Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

tatanapope

Moc pěkně a nápaditě udělaný film . Děj je originální a nic mu nechybí , dokonce i ta temná stránka příběhu je dobře zpracovaná , ale horor v tom právém smyslu slova to prostě bohužel není . Člověk se nebojí , neleká ...ale nechává se unést pěkným fantasy příběhem . Viděno v rámci Hororového maratónu 2015/4.kolo ()

Motinski

Johnny Depp je stávka na istotu a jediná vec čo ťahá film z podpriemeru. Temné tiene sú dokonalý príklad Burtonovej stagnácie kedy sa jeho uletenosť stáva slabosťou. Pozrel som si to po rokoch a okrem vizuálu som nedostal nič navyše. Príbeh je úplne obyčajný a chýba mu to čo Burton servíroval pravidelne v 90. rokoch. Ľahkosť, hravosť, láska a cit pre farebné kreácie. Škoda. Určite lepšie ako Alicka, no filmy na jedno pozretie pri ktorých viete že sledujete priemernú zábavu nebývali vizitkou tak kvalitného tvorcu. Keby film natočil niekto iný, poviem fajn a vlastne som sa vôbec nenudil. Očakávania ale kroťte. ()

dvopet

Burton se baví a dělá "zábavu" (čti mainstream), která je v dílčích fragmentech koukatelná tu lépe, tu hůře, a v současnosti rezignoval na to, že by dělal dobré filmy. Třetí hvězdička za výběr hudby. ()

markuc

Na nový film Tima Burtona jsem byl zvědav, samozřejmě jsem o jeho existenci věděl už delší dobu – filmy tohoto režiséra mám rád a tudíž jsem se na jeho nový počin docela těšil. Avšak po shlédnutí traileru můj mozek dostal ránu a na film jsem se raději přestal těšit – vize traileru byla jasná, originální Burton je zase pryč a tvoří něco, co má vydělat nějaké ty další dolary (viz. Alenka) a filmový fanda zase ostoruhá. S výdělkem to není tak slavné, rozpočet se nejspíš ani zdaleka nezaplatí. I když ve filmu je spousta kýčovitosti, patosu a stereotypu (což by se divákům za mořem mělo zamlouvat) – je ve filmu naštěstí patrný rukopis režiséra (místy temná atmosféra, Burtonem rádi obsazovaní filmový tvůrci a herci, originální stylyzace, dobrá hudba,…). Výsledek mne tedy nezklamal, ale ani jsem však nijak nejásal nadšením – prostě naprosto klasicky průměr – herecké výkony sice potěší, ale nijak nevybočují z neutrality. Což však film nejspíš zabilo u diváku je délka a nudnost – vetšinu filmu se na plátně nic neděje a sám jsem měl problémy v kině neusnout – skoro 120min je pro tento formát vražedné číslo. Sice se Depp a ostatní herci pěkně exhibují, občas film prořízne nějaká ta vtipná hláška – je toto ale málo a vetšinu času se na plátně nědeje nic zajímavého. ()

Mrkvič

Vizuální stránka filmu nedokáže překrýt ten laciný základ telenovely. STejně jako bílý makeup nezakryje Deppovo hraní, které je takřka totožné s jeho pirátem Jackem Sparowem. Sice většina humoru přichází od něj, ale nechápak jsem už z jeho hraní, zda má jít o komedii, drama nebo co vlastně. Nejhorší ze všeho jsou ale ty ukecané pasáže, kdy se žvatlá opravdu o hovně. Po několika (pocitově tak desítkách) minutách přijde vtip, ale byl jsem tak ubyt prázdnotou dialogů, že mě už ani moc nepobavil. ()

Kamkon

Z velkého očekávání toho moc nezbylo - ale probereme si nejprve co bylo zajímavé. Určitě skvělé herecké výkony s čele s překvapivě blonďatou a zápornou Evou Green, nasledovanou ksichtící se Chloe Grace Moretz, která má výborný akcent. Johnny Depp by toho mohl předvést více, stejně jako Helena Bonham Carter (sem se hodí, ale do každého filmu by ji její muž režisér tlačit nemusel...). Hudba dosti nepůvodní, dobová, ale vkusná. Avšak téma, ve kterém jsem čekala, že se pan Burton vyřádí. Co se děje? Dosti ráda bych shlédla původní seriál, jakoukoliv verzi, protože mi připadá, že pan Burton stárné - tohle mohlo být hodně bláznivé a hodně dobré - množství divných střihů typu odchodu otce nejmladšího člena rodiny nebo nevyřčený vztah psychiatričky a Barnabáše či celkový konce mi připadají zvláštní. Co dál? Chtělo by to druhý díl nebo zase nějakou loutkovou animaci ()

