Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

Unterschleif

Ak ste do kina išli kvôli traileru s krvilačnou starenkou určite ste z neho vychádzli rozčarovaní. Toto je presne ten typ filmu u ktorého tvorcovia dajú do traileru všetky dobré zábery (niežeby ich bolo zas tak veľa). Nečakal som od tohto filmu veľa ale dostal som ešte menej. Škoda času...pozrite si trailer a neutrácajte peniaze za takú sračku. ()

JasonV

Objektívne je to zúfalosť, po jednej hviezdičke za Bettanyho, babku demokratku a jeden zmysluplný dialóg o viere. ()

Honziik17

Chtěl jsem za celý film dát 3 hvězdy, protože zas nějak zas moc špatné to není, ale skvělé taky ne, prostě průměr. Ale za jednu z posledních scén, kdy nabourali celkem dost a dítě přežilo, musím hvězdu ubrat. Vždyť reklama BESIP nám snad jasně řekla, že dítě při nehodě není šance udržet :) ()

Muff

Skoro jsem se bál, co uvidím, ale docela jsem byl překvapen. Tenhle snímek si nehraje na nějaké velké filozofování nebo velký art, je to prostě akční kus, má spád a i přes logické mezery je na výplach mozku dostačující. Žádné trapasy, ubohé dialogy, archaické triky, slušná zábava. ()

xSxEx

Nevim - jako nesledoval sem to naplno, takze mi to prislo takove suche, ale dle komentu vidim, ze to bylo fuk... Tak asi jo asi spatenko... ale par mist mne bavilo ()

kenny79

Celkem povedená věcička, kde skupinka lidí je uvězněna v pustině na jedné benzínové pumpě a ohrožují ji Gabrielovi (nakažení) lidé. Skvělá je scénka s tou babkou jak leze po stropě. :D ()

Yambo

Tak jako většina jsem spíše zklamán. Není to přesně to co uvozoval trailer, není to ani tak akční. Primitivní stokrát viděné "filozofické" dialogy. Klasicky se všechno odehrává ve tmě, takový natáčení není asi tak náročný na detaily. Pár nelogičností kladu na vrub boží předurčenosti. Až na to zběsilé ubíhání dní (v jednom případě 1den/jedna scéna). Ale opět si musíme nejvíc věcí vyjasňovat, když by se mělo konat. Kladem je atmosféra, když se nekecá. Od jistého momentu mě to i docela pohltilo. Pro mě i plus za žánr, který mám rád. ()

Pangi

Tak zas tak hrozné to není.Je pravda,že scénář stojí za starou belu,ale některé scény špatné nejsou.Jednou a dost. ()

p.i.t.b.u.l

Nebylo to tak špatné jak se může na první pohled zdát. Skupinka lidí v odlehlém motorestu čelí nájezdům démonů, které seslal sám Bůh na zem jako apokalypsu, neboť lidstvo jako takové ho již zklamalo. Mně to trochu připomínalo kultovní klasiku Od soumraku do úsvitu. jenže místo upírů, zde byly andělé a démoni a celé se to neslo v náboženském duchu o proroku, který opět spasí svět. V tomto případě to bylo právě narozené dítě. Na pomoc jim přichází anděl Michael, který neuposlechne rozkaz Boha a vydá se zachránit lidstvo, neboť on jako jediný ještě neztratil víru a stále věří, že se lidstvo může napravit. Tuhle zápletku jsme již viděli mockrát. Ne vždy se film vydařil. A nemůžu ani říct, že by tento nějak výrazněji exceloval. Na duhou stranu, pokud odpustím některé ubohé dialogy, nebyl tento film zase tak špatný. Prostě a jednoduše průměrný akční snímek. 55% ()

rafix

Po pravdě mě ten film nic neříkal vůbec nic. Bylo to tročku slabší. No prostě me se to moc nelíbilo. ()

Psychotic17

Jsem celkově fascinován křesťanskou mytologií - všichni ti andělé a démoni, nebesa a apokalypsy... Bohužel tento film mi v tomto ohledu nic nedal. Takže ho chtě nechtě musím hodnotit jako trochu béčkový akční horor. Tam ale není úplně zlý - ačkoli "posedlí" nejsou zpracovaní nejlépe a akční scény jsou tak nějak... statické, sympatické postavy v podání v podstaně neznámých herců a vcelku zábavný úvod posunují film do slabého průměru. 50%. ()

waltosin odpad!

Tak tenhle film vyhlašuju jako jeden z nejhorších v roce 2010!!! Co to znamená že bůh se jen tak naštval tak poslal nějaký zrůdy bylo to asi neco upírem vlkodlakem a zombie akorát ty masky byli hrozně špatně udělaný! Neslabší část filmu je prostě všechno od scénáře, efektů až po směšných výkonech herců! Zbytečnost a proto ho dávám na skládku!!! 1 % ()

vodkasesemte

Skvělej rozjezd, seznámení s hlavními postavami, všechny vesměs sympatický (nechybí muj oblíbenej negr), žádná zatím není navíc, náboženská tématika, vtip, super kamera, a ten příběh, ten mi vrá hlavou! - Archanděl Michael, hlavní Jehovuv sluha se rozhodne pomoci Satanovi (jeho synovi z masa a kostí, což je prakticky jedno), přijít na svět! Proč? Proč by to dělal? Proč by ho Buh chtěl zastavit (Satana), vždyt on mu dal klíč od propasti, nedává to smysl! - Aha, vám to nedává smysl, protože jste netvrdlí, Michael se vzepřel Bohu a zastal se (zkaženého) lidstva, aby ho uchránil od apokalypsy.odvrátil od apokalypsy. Otázka je tedy proč? - Buh ví nejlépe, kdy má zasáhnout, tady zřejmě plná funkci nějakého niemanda, který neví, že na světě jsou poslední zbytky dobrých lidí, prostě je přehlédl a Míša, ačkoli ne tak mocný, tu chybu musí napravit. - Tak ne, ten scénář je vážně šáhlý, Míša se snaží pomoct Antikristovi na svět i přes zákaz Boží, ale pak ho neposlouchá ani samotnej dábel, oni totiž nejsou v rovnováze, Buh satana potřebuje. - Your baby gonna burn - Shut up you fuckin cunt, all you do is complain, complain, complain! - What you say (já si s trěma dialogama nedám pokoj), I wanna apologize to her! - Škoda, Howard si zasloužil víc místa! - You are all gonna fucking die! - I like her. - It isnt cloud - Super! (je mi jasný, že se to za chvíli zvrtne v duchaplnou vybíjenou, ale ten start jsem si užil) - Sundejte jí z toho koberce! - Thank God! To je policiie - Hes not looks so bad - Děláte si seandu, takovejch náboju do jednoho debila? Osobně bych v takový situaci uvítal spíš rážii .22 - Glock bych jí nedal, něco těžkýho, aby se jí přetáhl závěr, Sig Sauer - I said do nothing brave (to je pravda) - Last time God send flood - This time send what you saw - Its Apocalypse? - Its extermination - Those thing outside are just vessels. They are possesed POSSESED. - The weakest willed are the easiest to turn (já to říkám furt, vysvětluje to uplně všechno) - Now, this first attack was a test of our strength - The next will be a test of our weakness - Kam to dokoukám až… - You hungry? - Hell just bcs its the end of the world doesnt mean you gotta starve - Radši ho poslechni, než se promění v netopýra a udělá ti sendwich ve vlasech - I never really cared for bear. Howard was the beer drinker - Moc brzo, musíš jí dát čas - I was given orde I didnt believed in - He lost faith, I didnt (co jsem psal) - When the God chose your kind like his object of his love I was the firs in all heaven to bow down before you (právě, oni se nám poklonili, to je neuvěřitelný, satan odmítl, anděli považuju spíš jako další stupeň vývoje, navíc v ráji lidé nebyli nikým, je to parafráze našich počátku, naše startovní čára, a náhodou ted jsme před cílem, nikdo už v Boha nevěří, ani v osud, jen pár posledních) - A naopak, apokalypsa se blíží - Its too late. The order has been given - The WEAK will turn against the STRONG and you will undo what has been done (demokracie, současnost, nedávno jsem o tom četl článek) - Howard se vrátí z mrtvých, chyba - May God give us strength to survive (Buh vás poslal zničit, zmrde) - I dated a Marine last summer. She was kind of a gun freak (i like this way) - You know when I was a shorty the only time my old man ever gave me attention is when I did something bad - You gonna die now - Proč proč proč, vždyt se obětovala (jo tak proto, ale je to ušlechtilý) - Hes coming (polnice) - We need to hurry now - A chance to lead the world out of darkness (já myslel, že to bude jeho největší trik) - The byby never meant to be born. But the future has been unwritten - Give me back my baby - Why, you dont want him in first place (demoni jsou trefní) - Rebellious son - Your wings. They would have helped you now - Kdo to sakra je, Prometheus? Syn zatracení přišel na svět, ale muselo to být poží rukou (Constantine), tehdy byl na jeho místě právě Gabriel, posel zpráv, ne válečník, to byl Michael a Rafael - Jak muže bojovat smrtelník s andělem? Je to možý, Jakob s ním přece zápasil - Ta tma tomu nesluší - He gave him what he asked - I gave him what he need it - Adam a Eva - I gesshe just got tired of all the bullshit - No viděl jsem lepší - Něco mezi 3 a 4, ale vzhledem k tomu, že si to zaslouží víc než 45%, tak dám 5 () (méně) (více)

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)