Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

pet4

Kouzelná, půvabná a vitpná pohádka plná úžasných písniček, která si neklade žádné jiné ambice než naplnit duše pohodou a právě proto, že si na nic jiného nehraje, je tak úžasná. Příběh o princezně s neuvěřitelně dlouhými a čarovnými vlasy, které má ale podivuhodně pod kontrolou (tvůrci se s tímhle faktem vážně krásně vyrovnali) a která s půvabem a kuráží objevuje svět, nadchne každého, kdo neztratil smysl pro humor a věří na dobré konce. Pohádka je skvěle namluvená a nazpívaná, a i přeložená verze si v kvalitě nezadá s originálem, takže i když jdete do kina s malou ratolestí, nemusíte se bát horšího zážitku. Komické scény v pohádce jsou jednoduché a srozumitelné i menším dětem, i když vůbec ne hloupé, a policení kůń Max si prostě musí získat všechny. Mám ráda pohádky a myslím, že jich není nikdy dost, takže díky za rozšíření mé sbírky oblíbených. ()

Mestrey

heh , a to jsem si myslel , že se k této tvorbě tady vyjadřovat nebudu..... no jednoznačně, kdy jsem naposled viděl takhle svěží, zábavnou a naprosto koukatelnou disneyovku? A kdyby to mohli hodnotit moje dítka, asi by na monitor přikreslili fixou dalších 5 hvězdiček :D ()

Jurge

Výborná zábava, skvelé gagy, naviac perfektne nakreslené. Locika je na jednej strane rázna a energická a na druhej strane zase neskutočne nerozhodná. Akonáhle sa u nej vo veži objaví Flynn Rychlík, všetko je vtipnejšie a akčnejšie. Locikin chameleón Pascal je roztomilý a komický, no absolútny top tohoto filmu je kôň Maximus. Najkomickejšou kreslenou postavičkou je pre mňa Scrat z Doby ľadovej, ale tento oř sa jej minimálne vyrovná. Do akcie sa vrhá s nasadením svojho menovca z filmu Gladiátor, jeho ksichty sú absolútne bombové a...skôr sa zdá, že je to pes a nie kôň. Po konci tohto filmu som len skonštatoval, že v dnešnej dobe sa viac oplatia animáky ako hrané komédie. ()

SpanishFairy

Nádherné zpracování romantické pohádky. Krásné a roztomilé postavy, úžasné barvy, překrásný příběh. Film, který stojí za to vidět, ať jste kdokoli. ()

YvLeZa

I když filmy s písničkami moc nemusím, tenhle se mi líbil. Pěkné písničky zpívané dobrými herci, hlavně Zachary Levi, který má příjemný hlas a dobře zpívá. Pobavila jsem se, dobrý příběh a hlavně ten skvělý dabing u mě má jasných pět hvězd. ()

mapar

Jednou větou Disneyovka od Pixaru. Pohlcení od Disney sice u Pixaru vyvolalo akutní záchvat sequelitidy, ale pro Disneyho produkci to jednoznačně způsobilo skokový nárůst kvality. Dřívější hlavní kreativec a vůdčí duch Pixaru John Lasseter si u Disneyho uplácal pohádku za půl miliardy ... a je to bomba. Pohádka s nepřeložitelným názvem Tangled je esencí toho nejlepšího, co může nabídnout Disney i Pixar. Technické zpracování a stylizace vyráží dech, jak je zvykem u Pixaru, pohádková atmosféra a vtahující vyprávění je zase specialitou od Disneyho. Výsledkem je pohádka, která řádně zamíchala mým pořadím nejlepších pohádek a vystrnadila z prvního místa Odvážný malý toaster (taktéž s Pixarovskými kořeny). Na Tangled je vidět, že ho někdo (Lasseter) promyslel od konceptu až do nejmenšího detailu, což je vidět třeba na ryze Disneyovských písničkových vsuvkách, které jsou tak čistě zasaženy do děje, že na jinak u Disneyho časté myšlenky na zbytečné natahování stopáže vám nepřijde myšlenka ani po pátém shlédnutí. Vyjímečně se zmíním o českém dabingu. Ten se totiž povedl na 100% a musel bych v paměti hodně pátrat, abych našel lepší. Dokonce písně jsou přeložené a zazpívané!!! leckde lépe a vtipněji, než jak znějí v originále. A obsadit do role přestárlé zpívající čarodějnice, která se zuby nehty drží mládí za každou cenu, zrovna Vondráčkovou byl opravdu casting století. Mimochodem slovenkému dabingu se vyhněte obloukem - fušeřina nehodná tohoto majstrštiku ()

Upswing

Nemôžem si pomôcť - sklamanie. Nuda určená asi skôr pre malé dievčatká. Animácia pekná no cz/sk dabing nič moc. ()

popoluska_15

Neskutočne krásna rozprávka, ktorá zaujme nielen deti ale i dospelých. V HD kvalite to je naozaj veľmi dobré. Rozprávka ma skvelé prepracovanie. Podľa mňa najlepšia rozpravka rokov 2010-2012 (ešte počkáme čo nám 2012 prinesie). ()

Michalinkaa

Kouzelná pohádka pro malé i velké. Úžasná podívaná, která dojme i pobaví. Postavičky jsou vyloženě roztomilé, nahoru film táhnou hlavně psokůn a chameleon, kteří jsou prostě úžasní. Je opravdu radost na to koukat.. :)) Hudba je taky výborná, není jí přehršel prostě tak akorát =) ()

rhodos

Tak dlouho už mne žádná animovaná pohádka nezaujala tak, jako tato. Příběh, který vychází z předlohy bratrů Grimmů je sice velmi jednoduchý, ale přesto kouzelný a půvabný a všechny postavy si mne naprosto získaly. Sice jsou tu zastoupeny všechny tradiční prvky Disneyho filmů, ale navíc je tu především humor a různé gagy, které ocení spíše než děti dospělejší diváci. Protože mám velmi ráda muzikály a součástí děje jsou velmi povedená muzikálová čísla, která mi v uších stále zní a nemohu na ně zapomenout, tak i z tohoto důvodu jsem byla z tohoto filmu v sedmém nebi. Poněvadž jsem viděla obě verze, jak českou, tak i anglickou, tak mohu srovnávat, a z tohoto vychází lépe verze anglická, kterou také spíše doporučuji. ()

funesfilm

Nie som tak celkom zástanca 100% tvorby animovaného filmu počítačovou technikou, no tu ma dostala famózna hudba, ktorá celému, celkom podarenému deju, dodáva optimálnu "šťavu". Príjemné dielko, pre celú rodinu. ()

xJevgenijx

Bylo velmi příjemné vydat se znovu do Dysneyovského světa, zvláště takového, kde některé scény a vtípky rozvibrovaly moji bránici téměř za únosnou mez (odkaz na Šemíka). ()

LooLaa

No, i když mi shlédnutí trvalo 4 dny, protože jisté okolnosti mi na 3x přerušili tuto pohádku, nějakým záhadným způsobem sem se na Tangled konečně dodíval. Pohádku o princezně zamčené ve věži s vlasy dlouhými tolik, že pokud se dívka nahne z věžního okýnka, dosahují jejího úpatí tak, aby ji nakonec mohl udatný princ osvobodit, zná asi každý. Disney tuto chudou zápletku trochu poupravil, okořenil pár vtípky, pěkným hudebním doprovodem, zajímavou animací a hlavně několika vedlejšími postavami (chameleon - žába, koník Maximus, hrdlořezové z hospůdky), kteří drží dějový spád v celkem dobrém tempu a starají se o zábavu, vždy když je třeba. 70% ()

Ejdel

Vtipný, úžasný a celkem originální animáč dlouho jsem se tak u něčeho nezasmála a dlouho jsem neviděla něco k čemu bych se chtěla vracet proto nemůžu dát míň jak 5*. :) ()

cmeldova

Musím říct, že pohádka se mi velmi líbila. Samozřejmě, že je svým způsobem trošku předvídatelná, ale je to pohádka pro děti. Mě tato pohádka zaujala svou originalitou, vtipem a malým odrazem moderní doby. Dlouho jsem se u pohádky takto nepobavila. ()

Kikaa_B

Nádherná pohádka... :) vtipná,romantická,dojemná..má všechno co by správná pohádka mít měla... :) a abych nezapomněla...oba hlavní hrdinové jsou nádherní! Hlavně Locika :) ()

zuan

Vtipné a originální celým svým nápadem od koně, přes Pascala až po hlavní, svéráznou dvojici. Neurazí snad žádnou věkovou kategorii diváka! ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)