Aelita

Ve výběru příběhu o putování pro moderní děti přednost rozhodně patří Kukymu před koblížkem, protože se z něj děti dozví více o současném světě, aniž by přišly o tradiční archetypy, dobrodružství a duchaplnost ústředního hrdiny, s kterým budou sympatizovat spíš a víc než s tvorem k sežrání (ne že bych zanevřela na tak úchylně veselého tvora jako zpívající koblížek) :-) ()

snob

Báječné, česká malost vyráží do světa doprovázena vlasteneckým plácáním dlaní o sebe. Prvních deset minut jsem se přesvědčoval o tom, že to není jeden z dalších filmů, na které hledět je ztrátou času i života. Po uplynutí oněch deseti minut už jsem jen čekal na závěrečné titulky. Všemi chválené akční chvilky s honičkami aut byly opravdu dechberoucí. Nadšený z nich může být věru jen češstvím postižený člověk. Originalita? Ale ano, za tu jedinou ode mě dostal film dvě hvězdy. Zbytek bylo zoufalství. Nemange nápady - netočím filmy a to i když to umím a jsem profláknutý víc než králíček Azurit. Bez kvalitního scénáře nelze udělat kvalitní film. Svěráky mám rád, ale ne tolik, abych byl nekriticky nadšený. ()

Kwaichi

Filmy od Svěráka ma vždy nadchli a ani Kuky nie je výnimka. Výborne spracovaný príbeh, perfektný strih a kamera. Pred týždňom som akurát upratoval izbu a vyhadzoval starých plyšákov. Neviem, koľkých by som dokázal vyhodiť, kebyže ich vyhadzujem dnes po zhliadnutí Kukyho. 89% ()

TomikZlesa

Toy story po Svěrákovsku ? perfektní zpracování, nápad, několik perfektních hlášek a scének. Navíc film není tak moc pro děti jak sem si myslel. Pár postaviček perfektních, hlavně zlej pan Volejnička. Jo a nejsem růžovej ! sem červenej ! ()

bukowski83

Ach jo já fakt nevím, po čtvrt hodině jsem si liboval a říkal si, že to je jasná čtyřhvězda.Plejáda skvělých herců propůjčila své hlasy loutkám a mě z toho bylo překvapivě dobře u srdíčka.Svěrák je tradičně se svým hlasem bezvadný, velmi překvapil Jirka Macháček v roli záporáka a skvěle pobavili Čtvrtníček s Lábusem jako pytlíkové.Velká škoda, že jsou ve filmu ty hrané scény, na konci už mě neskutečně štvaly a nudily.Kdyby to byl opravdu jen loutkový film s radostí bych dal lepší čtyři hvězdy, takhle bohužel pouze tři a půl. ()

tomtomtoma

Zajímavý loutkový film s humorným nadhledem a rozkošnou hravostí. Pro děti, a přesto také pro dospělé. O snovém návratu plyšové hračky zpět domů, aby svou cestou natrvalo zasáhla do zaběhnutých pořádků lesa. Obyčejný a přesto extravagantní růžový medvídek Kuky (mluví Ondřej Svěrák), mazel, který nesnáší samotu, strašpytel a důvěřivec s neuvěřitelnou touhou po domově a s obrovskou vůlí se obětovat. Plno pitoreskních postaviček života lesa bez lidí. spravedlivý starý ochránce a vůdce fantaskních postav Hergot (mluví Zdeněk Svěrák), ambiciózní a bezohledný Anuška (mluví Jiří Macháček), neústupní strážci skládky a vytrvalí naháněči Kukyho Pytlík Vidlička (mluví Petr Čtvrtníček) a Pytlík Zapík (mluví Jiří Lábus), dále Dubánek (mluví Ondřej Vetchý), Rohánek (mluví Pavel Liška), Plazivec (mluví Jiří Schmitzer) a Vodák (mluví Miroslav Táborský). Samozřejmě se filmu dá i něco vytknout, jako ne zcela vyvážený dabing. Ale zase pobaví i potěší jízdy automobily, dělání zimy a spojení s vlastní skutečnou přírodou. Působí to příjemně. ()

enjoi

Na české poměry pěkná pohádka. Pár chybiček (hlavně ve scénáři a ne/skrytém product placementu) se najde, ale co už. 75 % ()

C0r0ner

Překvapuje mě to zdejší relativně nízké hodnocení. I předtím, než jsem viděl film o filmu a nahlédl do zákulisí natáčení, pro mě byl Kuky jednou z nejlepších polistopadových pohádek natočených u nás. Krásný příběh, neuvěřitelná originalita, perfektní režie,... Tomuhle filmu z mého pohledu naprosto nic nechybí. 100% ()

