s fatální selekcí lidských samců a drtivou eliminací konkurenceschopných samiček. Pronásledovatelé půjdou po krvavých stopách jako býk po muletě a jejich řady po každém setkání se Sil prořídnou... ()

corpsy

Hutný sci-fi horor, ktorý určite svojmu žánru nerobí hanbu. A to ja vďaka Natashe Henstridge. Rázny a svižný majstrštyk. ()

Ten Druhy

Zvodná mimozemská votrelkyňa zúfalo túži po reprodukcii svojho druhu a neľútostne hľadá vhodného kandidáta, pritom erotizmus je len čerešničkou na torte, podstata jej úsilia je prekvapivo desivá. Zaujímavý paradox, dynamická akcia, kvalitné obsadenie a v závere nádherná ukážka Gigerovho biomechanického surrealizmu. Hlbšie posolstvo tento film neponúka, zato dobrú zábavu áno. Jeho kontroverzné hodnotenie pripisujem tomu, že sa nedokázal vyhnúť prirovnaniu ku klasikách sci-fi žánru. ()

Astaroth12

Hneď od začiatku bolo jasné, že film pôjde temnou cesto Aliena a i keď niektoré sceny sú prebraté z toho kultu, tak aj tu majú svoje čaro či agresiu. Film má tri postoje. Tá prvá je o dievčati, ktorá sa nezmierila s osudom, ktorý jej vybral vedecký tím a tak už na začiatku ukáže energiu žít. Druhá  je o nádhernej Natashe Henstridge, ktorá nekompromisne likviduje kohokoľvek a kdekoľvek, len ju hlavne nenasrať. A tretia  sa odohráva v temných a tmavých chodbách tunelu, kde pozoruje našich účastníkov zájazdu bytosť, ktorá má ďaleko k veľkolepému Alienovi a myslím si, že práve na ňu už nevyšli koruny, lebo bola úsmevná. Ale je to celkom intenzívne a naháčky po milom netvorovi sú silno efektné. Herecké osadenstvo je ukážkové, ale najviac zaujala krásna Natasha a vo skvelej forme Michael Madsen, v tej dobe ešte nebral každú rolu a práve tu ukázal, že herectvo ho bavilo. Miestami pôsobivý, miestami lacný, ale mna to i tak docela pohltilo, silné 4*. ()

ledzepfan

Má to parádní obsazení(hlavně Natasha byla trefa do černého), silný potenciál v námětu a Gigera za zády ale jako celek je to strašně nevývážené a po velmi solidním rozjezdu se to postupně stále více rozmělňuje až to nakonec vrcholí blábolem v jeskyni s předpotopní CGI animací a nesmyslně nudnou akcí.......Osobně myslím, že Species II je o velký krok dál(lepší a propracovanější triky, ucelenější scénář, větší důraz na sexualitu) ()

mis-ko

Rozmlsaný Gigerovou úchylnou fúziou ľudských tiel a nepozemských "materiálov" som čakal ďalšiu jeho exhibíciu nechutností. Dočkal som sa, ale nestačilo mi to. Filmu nemožno uprieť ani temnú atmosféru, napriek tomu som zostal sklamaný. Postavy príliš ploché, nedávali priestor pre divákove sympatie a svojím okamžitým pochopením problematiky zničili aj možné náznaky tajomna a očakávania. Slabý priemer. ()

agentmiky

Film,který příběhem opravdu nezaujme,ale překvapil mě docela dobrými akcemi,převleky a skvělými hereckými výkony.Příběh v tomto filmu je opravdu takový nezajímavý a okoukaný,ale mě to tolik nevadilo.Herecké obsazení je na takový film více než slušné.Nejlépe asi zahráli Michael Madsen společně s Natashou Henstridge.Převleky byly docela dobré,neboť je vytvořil významný výtvarník.Kdyby byl příběh ještě lepší,tak bych možná dal i čtyři hvězdy.Takhle dávám filmu jen 60% ()