DivX

Opravdu jsem se těšil na dokonalý temný příběh jednoho upíra v čele s perfektním hercem Johnnym Deppem. Začátek luxusní ale v polovině se pointa a dokonalost celého filmu začala bohužel vytrácet. 60% ()

st.jim

Čekal jsem trošku větší odvaz.....i tak jsem se vcelku bavil. Myslím ale, že Tim má určitě větší potenciál. ()

ivan_drago

Celý film zachraňuje jen a jen Eva Green, která je také nejzajímavější a nejzábavnější postavou celého zrůdného panoptika participujícího v tomto filmu... Burton umí scény postavit i zaplnit detaily, atmosféru navozuje ukázkově, ale několikráte opakované se i v jeho případě stává fádním a jaksi vyčpělým... Bez Evy Green na scéně je film nudný, o ničem tlachající a nudný... ()

Johnny.ARN

Film ktorý režíruje Burtom a hrajú v ňom moji traja obľúbení herci?? Tak to musím vidieť. Skvele namaskovaný Depp bol samozrejme hlavná hviezda. V iných filmoch viac používa svoju skvelú mimiku, tu ju však musel obmedziť. Kvalitne mu sekundovali tak Pfeifferová ako aj Carterová. Helenka mohla dostať aj viac priestoru a hlavne iný účes. Obsadenie Evy Green bol ten najlepší krok aký mohol režisér spraviť. Skvelá a je jedno či je brunetka alebo blondínka. Dobrý scenár, zaujímavá výprava a hlavne Depp, ktorý filmu dodáva šmrnc. Samozrejme nesmiem zabudnúť ani na slečnu Heathcoteovú, ktorá zaujme výzorom, menej už herectvom. A nakoniec sa zastavím ešte pri slečne Moretzovej, ktorá je z úlohy na úlohu krajšia a krajšia. 3 z 5 ()

Dado

Spolupráca Tima Burtona a Johnnyho Deppa už v minulosti dopadla aj lepšie. Temné tiene síce majú akúsi zvláštnu a nezameniteľnú atmosféru (kombinácia temnoty a 70. rokov 20. storočia) dýchajúcu priam z každej sekundy filmu, komediálne prvky filmu, i keď ich je pomenej, nie sú len chabými pokusmi zabaviť diváka, ale sú skutočne vtipné a trefné. Rovnako i vizuálna stránka filmu by prešla aj tými najprísnejšími požiadavkami a je jednoducho vynikajúco. Všetko ostatné na čele s príbehom však pôsobí až príliš prvoplánovo a niekedy dokonca gýčovo, čo je nesmierne škoda, pretože z inak veľmi dobrého nápadu a ešte s takýmto hereckým obsadením sa dalo vyťažiť viac. (60%) ()

Sonnik

The legend bites back. Správně úleťácký Burton a boží Depp. Skvěle jsem se pobavil. "Fifteen, and no husband? You must put those child-bearing hips to good use, lest your womb shrivel up and die." ()

LiborGondek

Tim Burton má řekněme hodně svérázný způsob tvorby filmů. Ale na mě to funguje. Je to něco jiného, než lze očekávat od kohokoliv jiného a právě tím je to originální. Temné stíny, ač bych je viděl na pohádkový příběh, rozhodně není určen pro děti. Poprvé jsem tento film viděl v kině a i když moje nadšení nebylo okolím sdíleno, já byl spokojený. Český dabing je podle mě horší a filmu škodí, takže doporučuji originální znění s titulky. Hodnotím 75% ()

JimmyII

Když Burton zkazí film, nejde dát víc hvězdiček. Nečekal bych, že mu ji někdy dám, ale není jiná možnost. Dark Shadows je nudný film bez děje, nápadu, humoru, akce, napětí... Ten film nemá nic, ale možná si už Burton myslí, že jeho jména + Depp + Bonham Carter stačí. ()

karlik4801 odpad!

