Komentáře uživatelů k TV filmu (35)

 • triatlet
  ****

  Jiřímu Krejčíkovi se podařilo obsadit herce, kteří vytvářejí atmosféru povídky. Smekám před Budařovým rozsahem (např. při srovnání také s bratrskou rolí ve Václavovi). Jiří Krejčík také sám volně upravil Čapkovu povídku. Pokud zamýšlel dvoudílný televizní film, možná by ještě lépe vystihl vývoj vztahů mezi postavami. Přesto na televizní film dokonale připravené interiéry, kostýmy, odpovídající hudební doprovod.(26.9.2010)

 • T2
  ***

  na TV produkciu celkom slušný príbeh, ktorý nenudí a pre zaujímavé zvraty má čo ponúknuť, herecky to je troška miestami poslabšie ale Gabriela Marcinková to celkom slušne ustála na hlavnú úlohu, záver troška rýchlo uvarený, škoda(4.7.2012)

 • Karlos80
  ***

  Milé překvapení a to i přes to že literární předlohu jsem nikdy nečetl, překvapila mě mladičká studentka VŠMU Marcinková, docela jsem ji roli věřil. Doba se od tý doby moc nezměnila, peníze dál vládnou světu a existenční problémy, má čím dál tím víc lidí. Na filmu mě štvaly trochu nevěrohodné kulisy ale jinak nemám moc výhrad. Krejčík i v pokročilém věku, předvedl že stále umí.(26.9.2010)

 • paascha
  *

  Celá plejáda nesympatických postav se proplahočí scénou, odříká svých pár slov polským přízvukem, a zase zapadne do mlhy zapomnění. Nebavilo mě to. Jediné, co stojí za zaznamenání, je fakt, že režisér Krejčík dokáže ve svém věku a stavu ještě natočit film. Úroveň tomu trochu odpovídá, nicméně i tak klobouk dolů. Když jsem onehdá poslouchal jeho meldování na schůzi zastupitelstva Prahy 6 na téma Proč starosta nezakáže zlé lékárně na Kulaťáku prodávat rozbité teploměry, přičemž on může dokázat jejich nefunkčnost na vlastním těle, mě dost pobavilo. Beru proto tento počin jako humanitární akci debila Janečka, který si utrhl od vlastních nenažraných úst zloděje a zasponzoroval ubohého prducha.(26.9.2010)

 • hippyman
  *

  osudová chyba... 10%(30.9.2010)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 7/10/// +Jan Budař a Gabriela Marcinková, atmosféra doby a věrně natočené dialogy a mluva -téma není příliš zajímavé, je to hodně rozvláčné/// Největší předností filmu může být nová tvář v české kinematografii jménem Gabriela Marcinková. Zde byla svázána pevně napsanou rolí, která přesně musí zapadat to oné doby. Což mimochodem zahrála věrně a přesně. Nicméně věřím tomu, že s jinou postavou by nám pěkně ukázala, že umí. Snímek zaujme dobovou výpravou, která je zdařilá a taky dobovou mluvou. Ta je hodně nevšední, ale působí to až kouzelně. Tedy občas, protože si musíme uvědomit, že se jedná o drama dospělé dívky, která se musela na nátlak rodičů oženit a tehdy neexistovalo něco jako rozvod. Takže se stále více a více propadá...Škoda snad slabší režie, která film tahá hodně k průměru./// Celkem 51%///(15.6.2011)

 • Aky
  **

  Z nadějí vzniklo veliké zklamání. Čapkova předloha, které se chytí Jiří Krejčík - to slibovalo moc. Jenže z toho zůstalo amatérské přeříkávání nevynalézavých dialogů, kterými se děj klopotně ubírá nezajímavým příběhem. Veliká škoda.(27.9.2010)

 • bassator

  46th KVIFF 2011 - CZECH FILMS 2010-2011 - České filmy 2010-2011 (Osudové peníze / FATEFUL FORTUNE / Osudové peníze)(23.8.2011)

 • Slarque
  *

  Byla mladá, byla chudá, takže ji všichni ponižovali, zneužívali a byli na ni hnusní. Měl jsem toho dost po dvaceti minutách. Po třičtvrtěhodině režisér hlavní představitelce dovolil na chvíli vypnout permanentně ztrápený výraz a trochu se usmát, takže jsem zjistil, že je i pěkná. Ale dokoukat to dokonce byla stejně dřina. Při vší úctě k panu Krejčíkovi, tohle bylo jedno velké dlouhé nekonečno o ničem.(29.9.2010)

 • Gary
  **

  "Růžo! Kam mám dát ty KASTRÓLY ????!!!!" Růženka projde s krkolomnou češtinou celým únavným dějem a není na té cestě rozhodně sama. V jejím ublíženém výrazu ji doprovází nenápaditá režie, ochotnické hraní většiny osazenstva, absolutně zkoprnělý Budař a televiznost na každém rohu.(11.7.2011)