Vyrida

Pokud hledáte sci-fi, které se nikterak moc nehrabe v úvodu a hned vás tahá do akce od prvních minut, tak Species je tu dámy a pánové jenom pro vás. Bohužel tím začíná pomalu trpět scénář, který je nezdravě natahován a prakticky pojednává o tom samém dokolečka v jiném podání. Ocenit však musím zdrženlivost neupustit od takového lehkého tajemného zabíjení k jatkám, které nastanou logicky až v posledních minutách. Pochvala míří i ke grafikům, protože jejich monstrum sice nemá takové kvality jako její předchudce ve filmu Alien, ale koukat se na něj dá a přitom vypadá děsně sexy. Herecké výkony však už tak moc okouzlujicí nejsou a když si připomenu pár nelogických postupů, začínám mírně zkřípat zuby. Závěr mi taktéž moc nesednul a byl na můj vkus natočen trošičku nepřehledně a chaoticky. Ale koneckonců hlavně, že vše dobře dopadlo, nebo snad né?... ()

buldock

Příjemná , lehce nadprůměrná sci-fi podívaná , s krásnou Natashou Henstridge v roli mutantky , vyvinuté v tajné laboratoři při experimentech s mimozemskou DNA. Zprvu je mutantka zdánlivě mírumilovná a bez problémová , ovšem později se v ní probudí ta mimozemská část a začnou se dít věci... 60% ()

Hamaradža

Obsahovo prekvapivo lacné, až trochu smiešne béčko, s hviezdnym obsadením, v ktorom americká vláda hľadajúca nebezpečnú mimozemskú formu života, pôsobí ako banda zmätených potulujúcich sa amatérov. Nebyť CGI, asi by som film pocitovo zaradil skôr do rokov osemdesiatych. Gigerove pôsobivé scénografické návrhy (Sil, vlak) nútia človeka porovnávať film s neprekonateľným, o 16 rokov starším Alienom, ktorý bol ale úplne inou ligou. Napriek tomu nemôžem Species uprieť akúsi podmanivú charizmu (kvôli ktorej dávam tretiu hviezdu). Možno je to tou nekompromisnosťou násilia, detinskou naivitou, alebo aj mimozemsky (ne)hrajúcou Natashou Henstridge. ()

Martin741

Dalsi priemerny film o tom, ako sci-fi bytost zacne lacnu, ubohu a dementnu vyvrazdovacku. Slusne herecke osadenstvo potiahlo film aspon do priemeru. 68 % ()

Jimmi

Species 1 urcite to patry medzi tie lepsie b-ckove sci-fi horory,ma to fajn dej a na moje pocudovanie aj plno znamych hercov.Ako to uz byva zvykom u takejto produkcii, ked sa uz ma ukazat prisera zda sa vam fakt "cudna"(urcite to poznate) a aj ja ked som uvidel "mutanta" v plnej parade zdala sa mi ako keby som hral nejaku pocitacovu hru...Ale film ako ceok urcite nebol spatny a za videnie urcite stoji... ()

bourec

No tak poslední z Donaldsonovejch filmů,kterej sem si chtěl připomenout.I tady to hodnocení souhlasí,průměr,kterýmu v cestě nahoru brání děsnej,a můj neoblíbenej M.Madsen,a hrozně málo peprnejch scének,a navíc málo napětí.plusem je scénář,a triky.60%. ()

Martrix

Mutant trochu doplácí na to, že přišel po třech Vetřelcích, kde už bylo o mimozemských mazlících řečeno vše. Ať už chcete, nebo ne, vždy se nabízí srovnání. A tady dostává Mutant těžce na frak, protože scénář sice ujde, ale triky jsou ve finiši jako ze Souboje Titánů a celý závěr se nese v čistě béčkovém duchu. Je to škoda, protože první půlhodina měla něco do sebe. I když byla radost pohledět na pěkná prsa Natashi Henstridge, mutant v jejím podání byl spíš otravný, než strach nahánějící. To už mě víc děsil herecký výkon Bena Kingsleye. Jeho postava byla jako vystřižená z nějakého jiného, strašně blbého filmu a byla naprosto zbytečná. Jeho roli by líp zvládl i Maxipes Fík. To ovšem jen za předpokladu, že by si Fík takový štěk zahrát chtěl. ()

majo25

Priemerný sci-fi triller s obstojnými efektami či zápletkou. Ale obsahuje plno nelogičností (dievča nikdy nevidela auto, a hned vie šoferovat, pozná predpisy a pod, v každom aute čo nastúpi, sú klúče v zapalovaní, bez výchovy ovláda spoločenské spravanie (teda niekedy nie, proste podla toho, ako sa to hodí do scenára), ovláda všemožné technické záležitosti,...). Samotná blondína, ktorá zvykne hrat v C-čkových filmoch, je dosť nesympatická. Zato Whitaker ako herec potešil. ()

Nivenx

Zajímavý film, který je velice povedeně natočený se skvělou Natashou Henstridge. Při pohledu na různé mutace, neatmosférické kraviny a rlzné další odpady, je tohle geniálně natočený film s nepřekvapivým dějem. Jako popcornovka fajn, jako film který by se měl malinko brát vážně, tak to prostě nejde. 55% ()