Paxxx.cz

Moc pěkný dobrodružný film pro děti. Jednak solidní příběh a postavy jsou nadabované skutečně dobře a na závěr musím dodat, že stopa tvůrců hry machinarium byla na tomto filmečku hodně znát... 7/10. ()

Alqarin

Kukyho hravost je hrozně nakažlivá a Svěrákův nabručený Hergot by zasloužil cenu. "Tady je každej bůh něčeho, nějakejch šutrů, nebo tak..." ()

Wysch

Nejhravější českej film poslední dekády. Jen je škoda, že na jeho hodnocení jsem zapomněl. Na druhou stranu je aspoň nějakým vyjádřením jeho kvalit fakt, že příběh - byť stupidně jednoduchej - jsem dodnes nezapomněl a že řada postav byla ztvárněna tak hravě a originálně, že s nimi dodnes soucítím. A hlasový osazenstvo, když vynecháme Ondru Svěráka, je naprosto bez chyby. ()

MartinezZ

19.6.2010 ~ Pro mě jednoznačné ručně animované zklamání. Moc pěkná výtvarná stránka shazovaná ani ne tak příběhem, jako přítomností mluvy samotné a tak trochu hlouposti. Čekal jsem tedy mnohem víc. ~ 'Kuky se vrací' je poctivě ručně animovaný pohádkový příběh o plyšovém medvídkovi jednoho astmatického chlapce, který díky svému stáří, ztrouchnivělosti a prachu-lapačství má své dny sečteny. Sečteny mu mají být v popelnici a následně na skládce, ale jedna malá modlitbička dokáže přivést k životu i tuhle malou hračku. ~ Kuky se tak dostává při své cestě domů do lesa a v něm potkává nemálo podivných tvorů, z nichž jsou mu někteří nakloněni a někteří se jej snaží dostat znovu na skládku. Kuky se dostává i do lesních politických pletich a je nucen překonávat překážky, o kterých se hračkám na poličce nesní ani v těch nejhorších pilinových snech. ~ Samotná animace a pohyb loutek je výborný, stejně tak prostředí lesa a vůbec vyobrazení života jeho obyvatel. Kuky, jeho přátelé i nepřátelé a jejich vozítka a propriety jsou nádherně ztvárněné s takovou pohádkovou péčí, že si takovou piplačku ani nedovedu představit. Příběh mi už ovšem trochu skřípe při zobrazení reality a samotná epizoda s bezdomovci, jakkoliv sedí do příběhu, mi vadila a kazila snový pohádkový zážitek. Stejně mi tak neseděl věk toho klučiny, kterému jsem to, že si hraje s plyšáky, nevěřil, prostě nevěřil. A do toho mi neseděla ani představitelka jeho maminky, které jsem to taky nevěřil. Co mi ovšem nejvíce vadilo, byl dabing. Dabing postav v lese, dabing v oné "snové a představové" části Kukyho cesty domů. Krucinál, já čekal tak maximálně zvuky a skřeky, ale ne dialogy. Ve filmu jsou sice použity chytře a vtipně, to ano, ale těšil jsem se na animovaný loutkový pochod lesem, strání a pláni, ne na intelektuální rozbory lesními stvůrkami, jakkoliv jsou děcky vyprávěny a chápány. Tohohle překvapení jsem se do konce nezbavil a i po skončení filmu a přiznání mu jeho nesporných kvalit, mi ten dabing leží v žaludku. Třešničkou jest sice vypravěčský hluboký a "chytrý" hlas Zdeňka Svěráka, který to tady ale podělal, protože se nejedná o dabing postavy, vhledem k tomu, co se děje a co postava dělá, ale variaci na rozhlasovou čtenou inscenaci, postrádající život. Zdeňkovi někdo vrazil do ruky přepis toho, co má říkat a Zdeněk to přečetl. Finito. Navíc si nejsem zrovna 2x jist, že tohle bude slavit u dětí nějak zvláštní úspěch, spíš bych to viděl na film pro odrostlejší, kteří si dokáží vychutnat ty drobné nuance pohledu na svět dětskýma očima. ~ Místo hodnocení 2 (za ztvárnění) tak dávám 2,5 jen ze soucitu a z přesvědčení, že až uvidím Kukyho cestu časem někde znovu, užiji si to více, protože už budu vědět, do čeho přesně to jdu. A to si, myslím, je poměrně bystrý úsudek :) ()

