Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

BOURQUE

Animovaná hudobná komédia plná efektov a dobrodružstva. Myslím, že prvá časť prvej vety obsahu dokonale popisuje, o čo sa tu jedná. Ja osobne som bol po skončení „filmu“ veľmi spokojný – mal som fakt dobrý pocit. Jednoduchý a nekomplikovaný dej, skvelé postavy a ešte krajšie pesničky. Animovaná rozprávka, ktorá nie je určená len pre tie najmladšie. Jednoznačným víťazom u mňa (okrem Rapunzel – Mandy Moore) je kôň Maximus. Všetkým odporúčam! Raz to vidieť určite nie je škoda. Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

gumbo

První animák od dob prvého Shreka který v žánru "Once Upon A Time" dosahuje nadprůměrnách kvalit. Hlavní postavám nemám co vytknout. Kůň byl jednodušše božský. Písničky mírně nadprůměrné a kdyby tam nebyly asi by to filmu vůbec neuškodilo. 80% ()

johnywalker

Tak tahle pohádka se mi opravdu hodně líbila jak svou originalitou, tak vtipem. Po éře Shreka a filmu ,,Jak vycvičit draka" přišla okouzlující pohádka... ()

IvcaG

Tak tohle je překvapení. Podle mě jeden z nejlepších animáků vůbec. Je to vtipné a nejen to řežete se smíchy odzačátku do konce ať už je to hned na začátku chameleonovy nevo dědovi Amorovi nebo skvěle vymyšlenému koni Maximovi. Skvělé úžasné moc se mi to líbylo 95% ()

Páně

Příjemná nenáročnost pro celou rodinu, která přeci jen disponuje o něco více četnějším počtem povedených vtípků, nežli bylo u podobných věcí poslední dobou zvykem. Překvapila mne četnost nečekaně dojemných pasáží. Když pominu nějaké ty přepjatosti ohledně toho bodrého oře (daň nejmenším), tak takhle nějak by to vlastně mělo vypadat. ()

figliar

Pokiaľ by som si mal vybrať najlepší animák tohto roku, tak určite Na vlásku. Je určený prakticky pre každého. Má všetko, čo by ste od rozprávky mohli chcieť : humor, krásnu animáciu, chytľavú hudbu a chameleóna. ()

Toka

Neskutečně kouzelný, vtipný a emočně silný animák. Těžko věřit, že není od Pixaru. Aspoň tu má konkurenci v podobě Walta Disneyho a my dostáváme čím dál lepší animáky. ()

Heroine

Vynikající humor, fakt že jo. Docela jsem se nasmála, což se mi často nestane. Ale žel se podařilo filmu ubrat na síle, a to díky nemožnému českému překladu, dabingu, a hlavně zpěvu. Helena Vondráčková, no dobře. Nemám ji ráda, ale na takovou stařenu se hodila. Ale ten hlas, co dostala v češtině Locika? Hrůza! A vůbec, nechápu pro pořád Disney procpává ve svých filmech dětem písničky, když je přeci nemá vůbec nikdo rád. Neznám ani jedno dítě, které by mělo rádo písničky v Disneyho filmech. ()

Puol

Milá rozprávka v klasickom strihu s neuveriteľne sympatickými postavami a to myslím nielen ústredné duo ale tentokrát bodujú i typické disneyovské roztomilé zvieratká (Maximus je skutočne originálny). Za predvedené akčné scény by sa nemusela hanbiť ani letná Bruckheimerovka. ()

Jakira

Maximus, stopující kůň je mým hrdinou numero uno celého filmu. Při jeho scénách jsem se opravdu od srdce zasmála. Pro mě Disneyovka jak má být, která dělá čest studiu animované klasiky. Klidně bych si dovedla představit normální 2D, která mi přece jen víc připomíná zlatou éru Lvího krále a spol. ale chápu, že trend je dnes už někde jinde a jít s dobou se chca nechca musí. Vtipné, roztomilé a příjemné pokoukání... ()

B.Wilde

Opravdu krásná pohádka, řekla bych že možná nejlepší animovaný film, co jsem zatím viděla - a to jsem jich viděla opravdu dost. :) A popravdě, tuhle jsem viděla už asi 5x. Myslím že to uchvátí nejen děti, ale i dospělé. Každý se chce přec aspoň za chvíli podívat do pohádky, na to jak se jde za vlastním snem. Jedině doporučuji. ()

Patryska

Nejkrásnější animák posledních let. Nádherná grafika, zajímavý příběh, krásné disneyovské písničky a nechybí ani skvělý humor. Vše, co má pohádka obsahovat. Pascal se mi vryl do kůže nejvíc. Jsem nadšená! ()

SkyCaptain

Konečně se Disneymu podařilo převést pohádku do počítačové grafiky. Je to film zároveň s novým duchem a zároveň těžce klasický s ingrediencemi a atmosférou, kterou umí POUZE Disney. Bravo, doufám že tím začíná nová éra Disneyovských pohádkových filmů. ()

Adm.Nelson

Takéto rozprávky mi trochu chýbajú. Je to síce mierené na diváčky s vekom okolo 12 - 14 rokov, ale svojou úprimnosťou to dokázalo dojať aj starého cynika ako som ja. Btw tancovačka na hradnom nádvorí a vypustenie lampiónov sú krásne scény. 9/10 ()

Wargoo

Disney vo svojej plnej zbrojnej NÁS dospelých odzbrojuje milým humorom a krásnou romantikou... Pri takýchto filmoch si človek ako ja rád uvedomí, že je krásne si po veeeeeľmi dlhom čase pozrieť rozprávku pre malého diváka. Veď niečo takéto ozaj človeku neublíži a ja som sa príjemne bavil. Či sa hanbím priznať to, že som si miesto súčasných blockbusterov pozrel radšej toto milé Tangled ? NIE !!! Silné 4**** za milé spomienky na Snow white a pod. 80,004% ()

Hermi14

I když Walt Disney už dávno neovládá svět animovaného filmu tak jako dřív a animáci již nejsou určeni pouze dětskému publiku, přichází s touto celkem příjemnou pohádkou, která zcela určitě vyčnívá nad průměr daného žánru. S kýčovitým a přeslazeným ztvárněním, kterého se Disney už asi nezbaví, je dětskému divákovi představen celkem zajímavý příběh, proložený několika dobrými (a několika zcela průměrnými) písničkami. Některé postavy jsou dost předvídatelné a celkem nudné, objeví se ale i několik velice zajímavích osob - dědek/amorek, nebo třeba mim jsou skvělí. Fajn pohádka, ale Pixar je Pixar. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)