Rošťáci

• český

Goonies

The Goonies

Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 1985, 114 min (Alternativní: 109 min)

Příjemná dobrodružná jízda, která působí jako povedená dětská verze Indiana Jonese. Hlavní postavy v podobě party kluků jsou zvládnuty skvěle, mají dobré hlášky a vhodně se doplňují. Co ale rozhodně nelze pochválit je přemrštěná ukřičenost, jenž se po chvíli stane opravdu otravnou. Naopak příběhová linka zaujme, stejně jako různorodé prostředí nebo výborný výběr padouchů a nestvůry, kterou si snad nejde neoblíbit. [75%](9.10.2015)

• bubun

Další z nepochopitelných kultů, ke kterému odkazují dodnes některé filmy a seriály. Minulo mě to podobně jako jiný USA kult, Breakfast Club, a pokud je to možné, vytáčelo mě to ještě víc. Neustálé ječení skupiny mladých nesympatických kluků a dementní trojice záporáků + "roztomile" debilní ušaté monstrum, k tomu připitomělá zápletka a rádoby mysteriózní prostředí, na konci umělé dojetí. To je to, co dostanete. To mnou zmíněné ječení je tam opravdu pořád. Fakt pořád.(27.8.2017)

Dávno tomu jest co se jednalo o můj nejoblíbenější dětský film, který jsem z ojeté VHSky sjížděl snad týden co týden. Tehdy jsem ho považoval za bezchybný a po všech stránkách dokonalý. Dnes; s odstupem mnoha let; na něm již nejednu chybu přeci jen vidím. Ovšem ani jedna není toho druhu, aby mi i v dospělosti zabraňovala si ho náležitě užít. Vše totiž zastře ta správná osmdesátková atmosféra dětské výpravy za dobrodružstvím. A samozřejmě nezapomenutelný hudební motiv, který přibije i to věčné řvaní.(26.4.2005)

jako kluk jsem na tomhle ujížděl...záhadná mapa, pirátský poklad, tajemný dům s vchodem do podzemí, spousta nástrah a pastí, pirátská loď, pirátský poklad a spousta legrace...kam se hrabou piráti karibiku :-)) takže klučičích 5* :-) EDIT: tak po nedávném shlédnutí potvrzuji své hodnocení..opravdu to stojí stále za to (a původní český dabing byl naprosto věrohodný). a opravdu těch 5* je klučičích :-))(6.11.2006)

• Rokle

Nevěděl jsem, jestli to má být nějaké další pokračování Indiany Jonese (padající šutry na to přímo odkazují), neboť jako dětská dobrodružná podívaná se mi to častokrát zdálo celkem dost drsné. Je to příšerně uřvané, kolikrát jsem měl touhu bandu těch děcek pořádně "vylískat". Nedokážu odhadnout, jak se to může líbit mladým dětem, nicméně proč to zkoušet, když existuje ve všech směrech lepší a logičtější dětský snímek, který tenhle patvar přejíždí na plné čáře - "Stůj při mně".(11.3.2012)

• - Když Cvalda a Hlupoň proskakují roštem při útěku před Flatelliovými, má Hlupoň na sobě triko týmu Oakland Raiders. John Matuszak, který hrál Hluponě, byl bývalým fotbalistou v týmu Oakland Raiders. (mi-ib)

• - Make-up Johna Matuszaka trval 5 hodin. Mrkací oko, které bylo mimo jeho obvyklého umístění, bylo ovládáno dálkově. Proto musel někdo odpočítávat mrkání, aby John mrkal synchronizovaně. Při natáčení na lodi bylo nutné, aby se John nenamočil. Bohužel se namočil, což o den zdrželo natáčení. (mi-ib)

• - Dětem, které hrály rošťáky, bylo umožněno přivést si do závěrečné scény, kde se všichni shledají, některé své rodinné příslušníky. (mi-ib)