Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

Flopik

Byť tam viac akcie a menej kecov bolo by to úžasné.Takto ma to skôr nudilo a keď na konci Michael dostane krídla mohla to byť epická bitka.Začne to strašne neskoro , potom jedna slušná prestrelka a dlho dlho nič.Potom mini prestrelka a na koniec Gabriel.Súboj sa medzi Anjelmi sa mi páčil , hudba v niektorých momentoch skvelá Škoda že ich bolo tak málo škoda , veľká škoda. ()

sNeDy

Občas sice probleskne náznak výborného nápadu, nekompromisnosti temného hororu nebo hodně husté atmosféry, bohužel častěji se ukazuje naprostá hloupost nebo nechtěná směšnost scén. Scénář je nedodělaný zmetek, logika se nevešla do rozpočtu (ale fest, přemýšlím, kdy jsem naposledy viděl tolik wtf scén v jednom filmu s takovou stopáží), herci spíš nehrají (Dennis Quaid měl v poslední době obrnu?), některé scény svou blbostí dokáží zničit zážitek 5 minut před i po nich (dva návraty do dětství, anebo táta mi kdysi u krbu říkával atd.), akční scény nezvládnuté (a nejčastěji nechtěně směšné) a mohl bych pokračovat dál. Na počátek filozofického filmového kultu moc stupidní, na zábavnou akční jízdu to nešlape dost, na horor málo brutální a moc umírněné. Tenhle film, ač místy pobavil a místy ukázal, že by to možná i šlo megahitově, je bohužel propadák. A přitom to tak nadějně začalo. ()

Money_too

Čtyři hvězdy hlavně za začátek filmu, který byl opravdu výživný.Pak se to začlo táhnout a konec při bitce Gabriela s Michaelem mě utvrdil v mých čtyřech hvězdách. Námět dokonalej, mít lepší scénář a finance, stal by se z toho kult. A já bych moc chtěl aby to byl kult! Nakonec ale jen potěšující béčko! Výkon Bettanyho jsem nečekal a překvapil ačkoli neměl zas tak ukecanou roli,jak se zdálo.A Lucas Black? Toho herectví minulo ve všech směrech. Absolutně nacharismatický výkon (ostatně jako v Rychle a zběsile 3 ). Ostatní ani nějak nestojí za zmínku. P.S.chci mít taky ocelový křídla!! ()

KOZEL84

Taky sem se těšil od prvního traileru a nevěřil sem,že to je tak špatné jak tady lidi hodnotí.No Je.Akce mělo být mnohem víc a měla být lepší.Scéna s babkou ale neměla chybu.Škoda že to bylo asi to jediné.Zbytečně moc se tam řeší kraviny a kecá se o hovně.Konec už sem ani nějak nepobral.Hodně nevyužitý potenciál. ()

HuanCraven

Měl jsem z toho pocit, že se někdo pokusil natočit dalšího terminátora II. Škoda nevyužitého potenciálu, po chvíli koukání mě napadl hned nápad na to, jak by to mohlo pokračovat, ale oni se zavřou v hospodě a konec. Na ační film moc málo akce, jedna lehká střílečka a jeden pořádnej boj. Ve filmu bylo viditelně několik pokusů o atmosférické/biblické prvky, které snad jediné na filmu pořádně fungovaly. Babička, zmrzlinář i mouchy mi přišly dobré. Pak je tam ale dost věcí, které byly do filmu nacpány snad jen proto, aby to vypadalo dobře, ale doopravdy tam nedávaly smysl. On tohle dílo je celé dost děravé a ani vypnutí mozku na to moc nepomáhá. klidně bych si dal dvojku s lepším scénářem. 2,5*, ale to nejde, a tak dám 3* ()

Ulrich odpad!

Nehorázná srajda, ale kvůli řadě guilty pleasure momentům to není až taková nuda. Bohužel, míra zábavnosti závisí na tom, jestli se dokážete bavit tím, že takhle stupidní dialog jste opravdu ještě neslyšeli a že andělé vypadají a chovají se, jako kdyby vypadli z gay porna. Dennis Quaid už u mě má na pevno nálepku indikátora sračkových filmů. ()

