Rošťáci

Goonies

The Goonies

The Goonies

Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 1985, 114 min (Alternativní: 109 min)

• lykan9

Skupinka sebe překřičujících kluků se vydá hledat pirátský poklad, aby se nemusela stěhovat ze svých domovů. Z jiných filmů či seriálů, které na tento film odkazovali, jsem pochopil, že by se mělo jednat o výbornou dětskou pecku z 80´tých let. Rozhodl jsem se tedy, že tento rest musím napravit a podívat se na tento údajný skvost. Možná kdybych byl jedním z těch, kteří Rošťáky znají již od dětství, tak bych byl ovlivněn nostalgií a přistupoval bych k filmu jinak. Mě však tento film v dětství minul a s dospělým nadhledem musím konstatovat, že Goonies nejsou dobrým filmem. Dětští herci mi po celou dobu lezli na nervy a jejich výkon mě potvrdil pravidlo, že převážná většina dětských amerických herců je děsná a protivná. Mnohem raději si pustím Záhrobní komando, u které jsem nostalgicky zaujat, protože toto je film mého dětství.(6.11.2020)

Takový ten klasický film pro celou rodinu, který nemůže dopadnout jinak než skvěle. Děti všechny zachrání, padouchy přemůžou, prožijou velké dobrodružství atd. Ale já to mam prostě rád a na podobné filmy nedám dopustit. Podle místních komentů zjišťuju, že se asi jedná o dost oblíbený film, já ho však viděl poprvé až dnes, kdy už tento žánr asi není určený pro mě :). Proto taky nehodnotím podle nějakých nostalgických vzpomínek.(2.11.2008)

Zaslouženě kultovní dobrodružka a nejzářnější zástupce amblinovských 80's dobrodružek pro děti, které do civilních prostředí amerických předměstí či maloměst situovaly velkolepá fantaskní dobrodružství a byly koncipované jako horské dráhy plné různorodých emocí od napětí, přes děs a hrůzu až po rozvernou zábavu.(20.4.2014)

Zábavný dobrodružný film pro děti všeho věku, který mi připomínal Indiana Jonese nebo Cestu do středu země. Byl, pravda, příliš ukřičený, čímž mi šel na nervy, ale jinak v něm bylo vše, co si v dětské fantazii představujeme – jeskyně, tajemné chodby, v nich různé nástrahy a pasti, kostry, piráti a samozřejmě poklad. Je to film na který se nezapomíná. S potěšením jsem ho sledovala kdysi dávno a ani teď po letech nezklamal. Asi ve mně kus dítěte zůstalo.(7.7.2013)

Pozor! Nejedná se o židy, kteří propadli roštem! A nejedná se ani o kdovíjak dobrý film, protože všechny charaktery (u dětí by to tak nevadilo, ale především dospělí) se chovají jako infantilní trotlové a celé mi to přišlo tak pro zanedbané dvanáctileté olizovače chemoprenu. Naštěstí to aspoň dobře uteklo. 50%(5.8.2017)

• - Martha Plimpton se vsadila s režisérem Richardem Donnerem, že si přestane kousat nehty. Sázku vyhrála a výhra jí byla splacena, když oba dělali komentář k filmu. (mi-ib)

• - V jednom bodě filmu Sean Astin křičí v originálu "Holy Mackenzie!". Bratr Seana Astina se jmenuje Mackenzie Astin. (mi-ib)

• - Jako reakci na Cvaldovo (Jeff Cohen) kýchnutí ve scéně, kdy se skrývá v chladničce, říká máma Fratelliová (Anne Ramsey) "Gesundheit!", což je německý výraz pro "zdraví", který se používá při kýchnutí. (Don_Salieri)