Taková ta zcela klasická romantická konverzačka s okouzlujícím Cary Grantem a příjemnou Deborah Kerr, jež naplní romantickou povinnost až závěrečnou částí. Nemám příliš v oblibě filmy, kde se dlouho předlouho chodí kolem sebe a po závěrečnou polibku jdou titulky. Tento film není vyjímkou a tak nemohu dát plné hodnocení, i když film si jistě zaslouží vysoké ohodnocení. Už pro svou pohodu, klid a pro úžasnou prostořekost a přímost Caryho Granta. Prostě moc hezký a poklidný film. Hudba: Hugo Friedhofer(30.1.2011)

Keď mám pravdu povedať, z romantickej stránky sa mi najviac páčil samotný záver, keď konečne Nicky zistil čo je vo veci. Ale to predtým na mňa pôsobilo dosť obyčajne, hlavne dejová linka, ktorá sa odohrávala na pevnine. Tentoraz preto u mňa vyhrala novšia verzia snímku - Bezsenné noci v Seattli s Tomom Hanksom a Meg Ryan (aj keď túto herečku moc nemusím). Na druhú stranu sa však vôbec nečudujem babám tej doby, že boli z Nickyho Ferranteho tak paf, Cary Grant bol aj vo vyššom veku celkom štramák. Normálne ma napadla myšlienka, že či on náhodou nechodil aj do solárka, keď bol tak pekne opálený :). Už len jeho pohľad musel sám od seba nadvihovať sukne. Lepší priemer. 65/100(4.4.2017)

Míchání žánrů není žádná hračka, Leo McCarey by mohl vyprávět. Film začíná jako svěží konverzační komedie, vzápětí se mění na sentimentální romantiku, a aby toho nebylo málo, režisér nás zavede i na pole uslzeného dramatu. Odlehčená část sluší snímku nejlépe, slovní výměny obou protagonistů nepostrádají švih a jízlivost. První zaskřípání se objeví s návštěvou Grantovy babičky (!) a vrcholí v opakujícím se pěveckým vystoupení dětského sboru, při kterém mě od přílišné přeslazenosti začaly bolet zuby. Vážná linie filmu je na tom o něco lépe, ale zase v ní chybí více prostoru pro Caryho Granta, jenž je bez debat tahounem filmu, místo toho se vyprávění věnuje postavě Deborah Kerr, která mně ničím neučarovala (a měla na to 2 hodiny). Finále je ovšem přenádherné, o tom žádná. 6/10(7.12.2009)

Romanťárna zabalená v sentimente, ktorú ale odľahčoval chutný humor a príjemné herecké výkony. Oceánske scenérie z pohľadu starodávneho domu boli krásne rovnako aj dojemný sprievod na klavíri. Okrem toho, ktorá z vás by odolala tomu gentlemanovi (Grant!) s umeleckými sklonmi? Dostaviť sa do Empire State Building by bolo to najmenej:)(19.3.2010)

První půlka naprosto skvělá, zejména díky Deborah Kerrové. Nejenže je krásná a okouzlující, ale její ironické a jemně jízlivé poznámky i výraz dodávají dialogům neuvěřitelnou štávu.. scénou přistání však ta zatím 5* podívananá klopýtne a klesne do mnohem fádnější a místy zdlouhavé podívané plné zpěvu.(24.1.2008)

• - Nickie a Terry se domluví, že se na střeše Empire State Building potkají za 6 měsíců. Shodou okolností má k setkání dojít přesně v polovině filmu; tedy za 59 a půl minuty z celkových 119. (StarsFan)

• - Roli Terry McKayové (Deborah Kerr) nazpívala Marni Nixon. (StarsFan)

• - Niektoré scény sa nakrúcali na palube zaoceánskeho parníka SS Constitution, na ktorom sa už predtým nakrúcali niektoré z epizód seriálu I Love Lucy (1951) a neskôr sa objavil aj v jednej epizóde seriálu Magnum (1980). (Michal74)