poster

Rošťáci

 • Česko

  Buráci

 • Česko

  Goonies

 • USA

  The Goonies

 • Velká Británie

  The Goonies

Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 1985, 114 min (Alternativní: 109 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lykan9
  **

  Skupinka sebe překřičujících kluků se vydá hledat pirátský poklad, aby se nemusela stěhovat ze svých domovů. Z jiných filmů či seriálů, které na tento film odkazovali, jsem pochopil, že by se mělo jednat o výbornou dětskou pecku z 80´tých let. Rozhodl jsem se tedy, že tento rest musím napravit a podívat se na tento údajný skvost. Možná kdybych byl jedním z těch, kteří Rošťáky znají již od dětství, tak bych byl ovlivněn nostalgií a přistupoval bych k filmu jinak. Mě však tento film v dětství minul a s dospělým nadhledem musím konstatovat, že Goonies nejsou dobrým filmem. Dětští herci mi po celou dobu lezli na nervy a jejich výkon mě potvrdil pravidlo, že převážná většina dětských amerických herců je děsná a protivná. Mnohem raději si pustím Záhrobní komando, u které jsem nostalgicky zaujat, protože toto je film mého dětství.(6.11.2020)

 • TheRaven
  ***

  Takový ten klasický film pro celou rodinu, který nemůže dopadnout jinak než skvěle. Děti všechny zachrání, padouchy přemůžou, prožijou velké dobrodružství atd. Ale já to mam prostě rád a na podobné filmy nedám dopustit. Podle místních komentů zjišťuju, že se asi jedná o dost oblíbený film, já ho však viděl poprvé až dnes, kdy už tento žánr asi není určený pro mě :). Proto taky nehodnotím podle nějakých nostalgických vzpomínek.(2.11.2008)

 • JFL
  *****

  Zaslouženě kultovní dobrodružka a nejzářnější zástupce amblinovských 80's dobrodružek pro děti, které do civilních prostředí amerických předměstí či maloměst situovaly velkolepá fantaskní dobrodružství a byly koncipované jako horské dráhy plné různorodých emocí od napětí, přes děs a hrůzu až po rozvernou zábavu.(20.4.2014)

 • Skuby47
  ****

  Zábavný dobrodružný film pro děti všeho věku, který mi připomínal Indiana Jonese nebo Cestu do středu země. Byl, pravda, příliš ukřičený, čímž mi šel na nervy, ale jinak v něm bylo vše, co si v dětské fantazii představujeme – jeskyně, tajemné chodby, v nich různé nástrahy a pasti, kostry, piráti a samozřejmě poklad. Je to film na který se nezapomíná. S potěšením jsem ho sledovala kdysi dávno a ani teď po letech nezklamal. Asi ve mně kus dítěte zůstalo.(7.7.2013)

 • C0r0ner
  ***

  Pozor! Nejedná se o židy, kteří propadli roštem! A nejedná se ani o kdovíjak dobrý film, protože všechny charaktery (u dětí by to tak nevadilo, ale především dospělí) se chovají jako infantilní trotlové a celé mi to přišlo tak pro zanedbané dvanáctileté olizovače chemoprenu. Naštěstí to aspoň dobře uteklo. 50%(5.8.2017)

 • - Martha Plimpton se vsadila s režisérem Richardem Donnerem, že si přestane kousat nehty. Sázku vyhrála a výhra jí byla splacena, když oba dělali komentář k filmu. (mi-ib)

 • - V jednom bodě filmu Sean Astin křičí v originálu "Holy Mackenzie!". Bratr Seana Astina se jmenuje Mackenzie Astin. (mi-ib)

 • - Jako reakci na Cvaldovo (Jeff Cohen) kýchnutí ve scéně, kdy se skrývá v chladničce, říká máma Fratelliová (Anne Ramsey) "Gesundheit!", což je německý výraz pro "zdraví", který se používá při kýchnutí. (Don_Salieri)