Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

Trailer 1

silentname

Zaujímavý filmík. Rozhodne som rád, že som ho videl a ponúka určité zaujímavé pohľady do experimentoch na ľuďoch v absolútne krízových situáciach. V mnohom to funguje, no sú dve veci, ktoré ma na filme štvali. V prvom rade je to hudba. Absolútna tragédia. Autori nevedeli miestami ako jednotivé scénky správne spracovať a dali do nich hudbu, ktorá ma tam maximálne ruší, štve a nefunguje ani v najmenšom. Občas sa trafia, no potom sú tu iné momentky, kedy by scénky s viac creepy hudbou vypálili lepšie. A druhý problém je veľmi veľká priehľadnosť. Najmä ku koncu filmu. Keď sa zadá tretia úloha, viete presne ako to nakoniec celé dopadne a kto sa dostane z celej situácie von. Neklamme si, vieme to presne a nebudete s tým mať najmenší problém. A to napriek tomu, že by som bol radšej, keby sa z toho radšej dostali niektorí iní hrdinovia, ktorí mi boli aj viac sympatickí. A tu sa dostávame už ku kladným momentkám. Sú tu občas skvelé scénky a postavy, ktoré sú dokonca aj zapamätateľné a chceme, aby sa z tejto situácie dostali. A budeme im fandiť, lebo ich jednotlivé akcie budú opodstatnené a budú dávať zmysel. Plus scénka, kde umiera Owain Yeoman je podľa mňa vynikajúca. Znie to strašne, no rozhodne patrí medzi najlepšie postavy filmu, hoci je tu krátko. Záver asi indikuje sequel a voči tomu som celkom otvorený. Určite je priestor kam by to mohlo pokračovať a priniesť fázu 2, tak uvidíme. Ako celok je to fajn thriller s dobrými nápadmi a celkom dobre využitým potenciálom, no má svoje problémy. Hodnotenie: B- ()

misterz

Zavretá skupinka ľudí - boj o život sa môže začať, veď na konci je aj tak každý len sám za seba (teda väčšinou)... Aj takto by niekedy v budúcnosti mohol vyzerať sociologický prieskum. Veď predsa nikto nevie, aké šialenosti si ešte človek dokáže vymyslieť, ktohovie, fantázii sa medze nekladú... Musím priznať, som milo prekvapený. Hneď od začiatku sa tu začala pekne budovať atmosféra, a aj keď nedosiahla nejak extra závratných výšok, vydržala po celý čas. K tomu niekoľko známejších, slušne hrajúcich hercov, kus napätia, akcie a prekvapivo dobré gore a k spokojnosti viac nie je treba. Nadpriemer. 75/100 ()

VanTom

"Defilé" rozličných zaměstnanců v odizolované kancelářské budově slibně odstartovalo behaviorální "lidský experiment"… jenže pro něj filmaři nic moc extrovního nevymysleli. Fázi hysterčení rychle nahradilo vyvražďování přátel a kolegů, ovšem v nikterak světoborné formě, pořadí či stylu. Nudný "dušínovský" hlavní pitoma, které ze všech sil zachraňuje 30 lidí, i když jich tím zabije 60, mě dost štval (aspoň se v závěru trochu rehabilitoval, jak dal věznitelům ochutnat jejich vlastní meducínu). Stejně jsem málem šel s hodnocením o stupínek níže. ()

Marceloo

V budove korporácie Belko sa počas obyčajného pracovného dňa ozve z mikrofónu zvláštny hlas, ktorý pracovníkov upozorní, že budú súčasťou experimentu. Normálne by sa väčšina zamestnancov potešila tomu, že nemusia pracovať, lenže tento experiment má náročné požiadavky a keď im hlas oznámi, že v priebehu ôsmich hodín bude väčšina zamestnancov mŕtvych, začína sa krutý boj o život. - Keď som videl na začiatku 80 ludí, ktorí sa stanú obeťami, tešil som sa na obrovský bodycount. Ten sa aj dostavil, ale na tomto projekte je jasne vidieť, že pán Greg McLean v USA postupne stráca všetko, na čom v Austrálii dlhé roky pracoval a začína ho ovládať tá nezmyselná americká produkcia. Mne osobne to najviac vadilo na strihu, pretože ten bol katastrofálny, a aj keď bolo gore vela a vyzeralo parádne, tie prestrihy boli v stotinách sekúnd a nebolo tam takmer nič vidieť, poprípade kamera išla mimo záber. Režijne a scenáristicky to je zvládnuté solídne, ale ovela radšej by som týchto tvorcov uvítal v nezávislom projekte, v ktorom by mali takpovediac slobodu prejavu. Najväčším negatívom je pre mňa herecké obsadenie. Nebola tam ani jedna sympatická postava a pozerať sa na Johna C. McGinleyho zo seriálu Stan Against Evil prezentovaného ako brutálneho vraha bolo skôr úsmevné. The Belko Experiment rozhodne nie je zlým hororom, ale je na ňom citelne vidieť úpadok jedného z najnádejnejších tvorcov moderného hororu, ktorý si však reputáciu môže zachrániť očakávaným Wolf Creek 3. Zamestnanci Belko Corporation by sa potrebovali trochu odreagovať a ja by som vedel o jednom mieste v švajčiarskych Alpách. Pomaly nám tu vzniká nový subžáner hororu z tohto pracovného prostredia korporácií, kedy v roku 2015 prišiel Bloodsucking Bastards, v 2016 The Belko Experiment a v 2017 prichádza ďalší brutálny kúsok s názvom Mayhem, na ktorý sa už teraz velmi teším. + herec z The Last House on the Left + herec z Identity a Stan Against Evil + herec z 10 Cloverfield Lane a Hush + herec z The Hive + herec z Scream Queens a The Lazarus Effect ()

matestlust

Několikrát se opakující téma mi nevadí, důležité je provedení. V tomto případě se pan McLean opřel do té více béčkové podoby, vykašlal se na psychologickou stránku věci a dobře udělal. Ve spojení s vynikajícím hereckým složením ( pár obličejů udělá radost nejednomu fanouškovi žánru ) tu rázem máme další skvělý survive diktát, kde se s hektolitry krve nešetří, s utrženými údy jakbysmet a kde je tempo téměř od začátku vážně ,,vražedné" . Chování lidí by i mohlo připomínat případnou ,,realitu" lidské duše a to celku dodá grády. I přes pár hrbolků a slepých míst, si tenhle kousek zaslouží plnou palbu ! ()

• Zhruba v čase 52:00, je děj doprovázen hudbou Antonína Dvořáka z „Rusalky“ – „Měsíčku na nebi hlubokém“. (kalysta)
  • Spolu s filmem vyšla i hra ve virtuální realitě „Belko VR: An Escape Room Experiment“. (Osiris_o.O)
  • Na začátku filmu, kdy lidé už pomalu přichází ráno do práce a Wendell (John C. McGinley) si dopisuje s Lendrou (Adria Arjona) po chatu, je na monitoru čas 05:10 p.m., tedy pět hodin odpoledne. To ale není doba, která se děje ve filmu. A ještě k tomu Lendra nemá počítač připojený k síti. (Leopard105)