 • Historik
  ***

  Pan režisér se možná kdysi rozhodl, že se inspiruje povídkou Karla Čapka, ale při psaní scénáře mu z toho vyšel úplně nový příběh. To by samo o sobě nevadilo, ale měl z toho vypustit Tyldu a připsat nějaký konec.(28.9.2010)

 • Checht
  *

  46. MFFKV - nelíbilo se mně to ani obsahově a už vůbec ne formou. A to nehledě na to, že je to nátačeno u nás ve škole a s panem Krejčíkem sem měl čest si po projekci nádherně povídat.(11.7.2011)

 • Tryskomyš
  ****

  Celkem chytlavý příběh. Na to z jak staré je doby, je myslím celkem zajímavý.(28.9.2010)

 • Vignette
  *

  Tak ploché postavy jsem už dlouho nikde neviděla, filmu nepomáhá ani typická televizní kamera... zkrátka, je to bída :-((12.7.2011)

 • ImNotThere
  **

  /46th KVIFF 2011/(2.8.2011)

 • sator
  **

  Je to unylé a stopáž by byla k přečkání tak 30 minut...(14.3.2014)

 • klima777
  **

  No, bylo to takové... nechtěně groteskní. Myslím, že z této adaptace by Karel Čapek velkou radost neměl. A utěšovat se faktem, že existují mnohem horší filmy, takřka postrádá smysl. 1,5*(27.9.2010)

 • rakovnik
  ***

  Nedramaticky zfilmované drama, které končí tak, že...nekončí... Nechápu, proč do hlavních rolí českých filmů jsou obsazováni slováci, kteří se snaží mluvit česky, u mě to kazí dojem. Ale hlavní představitelka byla velmi příjemným překvapením, Marián Labuda mladší se do své role také skvěle hodil. Stanislav Zindulka vypadá už asi 30 let stále stejně dobře. Rozhodně zajímavý počin již skoro stoletého režiséra Krejčíka, na který se dalo v neděli večer koukat bez výrazněji nudných momentů.(26.9.2010)

 • Sairina
  *

  110 minut je na povídku strašně moc. Postavy se chovají, jako kdyby měly IQ pod 70, a nějak nepodařeně se děj točí kolem peněz. Prostě film o ničem, jenom snad o tuposti. Na konci filmu jsem skandovala : Skoč, skoč, skoč! a oni jí museli zachránit. Jediná světlá hvězdička byl Budař.(26.9.2010)

 • Andronikos
  ****

  Téma je trochu fádna, spracovanie taktiež neexceluje (inými slovami, televíznosť z toho cítiť "na sto honů"), ale dosť som pri pozeraní trpel (tj. súcitil s hlavnou postavou a jej bratom, aby nedošlo k omylu). A to je pre mňa na televízny film naozaj slušný zážitok. Oceňujem tiež otvorený koniec. Váham medzi *** a ****, v každom prípade by som však prosil Cool(in)-a a spol., aby ušetrili film svojho hodnotenia - nevyhnutne nekompetentného, pretože ho nevideli celý (cf. tiež kometár od Baxta). So zreteľom na tieto "odpady!", * ap. dávam nakoniec to lepšie hodnotenie.(26.9.2010)

 • quixote
  **

  TV film, který snad raději - vzhledem k zásluhám J.Krejčíka a jeho renomé - ani neměl spatřit světlo světa. Červená knihovna non plus ultra, desátý odvar z Herzových Petrolejových lamp, místy dokonce nechtěná parodie žánru, navíc s přemrštěnou stopáží. Tohle nemá s Čapkovým pohledem na svět vůbec nic společného! Především mužské postavy jsou všechny do jedné tlačeny k neuvěřitelně křečovitému výrazu a příšerně přehrávají. Ženské postavy jsou na tom jen o chloupek lépe, přičemž (jinak jistě velmi talentovaná) G.Marcinková v podstatě nemá co hrát, a tak většinu filmu projde s trpícím pohledem potrefené laně (…nebo husy, chcete-li). Rozpaky vzbuzuje i její účes (v jaké době že se ten příběh vlastně odehrával? Že by i vdaná paní chodila za první republiky s rozpuštěnými neupravenými vlasy a ošuntělým hadrem přes hlavu a la Nastěnka?) a celá výprava vinou svých nemotorných televizně-ateliérových staveb, které se ve výsledném dojmu tlučou s exteriéry nasnímanými „filmově“. Jednoznačnými pozitivy na této nepovedné záležitosti je Jiráskova hudba a herecký casting, v němž se objevují kvalitní pozapomenutí herci, zajímavé nové tváře (nečekaně třeba i Ester Kočičková v maličké roli sekýrující paní továrníkové). Je moc fajn, že Pan režisér Krejčík dostal v době možnost ještě točit, ale tentokrát to byl prostě krok vedle...(27.9.2010)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace