Rošťáci

Goonies

The Goonies

The Goonies

Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 1985, 114 min (Alternativní: 109 min)

Velmi povedený Indiana Jones pro děti. I když v českém dabingu se objevilo pár velmi peprných výrazů, takže pro nejmenší to asi nebude. Bezvadně tento snímek vystihuje přívlastek dobrodružný. Protože to co najdete v ikoně těchto filmů - Indiana Jones - najdete i tady. Pasti, kostlivce, poklad, vtipné situace i hlášky.(7.8.2011)

Příjemná dobrodružná jízda, která působí jako povedená dětská verze Indiana Jonese. Hlavní postavy v podobě party kluků jsou zvládnuty skvěle, mají dobré hlášky a vhodně se doplňují. Co ale rozhodně nelze pochválit je přemrštěná ukřičenost, jenž se po chvíli stane opravdu otravnou. Naopak příběhová linka zaujme, stejně jako různorodé prostředí nebo výborný výběr padouchů a nestvůry, kterou si snad nejde neoblíbit. [75%](9.10.2015)

Štvrťstoročie starý film, ktorý mojej pozornosti doteraz unikal a ja som si ho vychutnal, akoby mi bolo desať. To o niečom sakramentsky svedčí! (október 2016: no, a rovnako tak si to vychutnal aj môj práve 11-ročný syn. Chvíľami nedýchal, veľa sa rehotal, vyľakaný schovával za vankúš... Jedna - slovníkom súčasnej omladiny - mega-klasika!)(15.1.2011)

Vynikajúci dobrodružný film, s vynikajúcou hudbou a s prekvapivo dobrými hereckými výkonmi "detských" hercov. Osobne nesúhlasím s názormi, že tento film je určený detskému divákovi a len detskému divákovi sa bude páčiť. Myslím, že aj dospelí diváci (bez toho, aby mali nejaké sklony k infantilnosti) sa pri tomto filme dobre zabavia. Koniec koncov tento film je v USA prístupný od 14 rokov. To už je skôr pre deti taká Smrtonosná pasca 4 :)(2.6.2008)

• eagle-eye

Kdybych to viděl před dvaceti lety, asi bych dal z nostalgie víc hvězdiček. Donnera uznávám a asi natočil opravdu to, co chtěl a já mu to nějak nezazlívám, u mě tímto svým raným pokusem rozhodně neklesnul. Jenže mě celou dobu štvalo, jak se ty malý hadi pitvořili, vřískali a pouštěli z huby jeden blud za druhým. Nakonec docela srandovní byli, jak už u těchto filmů bývá zvykem, záporáci, především operně nadaný zpívající zloduch Robert Davi.(25.8.2008)

• - V jednom bodě filmu Sean Astin křičí v originálu "Holy Mackenzie!". Bratr Seana Astina se jmenuje Mackenzie Astin. (mi-ib)

• - Slovíčko "shit" nebo "bullshit" je ve filmu použito 19 krát. (mi-ib)

• - Cvalda (Jeff Cohen) při výslechu vypovídá, že jednou shodil svou sestru Edie ze schodů a svedl to na psa. Sestra Jeffa Cohena se jmenuje Edie. (mi-ib)