Reklama

Reklama

Experiment Belko

  • USA The Belko Experiment (více)
Trailer 1

Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (237)

TKKMR 

všechny recenze uživatele

Greg McLean ani tentokrát nesklamal a ukázal, že s ním ako s hororovým režisérom treba počítať. Oproti jeho predchádzajúcim, síce krvavým, no scenárovo predsa len jednoduchým filmom je The Belko Experiment v istých ohľadoch o čosi prepracovanejším dielkom. PS: Nevie niekto náhodou na akú adresu sa posielajú žiadosti o prijatie do zamestnania do Belko Industries? Vopred ďakujem. ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Vůbec ne tak špatné. Američani po delší době vytáhli ze svých zásob horor založený na masovém experimentu a nedopadl žádným velkým fiaskem. K postavám sice nestihneme příliš přilnout, ale během vyvražďování si určitě najdeme méně či více sympatické hráče o život a je komu fandit. Vzhledem k nízkému rozpočtu se daří krvavé momenty točit velmi kvalitně. Jako jednohubku to musím všem doporučit, ale rozhodně to není něco, co bych musel za týden vidět znovu. 70% ()

Reklama

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Mám pro tenhle typ extrémně vykonstruovaných námětů slabost. Problém je, že je to jen americkokolumbijská variace na Battle Royale. Štvalo mě, že organizátoři vůbec nehráli fér (jak k té smrti přišli ti první čtyři? Proč říkali, že se může všechno, krom dvou věcí, aby si pak vymysleli, že se nesmí něco dalšího?) a samozřejmě mě neuvěřitelně vytáčel charakter Leandry, jednak proto, že je to typická iracionální pizda a také proto, že je to bohužel vlastně docela realistický charakter. Problém je, když mě tvůrci tlačí k tomu, že bych ji snad měl fandit. Postavy jsou v podstatě jednorozměrné, psychologická rovina jde jen hodně po povrchu a celé je to moc uspěchané. Možná by to bylo lepší jako seriál. Divák dostane přesně to, co se dozví z námětu a vlastně to ani není potřeba vidět a ví vše. Ale jako King of the Hill deathmatch s permanentní smrtí dobrý. Líbil se mi šéf. Přišel mi logický fakt, že aby se někdo dostal na pozici ředitele v podobném korporátu, musí jít přes "mrtvoly" i v tom reálném životě, takže to teoreticky člověk má v sobě, stačí jen přehodit výhybku. Předzávěr s kuličkami mě moc potěšil, samotný závěr s obrazovkami už moc ne. V tomto typu filmů je něco takového už stejně otravné jako happyendy Stevena Spielberga. Každopádně souhlas s Mr. Apache. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Očekávaná novinka venku a ikdyž se z vynikajícího námětu dalo vytřískat mnohem více, přesto opatrný palec nahoru. První trailery na Belko Experiment byly velmi lákavé a film se tedy zařadil mezi nejočekávanější věci letošního roku. Co si budeme nalhávat uzavřená budova s 80 zaměstnanci, kteří mají za úkol se navzájem pozabíjet ( kamarád-nekamarád) je pro horor více než atraktivní látka, škoda, že tvůrci neměli odvahu více přiostřit. Ano vybouchne zde najednou asi nejvíce hlav v historii filmů, někteří zaměstnanci se ukážou jako správní hajzli ( Tony Goldwyn vládne a jeho selektivní výběr kdo má přežít a kdo ne patří k nejsilnějším momentům filmu). Trošku mě mrzelo, že se zde spíše střílelo sice docela nemilosrdné popravy, ale jakožto hororový fanoušek především násilí bych očekával více hrátky se sekerou,noži či jinými nástroji. Závěr sice očekávaný, přesto překvapil a pokud se někdy objeví sequel budu jej vyhlížet. 70% ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Dnešná doba si úplne pýta poriadnu verziu Office Space so zabíjaním, bohužiaľ Belko Experiment sa míňa účinku. Napriek sľubnému úvodu so španielskou verziou I Will Survive a drsným Rookerom prichádzajúcim do korporátu, lemovaným zábermi na kopírky, post-iny a mrzké pohľady kolegov, humor čochvíľa úplne zmizne a ostane len sterilná vyvražďovačka s nudným príbehom o tajomnom experimente, ktorý vrcholí v najviac klišé závere, ako je len možné. Toto Jamesovi Gunnovi nevyšlo. O rok mladší Mayhem je násobne lepší. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (5)

  • Zhruba v čase 52:00, je děj doprovázen hudbou Antonína Dvořáka z „Rusalky“ – „Měsíčku na nebi hlubokém“. (kalysta)
  • Na začátku filmu, kdy lidé už pomalu přichází ráno do práce a Wendell (John C. McGinley) si dopisuje s Lendrou (Adria Arjona) po chatu, je na monitoru čas 05:10 p.m., tedy pět hodin odpoledne. To ale není doba, která se děje ve filmu. A ještě k tomu Lendra nemá počítač připojený k síti. (Leopard105)
  • Spolu s filmem vyšla i hra ve virtuální realitě „Belko VR: An Escape Room Experiment“. (Osiris_o.O)

Reklama

Reklama