Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

elanista1

Knihou som nedotknuty, ale aj tak ma zarazilo to moderne ponatie, ktore urcite pije krv mnohym fanusikom Arthura Conana Doyla. Film je zasadeny do krasneho temneho prostredia a atmosferou vytvara uzasny pocit vtedajsieho Londyna, plus nam do toho hra chytlava muzika. Robert Downey Jr. dava jeden vtipnu hlasku za druhou a je velmi tazke nesmiat sa, jeho vykon je pozoruhodny, ale treba brat v uvahu aj to, ze mal co hrat, lebo charakter Holmesa je hratelny. Rezia Guya Ritchieho je tiez jedna pochutka, prekvapuje nas v kazdej druhej scene /napr. scena ked Holmes prenasleduje Irenu a pyta si pri koci almuznu/ a zavere to uplne dorazi totalnym vysvetlenim, ktore je sice logicke, ale uz menej realne a vykonatelne v beznom svete. Celkovo to nebola vobec nuda, stale sa nieco deje a pozornost musi byt stale napata aby neusiel nejaky dolezity fakt, ale v mojich ociiach to je len velmi "dobry" film. ()

calculus

Knihy Arthura C. Doyla jsem hltal už od dětství. Sherlock Holmes je v nich vždy pro nás smrtelníky jaksi nedostižný, škrtneme si jen přes doktora Watsona. Věčným soupeřem mu je ďábelský profesor Moriarty spadající do podobné kategorie. Já jsem od filmu nic víc nečekal a dobře jsem se u něj bavil. Mám jen jednu výtku. Na můj vkus moc vsadili na vizuální efekty. Chápu, že marketingově je třeba ukecat co nejvíc lidí, ale taková exploze "virtuálních jedniček a nul" vyzněla chvílemi trochu lacině. ()

Max Q.

Knižní předloze rozhodně blížší postava detektiva, než ti pomalu se pohybující gerontové, jak je většina dosavadních filmů o SH zpodobňovala. ()

irri

Úplně nevím, jestli mám vůbec právo do toho kecat, když jsem v půlce filmu usnula (uprostřed noci po celkem náročném dni, zas tak strašně nudný to zase nebylo). Příběhy Sherlocka Holmese mám sama o sobě hrozně ráda, v samotné knížce ale nejsou tak zdlouhavé a nezáživné bitky, které mě opravdu nebavily, epic scéna na nedostavěném Tower Bridge, ta tomu všemi fakt vévodila. Na druhou stranu, rozhovory Holmes s Watsonem byly vážně povedené, takže takové pěkné tři hvězdičky jsou akorát, co říkáte, Watsone? ()

chrchel

Míval jsem u tohoto filmu 5 hvězdiček, po shlédnutí minisérie z produkce BBC ale musím jednu odebrat - v napínavosti ani humoru přímé srovnání Ritchieho film přece jen nesnese. Nic to ale neubírá na faktu, že jsem se královsky bavil a Downey a Jude Law mi jako Holmes a Watson sedli. Strong jako protivník fajn, Rachel McAdams tradičně krásná. ()

prochy95

Úplně nové pojetí Sherlocka Holmese, kde jeho hlavní předností není pouze schopnost dedukce mě opravdu nadchlo. Holmes se umí rovněž prát, je až sarkasticky vtipný a rovněž se vyzná i v otázce vědy. Také je skvělé, jak ke každé z ostatních postav má jiný vztah. S Watsonem je nejlepší přítel a rád by ho měl stále poblíž sebe. Irene chce chytit a dostat se jí na kobylku, ale zároveň je do ní zakoukaný a má tendenci ji ochraňovat. Z Lestrada si navenek utahuje, ale ve skutečnosti si ho váží. Také se mi líbí, jak má celý film takový mystický nádeh, ale zároveň je velmi reálný. Rovněž mě upoutaly dobové kostýmy, ale i celkově dobové rekvizity. Celkové nadšení nakonec podepsala skvělý hudební podtext. ()

Sin410

Aaaa, dokoukám Rocknrollu a chci další díl. Ale ejhle, Sherlock? Opovržení a nezájem (ano byl jsem bláhový). Už u uvodních titulků jsem věděl, že film bude stát za to a stál. Opět střih kamera herci hudba - všechno paráda. Palec nahoru za scény s komentářem hlavní postavy. Paráda pecka dělo. ()