Mě to tak hrozně moc nebavilo, že jsem se tak hrozně moc celou dobu trvání filmu nutil abych to dokoukal. Vážně, dlouho se mi nestalo že bych očekával dobrý film a získal jsem jedině částečné uspání. Čekal jsem něco jiného, nebo při nejmenším aspoň trochu vtipného. Bývalá bohatá mrtvola sebou tříská o zeď s další mrtvolou a podobně. Nulový děj. Burton miluje Deppa a Depp asi miluje Burtona, jinak se neumím představit že v si v tomhle Johnny zahrál, ale ať to už moc nepřehání s jeho filmy, které jak je vidět umí být i hodně špatné. Temné stíny nemají vtip, ani pořádný nápad. ()

pnboss

Velmi stylová duchařská pohádka pro dospělé. Žánr, který mě nechává naprosto chladným. Avšak v tomto úžasném zpracování a s hereckým obsazením je to docela příjemná oddechovka... ()

Tyny

Na Dark Shadows jsem byla minulý rok v kině a bylo to opravdu fajn. Bavila jsem se po celou dobu filmu. I když je to jedna ze slabších Burtonovek, tak bych si neodpustila, kdybych dala nižší hodnocení, jelikož se mi film líbí a atmosféra v něm je skvělá. ()

RonaMidu

slabá trojka,líbil se mi dům,namaskování a hudba.....příběh mi nepřišel ani moc vtipný,ani moc strašidelný,spíš takový bez šťávy a bez života,a to jsem se docela těšila - fotky z filmu slibovaly pokoukání ()

Avathar

Vzhľadom na námet, žáner a mená tvorcov som očakával čosi ako čiernu komédiu plnú cynického humoru, niečo na štýl RODINY ADDAMSOVCOV. Výsledok na mňa pôsobil asi tak, že sa stretlo veľmi veľa talentovaných a schopných ľudí, ktorí následne spojili svoje sily a dali vzniknúť filmu, ktorý očividne nikoho z nich nebavil. Ako má potom baviť mňa? Humor pozostáva výhradne z dvoch vecí: z toho, že Barnabas svojim archaickým jazykom komentuje realitu 70tych rokov, na čo všetci okolo neho strúhajú divné grimasy, a z toho, že Barnabas je uveličený modernými technológiami, takže považuje auto za Lucifera a televízor za prízrak (viď. trailer), archaicky kvetnato nadáva (viď. trailer) a strúha divné grimasy (viď. trailer). Nič iné vo filme nie je. Žiadny prepracovaný gag, hláška, nič. Takže vrcholom sofistikovanosti asi má byť, keď sa v jednej chvíli rieši, že na oslavu pozvú Alice Coopera, ktorého Depp považuje za ženu, pretože kedysi poznal istú Alice Cooperovú (a keď uvidí Coopera povie: „Hnusná ženská!“), takže to je vtipné. Už sa smejete? Film nemá žiadny nosný príbeh, herci nemajú čo hrať (a očividne sa šialene nudia), pretože žiadna z postáv nemá charakter a nepôsobí živým dojmom. Je to len štylizovaná, mejkapom obhodená maketa. Vzťahy medzi postavami sú absolútne a totálne nezvládnuté, takže keď si dve hlavné postavy na konci dojemne vyznávajú lásku, pôsobí to strašne trápne. Príbeh je nulový, de facto sa tam celý čas nič nedeje. Sú to len obrázky zľahka cvengnuté burtonovskou štylizáciou naskladané vedľa seba. Nič nevyplýva z ničoho, riešia sa kraviny, chvíľami film nevie, čím chce byť (čierna komédia alebo osudová romanca?!). Príšerný scenár, príšerný. Nevadilo by mi to, keby to malo atmosféru, emócie, alebo aspoň kúsok toho – ako sa hovorí – srdiečka. Alebo keby aspoň ten Elfman niečo zachránil... márna sláva, kde nič tu nič. Burton ma totálne a katastrofálne sklamal a to na všetkých frontách. To, čo bolo jeho najsilnejšou zbraňou – silná štylizácia a emócie – sa zmenilo na paródiu seba samého. Snáď len Evka pôsobí, že ju to aj celkom baví, bohužiaľ nestačí to. Nekompromisná jedna hviezda. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra