Will (Ben Foster) už má len tri mesiace vojenskej služby. Tie však strávi vo vojenskej nemocnici, kde si bude liečiť zranenia z Iraku, kde slúžil. Cíti sa osamotený, pretože ženu, ktorú miloval, nechal a tá teraz začala žiť nový život. Will sa dostáva do novej roboty, kde stretáva nového spolupracovníka Tonyho (Woody Harrelson). Ten mu pomáha dostať sa do normálneho života. Will má najmä problémy vysporiadať sa s faktom, že nie všetci sa z Iraku vrátili. (Skleni)

Jordan

harrelson je pán herec, foster tiež nie je zlý, najviac ma však oslovila malá vedľajšia rola v podaní stevea buscemiho; dobre napísaná a uhraná dráma podávajúca ešte ďalší pohľad na jednu veľkú (nielen filmovú) americkú tému; nič svetoborné alebo originálne, ale poctivo urobené a majúce pár emočne silných momentov; ()

teutates

Osudy rôznych ľudí... celé je to postavené na vypätých okamžikoch a psychologických pochodoch daných situácií. Podobných snímkov je mnoho a ani tento popravde nevyčnieva z rady. Veľmi snaživí herci mňa osobne nepresvedčili... chémia tu asi nefungovala tak ako mala, pretože v konečnom dôsledku mi to prišlo skôr povrchné ako citovo dramatické... 6-7/10 ()

swamp

Ou, tak tohle mě dostalo. Snad netřeba asi víc dodávat, podívejte se sami. Ben Foster a Woody Harrelson zaváleli. ()

Ant

Velmi solidní drama postavené na skvělých hercích a silném příběhu. Ačkoli film ukazuje truchlení a smutek všemi možnými způsoby, pořád je to tak střízlivé, jak jen to jde a žádné tlačení na emocionální pilu se nekoná. Z hereckého ensemblu mě nejvíce překvapil Ben Foster, kterého si pamatuju snad jen jako okřídleného X-mana, v roli otřeseného vojáka předvádí neuvěřitelný výkon. Za poslední dvacetiminutovku bych nejradši přidala tu pátou hvězdičku, ale zatím mi do ní pořád něco chybí. ()

eLeR

Vojna zase z inej strany. Taký obyčajný film to bol, a to sa mi na ňom vlastne páčilo. A ešte Foster ... dobre hral. ()

iamek

Slušný snímek o mezilidských vztazích. Herci v hlavních rolích excelovali což jsem moc nečekal, ale je to příjemné překvapení. Hlavně pro Woodyho je rok 09 jako sen. Tenhle snímek není příliš pro lidi co nemají rádi pomalé tempo a přehnané emoce. ()

Chrustyn

Velice pomalé a možná až zbytečně utahané drama o vojácích, kteří mají nepříjemný úkol donášet zprávy pozůstalým po válečných obětech. Pár scén má tu správnou, dramatickou sílu a Foster s Harrelsonem, jsou vynikající, ale ty dvě hodiny jsou až zbytečně pomalé a film toho v rámci příběhu mnoho nenabízí. ()

Morholt

Spousta emocí, které dokázaly vtáhnout do děje. Pokaždé když Woody Harrelson a Ben Foster stáli před dveřmi pozůstalých, bylo mi divně za ně. Ani se mi nechce věřit, že tohle je debutový film. 90% ()

jhrasko

Podobne ako v prípade Precious je The Messenger najmä ukážkou dvoch hereckých prístupov: expresívneho, chvíľami až preexponovaného a intímneho, minimalistického, čeština má krásne slovo, niterného. Ja preferujem ten druhý a i preto je The Messenger filmom geniálne nenápadného Bena Fostera. Guma Woodyho Harrelsona je cool, ale keď ja mám modrú knižku a uuufff, že som rád. P.S. Žufankou do treniek, brrrr, už nikdy. ()

PROROK14

Toto ma vôbec neoslovilo. Ľahký, plynulý priebeh by bol fajn, keby po pol hodine nezačal malinko nudiť. Zo záveru mám tiež zmiešané pocity a o nejakom silnejšom príbehu sa nedá hovoriť. Trošku som sklamaný. ()