Historik

Svěrák je skutečný filmový režisér, řemeslo umí nejlíp ze všech svých současných kolegů. A teď mě překvapil i jako zručný scénárista. Kuky je milý film a je skutečně dobrodružný. Trochu jsem jen váhal nad tím koncem, který úplně neschvaluju. Ale v lese to je skutečná paráda. ()

katasta

Je mi líto, ale vážně nechápu, čím si Kuky zasloužil takové vysoké hodnocení...vždyť je to nuda!! Dospělého člověka něco takového nemůže bavit, leda tak nějaké dítě ve věku, kdy ještě pořádně nepřemýšlí o světě, a i pro toho je to silně nevhodné. Docela by mě zajímalo, pro jakou věkovou kategorii je to původně určeno. Nepopírám, že v pár směrech je to povedené a že je to originální, ale to mi k pocitu zábavy u filmu vážně nestačí. ()

Praxis

Vizuálně promyšlený film, který svojí hravostí převyšuje všechny podobné filmy. Promakaný design lesních postav, nápadité prostředí a přitom sebou nese ještě zajímavé ekologické poselství. K tomu si přidejte navíc úžasný dabing, kdy bylo vidět, jak moc to naše herecká esa namlouvání bavilo. K absolutní dokonalosti schází snad jen trošku divný hlas hlavního hrdiny malého Ondry a místy možná až moc násilné PP. Každopádně protentokrát mě páni Svěráci dokonale zabavili a já se alespoň na chvilku mohl vrátit do svých mladých let... 90% ()

Laxik

Kuky se mi líbí hned ze dvou důvodů. Jednak jde o mile český film, což je oproti většině tuzemských filmů, které jsou otravně české, uboze české, ... malý zázrak. No a pak jde o pohádku s filozofickým, poetickým a samozřejmě i nostalgickým přesahem. A takové já mám rád. ()

ArsenalEagle

Já nevím.. rok se kolem toho dělala obrovská reklama, o to více mě zamrzelo, že mě ten film vůbec nezaujal.. Asi je lepší, dívat se na film bez jakýchkoli očekává. Koukám, že tu dávám asi jedno z nejnižších hodnocení, ale já to snad necítím ani na ty 2* ()

MICHAEL73

Vytvořit kouzelný svět plný reálně možných i nemožných fantazijních prvků, který je vhodný jak pro dítě, tak pro dospělé je obrovské umění. Honza Svěrák neskutečným způsobem potěšil. Když jsem snímek viděl jako dítě, velmi se mi líbil, je plný energie, pozitivních sdělení a veselých momentů, ale teprve teď když jsem starší, tak si uvědomuji kouzlo této pohádky, která zahřeje nejedno srdce. Nevím, kdo jiný by dokázal zkombinovat tuto tématiku, jak do dětské, tak do dospělácké vize, aniž by se nestalo, že cokoli z příběhu vypadává, nesedí či nefunguje, než lidé ze Svěrákovi dílny. Hlas Zdeňka Svěráka opět navodil postavě neskutečně příjemné charisma a zpříjemnil tak celý film. i malý Ondřej se, jak hereckým výkonem, tak dabovaným hlasem vytáhl jako slušný talent. A jako třešnička na dortu přímo výtečná hudba Michala Novinskiho. Nemám slov 10/10. ()

