Stavitelé železnice nelítostným způsobem okrádají farmáře o jejich pozemky, jež stojí v cestě budoucí trati. Když se železniční agent drsným způsobem pokouší získat svolení k levnému odprodeji majetku také na paní Jamesové, dostává se do sporu s jejími syny Frankem a Jessem. Oba hájí majetek rodiny proti přesile a neobejde se to bez zranění agenta. Zatímco ostatní usedlící přijímají jejich odpor jako hrdinský čin, stavitelé železnice si na pomoc proti nim přizvou dobře placené právníky. Z Franka a Jesseho jsou přes noc štvanci... (oficiální text distributora)

KarKulA

Všichni se tady ohání idealizováním a pohádkou, ale přiznejme si, kolik filmových zpracování o životě tédle legendy divokého západu není (a že se jich už natočilo) a kdo by se na to nezidealizované chtěl opravdu koukat. Od mapování reality jsou tu přátelé jiné filmové počiny, kterým se říká životopisné dokumenty. Postavy Jesse a jeho bratra tu jsou samozřejmě hodně zromantizované - ale pokud snímek z 30l. není vysloveně označen jako drama, tak od něj nikdo příčetnej hlubší morální rozbor titulní postavy opravdu čekat nemůže. Power se mi v hlavní roli moc líbil a společně s Fondou, který jako jeho bratr nedostal bohužel příliš prostoru, mi díky nim tydle dvě postavy přirostly k srdci. Nancy Kelly jakožto mladá paní Jamesová a Randolph Scott jako marshall Will byli také velmi solidní. Hlavním problémem tohodle filmu byl bohužel scénář - první polovina filmu se mi docela líbila a popravdě jsem z ní byla i nadšená a očekávala jsem jak se film rozjede. Bohužel oproti očekávání druhá polovina stagnovala a začala se tak nějak táhnout a stala se z toho až na pár scén nuda i když s dobrými hereckými výkony. Film moc akcí nabitej není, ale pokud se objeví, je docela solidní jako např. skákání po střechách vlaku nebo seskok s koňmi do řeky (na 30l. rozhodně ujde). Je škoda, že ta druhá půlka nebyla pojatá akčněji a víc se nezaměřila na bratry, protože v tomdle hereckém složení to mohlo fungovat opravdu geniálně. Inu nestalo se, takže po dlouhém váhání dávám s těžkým srdcem jenom lepší 3*. Jinak ve své době byl tendle film docela velkým hitem a Powerovi a Fondovi to jenom upevnilo v té době jejich rozjíždějící se hvězdné kariéry, nicméně o Powerovi se nedá říct že by už v té době nebyl velkým idolem, což jenom potvrzuje fakt, že ho Foxi obsadili do hlavní role filmu točeném v Technicoloru, což byl v r.39 docela drahý špás a ještě ne tak běžná záležitost (je to mimochodem jeho první barevný film). Jinak Ty si během natáčení tohodle filmu tak nešikovně užíval s nějakým místním děvčetem, že z toho byl nakonec nečekaný přírustek. Než se ale o tédle drobné nehodě stačil otec dozvědět, šoupla slečna dítě k adopci, a Power, který údajně po chlapci v průběhu 40tých leti i pátral, ho nikdy nenašel. Pokud tedy někdo z vás trpí pocitem určité podoby ........ ()

jatamansi

Můj oblíbenec Henry Fonda zde v mladém a nutno dodat nevyzrálém filmovém věku. Navíc s příšerným dabingem. Tyron Power na tom nebyl o moc lépe, ale on se nikdy hvězdou v pravém slova smyslu nestal, a vlastně se není co divit. Jeho výraz žádnou velkou škálu neměl. Vůbec film postrádal pozdější hvězdy, všichni byli tak nějak stejní, zuřiví či unylí, skoro žádný rozdíl. Zajímavé bylo snad jen sledovat, jak narůstá odměna za jednoho, posléze za oba bratry, živé či mrtvé. A bylo jen otázkou času kdy dojde na proroctví, že kvůli penězům jej zradí někdo z jeho bandy. Pravda, bylo i několik vtipných momentů :“Ten pán, co hodil peněženku do plivátka, ji otře, než k němu dorazím,“ ale bylo jich pořídku. Nejlepší figurkou byl nakonec šéfredaktor a majitel novin Rufus a jeho úvodníky o právnících, zubařích či guvernérech ve stylu „shromážděte je na jednom místě a postřílejte jako psy“. A také černoch Pinky, obzvláště v zástěře při mytí nádobí. Že se stal Jidášem Bob Ford je dostatečně známo z písní i názvu nejnovějšího filmu, takže nic neprásknu. Pěkně to ale řekl Rufus v řeči nad hrobem: „Zavražděn zrádcem a zbabělcem, jehož jméno si nezaslouží být tu uvedeno. Jinak film poplatný době, naivní a průhledný, zdlouhavý a snadno čitelný. Ještě že Fonda v pozdějších letech dozrál. ()

Han22

Nemám rád pohádky vycucané z prstu. Jesse James byl vrah, který zabil spoustu lidí, bankovní lupič a nepolepšitelný kriminálník, kterého nakonec zabil člen vlastní bandy. To jediné je v tomhle filmu podle skutečnosti, zbytek je báchorka. Filmový Jesse díky zákeřené vlakové společnosti přijde o matku a když se pomstí, stává se psancem. Nejprve z pomsty vylupuje vlaky, poté banky. Ale nikdy nikoho nezabije, bankovní loupeže jsou na pozadí a stále je milující (a milovaný) manžel, otec, hrdina místních lidí a dokonce mu fandí i místní šerif. Zkrátka blábol, který je navíc neskutečně nudný a mizerně zahraný (ani ten Fonda tu nemá co hrát). ()

Revolver

Bože!!! Tak přišerně nudný a naivní western se jen tak nevidí.Jeden z největších zločinců divokého západu je zde vykreslen jako hrdina, kterému všichni fandí. Chce se mi zvracet. ()

Mikino00

Tohle má být příběh největšího lupiče a vraha divokého západu? Je to tupá pohádka s pár přestřelkami, do toho přidali to nejhorší z 30 let a to naivitu a hloupost. ()

Barak

Slavný příběh Jesseho Jamese (a jeho bratra Franka), kteří se postavili nespravedlnosti. Téměř dvouhodinový film, přičemž první půla byla nadmíru podařená, měla spád, furt se tam něco děje, nějaká akce byla také součastí.. ale ta druhá část, to už je zbytečně natahovaná a ukecaná kaše, která se snaží citově zapůsobit - bezvýsledně. Najde se tu u špetka humoru - třeba psaní úvodníků - a (spoiler) skončí to "Zabitím Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem". Vznikla z toho nikterak extra špatný film, ale docela ucelené dílko, které stojí za shlédnutí.... (Henryho Fondu jsem poznal až v titulcích :) ) ()

87pawlos

Dosti přehnaná legenda od Jesse Jamesovi a jeho bratru Frankovi, ale i tak dobře koukatelná a chvílemi i celkem vtipná, zejména pán diktující své novinové sloupky. ()

BarGoldstein

Úplně vidím bandu upocených homosexuálů v síťovaných nátělnících jak tančí kolem dřevěného falického totemu a sledují scénu setkání syna s otcem. Při jejich tanci se čvachtavý zvuk jejich konečníků rozléhá široko daleko. ()