6thSun

Vidět expresívní šílence Fostera, Harrelsona a Buscemiho v umírněných (přesto však vypjatých) hereckcýh scénách o smrti je velmi pikantní, celkově to ale mohlo dopadnout ještě o hodně lépe. 70% ()

bouncer

Ale jo. Vkusné drama rozebírající poválečné problémy a psychologii poslů roznášejících špatné zprávy. Flim zdobí především úžasné herecké výkony. Problémem byl pro mě především scénář, resp. absence nějakého výraznějšího děje, hlavního motivu... Woody Harrelson by si toho Oscara zasloužil. 70%. ()

BigDeal

Pomaly plynúca dráma s pár účelovými emotívnymi scénami, pár hluchými miestami, niekoľkými geniálnymi monológmi / dialógmi, jednou extrémne iskrivou romantickou scénou (bez bozkov) a sympatickou hlavnou trojkou. ()

Terva

CITÁT - Používáme slova "zabitý" nebo "mrtvej"........... Seržant Montgomery (Ben Foster) se po jakém si zatím nevysvětleném únose dostává do skupiny tak zvaných Andělů smrti. Tato skupina má za úkol informovat nejbližší příbuzné o smrti jejich dcery nebo syna ve válce. Je to nepříjemná práce na které je doprovázen svým "učitelem" kapitánem Tony Stonem (Woody Harrelson). Stone to již dělá delší dobu a tak ví jak se v určitých situacích chovat. CITÁT - A musím vás varovat, někteří maj i zbraně............ DIALOG - STONE: Jaký máte i-mail? MONTGOMERY: Nemám počítač. STONE: To se ještě dá?.............. Ve filmu si krátce zahraje Steve Buscemi a to postavu otce zabitého vojáka Erica Martina. Zajímavý a smutný příběh o smrti a lásce, plný slz a utrpení. CITÁT - Právě jsem začínal střízlivět.......... Kalba, palba a probuzení okolo 90 minuty je úžesná. Jediná část příběhu, kde se dá zasmát. Pokud se vám chce. Záleží na úhlu pohledu. Ve filmu zazní mimo jiné píseň "Dubpressorman" od Dr. Israel. Smutný je i seznam vojáků, kteří zemřeli v různých válkách během natáčení tohoto příběhu. ()

NinonL

Film, který se dal pojmout velmi zajímavě, protože sdělování úmrtí v rodině je psychologicky zajímavá a náročná událost. Jenže v tomto filmu je spousta hluchých míst, spousta prázdných, prochlastaných pěti až desetiminutovek. Nezachránili to ani permanentně žvejkající Woody Harrelson ani jeho parťák Ben Foster. ()

mysiak

Strašne silne zapachájúci film Oscarom...emóciami nabitý príbeh, skvelý Ben Foster, tradične dobrý Woody Harrelson, a vojnová tématika...ktorá jasne zaberá na Američanov...zabrala aj na mňa..film ma pohltil svojim syrovým spracovaním, a donútil sa ma zamyslieť nad témou tohoto filmu...fakt silný film ()

Asgy

Herci v hlavních rolích zabodovali, jinak pěkná sonda do života válkou poznamenaného člověka a taky pohled na nelehkou práci "andělů smrti". Čtyři hvězdy, ale tentokrát slabší. ()

snoopik

Velmi působivý film. Avšak jsem měl pocit, že něco podobného jsem již viděl a pak mi to došlo. Podobně na mě působil film Up in the air. Ten ovšem nebyl tak "brutální" proto se mi The Messenger líbil více. Podobnoé téma je intenzivnější a nese i znaky romance, která možná bude naplněna. ()

Alementina

Vyborný film! Konečně po dlouhé době neváhám s plným hodnocením. A to minimalistické herectví, které předvádí Ben Foster... úplně mě dostal. Scéna se Samanthou Morton ve skladu - ten chlap umí ošukat ženskou pohledem jak nikdo jinej. A pokračování scény v kuchyni - naprosto přesně vystižené rozpaky, které prostě tyto situaci provází, přesně takhle to je a toto byla dokonalá scéna. Hned si stahuju další filmy s Benem Fosterem a těším se na další film od Movermana ve stejné herecké sestavě:) ()

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru