Reklama

Reklama

Na palubě luxusního parníku se z Evropy do Spojených států vrací ve společnosti proslulý svobodný playboy Nicky Ferrante (Cary Grant). Seznámí se s přitažlivou a zdravě sebevědomou Terry (Deborah Kerrová) a oba se do sebe zamilují, i když jsou vázáni každý jinde a Nicky má dokonce před svatbou. Je to jen letmé šálení smyslů v příjemném prostředí zaoceánské lodi, kde jeden druhému nemůže nadlouho uniknout, i kdyby chtěl, anebo opravdový a hluboký cit? Oba se rozhodnou, že to zjistí. Ještě před přistáním v newyorském přístavu si slíbí, že se za půl roku sejdou na vyhlídkové terase Empire State Building. Pokud samozřejmě budou v té době bez závazků a pokud Nicky, který si velmi zakládá na tom, že nikdy nepracoval, dokáže svoji budoucí ženu uživit.

Další děj se nesluší prozrazovat, i když vnímavý divák či amatérský filmový historik už bystří pozornost, neboť mu to něco připomíná. Aby ne. Film Nezapomenutelný příběh (1957) je totiž remakem klasického romantického snímku Krajkový šátek (1939), ve kterém ústřední dvojici ztělesnili Charles Boyer a Irene Dunneová. A režisér je dokonce tentýž - Leo McCarey. Navíc v roce 1994 vznikl další remake Milostná aféra s manželskou dvojicí Warren Beatty-Annette Beningová. Současným divákům však tento příběh připomíná ještě jiný film, novodobou klasiku Samotář v Seattlu (1993) s Tomem Hanksem a Meg Ryanovou, jejíž děj je poměrně přesnou parafrází Nezapomenutelného příběhu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

Tyny 

všechny recenze uživatele

Romantický snímek s vtipnými vsuvkami, které jsou tak obyčejné až jsou dokonalé. Nicky a Terry se čistou náhodou setkají na lodi, zamilují se do sebe. Nemůžou spolu být, jelikož oba dva mají svého partnera. Po skončení plavby se rozejdou a po nějaké době se k sobě vrátí. Pro někoho možná romantické klišé, ale když je Cary Grant tak okouzlující, tak se mu prostě nedá odolat. "Když je dole tak krásně, tak proč mě vodíte sem nahoru" ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Prvá hodina odohrávajúca na lodi je fantastická. Po rozdelení postáv sa ale bohužiaľ veľké čaro filmu stratí a prekážky, ktoré kladie scenárista hlavným hrdinom pod nohy sú až príliš vykonštruované aby dámy pri pozeraní minuli čo najviac vreckoviek. Aj napriek tomu pekné. Cary Grant opäť dokonalý, Deborah Kerr sympatická a scény stretnutia na Empire state Building a samotné finále samozrejme žďímačky ako hrom. 8/10 ()

Reklama

Sandiego 

všechny recenze uživatele

Ne zrovna výjimečná romance, ale patina klasického studiového systému prostě funguje i po více než padesáti letech a přebije i trochu nesympatickou Kerrovou a cukrkandlové scény s dětským sborem. Výborné jsou naopak okamžiky se stařenkou ve francouzském přímořském městečku, člověk až měl slzy na krajíčku. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Stručný obsah filmu odhalí nijak neskrývanou skutečnost, že je příběh ve své podstatě čistý až průzračný kýč: polepšený sukničkář, seběvědomě ironická dívka, která ho napraví, roztomilá babička a zpívající dětičky.... Ano, jistě, a je toho ještě víc. ____ Jenomže příběh filmu často nebývá důležitý, hlavní je zpracování a to je v Nezapomenutelné lásce fantastické. Největší tíha spočívá na ústřední dvojici, které dělají ostatní postavy jen stafáž.. Grant s Kerrovou milostnou historku zahráli s nebývalou grácií a smyslem pro přesný detail drobných gest. Podpořila je hlavně chytrá režie, která dokázala i profláknutým záběrům dodat nápad. KOUSEK DĚJE Napínavý i dojemný je tak moment prvního polibku, který vidíme od pasu dolu, takže se můžeme pouze domýšlet, nakolik vášnivý nebo něžný byl. Dojímavé je také marné čekání na mrakodrapu, stejně jako gentlemansky vyčítavá scénka, kdy Nicky vezme provinění za zmařenou schůzku a odmlčení na sebe. Závěr se zrcadlem je srdcervoucí. ____ V tomhle pohádkovém světě dokonale upravených žen a světáckých mužů mi nevadí ani takové nelogičnosti, jako že je až na vrcholek mrakodrapu slyšet houkání santiky, nebo podarování dívky na vozíčku obrazem. Do takového světa se ostatně vozíček ani nehodí, proto ho vidíme jenom jednou a to na něm ani hrdinka nesedí - nejspíš by to příliš zobrazilo její handicap, který je takto pouze tušený a zastíraný elegantním poleháváním a posedáváním. Zasíraného je toho víc, například nepříjemný fakt, že on je vlastně gigolo a ona vydržovaná žena. _____Způsob vnímání světa i vyprávění se od doby vzniku filmu posunul, takže bych si dovedla představit třeba vypuštění dětského sboru (ale aspoň v něm zpívaly děti normálního až pouličního vzhledu a žádní andílci) nebo nechtěně legrační scénu mrákot Terry v nemocnici. ____ Nejvíc mi překážely úplné maličkosti - třeba očividně strojový původ šálu, který babička odkáže Terry. Na to, jak hrál důležitou roli a na to, jaké postavení babička dřív zaujímala, je strojová krajka prostě neodpustitelná. Průšvih byly i Nickovy obrazy, protože koncem 50tých let se nedá věřit, že by se proslavil umělec, který maluje tak strnule realisticky - chápu ale, že to byla úlitba většinovému publiku. _____ Jak říkám: vadily mi jen maličkosti, film jako celek je nádherná pohádka natočená se vkusem a smyslem pro ironii. Módní okénko na závěr: oblečení Deborah Kerrové bylo skvostné - uměřené, elegantní a přitom skvěle podtrhující její typ nenápadné krásky. /8. 8. 13./ ()

Vědma 

všechny recenze uživatele

Klidně, pomalu, ale ne zdlouhavě vyprávěný jednoduchý, trochu kýčovitý a ne moc uvěřitelný příběh. Film obsahuje některé zásadní věci, které jej povyšují nad běžné holywoodské kýče. Caryho Granta s jeho úžasným charismatem, jemný nevtíravý a inteligentní humor, který sráží patos a sentiment, jehož je zde několik kýblů a některé velmi dobře zrežírované scény, které bych mohla teď hned vidět znova. Třeba polibek na lodních schůdcích, sbor dětí nebo čekání na výtah, který nikoho nepřiváží. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (12)

  • Řada scén s Deborah Kerr a Cary Grantem je improvizací. (StarsFan)
  • Roli Terry McKayové (Deborah Kerr) nazpívala Marni Nixon. (StarsFan)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno