poster

Rošťáci

 • český

  Buráci

 • český

  Goonies

 • anglický

  The Goonies

Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 1985, 114 min (Alternativní: 109 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vitason
  ****

  V roce 1985 se dalo dohromady neskutečně silné trio: božský Stývn (Produkce), akční mistr Donner (Režie) a Chris Columbus (Scénář), aby nám ukázalo, jak se získávají peníze na nezaplacené účty, či záchranu městečka, kde žijete. Vykašlete se na práci. Seberte pár kamarádů a vydejte se do místního podzemí, které je skrz na skrz přeplněné nápaditými pastmi. Takhle nějak vypadá jejich recept. OVŠEM musí vám být něco málo přes deset let a musíte být plní dětské fantazie. Jestli tohle neplatí, tak se radši vraťte k lopatě, nebo co to vlastně děláte :-) To samé platí pro film. Jestli je ve vás kus dítěte, tak si ho určitě užijete, protože snímek má hravý a vtipný scénář, který se odehrává v zajímavé výpravě, která i v omezenosti, kterou jeskyně disponují dovoluje kameře kreslit krásné obrázky. Navíc má film slušné dětské herce. Sean Austin už tady trénuje vykulená očka na Pána Prstenů a zaujme i Josh Brolin coby jeho starší bratr, ale nezaostávají ani ostatní herci. Akčnější scény jsou dobře natočené a nápadité (Hraní na varhany) a nebýt toho, že jsou některé scény na můj vkus až moc ukřičené a slaďoučké, tak bych neměl skoro co kritizovat. P.S. To, jak si Donner na konci rýpl do svého Supermana, bylo úžasné:-)(6.7.2008)

 • JFL
  *****

  Zaslouženě kultovní dobrodružka a nejzářnější zástupce amblinovských 80's dobrodružek pro děti, které do civilních prostředí amerických předměstí či maloměst situovaly velkolepá fantaskní dobrodružství a byly koncipované jako horské dráhy plné různorodých emocí od napětí, přes děs a hrůzu až po rozvernou zábavu.(20.4.2014)

 • HEED
  *****

  Tenhle film je prostě pecka. Jednou jsem ho kdysi viděl, to mě ale připomněla až scéna jak hrají na ty kostlivcovi varhany. No je to naprostá pecka. Bavil jsem se u toho jako malý a teď je to nádherná chvilka nostalgie. Když to navíc máte s původním dabingem, je o zábavu postaráno od začátku až do konce. Ty vulgární narážky prostě nemají chybu. Bravo pane Donnere, díky vám jsem měl moc pěkné dětství.(10.1.2012)

 • lakart
  ***

  Lepší hodnocení tomu prostě nemohu dát. Celý film je šílený, děti neustále křičí, pořád něco vykládají a když neříkají nic podstatného, tak opakuji předchozí sdělení. Jsem v šoku, jak může mít takový film tak vysoké hodnocení. Já se od druhé půlky strašně nudil a v duchu fandil padouchům s nabitou zbraní, protože ty děti mohli odstřelit a mohl být konec filmu. Škoda že jsou pod tímto filmem podepsaní tak zkušení tvůrci jako Spielberg, Donner a Columbus. Asi se pánové něčím sjeli a napsali totálně šílený a trapný scénář. Asi bych dal více, kdyby mě ten film zasáhl před dvaceti lety a já ničemu z toho nerozuměl. jako pozitivum musím však vyzdvihnout výkony dětských herců především Seana Austina, povedený hudební doprovod a nápadité pasti. 60%(12.4.2014)

 • PhillM.
  *****

  Esence nostalgie. Začátek devadesátých let, je mi něco přes deset let, otcův známý pracuje pro Warner Bros. a jednoho podzimního večera přináší fungl novou bílou igelitku (!) s logem Warner Bros. (!!!) a dvěma originálními (!!!!!) videokazetami uvnitř. "Donesl jsem ti něco pro děcka." Tajemství N.I.M.H. (1982) a právě Rošťáky. Pak už otec ten videopřehrávač (nikoli videorekordér) koupit prostě musel. Těžko bych spočítal, kolikrát jsem Roštáky viděl, bylo to pro mě zjevení - dokonalé dobrodružství, pro mě v tehdejší situaci filmově i televizně vyprahlého dítěte naprosto strhující. Před dvaceti lety bych prostě s plným hodnocením neváhal ani vteřinu. Dnes uznám, že to asi má svoje mouchy, ale pro mě je to prostě jeden z TĚCH filmů. --- Tak kdepak, po kontrolní projekci po dvaceti letech mouchy nenalezeny, tudíž zvedám na plný počet.(3.5.2012)

 • - Celé jméno Jednookého Willyho bylo ve skutečnosti William B. Pordobell. (mi-ib)

 • - Jeff Cohen přiznal, že ve scéně, kdy se jeho postava přiznává Fratelliovím, si musel vzpomenout na smrt své matky, aby se opravdu rozplakal. (Dlee)

 • - Soundtrack obsahoval také píseň "8 Arms To Hold You" od skupiny "The Goon Squad". Píseň z něj byla odebrána, když byla z filmu vystřižena scéna s chobotnicí. Filmaři však byli přesvědčeni, že jde o hit. Proto jej vydali na desce jako taneční singl. Prodeje byly však nevalné, díky nízké podpoře. Ze singlu se stala jedna z nejcenějsích a nejvzácnějších věcí související s filmem Rošťáci. (mi-ib)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace