Nezapomenutelná láska

• slovenský

Nezabudnutelná aféra

Drama / Romantický

USA, 1957, 119 min

Jo, jo - viem, kto bol Gery Krent, teda pardon, Kery Grent a viem aj o tom, ze vedel hrat. No ale furt ho nemam rad a to tak, ze velmi! Ako film je to len taka priemerna spolocenska konzervacka, ktorej stredna cast je vyplnena vatovo planym plkanim. Uvod potesil, aj cast na Empire state Building, Deborah Kerr to zvladala slusne. Akurat ma trochu rusili tie vatove casti s detskym chorom, ci co to presne bolo : 60 %(21.5.2016)

Romantický snímek s vtipnými vsuvkami, které jsou tak obyčejné až jsou dokonalé. Nicky a Terry se čistou náhodou setkají na lodi, zamilují se do sebe. Nemůžou spolu být, jelikož oba dva mají svého partnera. Po skončení plavby se rozejdou a po nějaké době se k sobě vrátí. Pro někoho možná romantické klišé, ale když je Cary Grant tak okouzlující, tak se mu prostě nedá odolat. "Když je dole tak krásně, tak proč mě vodíte sem nahoru"(5.1.2014)

• marvan

Tak tomuhle se v odborných kruzích říká kýč jako stehno. Je tu opravdu všechno: děvkař měnící se ve své lepší já, ušlechtilá stařenka, odporně roztomilé dětičky, buran s ryzím srdcem a dojemně bezmocná kráska. Chybí snad jen prdelatí amorkové a Santa se sobama. Ani místy vtipné dialogy nezachrání skutečnost, že se tu romantika servíruje neskutečně humpoláckým způsobem. Pravdou ovšem je, že jsem viděl mnoho statečných, silných a ve všech ohledech rozumných žen u tohodle filmu prolévat potoky slz.(24.2.2009)

Keď mám pravdu povedať, z romantickej stránky sa mi najviac páčil samotný záver, keď konečne Nicky zistil čo je vo veci. Ale to predtým na mňa pôsobilo dosť obyčajne, hlavne dejová linka, ktorá sa odohrávala na pevnine. Tentoraz preto u mňa vyhrala novšia verzia snímku - Bezsenné noci v Seattli s Tomom Hanksom a Meg Ryan (aj keď túto herečku moc nemusím). Na druhú stranu sa však vôbec nečudujem babám tej doby, že boli z Nickyho Ferranteho tak paf, Cary Grant bol aj vo vyššom veku celkom štramák. Normálne ma napadla myšlienka, že či on náhodou nechodil aj do solárka, keď bol tak pekne opálený :). Už len jeho pohľad musel sám od seba nadvihovať sukne. Lepší priemer. 65/100(4.4.2017)

V průběhu sledování se můj dojem pohyboval někde mezi 3,5 a 4*, ovšem s blížícím se koncem jsem začal pošilhávat i po té páté hvězdičce, kterou nakonec tomuto snímku udělím. Cary Grant byl vynikající herec a dokazuje to v každém filmu, který jsem s ním viděl. Příběh je v tomto případě celkem poutavý, přestože z valné části je velmi snadno čitelný, avšak atraktivní prostředí, v němž se odvíjí, dodává filmu na skvělé atmosféře. Vypíchl bych zejména scénu s velkým kouzlem a to sice tu u Nickyho babičky. Dále potěší i epizodka na Empire State Building a samozřejmě skvělý závěr. Co mi naopak vadilo, byly dlouhé pěvecké scény s dětským sborem vedeným Terry. V zásadě však velmi příjemná podívaná, která se divákovi odmění, pakliže si na ni udělá náladu.(19.10.2014)

• Cary Grant

• - Roli Terry McKayové (Deborah Kerr) nazpívala Marni Nixon. (StarsFan)

• - Řada scén s Deborah Kerr a Cary Grantem je improvizací. (StarsFan)

• - Terry McKayovou měla původně hrát Ingrid Bergman. (StarsFan)