Dannysek4U

Jsou veci, ktery se na tyhle snovy nadhere urcite nekomu nebudou libit. Je pravda, ze na hlasech dedy a vnuka Sverakovych je slyset, ze toho za zivot moc nenadabovaly a obcas nestaci, kor kdyz postavicku o par cisel dal namlouva treba Postranecky nebo Taborsky. Stejne tak je pravda, a to uz je horsi, ze obcas lze Kukymu v patach narazit na "mentorovaci" chvilky, ktery si Sverak asi mohl odpustit. Chlapcova modlitba a vzapeti popirani boha navozujou zvlastni pocit. A takovejch momentu je tam mnohem vic. A stejne tak je pravda, ze prolinani sveta reality a fantazie (cely Kukyho putovani je v podstate fantazie malyho kluka Ondreje + chvilema halucinace, kdyz vinou astmatickyho zachvatu kolabuje - nic z tohoto neni spoiler, to Sverak kamerou a skrze dialogy otevrene rika) je chvilema trochu prilis nasilny a prvnoplanovy. Okej, to jsou chyby, neni jich mnoho a neobjevuji se casto, ale jsou tam, jsou patrny, chvilema vazne rusej, stejne jako obcasna rozvleklost (hlavne pri dialozich), a proto je tezky udelit plnej pocet hvezdicek. Nicmene blednou ve srovnanim s tim, co se jinak deje na platne. Sverakem vytvorenej svet je neuveritelne magickej a sugestivni. Je neskutecne roztomilej, a presto ani na moment kycovitej, ani americky marcipanovej. A vsechny ty napady, ktery maj evokovat detskou fantazii (napr.: kdyz jezditka pro honicce lesem prekroci prilis vysokou rychlost, zacne snezit - a to proto, ze "kdyz se jede rychle, je zima"), to je neuveritelna galerie lidsky predstavivosti. Pri pohledu na neco takovyho je vazne putna, ze Ondrej Sverak je i nadale spis dite rezisera nez herec. Lesni rise je naprosto komplexni univerzum, ktery co do poetiky, ale i ucelenosti naprosto bez mrknuti konkuruje americkejm digitalnim velkovesmirum. Je to magie, kouzlo, naprosto uchvatna podivana, velkolepa oslava pritody i detskejch snu. A to ani nemluvim o hudbe, ktera je bez okolku monumentalni. Proste ano, tohle je VELKA FILMARINA. A je jen obrovska skoda, ze to Barta tehdy s Pudou nedotahl na stejne vysokej level. Uz bychom tu meli animacni zazraky dva. 90% jako kdyz streli. ()

kusper

Rok 2010 je z mého pohledu pro český film vysoce nadprůměrný. Tato zábavná a vymazlená hříčka to jen potvrzuje. ()

Andre3000

Rozhodně super podívána i pro studenty jako jsem já. Ocenil sem především skvělé "ekologické zpracování", ano, dráty do lesa skutečně nepatří. Film využíval především mnoha osvdčených triků z akčních filmů jako Rychle a zběsile, Kobra 11 a XXX a to se mi taky líbilo :-) Jako jeden z menších odpůrců kvality čekých filmů opravdu smekám, skvělá podívaná. ()

pakobylka

Po vizuální stránce velice originální a nápaditá pohádka - nepohádka … o návratu - nenávratu. Má v sobě dětskou radost - i nedětský smutek. Není příběhem Kukyho, který se vrátil - ani příběhem chlapce, který se definitivně vzdal své oblíbené hračky ... Stejně už nemohla vést plnohodnotný život plyšového mazlíka, neboť v zájmu stabilizovaného zdravotního stavu svého majitele byla nucena opakovaně podstupovat krajně nepříjemné pobyty v mrazáku, aby byla následně vybavena ponižujícím neprodyšným oblečkem. Ve skutečnosti se jedná o baladicky laděné vyprávění o dětství, které předčasně odcházelo někam do nenávratna … a odnášelo si s sebou celý nekonečný svět snů a fantazie a víry ve šťastné konce. Dítě ještě chvilku předstíralo, že se nic nezměnilo - ale v hloubi duše už vědělo, že nežije v pohádce. ()