Daggeron

Ak tromi hviezdičkami hodnotíme priemerné filmy, Ritchieho Sherlock Holmes si zaslúži viac. Je faktom, že oproti seriálu scenáristicky, príbehovo i humorom zaostáva, ale jeho stvárnenie je presne také, ako by mal podľa môjho názoru Doylov detektív vyzerať. Využitie jeho dedukčných schopností najmä v boji pôsobí síce kontraproduktívne, ale dejovo je film dostatočne nápaditý, ponúka viacero vynárajúcich sa otázok, postupné odpovede a - ako to v rámci žánru býva zvykom - aj množstvo zvratov. Záverečné polopatistické vysvetlenie nie je problémom, podtrhuje Holmesov intelekt, na niečo podobné sme si zvykli pri britskom seriáli. Takmer úplne však postráda humor, udržuje si skôr temnú atmosféru celého príbehu. Downey s Lawom podávajú solídne herecké výkony, ale nemôžem sa zbaviť dojmu, že chémia medzi nimi nefunguje tak, ako by sa očakávalo (a ako je to vidieť u dvojice Cumberbatch a Freeman). Hviezdou filmu tak je Mark Strong, ktorý len potvrdil svoje herecké schopnosti a práve v takejto démonickej polohe (v ktorej sa predstavil už neraz) je jedným z najlepších predstaviteľov. Opomenúť nemožno ani Zimmerovu hudbu, ktorý upúšťa od doterajšieho často sa opakujúceho štýlu a v Holmesovi ponúka odlišnú hudobnú rovinu. Absolútne najslabšou stránkou a tŕňom v oku sú trikové sekvencie a digitálne efekty, pretože v roku 2009 by človek očakával predsa len trošku inú kvalitu. Záverečná scéna na rozostavanom Tower Bridge je síce zaujímavým nápadom, ale akčné situácie (a nielen na konci, ale aj na iných miestach) z hľadiska prevedenia na filmové plátno pôsobia na 21. storočie až veľmi amatérsky. Napriek tomu v konečnom dôsledku ide o príjemnú zábavu a žánrové spestrenie, ktoré prakticky počas celej dĺžky stopáže nenudí a milovníkom detektívok, Doyla a Holmesa ponúka atraktívny zážitok. Hoci osobne som fanúšikom zmodernizovaného Sherlocka z britskej produkčnej dielne Moffata a Gatissa, u Ritchieho sa tiež nebudem brániť ďalším pokračovaniam. ()

Meow86

Bude ze mě mluvit zaujatost. Zaujatost Robertem, který cpe svůj starkovský charakter úplně všude. Tony Stark k nám promlouvá skrze Sherlocka i skrze Soudce. Mě ale tohle alter ego strašně baví. Jestliže se dá změnit od základu Bond k obrazu dnešní doby, proč by se nedaly zbořit hranice i u legendárního Sherlocka? Filmů s upjatým a přehnaně sucharským Holmesem bylo už dost. Byly a jsou stále príma, o tom žádná. Nový Sherlock je však nepředvídatelný a více lidský. Robert se dle mého na tuto roli perfektně hodí, vždyť má s Sherlockem mnoho společného. Třeba kokain. A oba ho dokázali ustát. K tomu neodolatelná hudba Hanse Zimmera (ve dvojce je ještě lepší), plus dobová atmosféra mé nejoblíbenější evropské metropole a jsem zaháčkovaná. 99% ()

baclajean

Veľmi slušné, vtipné a moderné spracovanie príbehov najznámejšieho detektíva. Presne takto si predstavujem filmovú adaptáciu knižného hrdinu. ()

AndrewNewman

Proste slušná komerčná zábava. Ako vždy vyborný výkon Roberta Downeyho a taktiež návrat Juda Lawa medzi elitu. Comeback si týmto filmom vytvoril aj Guy Ritchie avšak ako ho Sherlock vyniesol tak ho zase zatiahol jeho najnovší kúsok-Krycie meno U.N.C.L.E. Zrejme sa už nikdy nedostane k filmom ako Podfuck (jeden z mojich naj filmov) či Zbal prachy a vypadni čo je neskutočná škoda,pretože on ako máloktorý iný tvorca sa pre tieto filmy narodil! ()

Bajislaw

V žánru „bijáků“ patří Sherlock Holmes k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno. Obsazení je vynikající. Robert Downey Jr. a Jude Law jsou skvělý pár (tenhle film vznikl před tím, než bylo Downeyho všude plno), ale i veldlejší role jsou obsazené skvěle. Prostředí je zajímavé, neokoukané a skvěle ztvárněné, děj svižný, akce mimořádně nápaditá a přehledně nasnímaná. Dialogy jsou bez výjimky skvělé. Přidanou hodnotou je fakt, že tahle místy zběsilá „reimaginace“ Sherlocka Holmese je svým způsobem věrná předloze poodkrývá její aspekty, který byly v předchozích adaptacích upozaděné. Těžko můžu tenhle film doporučit víc. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)