Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Grizzly

Vypadá to parádně a režie i herci sou super. Ale ten scénář je fakt sračka. Dvě hodiny se tam absolutně nic neděje. Usmál jsem se tak dvakrát. Nakonec to ani nedává moc smysl. Trestuhodně nevyužitý potenciál. 50% ()

nessbeal

Celkom prijemna, pohodova vecicka s Johnym Deppom, ktory bol zavrety v truhle 200 rokov... Po prebudeni ho caka zopar prekvapeni, a hlavne svet je uz v inej dobe. ()

Vrata88

Trojice Burton, Depp a Elfman se znovu sešla a vytvořila další skvělí film, který sice nedosahuje kvality předchozích projektů ale i tak se jedná o skvělou podívanou. Depp v úloze upíra prostě nemá chybu. Jen ten konec mi přišel takový moc divoký a přeplácaný ale to je jen malá chybka celkově povedeného filmu. ()

MovieFive

Tim Burton mě zklamal i nezklamal. Opět vsadil na jistotu, co se týče hereckého obsazení, vytvořil nové okouzlující městečko s burtonovskou atmosférou, a mile mě překvapil množstvím vážně trefných a povedených vtipů. Co mě zkamalo byl překombinovaný konec v podstatě pohádkového příběhu, který se sice snažil o větší hloubku, ale na mě to nějak nefungovalo. Když pominu ten konec, Dark shadows je příjemný film, ve kterém se najde od všeho trochu. ()

adriane9

Opravdu jedno z mála fantasy co můžu. Johny je neskutečně sexy takhle bílej , kam se hrabe Jack Sparrow :)... úžasné vizuální kreace, nádherný pochmurný dům, který bych děsně chtěla mít a taky za Moody blues a jejich Nights In White Satin.. ()

ellegrey

Jak někteří píší, takovou katastrofu v tom nevidím, ale je pravda, že Tim Burton na tento projekt asi moc hrdý nebude. ()

El-Barto

Neni to ani horor ani komedie. Děj vlastně nedává smysl a jediná postava, která se nechová jako idiot je Michelle Pfeiffer aka Elizabeth. Eva Green je supersexy jako zlá čarodejnice, ale všechno to dělá jen ze zlomenýho srdíčka před stovkami let. Takže její charakter je taky idiotský. Dál je tam spousta nesmyslů (Chloe WTF!?), které by mě nikdy nenapadlo, že uvidím od někoho jako je Tim Burton. ()

rounen odpad!

Temné stíny absolutní nesmysl... neměl jsem z něho žádný zážitek, a ani jednou jsem se nepobavil... temné prostředí zabíjela špatná hudba a blbé kecy Barnabase, který působil jako Jack Sparrow, akorát zmírnil vtipy, ale výraz zůstal stejný... film měl jít uplně jiným směrem a žánrem... představoval jsem si lepší scénář... začátek filmu mě docela zaujal, jenže pak/postupem to začínala být trapná komedie, která temný film totálně zabila... z postav rodiny nešel žádný respekt, ani strach... Burton to totálně zpackal... tenhle film měl být spíše pro dospělejší publikum, jenže buď nebyl, nebo Burton má diváky za absolutní pitomce... ()

Hopi

Nevím jestli je to tím červeným vínem, které právě piju, ale tento film se mi plně trefil do vkusu. Je to švihlé jako všechny Burtonovky. Atmosféra je skvělá, výborný výběr herců a hlavně hereček, dobře zvolená hudba, inteligentní humor. Ke konci je to už trochu fantasmagorie, ale pořád je to krásné. ()

sandinista

Lehká legrace v podání Tima Burtona a jeho oblíbence Johnnyho Deppa. Pan režisér opět neopomenul angažovat svoji ženu Helenu Bonham Carter. To už začíná zavánět protekcí :-) Po vizuální stránce vysoký standard. Opět pěkná pohádka s přídechem tajemna. ()

Filty

Největší tahoun celého filmu je paradoxně postava, která dostala jako druhá nejméně prostoru. Chloe Moretz. Nejméně prostoru měl ovšem David, což je dost nelogické, vzhledem k tomu, že film byl exponován jakože on je hlavní zápletkou děje a kolem jeho problémů se budeme točit. Nic. Jeho dějová linka s vychovatelkou končí dřív, než se začne vůbec řešit a vše se nevysvětlitelně motá kolem Deppa. P.S. Tu erotickou scénu si Burtone příště odpusť. ()

sNeDy

Jako Burtonův fanoušek můžu říct jen jedno - poprvé jsem se nudil. A to jsem myslel, že Alenka byl nešťastnej omyl. Jen úžasné prostředí a kostýmy nestačí. Kde byl humor, napětí nebo emoce? Kde byl pořádnej příběh nebo zapamatovatelné postavy. I ten Deep mě tam štval. ()

johnymdoe

Hororová komedie jak se patří..vlastně by to byl i zajímavý námět na horor samotný, ale některé vtípky to doslova zabíjí. Ono se také není čemu divit když ústředním duem je zase režisérsko-herecká dvojice Burton-Depp. Připomínalo mi to jejich animovaný projekt Mrtvá nevěsta, která je pro mě stále jeden z nej animáčů, a tak trochu Addamsovu rodinu. Také vtipné i strašidelné a odehrávající se v podobných hnusněkrásných lokacích. Depp zahraje každou roli stejně i když pokaždé úplně jinak...za to ho nesnáším stejně jako miluju a ačkoliv jsem ani jednu ze seriálových verzí neviděl, tak opravdu dobré. ()

goniss

Pojmu to jako další umělecké dílo úžasného Burtona, skvělý nápad, výborné herecké obsazení a výkony, sem tam výborný vtip, ironie a sarkasmus..uzasna atmosfera,ale proboha příšerná hudba !!! ()

KosiR_ksr

Neskutečně ujetý, ale přitom dobrý film. Mě osobně tato další spolupráce Johny Deppa a Tima Burtona nijak nezklamala. Měl jsem občas dojem, jako bych se díval na vyzrálejšího Beetlejuice. 75% ()

Brusíček

Jako fantasy komedie mi to nepřipadalo, žánrově bych viděl podobnost s Van Helsingem. Johnny Depp jako vždy skvělý, což se ovšem nedá říci o ostaních rolích, které byli velmi nevýrazné a tím pádem chyběla filmu jiskra na kterou jsem od Tima Burtona zvyklý, škoda. 65%. ()

Vaiollet

Největší zklamání minulého roku. Nádherné kostýmy, dokonale udělané, ale to ostatní je totálně na nic. Docela blbina, bylo to zmatené, trochu přeplácané a nedokázala jsem to dokoukat do konce. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra