Spojením lidské a mimozemské DNA vytvořili vědci Sil - napůl ženu, napůl vetřelce. Tento půvabný, ale vraždící stroj je teď na útěku a agenti ho musí zničit dřív, než se stačí rozmnožit. Když v roce 1974 vyslal největší světový radioteleskop do vesmíru zprávu o existenci života na Zemi, kromě vlády USA nikdo netušil, že zpráva nezůstala bez odpovědi. Výsledkem dlouhodobých výzkumů se zaslaným kódem mimozemské DNA se stalo dítě, které velmi rychle dospělo v ženu, jen zdánlivě neškodnou. Ve chvíli, kdy Sil utekla z přísně tajné laboratoře, byl najat tým, který ji má najít... (TV Prima)

Theraphosa

Béčkový film,který se snažil vymačkat co nejvíc z hvězdného hereckého obsazení.Michael Madsem mi tam ale absolutně nezapadal a o Alfred Molina?No coment.... ()

Hanys_

Ještě si živě pamatuju, jak jsem si vlakem vezl kazetu s Mutantem a ten stísněný pocit při sledování...Takhle po letech už to samozřejmě nebylo tak žhavé. Natasha Henstridge se chce nechat oplodnit (kdo by odolal) a banda parádních kazi..uků se jí v tom snaží zabránit. Má to docela náboj, ale škoda dost slabého závěru. ()

Haymar

Daný žánr (sci-fi horor) sice patří mezi můj oblíbený, ale tohle byla - i přes vynikající obsazení - vážně nehorázná srágora (a to bez pardónu)! Poměrně vysoké hodnocení zde, je mi opravdu záhadou... Madsen a Henstridge mě v takovém filmu ani neprekvapujou, ale Kingsley s Whitakerem a Molinou budto vubec necetli scénář nebo nebyli zcela při smyslech - když na tohle kývli... ()

Prochy38

Ono už obsazení dost hodně láká. Jména jako Madsen, Kingsley, Molina, Whitaker, M. Williams i N. Henstridge zaručují celkem kvalitní podívanou... No, taky nejsem nijak daleko od pravdy. Na to, že jde o rok 1995, kdy efekty ještě nejsou na takové úrovni, na jaké jsme zvyklí dnes, jde o celkem kvalitní podívanou. Zajímavý příběh. Možná to mohlo být méně krvavé a víc tlačené na komediální stránku. Každopádně jsem byl spokojený a určitě ne zklamaný.... ()

Paldiny

Dnes už zabudnutý béčkový horor s vtedajším áčkovým obsadením. Poteší oku lahodiaca hlavná predstaviteľka, vydarené masky a zopár horny borcov s nešťastným osudom. Film si stavia na hustej atmosfére a niekoľkých chrumkavých momentoch (scénka v kupé alebo na ženských záchodoch), ktoré len tak z hlavy nevyšumia. Ak by pokračovania nezablúdili do plytkých vôd hneď druhým dielom, mohli sme sa tešiť ďalšej vydarenej sérii v štýle Votrelca. ()

eratni

Pěkně natočený béčko se skvělym námětem - polonahá mutantní modelka běhá po městě a hledá někoho, kdo by ji oplodnil :-D ()

Skalda

Béčko, které se jedním z chapadel sápe po nožičce od A ale bohužel má málo síly k takovýmhle výkonům. ()

willis

Nic víc než béčkový scifi horor se zajímavým hereckým obsazením a Gigerovým návrhem Sil. Co ještě může zaujmout? Asi odhalené vnady hlavní představitelky a její hrozný český dabing. Ten, kdo od tohohle filmu neočekává žádný zázrak, může být vcelku spokojený...jako já. Ostatní mají smůlu. (22.6.2005) ()

mira007

Solidní sci-fi horor s perfektním Madsenem a pěknou Natashou, která se i svléká, ale jakmile se mutant změní v tu digitálně udělanou stvůru tak je to tak amatérské až to zavání sebeparodií. ()

RomeroIsGod

Jako malej jsem měl z tohohle scífka docela psycho. Hodně krvavý, spousta dobrejch herců (který moc nehrajou) a pěkná mutantka Natasha. A nesmím zapomenout na Madsena, to je stará vojna. 70% ()

majec4

Hodnotenie fakt opravnene. Niecim mi to vsak prislo zaujimave. Mozno tym, ze niektorych hercov som poznal zo serialov. Netusim z ktorych, ale ksichty mi prisli zname :-). A keby ta "mutantica" nevyzerala tak ako vyzerala, tak dam asi o hviezdu nizsie. Film bol fakt bordel. ()

M1k9

Popravdě, docela slušná zábava. Koktejl sci-fi, napětí, hororu a erotiky. Natasha Henstridge byla dokonalejší než celý film a celá její role. Asi bych vydržel ještě nějakou tu hodinu čučení na ní. V některých momentech byla atmosféra slušně mrazivá.  6.5/10 ()

ViktorEl

Celkom zaujímavé a slušne natočené béčko. Škoda, mohlo to byť lepšie, prvá polhodina bola napínavá, potom sa to ale zvrtlo na priemerný horor. 55% ()

Viperine

Tu jednu věnuju Grigerovi.. ale škoda, že kapacitu té jeho potvory nedokázali pořádně využít. Jinak je to totální slátanina a blábol, na které doporučuju sáhnout jen v případě totální nouze. ()

Hapretor

Pohodovka na usnutí. Jako desetiletý jsem při sledování tohoto filmu sral strachy. (viz. komentář k filmu "Splice" - r.2009). Jako horor tedy funguje, ale musíte být ještě před pubertou. Později s vašimi nervy nehne, spíš s bránicí. Zabaví a není, až na animaci, která by mohla být lepší s ohledem té doby, tak debilní jako filmy na podobné téma. Já se bavil mnohem víc než u "Splice", kde je taky mutant, ale nemá to vtip ani šťávu. Toto jo. Jak se objeví Whitaker v roli hláškujícího přiblblého empatika, nemůžu a padám ze židle. Tři hvězdy určitě zaslouží. ()

Heroine

Nejsem si jistá, jestli si tenhle film objektivně zaslouží tak vysoké hodnocení. Už kvůli tolika nahotinám bych ho raději srazila, ale něco mi nedá. Tenhle film mne, dá se říct, ovlivnil skoro celé dětství. Je to pro malé děti trochu zvláštní volba filmu, ale naprosto mi učaroval, a Natasha Henstridge jako mimozemšťanka Sil se stala mým vzorem. Jinak má film celkem netradiční děj, vynikající obsazení, a se spoluprací jasnovidce i zajímavý závěr. Kingsley, Helgenberger, Molina, Madsen, Whitaker, vynikající herci. ()

GOREGASM

Průměrné béčko plné oscarových herců, kteří hrají stejně špatně jako Natasha Henstridge. Její postava ale takový tupý výraz vyžaduje, takže pánové Kingsley, Whitaker, Molina a určitě i Madsen byli tak vykulení z neustálého natáčení naked scén Natashi, že zapomněli hrát. Zvláštně postava Foresta působí nadmíru retardovaně. Efekty jsou tragické, a přestože se tvůrci ohánějí jménem HR Gigera, tak můžou být rádi, že na ně neposlal vetřelce, poněvadž finální verze Sil je spíš k smíchu... 35% ()