Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiální text distributora)

Ruut

Jako zlatý (skoro) hřeb festivalu otrlého diváka dokonalé !!! Jinak kdybych to musel vidět klasicky a platit za to, tak :-D ()

Snorlax odpad!

Vyhlásit válku jim nemůžeme, je jich mnohem víc. Ale doufám, že své umělecké síly spojí Magnusek, Troška a Soukup, aby na oplátku natočili něco filmů o amerických dějinách. ()

Fingon

Chtěl jsem na to jít do kina, ale film byl stažen dřív, než se mi to podařilo. Ještěže to už v Rusku vyšlo na DVD. Co mě urazilo nejvíc? Pokus o zobrazení dívčí války a především "souboj" Přemysla s Vlastou. Jinak se to celkem dalo. Celkem. Jen jsem nějak přehlédl ty lesbičky. Kazi s Libuší nejsympatičtější z celého ansámblu. Nebo to byla Teta? Čert ví... jen jsem celou dobu hledal toho kance (a) Bivoje:) ()

WANDRWALL

Tři hvězdičky za šíření legendy o Svaté Ludmile. Cizina hledá témata a nalézá je i zde!!! A ještě si někteří herci mohli vydělat pár kaček. ()

Arsenal83 odpad!

Vraj podľa predlohy Jiráska. Ten sa musel po vydaní tohto diela v hrobe točiť ako letecká turbína. Tak trápnu angličtinu nemá ani londýnsky Pakistanec, lebo štýl "Bikóz aj vil rúl lajk aj sed. Dys is máj pozišn." sa nepoužíva ani na prvom stupni našej základky. A to ostatné okolo toho bola paródia na históriu, mýtizmus a vlastne ani ako rozprávka by to nebolo dobré. Pretože namiesto Kazi sme tu mali Kazišuk. A ten šuk tu bol dosť často, väčšinou však v  obydliach, kde je tma jak v riti, takže celkovo tie scény nemali ani svoj účel. ()

Chrustyn odpad!

Ze všech podivností, které se zde stanou, je TOP angličtina Pavla Kříže. Film připomíná studentský projekt s rozpočtem do 1000kč, který se horko těžko snaží tvářit maximálně vážně. ()

Crocuta odpad!

V souvislosti s bájí o kněžně Libuši nemá smysl naříkat nad przněním historie (byť část americké kinematografie už dávno dokázala zprznit historické náměty od starověku po současnost a nadále v tom bezostyšně pokračuje) - jedná se skutečně o pouhou pověst a zde bychom měli být k tvůrcům patřičně schovívaví. To by ovšem "Kněžna Libuše " musela za něco stát jako film. Ač je herecké obsazení vpravdě mezinárodní (Česká republika, USA, Ukrajina, Chorvatsko, Maďarsko), rozpočet a zejména schopnosti tvůrčího týmu nestačily na víc než na slátání čehosi, co obyčejně nazývám (jakkoliv zde magie nehraje podstatnou roli) "fantasy sračkou". A jelikož ani to, co by snad mohlo být považováno za příjemné osvěžení - sexuální scény - nevyniká nějakou převratnou invencí, celý projekt se zapíše do paměti českého diváka nejspíš jako "ten film, co ho točili na Americe a co v něm Vašut a Kříž ze sebe dělali blbce." ()

Yardak odpad!

Laciný, hloupý a hlavně velmi nudný film. Přitom pověst je velmi zajímavá, ale udělat z ní jen kecající 90 minutovou nudu je chyba lávky! Poslední souboj byl naprosto tragický z pohledu režie a herců. Alespoň byly hezké obrázky u titulků, pokud někdo vydržel.:-)) Sice snaha od autorů byla, ale touhle cestou to teda nejde! Věřím, že domácí tvorba by byla úspěšnější, než tento americký pokus! Nebavilo mě to, nesmál jsem se, proto nebude ani jedna hvězda. ()

HenryS. odpad!

fakt nic. prostě vůbec nic. ani vtipné, anglicky jsem jim nerozuměl, česky jsem jim nerozuměl, kamera je na úplně špatných místech, nikdo tam ani neslyšel o ose děje. nechápu, že banda larpařů může mít ambice tohle pouštět někam jinam než z jůtubu.. (směrem seshora dolů, pochopitelně). holt doma mi chyběl ten kolektivní zážitek, ale holt já nemám to správný postmodernistický střevo, abych v tom viděl aspoň nějaký minimální význam... ()