J0hny5

Snažim se hodnotit objektivně, vychází mi to tak na 2,5. Přijde mi to tak na ůrovni podprůměrných amerických komedií na podobné téma. Na žebříčku studentských filmů by býval byl Kuky možná až na špici, na žebříčku českých filmů roku se pohybuje možná v nadprůměru.. ale náročnější srovnání už nesnese. Lesní život je určitě udělaný hezky a určitě to dalo hodně práce, ale to je tak všechno co se mi na filmu výrazněji líbí. Přiběh je slabší, navíc v lese už moc zdlouhavý až mě to začalo nudit. Konec a prolínání Kukyko s Ondrou vyznělo nesmyslně a nedomyšleně. 40% ()

zette

Velmi hezke zpracovani, vyborne dialogy mezi Kukym a Hergotem, ty byly skutecnou perlou filmu. Misty ale dost nudne a treba vecne automobilove honicky me uz ke konci dost iritovaly. Osobne jsem moc necekal a to se mi i splnilo, prumer. ()

Martrix

Ani nemám chuť pouštět se do kritizování, protože za filmem je vidět strašná spousta skvěle odvedené práce a po technické stránce, je Kuky se vrací skvostem české kinematografie. I když začátek jsem vnímal velmi rozpačitě a filmu jsem se spíš "bránil". Hodně tomu napomohl i nepříjemný dabing Zdeňka Svěráka a jeho vnuka. Nicméně pak se dostavila rezignace spojená s nechutí zvednout se a dělat něco jiného. A potom přišly občasné záblesky, kdy mě některé scény vysloveně bavily a dokonce i ohromovaly. Jenže v polovině nastal opět při útlum. To když začalo být to neustálé pronásledování únavné. A v těch okamžicích mě napadlo, jestli by nebylo lepší naporcovat Kukyho a udělat z něj Večerníček. Jenže to by nesměl být scénář tak tvrdý. Zdeněk Svěrák pojal příběh a dialogy velmi přímočaře, bez moralizování. Jenže na úkor laskavého humoru, který by Kukymu slušel mnohem víc. Některé vtipné momenty přinesla právě ta bezprostřednost, kterou své postavy obdařil a dětské vidění světa. V tomto ohledu před Svěrákem smekám. Občas se mi to sice zdálo moc(vyhrožovat pochcáním?!) a nadávání mi přišlo zbytečné, ale Kuky rozhodně nepostrádá také moudrost. A pak přišel konec, který mi opět přinesl rozpaky. Jakoby si chtěli Svěráci pohrát s emocemi diváků a nechtěli nám prodat laskavý a hezký konec jen tak, bez hořké reality. ()

necisty

Pánové Svěráci, obdivuji Vás, ale tohle je krok vedle:(! Filmy pro starší umíte, ale u tohoto jsem se prostě nudil a čekal, kdy už se konečně ta tupě zírající hračka dostane domů a když už se to teda konečně stane, tak na to čumím ještě s víc nepochopeným výrazem. Nechybí vám tam něco nebo naopak přebývá? Nedokáži si představit, že by se mi to líbilo i kdybych byl dítě. Ty dvě hvězdy dávám jednoznačně za zpracování, protože to je na výbornou, všechny postavičky mimo růžovku se mě líbili. Občas padne i dobrá hláška, ale nechápu slova, které podle mého do filmu pro malé nepatří: 'Pochc*t, natrhnout pytlík, dělají sex'. Líbí Liška a Kaiser. Ne že by mi tahle pohádka přímo týrala oči, ale děj mě opravdu nenadchnul. Podhodnocuji protože nesouhlasím s červenými čísly a takovou chválou, která se kolem toho šířila. ... LFŠ ()

Pajky3

Tak po dlouhém otálení jsem se podíval na loutky od pánů Svěráků. Byl jsem příjemně překvapenej. Na to, že ty loutky a postavičky jsou tak ošklivý. V dabingu postaviček naprosto válí Macháček, naproti tomu mě štval Svěrák. A taky se mi nelíbil ten úplnej konec. ()

Wormboy

Tak ako napisal Jojinecko, je to mile, zlate, hrave, krasne natocene, plus Sverakov hlas je brutalne upokujujuci, no o desat minut to mohlo byt kratsie. Ale kazdopadne sa mi to pacilo, takze 3,5/5* ()

pufina

V něčem se mi film líbil, ale někdy mě i k smrti nudil. Ano, i já mám své hračky z dětství a své zážitky s nimi, ale tento film ve mně nostalgii rozhodně nevyvolal. Mezi českými filmy určitě originální dílo, pro mě ovšem pohádka na jedno zhlédnutí. A ty lesní loutky se mi vůbec nelíbily, to taky nemohl někde na skládce potkat jiné mazlíky? "Košírované zaječí bobky jsou luxusní." ()