Sandiego

Svěrák se vrhl do největšího rizika své kariéry a vytvořil snímek, který je jedným slovem neopakovatelný. Po trochu neučesaném začátku před námi otevírá netušeně vděčný svět lesních bůžků a podivných existencí, ze kterého se v několika chvílích až zamotá hlava. Přináší totiž po technické a poetické stránce naprosto dokonalý zážitek a prožitek, s výrazným výtvarným rukopisem a svěrákovským humorem, který však tentokrát neovládá jen "tatínek", což zavání ve svěrákově tvorbě jistou svěžestí. Přesto to pravé začíná v akční části děje, která pro někoho může zakrývat slabost scénáře, ale pro mě zaváněla až genialitou, především co se týče zpracování, dynamiky a originálních peripetií, do nichž jsou překvapivě zatahovány i živí obyvatelé lesa, nad nimiž nezbývá nic než jen nevěřícně kroutit hlavou. Z každého záběru sálá nadšení, píle a víra v nesnadný projekt, jež se ve výsledku mění v oslavu čisté filmařiny a tradičních postupů. Plnému počtu však přeci jen brání samotné zakončení filmu, které se sice vymyká klasickému kánonu, v němž se příběh nese, ale docela neorganicky a s notnou dávkou sentimentality. Raději bych dořešil onu lesní oddyseu a pak se nějak vypořádal se "skutečností". Takhle to vyopadá jako když si nějaký hollywoodský trhák chce nechat otevřená dvířka pro další pokračování i za cenu jakéhosi vyplynutí všeho úsilí do neuspokojivého prázdna. ()

Jillen

Kuky je krásná řemeslná práce a konečně pohádka, která zahřeje na srdci...toho méďu musím mít doma na poličce :))) ()

PKD

Naprostá nuda, o ničem. Jak proste. 1.pol.jeste šla, ale 2.,ech.Naprostý nezájem o vše, co se v ní dělo. ()

sonnak

Po projekci jsem měl rozporuplné pocity, ale hodnotím výš - především proto, že následující den ve mně zůstaly převážně kladné dojmy. Celá "lidská" linka je podle mého příliš komplikovaná a nezajímavá (čti téměř zbytečná), i když se i tady najdou skvělé momenty (rotující byt). Kukyho příběh je o několik řádů lepší, i když taky nejde o žádnou scénaristickou pecku a pár silnějších momentů by bylo ku prospěchu. A teď nutný kompliment - les se svými "bohy" byl na feeling velice podobný Miyazakiho fantazii; větší poklona mě nenapadá. Z takového základu se dalo vytřískat MNOHEM víc, mohlo jít o geniální věc, kdyby se film více zaměřil na životě v lese. Tohle věčné pohonívání s Anuškou se za využitý potenciál označit nedá ani za silné horečky. ()

raimi

Po Vratných lahvích jsem se obával, že Jan Svěrák zapadne do zajetých kolejí nudného "hezkého českého" standardu, jako se to podařilo Hřebejkovi. Naštěstí opět dokázal, že je nejenom dobrý filmař, ale i věčný hračička, a zahrnuje nás spoustou fantastických nápadů. Kuky je na tuzemské zaprděné poměry, výborný počin. V tom moři (no, spíš rybníčku) balastu, který u nás vzniká, je to "jiný" film. Obsahuje spoustu filmařsky úžasných scén (blouznění malého Ondry, honičky mrňavých bugin, Kukyho probuzení na skládce a útěk z ní...), a má spontánnosti na rozdávání. Jen by mu prospělo zkrácení, a lepší scénář, chvílema to byla nuda a ten konec byl podivnej. I ty hlášky byly někdy trapný. Kuky má svý chyby, ale nahrazuje to ryzí nadšenou filmařinou, takže vše budiž odpuštěno... ()

pevico

Zdeněk Svěrák ve mně dokáže svou dokonalou vypravěčskou schopností vyvolat pocity smíření, štěstí a harmonie...a je velmi dobře, že takové nadání se může dědit z otce na syna, je to velký dar...u filmů obou Svěráků se neskutečně bavím a výjimkou není ani Kuky, ke kterému se budu v budoucnu rád vracet! ()

Vojcl

Tenhle Svěrákův úlet mě moc nezasáhl. Loutky a triky jsou sice výborně udělané, ani dabing není k zahození, ale příběh je dost slabý. Také mi to místy vůbec nepřipadalo jako dětský film. ()

Freemind

Nesedlo mi to úplně dokonale - výtvarné pojetí je vynikající, ale trochu ho kazí tuhá animace loutek. Příběh se hezky vyvíjí, ale bohužel je zaplněn zbytečnou vatou. Postavám jsem přišel na chuť až někde v polovině filmu. Svěrák jede s dialogy na půl plynu. Zasloužilo by si to čtvrtou hvězdu za originalitu, ale když já se místy tak nudil ... ()