ViktorEl

Dosť nízke hodnotenie na to, že to nie je až také zlé. Ja som sa napríklad prvú polhodinu bavil, malo to slušnú atmosféru. Scénka so starenkou výborná, asi najlepšia z celého filmu. Ďalšia dobrá scénka so zmrzlinárom a potom nasledoval dosť veľký útlm a nudné pasáže. Určite dajte tomuto filmu šancu, nenechajte sa oklamať hodnotením, niekomu sa to môže páčiť viac, niekomu menej, ale určite to nie je strata času. 60% ()

pirko7

Tak jako první pulka úplně skvělá už jsem si začal nadávat, že kvuli nízkemu hodnocení jsem to nechtěl vidět. Ostatně ta druhá půlka filmu stála za nic. Nevím proč na mě takhle působí už 5. film. Kde jedna část je skvělá a druhá stojí za nic. Akční scený dobrý, scéna s babkou mě nehorázně pobavila :-D. Ale celej příběh vlastně o ničem. A ještě bez konce. ()

dawe787

Vypadalo to moc nadějně, ale v druhé půlce filmu to dost upadá, mohl to být trhák, kdyby zvolili jiný děj a hlavně vyvrcholení. ()

Dlaha

Jasně, je to film, u kterého se nevyplatí přemýšlet, protože by člověk našel tolik nelogičností, že by brečel. Na druhou stranu dobré béčko s minimálními nároky na diváky. Každá postava má nastíněnou nějakou svou historii, podle které ale naprosto odmítá jednat a to může být při správném rozpoložení pro diváka i docela osvobozující pocit (narušuje to mírně klišé). Film plyne klidně, nedá se říct, že bych se u něj nudil nebo si rval vlasy a krom scén s těhotnou kuřačkou prostě relaxační akční podívaná. A hlavně strašidelná babička na začátku mi učarovala. ()

Mallinali

Moc logiky to nepobralo, ale to ani Stewartův další film Kazatel. Takže jestli podobně propluje příběhem i jeho třetí film, začnu to brát jako jeho režijní podpis. Když odhlédneme od toho, že není jasné proč jsou v pohodě jenom lidi v motelu, proč se s nima nadpřirození tak žinýruje, proč je všemohoucí bůh není schopný sejmout na dvě doby atd., tak se jedná o docela zajímavé a chvílema i poutavé dílko - zvlášť, když jedna asihorolezkyně v důchodovém věku dokáže ostatním, že ještě nepatří do starého železa. Akce je, pravda, trochu zmatenější, ale zas je to prvotina - ostatně režisér u Kazatele ukázal, že se poučil. A napětí u mě fungovalo. Jestli vás ale Legie v něčem přinutí dát na modlení, tak je to absence pořádných dialogů, nemluvě o hláškách (v tomhle se Stewart v Kazatelovi naopak nepoučil). ()

Noomi

"Ak sa zajtra už neprebudíš a ukáže sa, že dnešok bol tvojím posledným dňom na Zemi, budeš pyšný na to, čo si v ňom dokázal? Pretože ak nie, mal by si s tým rýchlo niečo urobiť." Ak by mi takýto nelogický žvást hovoril otec každý večer pred spaním, stala by sa zo mňa chodiaca depresia. Očividne si to celé osadenstvo Légie vzalo k srdcu a rozpútalo vojnu utápajúcu sa v sebaľútosti, starých krivdách a nostalgických príbehoch, ktoré nikoho v skutočnosti nezaujímajú a nie sú ani trochu nostalgické. Občas to vyzeralo ako na Stretnutí anonymných samovrahov a mňa tie kecy fakt nezaujímajú, hlavne keď malo ísť o akčný fantasy triler - ten horor v popise ma rozosmial. A nebol jediný. Babička lezúca po strope mi privodila päťminútový záchvat smiechu. Mimochodom, fakt sa tu stretli hrozne nesympatické herecké výkony (do toho neradím Paula Bettanyho - ja mám toho chlapa rada, nepomôžem si a tie bludy, čo vypúšťal z úst predsa nie sú jeho chyba). Všimol si niekto, ako sa tvári Lucas Black? Pretože sa netvári absolútne nijako! Stále má na tvári ten istý výraz...(rodí sa nám druhý Chuck Norris?) Keď túroval motor v Tokiu, nejako mi to nevadilo, jeho prázdny ksicht len odrážal podstatu filmu. Ale tu som to zniesla len tak tak. Scenár je jednoducho blud všetkých bludov. (TOTO NIE JE TEST..."Hmm...asi niečo testujú." --- "Čo to k...a je?" "Mraky! Čo by to bolo?" "Mraky nebzučia!"...) Od 12 minúty som celý čas len čučala, koľko ešte ostáva do konca filmu. Nuda, nuda, nudaaaa. Sorry za prípadné spoilery, ale tento film aj tak ničím nikoho neprekvapí. Po tomto teda u mňa žiaden Kazateľ nehrozí... ()

melloun

Legie není moc zábavná ani strašidelně mrazivá. Náznak atmosféry bleskově vyšumí s příchodem tupých posedlých, čest milé důchodkyni. Snaha o jakoukoliv oduševnělou konverzaci působí minimálně rozpačitě a ani akce není kdovíjaká. Naštěstí zde je povedená bitva archandělů a taky potenciálně velmi zajímavé téma. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)