Experiment Belko

• USA The Belko Experiment (více)
Trailer 1

Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

Trailer 1

LIVINGDEAD

Už když jsem před 3 měsíci uviděl trailer, věděl jsem, že mne film zaujme. A opravdu je to film s dobrými hereckými výkony, s napětím a navíc, panelák byl parádní. Jak už bylo tady uvedeno, byla velká škoda, že se nezabíjelo jinak, více drasticky... Tak mne napadlo, kdyby se to stalo u nás v práci, asi bych je pozabíjel všechny :-) ()

Psychor

Námět hororu Belko Experiment mi přišel poměrně atraktivní, jelikož na univerzitě patřila sociální psychologie k mým nejoblíbenějším předmětům a z mého semestrálního pojednání o Milgramově experimentu profesoři při přednáškách dosud stále citují. Když byl však scénář snímku přiklepnut autorovi marvelovských repetitivních výplachů, polil mě studený pot. James Gunn totiž považuje originalitu, kreativitu či sofistikovanost za sprostá slova, a tak se divák podle očekávání musí spokojit s generickou oddechovkou, u které mozek bezesporu není zapotřebí. V této interiérové adaptaci Battle Royale si zdejší jednorozměrné postavy hned v úvodu zvolí svůj černobílý tým a monotonní vybuchování hlav může vesele začít. Snímek postrádá nejen atmosféru, nýbrž i jakoukoliv tvůrčí invenci. Jakožto zdejší hororový expert hodnotím jednou silnější hvězdou a svéprávným hororovým divákům s projekcí rozhodně nedoporučuji experimentovat. ()

tron

„Je to v ľudskej povahe. Nakoniec zostane každý sám za seba.“ Kokooos, akože sorry, ale tomuto ja menej, ako 80% veru nedám. Tak akurát dlhá šupa, ktorá už krátko po začiatku naberie spád a z provokatívnej otázky (zabili by ste niekoho, ak by to znamenalo vaše vlastné prežitie?) sa rýchlo zmení na nonstop brutálnu jazdu. Perfektné, hermeticky uzavreté prostredie, výrazné typy na dobrej aj zápornej strane (najviac ma zaujal Michael Rooker, s ktorým súvisí asi najintenzívnejšia scéna filmu), jednoduchý, ale o to funkčnejší ústredný nápad, brutálne efekty, vcelku výrazný koniec a nad (ne?)logikou toho všetkého pravdupovediac nemáte príliš šancu premýšľať, čo je asi dobre, pretože sa zdá, že vysvetlenie tvorcov príliš nezaujímalo a išlo im skôr o následky, než o ich ozrejmovanie. Som rád, že sa môj obľúbený austrálsky hororový režisér Greg McLean (Wolf Creek 1, Krokodíl: Návrat do krvavej lagúny) po pár zakopnutiach (Wolf Creek 2, The Darkness) vrátil tam, kam patrí – na trón s najperspektívnejšími žánrovými tvorcami. Tentokrát mu v návrate pomohol James Gunn ako scenárista a zároveň producent, pričom v snímke si výraznú vedľajšiu úlohu zahral aj jeho zábavne pošahaný brat Sean, vytvoriaci zábavnú dvojku so „sestričkou z Pohotovosti“, Abrahamom Benrubim. Títo dvaja sú mimochodom ukážkový príklad, kedy môžete do hororu vniesť humor bez toho, aby ste tým zničili vážnu hororovú atmosféru. ()

EvilPhoEniX

Očekávaná novinka venku a ikdyž se z vynikajícího námětu dalo vytřískat mnohem více, přesto opatrný palec nahoru. První trailery na Belko Experiment byly velmi lákavé a film se tedy zařadil mezi nejočekávanější věci letošního roku. Co si budeme nalhávat uzavřená budova s 80 zaměstnanci, kteří mají za úkol se navzájem pozabíjet ( kamarád-nekamarád) je pro horor více než atraktivní látka, škoda, že tvůrci neměli odvahu více přiostřit. Ano vybouchne zde najednou asi nejvíce hlav v historii filmů, někteří zaměstnanci se ukážou jako správní hajzli ( Tony Goldwyn vládne a jeho selektivní výběr kdo má přežít a kdo ne patří k nejsilnějším momentům filmu). Trošku mě mrzelo, že se zde spíše střílelo sice docela nemilosrdné popravy, ale jakožto hororový fanoušek především násilí bych očekával více hrátky se sekerou,noži či jinými nástroji. Závěr sice očekávaný, přesto překvapil a pokud se někdy objeví sequel budu jej vyhlížet. 70% ()

verbal

Byť notně omšelá, tak vynikající a prospěšná hra, kterou by měli pravidelně praktikovat ve všech zkurvených korporátech, aby se svět vyčistil od pokřivených kípsmajláků a dalších, zdegenerovaným pracovním prostředím pokroucených kreatur. Nekulturní a malformační klima, které pod pokryteckou maskou pseudopřátelství a kožených úsměvů dojí v oupnkravínech ze zmanipulovaných otroků to nejhorší, přičemž záměrně pěstuje stres, podlost a bezskrupulózní profesní řevnivost, pak nenapravitelně kurví i mimopracovní charaktery všech postižených, činí z dříve nezkažených dívek konformní upjaté piče a z panických chlapců arogantní napomádované čuráky. Pátá kolona exportní zaoceánské degenerace je velkohubě proklamována jako nejproduktivnější forma řízení lidských strojů, avšak nakonec stejně všechny přistihnete, jak na věčných, veledůležitých brejnstormových mítynzích po sobě akorát nesvébytně metají zkomolené anglicismy při mistrovství světa v mlácení prázdné slámy a chrlení ověřeně nefunkčních kýčovitých motivačních pouček, pejntují čárty o hovně, šérují nepotřebné, před chvíli z prstu vycucané, avšak nabubřele znějící bekfíty, velkohubě evaluují neexistující sórsy, bildují nefunkční týmy a jinak strengují korporátního spirita, aby z toho nakonec ten největší pičus udělal kontingenční slajdy v excelu, který snese všechno, šérholdři byli spokojeni s tou dokonale vybrejnstormovanou pseudovýkonností a přefouknutá bublina ještě chvíli udržela virtuální jmění na akciovém trhu, než splaskne. Každopádně skutečné ryzí charaktery plavou na povrch žumpy až v krizových situacích, a sledovat sice už tisíckrát omletou, ale slušně zdramatizovanou a solidně zahranou vybíjenou stáda těchto ubohých zmrdečků, byla opravdu kulantní a škodolibě povznášející zábava! ()

• Spolu s filmem vyšla i hra ve virtuální realitě „Belko VR: An Escape Room Experiment“. (Osiris_o.O)
  • Na začátku filmu, kdy lidé už pomalu přichází ráno do práce a Wendell (John C. McGinley) si dopisuje s Lendrou (Adria Arjona) po chatu, je na monitoru čas 05:10 p.m., tedy pět hodin odpoledne. To ale není doba, která se děje ve filmu. A ještě k tomu Lendra nemá počítač připojený k síti. (Leopard105)
  • Zhruba v čase 52:00, je děj doprovázen hudbou Antonína Dvořáka z „Rusalky“ – „Měsíčku na nebi hlubokém“. (kalysta)