honajz

Ze začátku mi to připomnělo takové ty lehce naivní filmy z naší historie, jaké se točily řekněme ve 30. - 40. letech, a nepřišlo mi to až tak špatné. Jenže pak to přestávalo dávat smysl - podivné střihy, divná návaznost scén, o konfliktech se jen mluví, ale neřeší se (co třeba Avaři?), nebo se o něčem mluví, ale realita je jiná - kde je třeba ten velkolepý hrad, o kterém je pořád řeč? A jak to, že jsou všude pořád lesy, když Kazi tvrdí, že lesy už nejsou? Klíčové scény nevidíme vůbec - zakládání dolů, těžbu, postupné se odcizování lidí. Já chápu, že rozpočet stačil na pět a půl americko-českých ochotníků, a tak se točilo někde v lese, ale kurnik, nějaká ta štola se i v takovém lese dá najít a natočit se u ní scéna. A ty nesmyslné scény pokračovaly - nejdřív všichni slavnostně halekají, jak Libuše nahradila Kroka, aby o pár scén později kafrali, že chtějí jako vládce chlapa knížete. Libuše jezdí za Přemyslem, ale čeká s tím, než si ho vezme, další půlku filmu, a nikdo neví proč. Mezitím sledujeme vztahy jak z telenovely - ona ho má ráda, on ji nemá rád, on ji má rád, ona ho nemá ráda... Sem tam se objeví nějaká scéna, která sem spadla kdoví odkud. Třeba Libuši řeknou, že přijeli rolníci a jeli dva dny - a střih, je jaro a o rolnících už ani půl slova. A takových scén je daleko víc. Potěšili mě Vašut s Křížem, mluví anglicky dost dobře, jen tady nemají co hrát (a vlastně ani nevíme, jak a co na hradě měli za úkoly) a Vašutova postava zmizí ze scény bez vysvětlení. Nakonec z toho vyleze taková jakási ekologická a emancipační agitka, kdy vlastně města jsou sice velkolepá, ale vzala nám duši a moc kouzel a věšteb a spjatost s přírodou... No, a že to Kosmase znásilňuje, to u tohohle filmu vůbec neřeším. I když je fakt, že jsem celou dobu čekal na Bivoje a jestli bude kanec animovaný, ale nakonec jsem se žel právě kvůli znásilnění Kosmovy kroniky nedočkal. ()

Ilicka

ATYPický FILM. Distribuční společnost mluví za vše. Nejúchvatnějším komponentem filmu byl střih, v patách se mu držel Pavel Kříž a jeho "I am sorry Kaziiiii", Vašutovo "Yeah", tisíc a jeden záběr na měsíc v úplňku a následné soulože / Přemyslovo vzlykání nad Libušiným šátkem, Přemyslův orál a... No vlastně ono se jedná o soubor dokonale nudných WTF scén. Podtím však hrála obstojná hudba. ()

Morholt

Kněžna je točená s takovym nešikovnym nadšením, že si mě zkrátka získala. Ačkoliv je tu špatně všechno, na co si jen vzpomenete, tak si tu každej najde nějakou scénku, která mu v paměti zapustí kořeny. Třeba souboj Vlasty s Přémou byl totální masakr a Vašutovo "Yeah!" by určitě zlidovělo, pokud by se Kněžna Libuše vysílala stejně často, jako komedie dvojice Svěrák-Smoljak. Líba si prostě černý čísla nezaslouží a ač je to z mýho pohledu tak na 30%, tak jí dam plnej počet, ať jí to hodnocení trošku stoupne. ()

N.Strauber odpad!

Škoda, že jsem se nedopočítal záběrů na měsíc - stačilo by to přesné číslo vynásobit číslem 44 a hned bychom věděli, kolikrát si režisér (nejen on) neví rady, ale zároveň si s tím neláme hlavu. :-) A co tam dělal Čingischán??? :-D ()

5150

Ultimátní záležitost, jenž byla uvedena na Festivalu Otrlého diváka 2010 a své uvedení s přehledem a jistotou ustála. 1* proto, že tohle se prostě musí vidět.. (p.s. Před začátkem projekce, kdy ještě nikdo z narvaného sálu netušil, co přijde, byl snímek uveden slovy.. "Pustíme Vám nový film, který běží v kinech sotva pár týdnů. Z prvních 30 projekcí bylo 10 zrušeno pro neůčast..!!" Dlužno dodat, že tak vstřícné publikum tento snímek už asi nikdy mít nebude..) ()

Hwaelos

Asi bych nenapsal nic lepšího než Gemini. Shoduju se prakticky ve všem, popis výrazu Přemysla při boji s Vlastou nevyjímaje. Amatérská fušeřina jakoby z oka vypadla filmům Eda Wooda. Je proklatě zábavné tipovat si, kterou Přemysl "zorá" nebo jaké ekologické poselství o těžebních limitech zase Kazi vyplodí. Skutečně nejvtipnější je ale fakt, že snaha vydolovat z legendy to, co se opravdu stát mohlo, vychází v případě Kněžny Libuše lépe než u hollywoodského Krále Artuše. Až na to, že Artuše točil alespoň zručný řemeslník. ()

corpsy

Až rozprávkovo ladená historická fraška, ktorá mala potenciál. To by ale museli tvorcovia prisypať ešte nejaký ten groš navyše. A rozhodne vymeniť osadenstvo a sebe sňať ružové okuliare, s ktorými snívali o ( minimálne ) európskom kinohite,ktorý ale v takejto podobe rozhodne neprišiel. ()