Rošťáci

• český

Goonies

The Goonies

Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 1985, 114 min (Alternativní: 109 min)

Roztomile dobrodružný snímek s příjemnými dětskými herci, kteří tomu dodávají tu správnou atmosféru při honbě za pokladem. Film je hodně nedokonalý, asi se režisér nechtěl zatěžovat přetáčkami... :D No já bych s tlupou dětí asi taky neměl trpělivost. :D A další nepříjemná věc je moc nepovedený dabing, který se úplně netrefuje do úst, jinak to byla docela sranda.(4.3.2018)

• Yokolobuna

Chvilkami takřka nekoukatelné. Goonies jsou podle všeho kult, ale nejspíš moc dobře nezestárli. Zejména první půlka je tak WTF špatná, že jsem měl nutkání vše zabalit, hlavně kvůli neskutečné uřvanosti a upištěnosti ústředních postav. Putování v podzemí sice nabídne pár obstojných scén, ale výsledný pocit se moc nezměnil. Goonies jsou tak pro mě bohužel místy neskutečně trapná blbost, která nemá diváku, který už oslavil desáté narozeniny, prakticky co nabídnout.(30.9.2017)

Čert vem kritiku, tohle je kult, jak řemen!:) Aby taky ne, když za tím stojí Donner, Spielberg a Columbus... a co hodin jsem v mládí strávil pařením stejnojmený NES videohry, za doprovodu 8-bitový melodie tej kultovní filmovej písničky "The Goonies 'R' Good Enough", to jsou prostě vzpomínky k neproplacení;)(26.12.2010)

Tak první půlku mě nehorázně srali ty uřvaný parchanti, co se furt přeřvávali a nebylo jim rozumět skoro ani jedno slovo, bylo mi líto toho tlustýho kluka, jak se kněmu chovali.. pak se to naštěstí příběhove proměnilo v celkem fajn dobrodružství se sice směšnýma záporákama, ale vizuál musím fakt pochválit.. z tý party byl jedinej snesitelnej asi ten tlouštík, a taky se mi libil ten hnusák v suprmanským triku. Horší průměr a celkem zklamání. Čekal jsem že se víc zasměju, ale spíš mě to víc sralo.(23.2.2018)

• Rokle

Nevěděl jsem, jestli to má být nějaké další pokračování Indiany Jonese (padající šutry na to přímo odkazují), neboť jako dětská dobrodružná podívaná se mi to častokrát zdálo celkem dost drsné. Je to příšerně uřvané, kolikrát jsem měl touhu bandu těch děcek pořádně "vylískat". Nedokážu odhadnout, jak se to může líbit mladým dětem, nicméně proč to zkoušet, když existuje ve všech směrech lepší a logičtější dětský snímek, který tenhle patvar přejíždí na plné čáře - "Stůj při mně".(11.3.2012)

• - V originální verzi filmu si Mickeyho matka najme Hispánku jménem Rosalita. Kecka pak pomáhá paní Welschové překládat pokyny do španělštiny. Ve španělsky dabované verzi byla najata Italka jménem Rossanna. Italština španělského dabéra byla prý lepší, než španělština použitá Corey Feldmanem. (mi-ib)

• - Režisér Richard Donner se ve filmu obevil ve scéně, kdy rošťáci vylezáji z jeskyně, jako šedovlasý šerif, který s kolegy přijíždí na čtyřkolkách. (Don_Salieri)

• - Ve filmu se neobjevuje scéna s chobotnicí, která byla vystřižena, přesto na konci, kdy jsou Goonies zpovídáni televizním reportérem, pronese Data (Jonathan Ke Quan): "... ta chobotnice byla nejstrašnější." (Lorge)