Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

andio

Jedna hvězdička za efekty, zbytek je příšerně obsazená, hraná předělávka Avatara, která raději nikdy neměla spatřit světlo světa. Hrané to prostě není ono. Nevím, koho to kdy napadlo zfilmovat. 1/10 ()

Martinius

uplny odpad to sice nieje, v smetiaku to trci asi len do pol pasa. aj tak som to musel pozerat po castiach. shaymablablanovi blahozelam, ze sa rozhodol sfilmovat jedno z mnohych anime, ktore ziadneho normalneho cloveka nezaujima. na platne poslal otvaraky na konzervy proti potravinam v mrazaku, ktore brani epilepticky chlapec so sipkou na cele, ukazujucou na otvor, kde si mozte orazit platny cestovny listok. neviem, aka bola reziserova povodna cielova skupina, ale tymto filmom by som sa citil dotknuty aj keby som bol ziakom prveho stupna alebo mam iq absolventa lesnej skolky. spomedzi vsetkych tych zlych hercov som si najviac vsimol nicolu peltz, ktora medzicasom vyrastla na potesitelne jebatelnu samicu a plny zvedavosti cakam na nejake to hardcore porno s nou, kedze po tomto filme moze svoju karieru v hollywoode zabalit. ()

BlaXxer odpad!

Hlavný problém je ten, že nie je možné vtesnať do tak krátkej stopáže celý príbeh "Vodnej knihy" tak, aby to malo hlavu a pätu. No ono by to teoreticky možno aj šlo, len by musel niekto zapracovať na slušnom scenári, pretože v tejto fušerine sa postavy správajú idiotsky a bez štipky humoru. Ohnivý vládca vyzerá ako sráč oproti predlohe. Nevyžaruje z neho typická nedotknuteľnosť a krutý charakter. Pre nezainteresovaného diváka, ktorý predtým nevidel seriál to musí pripadať pekne uletené a celá mytológia a čaro fantasy sveta vykreslená v animáku je tu pochovaná. Efekty taktiež nevytrhli film z biedy. Akcia nemala dynamiku a samotné súboje so živlami mi pripadali pomalé až prispaté. Po suprovom animáku som nečakal takúto frašku. ()

kamil.i

Uznávam, že vtesnať 60-dielny seriál do 100 minútového filmu bola pekná blbosť a tento fakt bije pri Avatarovi do očí. Na druhej strane to nebola taká filmová katastrofa ako sa o Poslednom vládcovi vetra svojho času písalo. Je to úpadok oproti Shyamalanovej vrcholnej tvorbe, no viem si predstaviť, že detského diváka film zaujme a pobaví. ()

Aluminium

Nuž, po tom hodnotení na Rotten tomatoes som čakala naozajstný prepadák roku, aj keď som sa na tento film tešila už od zimy. Je síce pravda, že pre toho, kto nepozná anime predlohu môže byť tá celá mytológia mätúca a priznajme si pravdu, že Shyamalan to mierne zamotal, ALE aj tak to (pre mňa) patrí medzi tie lepšie filmy, čo som tento rok videla. ()

ashtangi odpad!

Tak to bylo hodně NEPOVEDENÉ. Shyamalan klesá níž a níž. Nevím, o co se pokoušel,ale téměř se to nedalo sledovat. Příběh hloupý, herecké výkony ploché a hlavně Dev Patel byl opravdu otřesný. Málem bych zapomněl, efekty a výprava příšerné. Pro mě je tohle absolutní PROPADÁK ROKU! ()

El-Barto

Shymalana mám rád a je mi líto, že jsou některé jeho filmy krutě nedoceněny, ale Poslední vládce větru mezi nedoceněné nepatří. Je to film docela zajímavý, ale nudný, který atmosféru tvoří hlavně z působivé Howardovi hudby. Btw. na film jsem vzal rodiče (rozsáhlejší filmovou tvorbou nedotčeni), což byl jejich první 3D zážitek a film se jim moc líbil. ()

KoleckoR odpad!

Hrozná slátanina. Je moderní slovo "avatar", tak ho použijeme. Někdo řekl, že špatní musí být ti, co mají techniku, ti, kteří mají oheň a vypouštějí hodně kouře. A dobří jsou ti, kteří žijí v souladu s přírodou a nějakou formou tibetských mnichů. Není to náhodou instruktážní video Greenpeace...? ()

KOZEL84

Spousta zdejších chytráků se asi doslechla o špatných kritikách na tenhle film a tady to jen papouškují,protože tohle rozhodně není zase takový průser.Ostatně mě ani na vteřinu nenapadlo,že bych tomu kvůli zdejšímu hodnocení vůbec nedal šanci.Je fakt,že kdybych byl herec a toužil po Zlaté Malině,tak vím který režisér mě k ní spolehlivě dovede(Stalo se byla co se týče herectví,ta největší žumpa všech dob,ale tady si Shy aspon' rovnou vybral lopaty ze kterých stejně nikdy dobří herci nebudou).Problém bych viděl v tom,že tohle se pro hraný film prostě moc nehodí a obdivuju eM.ovu odvahu vybrat si ke zfilmování zrovna tohle,když jeho kariéra směřuje do řádné P....Na druhou stranu je vidět,že nějaké love mu na to producéři dali (při těch tržbách asi doslova dali:) a jako jednohubce na chvilkové pobavení,nemám problém tomuhle v klídečku prásknout slušné 3 hvězdy.Jo a hudba se celkem povedla. ()

MAJkLSON

Tak nesympaticky vybrané hlavní hrdiny jsem dlouho neviděl. Jackson Rathbone ani neumí hrát a kdykoli promluví, zní to jako ze špatného filmu pro dospělé. Hlavní holohlaví chlapeček se neustále tváří tak, jako by chtěl dostat okamžitě přes držku. Navic přehrávající Dev Patel tomu dodává třešničku a celé to na mě působilo strašně odpudivě. Další díly už prosím ne. ()

sNeDy

Zlatý kompas, Stmívání, Narnie. To mi opravdu chcete nalhávat, že tyhle filmy jsou kvalitnější než tenhle? Seriál jsem neviděl, ale už předělání celé jedné série na 103 minut budí hrůzu, která se bohužel plní, film je zkratkovitý a epizodní až hrůza. Ale zase velice dobře vypadá, akce a element souboje mají svoje kouzlo, postavy jsou sice vykreslené jen minimálně, ale tak trošku z nich jde cítit, že nemají být černobílé. Prostě by to chtělo delší film. Třeba se ta trilogie nakonec povede a posledního vládce větru by mohl být takový malý zen LotR. ()

barteca

Pohádka, která měla nakročeno k vyšším metám , ale zradil ji přitroublý scénář, ochotnické herecké výkony.....a stala se z ní báchorka. Tuhle už nechci ani vidět ! Škoda peněz minutých na její tvorbu. ()

biskin

Nechci moc vybočovat, tak dám jen tři hvězdy, ale klidně by si to ty 4 zasloužilo. Vizuálně dobrý, semtam byl nějakej ten trik graficky přehnanej. Dějově to byla taková klasika, neurazí ani nenadchne. Jakýkoliv předlohy jsem nečetl ani neviděl, takže posoudit podobnost nemůžu, ale jako oddychovej film dobrý. 70% ()

Procker

Jedno z opravdově velkých zklamání. Moc jsem se na tenhle film těšil, navíc i trailer vypadal celkem kvalitně, ale to následné, co jsem viděl, fakt stálo za houby. I pro fandy podobných filmů jako já mám jednu radu: nemá smysl na to koukat.... ()

Mania

Tohle mohl být dobrý film, v rukách jiného scénáristy - to především - jiného režiséra a jiného hlavního představitele. Z konce bych si tipla, že bude dvojka a i když mě zajímá osud 'prince ohně', tak na pokračování určitě koukat nebudu. A přitom to mohlo být tak dobré! Jen lepší souboje a samozřejmě více jich, a méně o mnoho méně nudných částí, kdy hlavní hrdina 'medituje'. ()

Eratashi

Už v polovině filmu jsem zjistila, že se děj nestihne vmáčknout do zbytku, když ve skutečnosti Aang ještě nic pořádně neuměl. Vynechání nejlepších a nejvtipnějších scének z celého anime mě značně zklamalo. Film byl obrovskou chybou, která to "krásné" z anime totálně pohřbila. Žádné rozebrání vztahů mezi hlavními postavami, což je kostrou celého příběhu. Technické efekty mě také bohužel zklamaly, přitom v tomhle filmu se při každé jednotlivé scéně boje mohli totálně vyřádit do bezmezných neřestí; přímo to k tomu vyzývá a nic z toho. Pár obsazení postav se dobře hodilo, ostatní tragický omyl. Odkdy vládcové ohně jsou opálení? A Zuko má mít pořádnou jiizvu! Dvě hvězdičky za...za co vlastně? Jen protože jsem viděla už horší filmy? Rozhodně nedoporučuji těm, kteří viděli anime!!! Hudba nic moc, herecké výkony ucházející, technické efekty průměrné, příběh pocházející z anime (takže za to ty dvě hvězdičky), neprohloubení hlavních vztahů (když už se začali vrtat ve vztahu k vodní princezně, tak to měli sakra dotáhnout do konce, a ne naznačit a honem od toho pryč). Šokovala mě jenom jedna scénka, když dorazí armáda ohně a princezna se podívá na Sokka, to je jak ze Star Wars Padmé a Anakin..... Asi jsem hodně ovlivněna anime, ale tohle...vadí mi, jak to odfláknuli. Jako vládce větru a vládce ohněm proti sobě bojují kung-fem a pak se párkrát vystřelí větříček, který ohněvládce ani nerozhodí z rovnováhy. A zase 1:30 konečně náznak úchvatné moci avatara totálně vystihlo jeho podstatu, ale divák očekávající po celý film akci si tohle nemůže vychutnat. Cesta Avatara je mnohem náročnější a hlubší, než na co kdy si tento film bude hrát. Bude-li pokračování, jakože jim to doporučuji, tak se budou muset tedy fakt hodně snažit, jinak jim přijdu do Hollywoodu omlátit anime o hlavu. Souhlas s Akisha a Yoshitsune koment vystihuje problém celého filmu - nic se nevysvětluje. Divím se, že neznalec anime vůbec pochopí o čem to vlastně je. To, že se mu rozsvítí kérka (Yoshikun, pěkně), ho nedělá tím mocných Avatarem. Kdyby to alespoň trochu pojalo něco z Rockyho, tvrdá práce a boj, pak by si tento film vysloužil další hvězdičku. (Opravuji ze 2* na 3, protože je to uvedené jako dětský film a domnívám se, že americkým dítkám by tohle vyhovovalo na zabití času v kině.) ()

ypres.bass

Dívat se na to dá, ale je to hrozně předvídatelné a dětské. No a co mne naštvalo, tak fakt že na konci naběhla reklama a když jsem se vrátil, tak jsem zjistil že to byl konec. Jak konec? Dyť tam nebyl ani happyend ani nic jiného (a ani titulky). ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011