Spojením lidské a mimozemské DNA vytvořili vědci Sil - napůl ženu, napůl vetřelce. Tento půvabný, ale vraždící stroj je teď na útěku a agenti ho musí zničit dřív, než se stačí rozmnožit. Když v roce 1974 vyslal největší světový radioteleskop do vesmíru zprávu o existenci života na Zemi, kromě vlády USA nikdo netušil, že zpráva nezůstala bez odpovědi. Výsledkem dlouhodobých výzkumů se zaslaným kódem mimozemské DNA se stalo dítě, které velmi rychle dospělo v ženu, jen zdánlivě neškodnou. Ve chvíli, kdy Sil utekla z přísně tajné laboratoře, byl najat tým, který ji má najít... (TV Prima)

Likan7

Když jsem byl malej, byl Mutant lepší, čím to asi bude? Ona to zase není taková srágora, ale rozhodně si to pamatuju zábavnější a hororovější. Nemyslím tím ani zub času, který se na tom podepsal, ale víc než ne moc děsivý béčko s nádhernou Natashou to není. Na to, kolik hereckých hvězd se tu objevilo (dokonce i malá Michelle Williams) je to ale promarnění potenciálu. ()

Lilien

Mutanta som mal v minulosti celkom rád ...a po opätovnom zhliadnutí nekoľkých rokov sa vlastne čudujem prečo, obsadenie je síce kvalitné, ale inak je to podpriemerné béčko a ešte k tomu nadmieru hlúpe a ani tej akcie tam veľa nieje. ()

Marty7CZ

Můj oblibenej filmek. Něčím mě od první chvíle dostal. Hodně zvláštní obsazení, dost zajimavej a netrapnej příběh a moc krásná kanadská Nataska... 75% a doporucuju ()

MindTuber

Smíchání mimozemské DNA s lidskou, spolupráce s H.R.Gigerem to musí být zaručený klíč na úspěch. Jenže ono to tak lehké ve světě filmu není. Takže tu máme scifi béčko, které slušně bojuje, ale prohrává se strnulostí nerozvíjící se myšlenky ustředního motivu. Takže tu máme vyvražďovačku pod taktovkou sexy Natashy, kterou si jednou odbudete a už se k ní s velkou pravděpodobností nikdy nevrátíte. Na obranu tohoto svůdného mutanta se musí říct, že rukopis Gigera je znát a příjemně potěší ty, kteří mají mistrovu tvorbu rádi. Méně potěší diváky kvalitních scifi hororů, jako i všechny náročnější diváky. Průměrná trojka. ()

Knor

Takhle nějak vypadá typický průměrný a standardní sci-fi béčko. Kingsley a Madsen jsou skvělý, zbytek nic moc. Mutantka je docela kus, chtělo to víc erotiky :-). Takže průměr, ale sympatickej. ()

masekjc

Celkem svižné tempo, obzvlášť konec - pic pic a hurá na další díl. Na svoji dobu celkem slušné efekty. Přesto, jak již psalo mnoho dalších, nevyužitý potenciál herců i námětu. Krásná Natasha Henstridge ukázala co mohla ale ani to nestačilo na víc, než na lepší průměr. 6/10 ()

wayne99

Celkem dobře natočený sci-fi horor, který má dobrou atmosféru a nepostrádá napětí - bohužel trochu ho sráží nepovedený český dabing. Zejména způsob jakým je namluvená hlavní hrdinka je zarážející a taky hlas Jana Přeučila se k Benu Kingsleymu vůbec nehodí – ale on se do tohohle filmu nehodí ani sám Kinsley, role ve scifi hororu mu vysloveně nesedí. Naopak sehranou dvojici tvoří Michael Madsen + Marg Helgenberger a vynikající je Forest Whitaker jako psychotronik Dan. Malou Sil si zahrála Michelle Williams, roli dospělého monstra pak převzala debutující kanadská modelka Natasha Henstridge, která v té době neuměla příliš hrát - ale v tomto případě je to ku prospěchu věci, protože to jenom zvýraznilo dojem z její postavy, která nepochází z našeho světa a necítí se tu jako doma. Film je napínavý až do konce – jenom závěrečná scéna mi přijde až moc jednoduchá, zmutovaná Sil mohla své pronásledovatele potrápit mnohem víc. Natasha Henstridge je moc hezká, ale nechtěl bych dopadnout (jak říká Forest Whitaker po každé vraždě) jako odmítnutý samec. ()

intro

Ano Mutant je béčková hororová podívaná, ale určitě se na ní dá dívat ( hlavně Natasha Henstridge za to stojí:D). Vyborně zde hraje i Forest Whitaker. No dávám 55%. ()

Daryl.Dixon

Vcelku průměrný film, který vyloženě nenadchne, ale ani moc nezklame. Je zde i několik zábavných momentů, a to když Forest Whitaker v roli jakéhosi média přijde vždy na místo činu, kde se povalují kusy lidských těl, které tu zanechala Natasha, ponoří se do svého transu, a když se probere, prohlásí "na tomto místě se stalo něco špatného" - ještě že ho měli v týmu, jinak by jim utekla spousta důležitých postřehů. ()

Stejšn

Námět dobrý, ale nějak to vůbec nemá atmosféru. A když už si člověk zvykne na styl filmu, který je spíš taková krminiální naháněčka se sci-fi prvky, tak akční kanální závěr to celé stahuje nejmíň o hvězdičku. A nesmím zapomeout na katastrofální český dabing hlavní antihrdinky. Má to ale i dobré nápady, třeba celá ta maškaráda s ucvaknutým prstem. No, dvě ať nežeru, částečně i za nádhernou Michelle Williams na začátku. ()

horor2

Moje srdeční záležitost, která má spád, obsahuje brutální a krvavé erotické scény s mutantkou v podobě krásné Natashi Henstridgerové, také Michaela Madsena coby lovce společně s týmem, kde má každý svoji roli, aby vypátrali experiment na útěku. Jako malý jsem si vždycky myslel, že je to dvojka věci :-) ()

Olafsson

Jeden z klasických sci-fi hororů, který nestárne. Natasha je skvělá a nádherná, a zbytek herců zapadá do příběhu jak prdel na hrnec. Trochu mi tam vadil Whitaler, nesednul mi v téhle roli. ()

ac1976

Je to sci-fi? Je. Je to horor? Pre mňa nie. Naháňačky, streľba, občas vtipná hláška, tak to ja môžem. No a tá Nataša... 👍👍👍. Jediné čo ma rušilo bol čudný dabing. ()

Crytic

Klasický horor o zabijáckém mimozemšťanovi navíc s nepříliš přesvědčivými hereckými výkony. Celý film ale táhle ztvárnění mimozemšťana. Odporná slizská bestie se umí proměnit do sexy blondýnky posedlé pářením. A co si budeme vyprávět to je hlavní a taky jediný důvod proč se na tento film kouknout - ale že je na co koukat! Konec konců když už má ufoun na sebe vzít nějakou lidskou podobu proč ne právě podobu krásné Natashy Henstridge. ()

CrazymanM

Tak tohle jsem určitě viděl(podle traileru),i když hrozně dávno,celkem solidní horo,tuším,že jsem viděl i nějaké pokračování,což už bylo mnohem horší. ()